Jyeshta nakshatra przypada na 18. z 27 gwiazd według indyjskiej astrologii wedyjskiej. Dla rodziców, którzy chcą nazwać swoje maleństwo zgodnie z tradycjami i wierzeniami nakshatras, mamy listę imion dla dzieci Jyeshta nakshatra – dla tych urodzonych w tej gwieździe.

Dziś daj nam znać wszystko o Jyeshta nakshatra i cechach urodzonych w tej gwieździe, sylabach imion i uroczej liście pięknych imion Jyeshta nakshatra dla chłopców i dziewcząt.

jyeshta nakshatra imiona dla dzieci

Czym jest Jyeshta Nakshatra i jego cechy charakterystyczne??

Jyeshta nakshatra waha się od 16,40 do 30 w znaku zodiaku Skorpion i znajduje się pod wpływem Merkurego. Symbolem Jyeshta Nakshatra jest parasol i jest to 18. gwiazda na 27 gwiazd. W sanskrycie słowo Jyeshta oznacza najstarszego. W związku z tym urodzony Jyeshta nakshatra pokaże wpływ i jakość najstarszego rodzeństwa. Są bardzo opiekuńcze, kochani przez innych i często martwią się o dobro i bezpieczeństwo innych, zwłaszcza członków rodziny. Dzieci Jyeshta nakshatra są z natury miękkie, szczere, oddane i błyskotliwe. Zwierzęce imię Jyeshta Nakshatra to samiec jelenia.

Jyeshta Nakshatra Imiona początkowa litera/sylaba:

Jeśli twoje maleństwo urodziło się pod nakshatrą Jyeshta, pomyślne jest, aby jego imię zaczynało się od następujących sylab

Nie, tak, tak, Yi, Yee, Yu.

Jeśli chcesz iść zgodnie z padami, to:

  • Imiona Jyeshta Nakshatra 1. pada zaczynają się od No.
  • Imiona Jyeshta Nakshatra 2. pada zaczynają się na Ya.
  • Imiona Jyeshta Nakshatra 3. pada zaczynają się od Yi.
  • Imiona Jyeshta Nakshatra 4. pada zaczynają się od Yu.

Piękne i nowoczesne klasyczne nazwy dla Jyeshta Nakshatra:

No to ruszamy; przygotowaliśmy listę pełnych wdzięku, uroczych i pięknych imion gwiazd Jyeshta dla dzieci urodzonych pod tym znakiem. Zobaczmy je razem.

Jyeshta Nakshatra Baby Boy Imiona:

1. Yaadav:

Yadav lub Yaadav to bardzo popularne imię chłopca w Indiach. Nazwa pochodzi od Imienia Pana Kryszny i potomka ze społeczności Yadu.

2. Yaamir:

Yaamir lub Yamir oznacza księżyc. Symbolizuje również światło księżyca i jasność. Jeśli chcesz mieć nowoczesną i nową nazwę, może to być dobry wybór.

3. Jadhu:

Yadhu to imię starożytnego króla i wywodzi się z królewskich opowieści. Jest to tradycyjne, ale hipnotyzujące imię chłopca.

4. Yadvik:

Yadvik oznacza wyjątkowy. To imiona dla chłopców Jyeshta nakshatra są piękne i niepowtarzalne, rzadkie i pochodzą z języków indyjskich.

5. Jagja:

Yagya oznacza poświęcenie w hindi i innych językach indyjskich. Nazwa nie jest zbyt popularna i może być wspaniałym, znaczącym, ale rzadkim imieniem chłopca w Jyeshta nakshatra.

6. Yaja:

Yajas oznacza cześć lub ofiarę. Jest to nowy i uroczy chłopczyk, którego imię pochodzi z sanskrytu.

7. Yajin:

Yajin w hindi i innych językach indyjskich oznacza poświęcenie i religię. To jest wariant nazwy Yajas. Jeśli chcesz mieć krótką i uroczą nazwę, może to być dobre.

8. Jakszit:

Yakshit to nowa i współczesna nazwa. To znaczy stały i Bóg. Inną odmianą pisowni jest Yakshith.

9. Yamit:

Yamit oznacza powściągliwy lub ograniczony. Jest to nowa nazwa, która wcale nie jest powszechna, dzięki czemu jest idealna dla współczesnych rodziców poszukujących uroczego, rzadkiego imienia dla urodzonych Jyeshta nakshatra.

10. Yansh:

Yansh oznacza imię Boga. Pochodzi z języków indyjskich; jednak nie jest jeszcze sławny. Jest to jedno z najrzadszych i najsłodszych męskich imion Jyeshta nakshatra.

11. Jaś:

Yash to popularna indyjska nazwa gospodarstwa domowego w Indiach, zwłaszcza w regionach mówiących w języku hindi. Imię Yash oznacza chwałę, sukces, szczęście i zwycięstwo.

12. Jaszpal:

Jeśli wolisz bardzo tradycyjne imię dla chłopca, Yashpal może być dobrym. yashpal oznacza obrońcę sławy w języku hindi.

13. Jaszu:

Yashu jest krótkim i uroczym, uroczym chłopcem o imieniu Jyeshta nakshatraborns. Imię Yashu oznacza spokój i ciszę.

14. Jaszwen:

Yashven lub yashvin oznacza niezniszczalny. Z tak kreatywnym i uroczym znaczeniem, bardzo podoba nam się to, jak nazywa się ten Jyeshta nakshatra dla chłopca?.

15. Yashwanth:

Yashwanth to bardzo popularne i znane indyjskie imię chłopca, szczególnie w południowych stanach, takich jak Telugu i Tamil. Oznacza osobę sławną lub tę, która zawsze osiąga chwałę. Są to popularne imiona Jyeshta nakshatra.

16. Yatan:

Yatan oznacza wielbiciela. Nazwa jest nowa i nowoczesna z tradycyjnym znaczeniem, co jeszcze nie jest powszechne. Pochodzi wyłącznie z języków indyjskich.

17. Jatawan:

Yathavan oznacza Pana Wisznu. Nazwa ma charakter tradycyjny i religijny, więc dla rodziców, którzy chcą konwencjonalnego imienia chłopca, może to być wyjątkowy i dobry wybór.

18. Jatyjski:

Yatish oznacza Przywódcę wszystkich wielbicieli. To klasyczne i stare imię chłopca dla Jyeshta nakshatraborns.

19. Jaćwik:

Yatvik oznacza tego, któremu się udaje. Oznacza to również błyskotliwość i determinację. Yatvik nie jest powszechnie spotykaną nazwą, co czyni ją wykonalną dla rodziców, którzy chcą mieć rzadką nazwę o dobrym znaczeniu.

20. Yazat:

Jeśli chcesz krótkiej, uroczej i znowu uroczej nazwy o nowoczesnych konotacjach, Yazat może być dobrym wyborem. Yazat oznacza święty lub święty i boski. Oznacza to również księżyc.

21. Jug:

Yug to klasyczny i wiecznie zielony wybór imienia dla chłopców w Jyeshta nakshatra. Oznacza wiek, a nazwa pochodzi z hinduskich tekstów religijnych i opowieści.

22. Jugandhar:

Yugandhar ponownie jest powszechną nazwą w językach telugu i tamilskim. Imię Yugandhar oznacza Pana Wisznu i Pana Kryszna.

23. Jukt:

Yukt to czteroliterowe, krótkie, słodkie imię dla chłopca, co oznacza dostatnie i uważne. Nazwa oznacza również wykwalifikowaną osobę i sprytny mózg.

24. Juvaansh:

Nazwa Yuvaansh pochodzi od hinduskiego słowa Yuva, które oznacza młodzieńczy. Te imiona Vrischika Rashi Jyeshta nakshatra oznaczają również Pana Shiva.

25. Juwradż:

Yuvraj to powszechny, ale piękny klasyczny wybór nazw w Indiach. Imię Yuvraj oznacza księcia i dziedzica. Oznacza to również młodą osobę lub młodą duszę.

Nazwy dziewczynek Jyeshta Nakshatra:

26. Noshi:

Noshi to krótkie i urocze imię dla dziewczynki, które może być również używane jako pseudonim. Nazwa Noshi oznacza słodkich ludzi.

27. Jaadawi:

Yaadavi oznacza Boginię Durgę. To bardzo tradycyjne i piękne, znaczące imię dziewczynki, które jest znane.

28. Yaasana:

Yaasana oznacza życzenie lub pragnienie. Pochodzi z języka sanskrytu i jest uroczym, ale rzadkim imieniem dla dziewczynki.

29. Yamini:

Yaamini lub Yamini to popularny telugu, a imię tamilskiej dziewczynki pochodzi z sanskrytu. Yaamini oznacza noc lub ciemność.

30. Yachana:

Yachana oznacza modlitwę lub błaganie. Jest to nowe i rzadkie imię dziewczynki, która również chce mieć tradycyjne znaczenie. Jest to jeden z rzadkich wyborów żeńskich Jyeshta nakshatra.

31. Jakszita:

Yakshitha lub yakszita oznacza wspaniały lub piękny. Nazwa jest znowu klasyczna i tradycyjna w brzmieniu, ale z uroczą i wymowną nazwą.

32. Jamruta:

Yamrutha oznacza miły. Jest to urocza i wyjątkowa nazwa córeczki, która nie jest jeszcze zbyt znana. Jest to jedno z hipnotyzujących i uroczych imion dziewczynek dla Jyeshta nakshatra.

33. Jamuna:

Yamuna jest bardzo popularną i znaną nazwą w południowych Indiach. Yamuna oznacza rzekę Jamuna. Jest to klasyczny i wiecznie zielony wybór nazwy.

34. Yasaswi:

Yasaswi to już popularne imię telugu. Oznacza sławę i sławę. To klasyczne i wiecznie zielone imię dziewczynki.

35. Yashani:

Yashani oznacza błogosławieństwo. Pochodzi z sanskrytu i hindi i jest rzadkim wyborem dla dziewczynek w Jyeshta nakshatra.

36. Jaszmita:

Yashmita oznacza chwalebny. Oznacza to również sławę i sukces. Imiona Jyeshta nakshatra dla dziewczynki nie są jeszcze powszechnie spotykane, ale są piękne i cudowne zarówno pod względem znaczenia, jak i brzmienia.

37. Jaszoda:

Yashoda to tradycyjne imię dziewczynki. Imię pochodzi od matki Pana Kryszny. Jest to klasyczne i piękne imię dziewczynki dla Jyeshta nakshatra.

38. Jaszri:

Jeśli chcesz mieć krótkie i urocze imię dla dziewczynki, Yashri może być dobrym wyborem. Yashri oznacza zwycięski lub szczęśliwy. Nazwa oznacza również szczęście lub pomyślność. Inne znaczenie imienia to Bogini Lakszmi.

39. Jasztika:

Yashtika lub Yastika oznacza sznur pereł. Nazwa symbolizuje również cenny, piękny i jak klejnot. Nazwa jest rzadka i wyjątkowa również dla dziewcząt urodzonych w Jyeshta nakshatra.

40. Yathi:

Yathi to krótkie i urocze imię dla dziewczynki, co oznacza Boginię Durgę. Jest to inna nazwa Durga Devi, o tradycyjnym znaczeniu, ale nowoczesnym i eleganckim brzmieniu.

41. Yatishma:

Yatishma oznacza słodki. Nazwa wygląda kobieco i pięknie, ale z tak uroczym znaczeniem imienia.

42. Jajati:

Yayati to wyjątkowe i rzadkie imię dla dziewczynki. Oznacza podróżnika i wędrowca. Nazwa pochodzi z sanskrytu.

43. Yukasri:

Yukasri oznacza przyjazny i pachnący. Nazwa jest również wyjątkowa i rzadko spotykana, z piękną wymową i znaczeniem. Pochodzi z sanskrytu.

44. Jukta:

Yuktha to popularne i urocze imię dla dziewczynki. Piękna nazwa oznacza uważny i umiejętny. Symbolizuje również dobrobyt i umiejętności.

45. Juwakszi:

Nazwa Yuvakshi pochodzi od słów Yuva i akshi w sanskrycie. Mają na myśli piękne oczy lub młodzieńcze oczy.

46. ​​Juwana:

Yuvanya oznacza młody lub wiecznie młody. Nazwa nie jest powszechnie spotykana, a mimo to ma piękne i nowoczesne konotacje. Co myślisz?

47. Yuvathi:

Yuvathi dosłownie tłumaczy na młodą damę w sanskrycie i innych językach indyjskich. Jest to klasyczny i wiecznie zielony wybór imienia dziewczynki dla urodzonych Jyeshta nakshatra.

48. Yutika:

Yutika oznacza kwiat. Chociaż początki nazwy nie są jeszcze dobrze znane, symbolizuje ona również rozkwit, piękno i wiosnę.

49. Jugantyka:

Nazwa yugantika wywodzi się z sanskrytu, czyli do końca wieku. Symbolizuje również nieograniczony i nieskończony.

50. Jauwani:

Yauvani to imię Bogini Gajatri Devi. Ma nowoczesną i uroczą rzadką wymowę i nazwę, ale ma tradycyjne znaczenie.

Unisex imiona dla niemowląt w Jyeshta Nakshatra:

51. Yaamya:

Yaamya to nazwa unisex, która może być idealna zarówno dla chłopców, jak i dziewcząt. Imię Yaamya oznacza Pana Śiwę lub Pana Wisznu.

52. Jaksza:

Yaksha oznacza tę, która chroni lasy. Nazwa oznacza również pół-boga. To rzadka i wyjątkowa nazwa idealna dla chłopców i dziewcząt.

53. Jati:

Yati oznacza boginię Durgę. Oznacza to również tego, który zawsze służy celowi. Jest to tradycyjna, ale krótka i urocza nazwa unisex dla chłopców i dziewcząt.

54. Nora:

Nora oznacza światło. Nazwa może być idealna zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek. Te nazwy Jyeshta nakshatra pochodzą z krajów anglojęzycznych.

55. Jadnia:

Yadnya oznacza święty ogień lub święty ogień. Chociaż nazwa wywodzi się z sanskrytu, jest idealna zarówno dla chłopców, jak i dziewcząt.

Bliźniacze imiona dla dzieci Jyeshta Nakshatra:

56. Noshita – Noyonika:

Noshita oznacza wielki lub wieczny. Noyonika oznacza tę o wspaniałych i pięknych oczach. Oboje są uroczymi imionami bliźniaczych dziewczynek dla urodzonych Jyeshta nakshatra.

57. Yaami – Yaaj:

Yaami oznacza postęp lub ścieżkę. Yaaj oznacza ofiarę lub mędrca. Jest to również inne imię Pana Kryszny. Oboje są bliźniaczymi imionami dziewczynki i chłopca?.

58. Yaashvan – Yaatiesh:

Yaashvan i yaatiesh to urocze bliźniacze imiona dla chłopców. Imię Yaashvan oznacza zwycięzcę. Yaatiesh oznacza Pana wielbicieli.

59. Jaduwir – Jadwa:

Yaduvir oznacza odważnych ludzi lub Pana Krysznę. Oznacza to również potomka yadu. Yadva oznacza wgląd lub inteligentną dziewczynę. Są to piękne wybory bliźniaczych imion dla chłopca i dziewczynki dla Jyeshta nakshatra.

60. Jaksza – Yalini:

Yaksha oznacza szybki lub obrońcę. Yalini oznacza boginię Saraswati Devi. Są to tradycyjne i hipnotyzujące wybory imion dla bliźniaczek dla Jyeshta nakshatra.

Mamy nadzieję, że podobało Ci się czytanie listy imion dla dzieci Jyeshta nakshatra dla chłopców i dziewcząt. Jeśli Twoje maleństwo urodzi się w tej gwieździe, mamy nadzieję, że ta lista dała Ci idealną nazwę, która pasuje do Twoich preferencji. Daj nam znać swoje ulubione imię i dlaczego uwielbiamy Cię słyszeć.

Zastrzeżenie:

Wszystkie nazwy podane powyżej mają swoje znaczenie w kontekście i czasie. Te znaczenia i symbole mogą się zmieniać w zależności od różnych kultur, krajów, regionów i języków. Radzimy przeprowadzić szeroko zakrojone badania przed zrozumieniem kilku interpretacji związanych z nazwą.