Revathi nakshatra, czyli znak zodiaku Revati, jest 27. i ostatnią w kolejności konstelacji w indyjskiej astrologii. Jeśli podążasz za hinduskimi religijnymi i tradycyjnymi wierzeniami i wolisz nazywać noworodka zgodnie z ich nakshatra, ten przewodnik po imionach Revathi nakshatra pomoże ci. Dzisiaj przyjrzymy się wszystkim o nakszatrze Revathi, jej cechach, rozpoczynając idealne sylaby imion dla dzieci w tej gwieździe i kilka znaczących wyborów imion.

Revathi nakshatra imiona dla dzieci

Zacznijmy i dowiedzmy się wszystkiego o imionach Revathi nakshatra.

Czym jest Revathi Nakshatra i jego cechy charakterystyczne??

Nakszatra Revathi waha się od 16,40 do 30 stopni w znaku zodiaku Ryby. Symbolem tej gwiazdy Revathi jest bęben, a zwierzęciem jest słoń. Rządzącą lub rządzącą planetą dla tego znaku zodiaku jest rtęć. Bóstwem Revathi nakshatra jest Pushan, który jest strażnikiem lub obrońcą stad i stad.

Imię Revati w tej gwieździe oznacza bogaty. Tak więc wiadomo, że główna cecha osób urodzonych w tym znaku zodiaku jest zamożna, mając przed sobą owocne życie. Poza tym, jeśli noworodek jest pod nakszatrą Revathi, zawsze jest uprzejmy dla innych, czarujący, przyjacielski i pomocny. Są przyjaźnie nastawieni, szczerzy w stosunku do innych, o czystym sercu i zawsze delikatni i delikatni w kontaktach z przeciwną osobą.

Revathi Nakshatra wymienia list początkowy:

Jeśli maluch rodzi się pod wpływem tej gwiazdy, jest szczęśliwe i pomyślne, jeśli imiona Revati nakshatra zaczynają się od następujących sylab:

De, Do, Cha, Chi.

Na wypadek, gdybyś chciał iść zgodnie z padas,

  • Nazwy pierwszej pada Revati Nakshatra zaczynają się na De.
  • Imiona drugiej pada Revati Nakshatra zaczynają się od Do.
  • Revati Nakshatra 3rd pada imiona zaczynają się od Cha.
  • Imiona 4 pada Revati Nakshatra zaczynają się od Chi.

Lista znaczących imion dla dzieci dla Revathi Nakshatra 2021:

Teraz zacznijmy i poznajmy piękne, hipnotyzujące, znaczące i najbardziej wyjątkowe imiona Revathi natchathiram dla chłopców i dziewcząt w tej dekadzie.

Nazwy chłopca Revathi Nakshatra:

1. Chayan:

Chayan lub Chaayan oznacza księżyc lub światło księżyca. Jest to piękny i wyjątkowy nowoczesny wybór imienia dla chłopca dla osób urodzonych w Revathi nakshatra. Uwielbiamy też znaczenie i wymowę.

2. Czat:

Nazwa Chahat wywodzi się z języka hindi, co oznacza pragnienie lub miłość. Jest to piękny i hipnotyzujący wybór współczesnego imienia dla urodzonych Revathi nakshatra.

3. Łańcuch:

Chaitain to nazwa wywodząca się z kilku starożytnych języków indyjskich. Oznacza inteligencję, percepcję i życie. Nazwa jest znaczącym i kreatywnym wyborem, idealnym do szukania czegoś nowego i artystycznego.

4. Chaitya:

Chaitya oznacza ducha lub umysł. Jest to piękny wybór nazwy, który wywodzi się z języka sanskrytu. Uwielbiamy te męskie imiona Revati nakshatra.

5. Czakra:

Czakra jest już klasyczną i popularną nazwą, którą zna wielu Hindusów. Jego nazwa pochodzi od broni Pana Wisznu i jest tradycyjnym wyborem dla urodzonych Revathi nakshatra. Jest to również słynne imiona Revathi nakshatra w języku tamilskim dla chłopców.

6. Czakradhar:

Imię Chakradhar to urocze i tradycyjne imię dla chłopca dla Revathi Nakshatra, które jest dość popularnym wyborem. Oznacza Pana Wisznu. Jest to jedno z najczęstszych imion Revathi nakshatra dla chłopca.

7. Czakszu:

Chakshu oznacza oko. Pochodzi z sanskrytu i jest uroczym, nowoczesnym, ale znaczącym wyborem dla Revathi nakshatra.

8. Chaman:

Nazwa Chaman oznacza ogród kwiatowy. Jest to piękne i hipnotyzujące imię chłopca dla Revathi nakshatra z krótką i uroczą wymową.

9. Chanakja:

Wielki uczony i cesarz Chanakya zainspirował tę szczególną nazwę. W dalszej kolejności oznacza także uczoną i intelektualną osobę. Te imiona dla chłopców dla Revathi nakshatra to tradycyjny wybór.

10. Chandan:

Nazwa Chandan oznacza pomyślny i perfumowany. Nazwa oznacza również drzewo sandałowe. Jest to tradycyjna indyjska nazwa domowa, która jest już znana.

11. Czandu:

Chandu lub Chandhu to powszechny wybór imienia dla słodkiego chłopca dla Revathi nakshatra. Nazwa pochodzi od słowa Chaand w języku hindi, które oznacza księżyc.

12. Chandradev:

Chandradev dosłownie oznacza Boga Księżyca. To także oznacza króla. Nazwa jest tradycyjnym, ale rzadkim wyborem.

13. Chandresh:

Imię Chandresh oznacza Władcę Księżyca. Jest to bardzo konwencjonalny, ale znaczący wybór imienia dla chłopców w Revathi nakshatra. Nazwa pochodzi z języka hindi i sanskrytu.

14. Dobroczynność:

Uwielbiamy nazwę Charit. To historia, a także ukochana. Współcześni rodzice, którzy kochają literaturę i sztukę, mogą wypróbować ten wyjątkowy i znaczący wybór uroczych imion. Co myślisz o tych imionach gwiazd Revathi??

15. Chavrik:

Charvik oznacza kogoś, kto jest inteligentny i mądry. Jest to wyjątkowe i rzadko spotykane imię chłopca dla Revathi nakshatra.

16. Chinmaj:

Chinmay oznacza osobę ucieleśnioną w wiedzy i intelekcie. Nazwa jest już dość popularna i do tej pory jest klasycznym wyborem. Pochodzi z języków indyjskich.

17. Chintan:

Chintan w języku hindi oznacza mediację. Nazwa oznacza również myśl, kontemplację lub umysł. Jest to wśród nowoczesnych modnych imion hinduskich chłopców Revati nakshatra.

18. Chirag:

Chirag w hindi ponownie oznacza błyskotliwość. Nazwa oznacza również lampę, chwałę i blask. Uwielbiamy to krótkie i urocze imię chłopca dla Revathi nakshatra.

19. Cziraksz:

Chiraksh oznacza piękne oczy. Nazwa pochodzi od dwóch słów, Chiru i Aksh, z lokalnych starożytnych języków indyjskich. Jest to bardzo wyjątkowe i rzadkie imię chłopca dla osób urodzonych pod nakszatrą Revathi.

20. Devank:

Imię Devank w języku hindi oznacza kogoś, kto jest jak postać pobożna. Jest to tradycyjna nazwa, ale z uroczą, nowoczesną konotacją.

21. Dewik:

Jeśli chcesz mieć krótkie i urocze imię, Devik może być właściwym wyborem. To znaczy boskie.

22. Twórca Kumara:

Dev Kumar oznacza syna Boga. Pochodzi z języka hindi i jest znanym klasycznym indyjskim imieniem znalezionym w kilku domach. Jest to jednak ulubiony wybór chłopców w Revathi nakshatra.

23. Dewarsz:

Devarsh oznacza kogoś, kto jest darem Bożym. To stylowy wybór imienia dla chłopca dla Revathi nakshatra.

24. Devyan:

Imię Devyan oznacza służenie Bogu. Jest to krótkie i urocze, hipnotyzujące, ale znaczące imię chłopca wywodzące się z lokalnych języków indyjskich.

25. Dousik:

Dousik to inteligentna i mądra dusza. Rzadko spotyka się go u chłopców w tym znaku zodiaku i może być idealnym wyborem dla współczesnych rodziców szukających trafnego.

Nazwy dziewczynek Revathi Nakshatra:

26. Chaahana:

Chaahana w języku hindi oznacza tęsknotę, uczucie i pożądanie. Nazwa jest uroczym i znaczącym wyborem dla współczesnych dzieci w Revathi nakshatra.

27. Charani:

Charani oznacza nomadę. To rzadkie imię idealne dla dziewczynek w Revathi nakshatra.

28. Chaarvi:

Uwielbiamy imię Chaarvi. To oznacza piękną duszę. Jest to wyjątkowy i piękny wybór imienia, idealny dla nowo urodzonych w millenialsów i tych, którzy chcą rzadkiego, niecodziennego pomysłu na imię.

29. Chaitali:

Chaitali oznacza kogoś, kto urodził się z piękną lub dobrą pamięcią. Oznacza to również osobę urodzoną w miesiącu Chaitra. Jest to tradycyjna nazwa, co oznacza, że ​​nie jest bardzo znana i powszechnie spotykana pod Revathi nakshatra.

30. Chaitra:

Chaitra to współczesna nazwa, która w dzisiejszych czasach staje się modna i sławna. Oznacza nowe jasne światło nadziei. Uwielbiamy ten wybór imion żeńskich Revathi nakshatra.

31. Czakryka:

Jeśli chcesz mieć bardzo tradycyjną nazwę, ale niezbyt popularną lub popularną, czakrika może być dobrą okazją. To znaczy Bogini Lakszmi.

32. Chanasja:

Chanasya oznacza kogoś, kto jest uroczy i przyjemny z natury. Pochodzi z sanskrytu i jest unikalnym, rzadkim i uroczym wyborem dla dziewczynek w Revathi nakshatra.

33. Chandini:

Chandini to bardzo znana i już modna nazwa, idealnie znaleziona w kilku stanach północnych Indii. Oznacza światło księżyca lub kogoś, kto ma blask i blask. Uwielbiamy te piękne imiona Revathi nakshatra dla dziewczynki.

34. Czandrakala:

Nazwa Chandra Kala oznacza księżycowe promienie blasku. Jest to bardzo tradycyjne i znane imię dziewczynki w kilku indyjskich gospodarstwach domowych.

35. Charana:

Nazwa Charana w sanskrycie i innych językach oznacza stopy. Jest to inspirowane hinduskimi tekstami religijnymi i jest bardzo rzadkim, ale tradycyjnym wyborem dla urodzonego Revathi nakshatra.

36. Charitha:

Charitha oznacza kogoś, kto ma ciepłe serce. Oznacza to również odpowiednią osobę o charakterze występku. Jest to jedno z popularnych i znanych imion Revathi nakshatra w języku telugu.

37. Charithra:

Charithra w kilku językach południowoindyjskich oznacza historię. Jest to piękna i skomplikowana nazwa oznaczająca imiona dla dziewczynek Revathi natchathiram.

38. Charulatha:

Charulatha oznacza piękne pnącze. Nazwa jest bardzo konwencjonalnym wyborem i jest już znana w kilku domach. Jest to starożytne klasyczne imię dziewczynki dla Revathi nakshatra.

39. Charvi:

Charvi to piękne kobiety. Jest to krótkie i urocze, nowoczesne imię dla dziewczynki z nowego dnia, jeśli chcesz krótkiej i uroczej, to wśród listy imion dziewczynek z gwiazdami Revathi, które mogą pasować do twojego wyboru.

40. Chaturya:

Chaturya w sanskrycie przekłada się na inteligentny lub mądry charakter. To piękny wybór dla nowoczesnych rodziców, którzy chcą kreatywnej i innowacyjnej nazwy.

41. Czawi:

Chavi w języku hindi oznacza refleksję. Oznacza również promień światła. To piękne i hipnotyzujące krótkie i urocze imię dla dziewczynki. Niezwykle kochamy ten.

42. Chinmaji:

Chinmayi oznacza błogi. To także świadomość. Jest to tradycyjna, ale kreatywna dziewczynka o imieniu Revathi nakshatra, która wywodzi się z języka sanskrytu.

43. Chirasvi:

Chirasvi oznacza kogoś, kto ma piękny uśmiech. Nazwa oznacza również wspaniałe, ponadczasowe kobiety. Nazwa jest rzadko spotykana i jest uroczą imieniem dziewczynki dla Revathi nakshatra.

44. Dekszita:

Dekshitha lub Dekshita oznacza przygotowany lub inicjować. Jest to urocze i powszechne imię dla dziewczynki, które jest modne w kilku stanach południowych Indii.

45. Depali:

Depali oznacza szczęśliwą osobę. Jest to krótkie i urocze imię dla dziewczynki dla Revathi nakshatra i znaczenie!

46. ​​Devaki:

Devaki jest matką Pana Kryszny. Oznacza to również boskość i coś za co wdzięczny. Kochamy wszystkie znaczenia i jest to popularny klasyczny wybór nazwy dla urodzonych w Revathi nakshatra.

47. Devyashi:

Devyashi to ktoś, kto ma boskie błogosławieństwa. Może być właściwym wyborem dla tych, którzy szukają tradycyjnego znaczenia, które nie jest zbyt często spotykane.

48. Czitralekha:

Uwielbiamy to poetyckie imię, Chitra Lecha. To znaczy pięknie, tak jak na zdjęciu. Jest to artystyczny, kreatywny i hipnotyzujący wybór imion dla dziewczyny Revathi nakshatra.

49. Czitrani:

Chitrani to nikt inny jak bogini rzeki Ganga. Jest to powszechny wybór inspirowany rzeką Ganga.

50. Dzien:

Dla tych rodziców, którzy chcą super słodkiego i bardzo krótkiego uroczego imienia, Dea może być wyjątkowym wyborem. TO oznacza dobro lub kogoś, kto jest życzliwy.

Revathi Nakshatra Unisex Nazwy:

51. Dewak:

Devak znaczy boski. Jest to wyjątkowy i kreatywny wybór uniseksowej nazwy dla Revathi Nakshatra, odpowiedni zarówno dla chłopców, jak i dziewcząt.

52. Czajtanja:

Chaitanya to kolejna popularna, ale kreatywna i modna nazwa unisex dla chłopców i dziewcząt. Oznacza życie, wiedzę i świadomość.

53. Devala:

Devala oznacza, że ​​poświęciła się Bogu. Jeśli chcesz tradycyjnej nazwy, która jest dobra dla chłopców i dziewcząt, Devala może być idealna i rzadko spotykana.

54. Charu:

Charu oznacza przyjemne i piękne. Te imiona Revati nakshatra Meena Rashi są powszechnie spotykane jako imię zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet.

55. Dewasri:

Devasri jest Bogiem jak św. Jest to bardzo tradycyjny i klasyczny wybór nazwy zarówno dla chłopców, jak i dziewcząt w Revathi nakshatra.

Bliźniacze imiona Revathi Nakshatra:

56. Charan – Charuvi:

Charan i Charuvi to bliźniacze pomysły dla chłopców i dziewcząt w Revathi nakshatra. Imię Charan oznacza stopy, a także oznacza boskie stopy Boga. Charuvi oznacza światło i genialną duszę.

57. Chaitna – Chaitri:

Chaitna i Chaitri są pomysłami na imię dla bliźniaczych dziewczynek dla Revathi nakshatra. Nazwa Chaitna oznacza nasiona słonecznika. Chaitri oznacza kogoś urodzonego w miesiącu Chaitra lub w sezonie wiosennym. To są pomysły na rymowane nazwy.

58. Czakryna – Czakryka:

Oba są bliźniaczymi imionami dla chłopca i dziewczynki dla Revathi nakshatra. Chakrin oznacza Pana Śivę lub Pana Wisznu. Chakrika to nikt inny jak Bogini Lakszmi. Oba są tradycyjnymi pomysłami na nazwy.

59. Devagya – Devain:

Są to bliźniacze imiona dla chłopców o tradycyjnych znaczeniach w Revathi Nakshatra. Devagya oznacza przykazanie Boga. Devain znaczy boski.

60. Chatur – Chayank:

Chatur i Chayank to urocze i nowoczesne pomysły na imiona dla bliźniaków dla Revathi nakshatra. Imię Chatur oznacza mądrego człowieka. Chayank oznacza księżyc.

Z tą listą imion dla dzieci Revathi nakshatra dla chłopców i dziewcząt, mamy nadzieję, że zakończyłeś poszukiwania trafnego i znaczącego wyboru imienia. Jakie są Twoje przemyślenia na temat tych imion i które najbardziej Ci się podobały? Daj nam znać!

Zastrzeżenie:

Wszystkie nazwy i znaczenia wymienione powyżej są kontekstowe i mogą się zmieniać w zależności od różnych języków, regionów i krajów. Radzimy przeprowadzić dogłębne badania w celu zrozumienia kilku znaczeń i symboliki związanej z tą samą nazwą.