Czy twój chłopiec lub dziewczynka urodził się pod Tula Rashi? Według zachodniej astrologii Tula Rashi, zwana także Wagą, obejmuje trzy nakszatry, a mianowicie Chitra (3 i 4 pady), Swathi (4 pady) i Visakha (1,2,3 pady). W tym artykule przedstawiliśmy 60 najlepszych imion dla dzieci Tula Rashi dla chłopców i dziewczynek, które są idealnym połączeniem tradycji i nowoczesności.

Imiona dla dzieci Tula Rashi

Ale zanim to nastąpi, przyjrzyjmy się początkowym literom (sylab) imienia Tula Raszi dla każdej z wymienionych powyżej nakszatr:

  • Chitra: Ra, Ri
  • Swathi: Ru, Re, Ro, Ta, Roo
  • Visakha: te, tu, tae, to

Lista współczesnych imion Tula Rashi dla chłopców i dziewcząt:

Kiedy już znasz dokładną datę urodzenia nakshatry i pada dziecka, możesz zbadać imiona, używając odpowiednich liter początkowych. Oto 60 najlepszych imion Tula Rashi o znaczeniu:

25 imion Tula Rashi dla chłopców:

Skorzystaj z nauki astrologii wedyjskiej, zanim rozważysz imię dla swojego małego chłopca. Oprócz dobrego brzmienia nazwa musi być również zgodna z pozycjami gwiazd, aby przyciągnąć sukces w życiu. Oto nasze 25 najlepszych propozycji dla Twojego Małego Księcia:

1. Ragawa:

Raghav to indyjskie imię chłopca wywodzące się z Ramajany. Oznacza „ten, który pochodzi z Raghu Vamsa”, czyli Pana Ramy. To sanskryckie słowo ma warianty, takie jak „Raagav”, „Raghava” itp. Jest odpowiednie dla chłopców urodzonych w Chitra Nakshatra.

2. Rahul:

Rahul to jedno z najpopularniejszych imion dla indyjskich chłopców. Ma wiele znaczeń i interpretacji. Według buddyzmu „Rahul” to imię syna Pana Buddy, co oznacza „związek”. Ale najwcześniejsze wzmianki o tym słowie pojawiły się w Upaniszadach, w których oznaczało ono „ten, który pokonuje wszelkie nieszczęścia”. To nie wszystko! „Rahul” to imię większości bohaterów Bollywood, co jest prawdopodobnie większym powodem jego popularności.

3. Raajan:

Raajan to imię chłopca wywodzące się z sanskrytu. Oznacza „król” lub „osobę królewską”. Istnieje wiele alternatywnych słów dla Raajan, które mają to samo znaczenie, jak Raja, Raju itp. Jednak Raajan brzmi wspaniale i po królewsku!

4. Rachit:

Rachit to męskie imię, które zaczyna się od „Ra” i jest odpowiednie dla chłopców urodzonych w Tula Rashi i Chitra nakshatram. Jest to sanskryckie słowo, które oznacza „wynalazek” i składa się z trzech sylab. Żeńskie imię rodzeństwa to Rachita.

5. Ripan:

Ripan to nowoczesna nazwa dla chłopców urodzonych pod Chitra Nakshatra. Oznacza „pierwsze światło na horyzoncie”. Nie ma wariantów tego słowa, a pseudonim może być „Ripu”.

6. Rishank:

Ta nazwa zaczyna się od dźwięku „ri” i jest odpowiednia dla indyjskich chłopców. Według mitologii hinduskiej, Rishank uważany jest za imię wielbiciela Pana Śiwy. Wariantem jest „Vrishank”, co oznacza „Lord Shiva”. Możesz więc wybierać między obserwującym a obserwowanym!

7. Riszil:

Rishil to współczesny wariant słowa „Rishi” oznacza św. Technicznie nie ma to konkretnego znaczenia, a dla wyjątkowości dodaje się literę „l”. Alternatywną pisownią może być „Rushil”, a pseudonimy to „Rishi”, „Rish” itp..

8. Riyan:

Riyaan to urocze imię Tula Rashi dla chłopców, co oznacza “Pan Wisznu”. Brzmi podobnie do „Ryan”, angielskiego imienia, ale znaczenie i pisownia są zupełnie inne. Inną ciekawą interpretacją tego słowa jest „Mały Król”.

9. Ruheel:

Ruheel to hinduskie imię chłopca, które oznacza „Zamontowany” lub „Dorosły”. Ta nazwa kojarzy się ze stałym wzrostem i pozytywną skłonnością do życia. Pseudonimy Ruheela to „Ruhee”, „Ruhy”.

10. Rushit:

Rushit to współczesna nazwa „Rishi”, co oznacza świętego lub mnicha. Ma swoje korzenie w sanskrycie i należy do religii hinduskiej. Najbliższą alternatywą dla Rushit jest „Rishit”. Oba mają takie samo znaczenie jak niewielka odmiana pisowni.

11. Rudransh:

Rudransh to potężnie brzmiące imię dla chłopców urodzonych w Tula Rashi. Jest to złożone słowo składające się z Rudry (Pana Shivy) i Ansh (część). Mówi się, że ludzie o tym imieniu mają śmiały i nieustraszony stosunek do życia. Krótkie formy to „Rudra” i „Rudr”.

12. Rewanty:

Revanth to imię pochodzenia hinduskiego dla chłopców, co oznacza „jeździec konny”. Indyjska interpretacja tego słowa to „Lord Surya”, który prowadzi rydwan 12 koni. Tak więc Revanth oznacza również „słońce” lub „ten, który rozjaśnia ciemność”.

13. Rochita:

Nazwa „Rochit” pochodzi z języka hindi, co oznacza „wspaniały” lub „wspaniały”. Jest stosunkowo nowy wśród imion Tula Rashi, które zaczynają się od sylaby „Ro”. Rodzeństwo Rochit może brzmieć „Rochita”.

14. Rohesz:

Rohesh to jedno z wielu imion Pana Wisznu. Możesz wybrać ten dla swojego chłopca urodzonego pod Tula Rashi. Jednak „h” w środku może utrudniać wymowę na początku, więc możesz używać pseudonimów, takich jak „Roh”, „Rohi” itp..

15. Ronith:

Ronith to stylowa nazwa dla chłopców urodzonych w Tula Rashi. Oznacza „Uroczy”, co doskonale opisuje Twojego przystojnego księcia. W przypadku wariantów możesz usunąć literę „h” na końcu i po prostu trzymać się „Ronit”.

16. Ruhan:

Ruhan to niezwykłe imię dla indyjskich chłopców. Ma swoje korzenie w Persji, a znaczenie to „ten, który jest duchowy”. Chociaż nazwa jest używana przez muzułmanów, znaczenie neutralne religijnie sprawia, że ​​jest ona odpowiednia również dla Hindusów.

17. Rithul:

Rithul to ładne imię dla małego chłopca, które jest zgodne z zasadami nazewnictwa Tula Rashi. Pochodzi z hindi i oznacza „poszukiwanie prawdy”. Nie ma innych alternatyw, a pseudonim może być „Rithu”.

18. Cel:

Tohit to inna nazwa dla hinduskich chłopców. Rymuje się z „Rohit”, ale ma swoje znaczenie. Tohit pochodzi z języka hindi i oznacza „ten, który jest piękny”. Wraz z fizycznym pięknem nazwa wskazuje również wewnętrzne piękno i dobro.

19. Tarunesz:

Tarunesh to rozszerzona wersja „Tarun”, co oznacza „młody mężczyzna”. Nazwa kojarzy się z młodością i energią. Niektórzy ludzie wolą „Tharunesh” jako alternatywną pisownię, aby spełnić zasady numerologii.

20. Tathagatha:

Jeśli jesteś wierzącym buddystą, Tathagatha może być doskonałym wyborem dla twojego małego chłopca. Pochodzi z sanskrytu, co oznacza „ten, który w ten sposób odszedł”. W wielu starożytnych pismach Pan Budda jest często określany jako Tathagatha.

21. Tavish:

Tavish to męskie imię dziecka, które oznacza „niebo”. Inne interpretacje tego słowa to „silny”, „odważny” itp. Co ciekawe, Tavish ma również szkocki związek! Jest używany jako alternatywa dla „Thomas” w Szkocji. A więc jedno imię i wiele kultur!

22. Teja:

Tejas to nazwa pochodzenia sanskryckiego dla chłopców, co oznacza „blask” i „błyszczący”. Jest używany głównie przez wyznawców hinduizmu, buddyzmu i dżinizmu. Alternatywy to „Teja”, „Tejal” itp.

23. Tuszar:

Tushar to słodko brzmiące imię dla chłopców urodzonych pod VisakhaNakshatram. To sanskryckie słowo oznacza „zimę” lub „śnieg” i symbolizuje „czystość”. Żeńskie imię rodzeństwa Tushara to „Tusharika”.

24. Taksheel:

Taksheel to wymowna nazwa dla chłopców, co oznacza „osobę o silnym charakterze”. Jest używany głównie w hinduizmie i dżinizmie. Wariant pisowni to „Takshil”, który wygląda na krótki i prosty.

25. Uzębienie:

Teerth to tradycyjne imię dla chłopców dla dzieci Tula Rashi i ma 3 sylaby. Wywodzi się z sanskrytu i oznacza „święte miejsce” lub „świętą wodę”. Możesz również użyć „Tirtha” zamiast Teerth.

25 najlepszych imion dla dziewczynek Tula Rashi:

Twoja dziewczyna zasługuje tylko na najlepsze, łącznie z jej imieniem! Aby ułatwić proces selekcji, wybraliśmy nasze ulubione 25 imion dla Twojej córeczki urodzonej pod Tula Rashi:

26. Raaga:

Raaga to inspirowana muzyką nazwa dla dziewczynek urodzonych w Wadze. Oznacza „melodię” i pochodzi z sanskrytu. W muzyce tradycyjnej raga to połączenie harmonijnych nut. Jeśli więc chcesz, aby Twoja córka miała radosne, muzyczne życie, to jest to imię do wyboru!

27. Radźasi:

Rajasi to nazwa pochodzenia sanskryckiego, co oznacza „tego, który jest godny króla”. Czy to nie jest idealne imię dla twojej małej królowej? W innych kontekstach Rajasi jest również uważany za jedno z wielu imion bogini Durgi.

28. Rabita:

Rabita to rzadkie imię dla dziewczynek urodzonych pod Tula Rashi. Jest to słowo pochodzące z języka hindi, które oznacza „połączenie” lub „więź”. Alternatywna pisownia to „Rabitha”. To świetne imię dla dziewcząt, które odgrywają kluczową rolę w łączeniu rodziny.

29. Rakszita:

Rakshita to jedno z popularnych hinduskich imion dla dziewcząt urodzonych pod Chitra nakshtram. Zaczyna się od „Ra” i wywodzi się z sanskrytu. Rakszita oznacza „ochronę” lub „zbawiciela”. Aby uzyskać alternatywną pisownię, możesz dodać dodatkowe „h”, aby uczynić je „Rakshitha”.

30. Ramila:

Ramila to nowoczesna nazwa dla dziewczynek, co oznacza „kochana”. Uważa się, że jego początki pochodzą z języka perskiego. Najbliższym wariantem tego imienia jest „Ramita”, co tłumaczy się również jako „przyjemny” lub „ten, który jest kochany”.

31. Ranita:

Ranita to niezwykłe imię Tula Rashi dla hinduskich dziewcząt. Ma swoje korzenie w języku hebrajskim i oznacza „uroczą melodię” lub „melodię”. Możesz również nazwać ją „Rani”, co oznacza królową jako pseudonim dla Ranita.

32. Raszita:

Rashitha to imię żeńskie, które oznacza „pełen wdzięku” lub „ten, który jest spokojny”. W nazwie znajdują się trzy sylaby, a dla wariantu pisowni możesz użyć „Rashita”. Pseudonim tego słowa może brzmieć „Raszi”, co oznacza Zodiak.

33. Raveena:

Czy Raveena przypomina ci o ubiegłorocznej urodzie Bollywood, Raveenie Tandon? Ta nazwa ma nie tylko piękny dźwięk, ale także ładne znaczenie. Raveena oznacza „słonecznie” lub „piękno słońca”. Idealna nazwa dla Twojej Little Miss Sunshine!

34. Ravija:

Ravija to indyjska nazwa pochodzenia wywodząca się z sanskrytu. Przekłada się to na „tego, który narodził się ze słońca”. Alternatywne imiona to „Raveeja”, „Rawija”, a męskie imię rodzeństwa to „Ravij”.

35. Rechal:

Rechal to hinduskie imię dla dziewczynki, które ma wiele znaczeń, takich jak „niewinność”, „odpowiedzialny” itp. Są to najbardziej pożądane cechy każdej dziewczyny, prawda? Oprócz znaczenia, Rechal ma również stylowy, zanglicyzowany dźwięk.

36. Rithika:

Rithika to ładnie brzmiące imię dla dziewczynek urodzonych w Tula Rashi. Jest to słowo pochodzenia sanskryckiego, które oznacza „przepływ wody”. Uważa się, że ludzie o tym imieniu mają mnóstwo kreatywności i energii. Możesz również użyć „Ritika” jako nazwy wariantu i „Ritu” jako pseudonimu.

37. Nandu:

Rhea to nazwa akceptowana na całym świecie i dobrze pasuje do nowoczesnych dziewcząt. Ma wiele źródeł i wiele znaczeń. Niektóre z interpretacji to „strumień”, „ziemia”, „przepływ” itp. Jest to również jedno z najpopularniejszych imion żeńskich, a warianty to „Riya”, „Riyah”.

38. Rikvitha:

Rikvitha to stylowe imię dla dzieci urodzonych w Tula Rashi. Samo słowo nie ma żadnego znaczącego znaczenia, ale niektóre przybliżone tłumaczenia to „zapach”. Imię męskiego rodzeństwa to „Rikvith”, a pseudonim może być „Rikkie”.

39. Rinita:

Jeśli szukasz unikalnej, odpowiedniej nazwy Tula Rashi, która zaczyna się od „Ri”, wypróbuj Rinita. Pochodzi z sanskrytu i tłumaczy się jako „Dar Boży”. Możesz również użyć „Rinitha”, jeśli chcesz mieć w nazwie nieparzystą liczbę liter. „Rini” to odpowiedni pseudonim.

40. Riyanshi:

Jeśli szukasz imienia dla dziewczynki, które szerzy pozytywność i szczęście, wybierz Riyanshi. Te słowa pochodzenia hinduskiego oznaczają „Wesołość”. Możesz nawet skrócić go do „Riya” jako pseudonimu. Aby był odpowiedni dla chłopców, możesz użyć „Riyansh”.

41. Rochana:

Rochana to nazwa pochodzenia sanskryckiego, która ma wiele znaczeń. Słowo to można interpretować jako „Czerwony Lotos”, „Jasny”, „Wspaniały” itp. Jest również uważane za jedno z wielu imion Bogini Parwati.

42. Romica:

Romica to modne imię dla dziewczynek urodzonych w Tula Rashi i Swathi Nakshatram. Ma nawet wyjątkowe znaczenie. Romica oznacza „księżniczka serc”. Z taką ładną buzią twoja dziewczyna zasługuje na każdy list w imieniu.

43. Ramola:

Jeśli chcesz, aby twoja dziewczyna była wieloaspektową osobowością, nazwij ją „Ramola”. To słowo oznacza „ten, który interesuje się wszystkim”. W innych kontekstach Ramola oznacza również „przystojną damę”. Możesz użyć „Ramy” ma pseudonim.

44. Ruhika:

Ruhika to ładne imię dla dziewczynek urodzonych w Tula Rashi. Należy do religii hinduskiej i jest uważana za jedno z wielu imion bogini Lakszmi. Właściwe znaczenie tego słowa to „pragnienie”. Dziewczyny z imieniem „Ruhika” można nazwać „Ruhi”.

45. Tanvee:

Tanvee to słodkie imię dla dziewczynek urodzonych pod Tula Rashi i VisakhaNakshatram. Zaczyna się od sylaby „tha” i ma wiele znaczeń, takich jak „smukły”, „delikatny”, „wdzięczny” itp. Wariant pisowni to „Tanvi”.

46. ​​Taszaja:

Tashya to nazwa pochodzenia sanskryckiego, co oznacza „wiązanie”. Jest to idealne połączenie tradycyjnego znaczenia z nowoczesną wymową i pisownią. To 2,5-sylabowe słowo można dalej skrócić do „Tash” jako pseudonimu.

47. Tanima:

Tanima to nazwa pochodzenia hindi, co oznacza „delikatny”, „smukły”. Według ekspertów nazewnictwa Tanima kojarzy się z siłą fizyczną i wrażliwym sercem. Pseudonim może być „Tannu” lub „Tanni”.

48. Tesza:

Nazwa „Tesha” ma w sobie egzotyczny dźwięk. Po łacinie Tesha oznacza „radość”, aw kontekście indyjskim jest interpretowana jako „ocalony”. Jest to krótka i słodka nazwa z zaledwie 2 sylabami. Nie ma wariantów tej nazwy.

49. Tanaya:

Tanaya to sanskryckie słowo, które oznacza „córkę”. Czy to nie interesujące? Przekłada się to na „moje córkę”. Imię męskiego rodzeństwa dla tego słowa może brzmieć „Tanay”. Możesz użyć „Tannu” jako pseudonimu.

50. Tejal:

Tejal to nazwa pochodzenia sanskryckiego, używana od wielu pokoleń. Pochodzi od słowa „Tejas” oznaczającego „światło”, „jasność”, a nawet „energetyczny”. Idealna nazwa dla Twojego małego światła prowadzącego! Nazwij ją w skrócie „Teja”!

10 imion unisex i bliźniaczych dla dzieci urodzonych w Wadze:

Przyjrzyjmy się teraz niektórym z naszych ulubionych, neutralnych płciowo imion dla dzieci urodzonych pod znakiem Wagi. Znajdź także popularne imiona bliźniaków o znaczeniu:

Tula Rashi Unisex Nazwy:

51. Rajni:

Rajni to popularna nazwa unisex dla dzieci urodzonych pod Tula Rashi. To znaczy „noc”. Słowo to często łączy się z innymi słowami specyficznymi dla płci, takimi jak „kanth”, „Devi” itp., aby było odpowiednie dla dziewcząt i chłopców.

52. Ratna:

Ratna to nazwa pochodzenia sanskryckiego, co oznacza „kamień szlachetny” lub „klejnot”. Można go używać zarówno dla chłopców, jak i dziewcząt, dodając drugie imiona, takie jak „Ratna-Kumar”, „Ratna-mala”, „Ratna-Devi” itp..

53. Roszyn:

Roshi to uniseksowe imię dla dzieci urodzonych w Wadze. Jest to słowo pochodzenia hindi, które oznacza „światło” lub „źródło oświetlenia”. Nazwa jest powszechnie używana dla chłopców i zmieniona na „Roshni” dla dziewcząt.

54. Tapasya:

Tapasya, hinduskie imię dziewczyny może być używane nawet dla chłopców ze względu na neutralny pod względem płci dźwięk i znaczenie. Oznacza „modlitwę” lub „oszczędność”. Jeśli nie masz pewności co do sylaby „ya” na końcu dla chłopców, użyj „Tapas”.

55. Tanmay:

Tanmay to wymowna nazwa dla niemowląt, która przekłada się na „inspirujący”, „koncentrację”, „ten, który jest skupiony”. Ta unisex nazwa może być również używana jako „Tanmayi” dla dziewcząt.

Bliźniacze nazwy Tula Rashi:

56. Ronav i Ronak:

Imiona Ronav i Ronak są idealne dla chłopców urodzonych pod Tula Rashi i Swathi Nakshatra. Ronav oznacza „tego, który jest przystojny lub dobrze wyglądający”, a Ronak oznacza „tego, który jest promienny”.

57. Rutvij i Rutvik:

Jeśli szukasz bliźniaczych imion dla chłopców zaczynających się od „Ru”, wypróbuj Rutvij i Rutvik. Brzmią nie tylko identycznie, ale też mają ładne znaczenie. Rutvij oznacza guru lub nauczyciela, a Rutvik oznacza kapłana.

58. Rakshit i Rakshanda:

Słowo główne obu imion to „Raksha”, co oznacza ochronę. Rakshit oznacza „ten, który jest strzeżony”, a Rakshanda oznacza „ten, który strzeże”. Te imiona są idealne dla bliźniaczej córeczki i chłopca urodzonego pod Tula Rashi.

59. Tanay i Tanya:

Imiona Tanay i Tanya to piękne bliźniacze imiona, które zaczynają się od sylaby „Tha”. Tanay to imię męskie, które oznacza „syn”, a Tanya to imię żeńskie, co oznacza „przynależność do rodziny”.

60. Riddhi i Riti:

Są to różne brzmiące nazwy dla bliźniaczych dziewczynek, zaczynające się od „ri”. Riddhi oznacza „szczęście” lub „dobrobyt”, a Riti oznacza „dobre samopoczucie”. Idealne połączenie bogactwa i dobrego samopoczucia!

Mamy nadzieję, że spodobała Ci się ta lista 60 najnowszych imion dla dzieci Tula Rashi. Nazwy te mają nie tylko nowoczesny charakter, ale mają również głębokie znaczenie z nimi związane. Jeśli masz więcej nazwisk, które powinny należeć do tej kolekcji, daj nam znać. Chętnie je tutaj przedstawimy!

ZASTRZEŻENIE: Szczegóły nazwy Tula RashiNakshatra obecne na tej stronie pochodzą z dobrze zbadanych stron internetowych, które zajmują się astrologią wedyjską. Te nazwy i znaczenia są zbierane z różnych źródeł, przez co mogą występować różnice w interpretacji. Zaleca się przeprowadzenie dokładnej analizy przed podjęciem decyzji o nazwie dla swojego dziecka.