Nowożytne pary myślą wyjątkowo i innowacyjnie, a większość z nich woli nazywać swoje dziecko czymś, co brzmi wyjątkowo i słodko. Krótkie imiona dla dzieci w tym procesie stały się dość popularne, a wielu nowych rodziców wybiera je – biorąc pod uwagę ich słodkie i urocze brzmienie. Aby pomóc w tym procesie, przygotowaliśmy listę czteroliterowych imion dla dzieci nowej generacji – które są zarówno znaczące, jak i urocze.

Te czteroliterowe imiona dla dzieci są łatwe do wymówienia, a także mają specjalne znaczenie. Zobaczmy, o co im chodzi!

4-literowe imiona dla dzieci

Popularne 4-literowe imiona dla dzieci, które zyskały popularność w 2020 roku:

Zaczynamy, skompilowaliśmy czteroliterowe nazwy słów i alfabetów dla dzieci nowej generacji. Ta czteroliterowa lista nazw obejmuje te, które są już popularne, a także nadchodzące trendy.

Czteroliterowa lista nazwisk Baby Boy:

1. Amir:

Nazwa Amir ma swoje korzenie w języku arabskim, co oznacza „król” lub „władca”. Jednak w języku hebrajskim oznacza to również „czubek drzewa”. Sama nazwa brzmi bardzo innowacyjnie i uroczo, i sprawia wrażenie ostrego to po wymówieniu.

2. Alan:

Imię Alan staje się dość popularnym i unikalnym imieniem dla wielu dzieci tego pokolenia. Alan oznacza przystojny i wesoły. Ta wyjątkowa czteroliterowa nazwa wywodzi się z irlandzkich korzeni, a następnie stała się popularna również w całym świecie zachodnim.

3. Ryan:

Kochamy to imię; są nawet popularni aktorzy o nazwisku Ryan, tacy jak Ryan Gosling i Ryan Reynolds. Nazwa ma nawet swoje korzenie w języku irlandzkim i oznacza “syn króla”.

4. Karol:

Carl to krótkie imię dla pełnego imienia Charles, zwłaszcza w języku francuskim. Ostatnio sama nazwa rozwinęła się jako imię, które oznacza człowieka wolnego.

5. Dziekan:

Dean wywodzi się z greckich imion i oznacza “godność innych”. Nazwa jest wyjątkowa i nowa dla współczesnego tłumu, a wielu dziś wybiera tę nazwę ze względu na jej innowacyjne znaczenie.

6. Glen:

Glen oznacza “wąską dolinę”. Jednak jego początki wywodzą się ze szkockiej strony Europy i są wyjątkowe, nawet z wymową.

7. Iwan:

Często możesz usłyszeć o tym imieniu Ivan. Jest jednym z najczęściej głosowanych i popularnych nazwisk w ciągu ostatnich dwóch lat i został znaleziony wśród dzieci na całym świecie. Od Azji po Azję Południową i Zachód uważamy, że ta nazwa jest popularna i oznacza “Bóg jest łaskawy”. Jest to obecnie dość popularne, czteroliterowe imiona dla dzieci na całym świecie.

8. Noe:

Jeśli lubisz oglądać seriale telewizyjne, być może słyszałeś Noah w popularnym serialu Dark. Oznacza „spokój” i „harmonia” i wywodzi się z hebrajskiego.

9. Quin:

To dość starożytna francuska nazwa pojawiająca się na liście popularnych obecnie nazwisk chłopców. Quin oznacza “doradcę”.

10. Zeki:

Zeki to popularna nazwa na Bliskim Wschodzie i w Turcji. Dziś jest popularny nawet w innych krajach Azji Południowej i oznacza „sprytny” lub „inteligentny”. Czy to nie brzmi fajnie i wyjątkowo?

11. Glina:

Clay to popularne amerykańskie imię dla chłopców. Jest dość znany w ciągu ostatnich kilku lat i oznacza „śmiertelny”. Jest to praktyczne, a jednocześnie innowacyjne dla dzieci nowej generacji w dzisiejszych czasach.

12. Cole:

Podoba nam się to wyjątkowe imię, Cole. Cole oznacza “bogactwo” i “głębokość”. “Sama nazwa brzmi bardzo intensywnie i bogato i jest popularna z europejskich szkockich korzeni.

13. Piękność:

Imię Beau to takie urocze i eleganckie imię. Beau oznacza towarzysza lub przyjaciela. Te czteroliterowe imiona dla niemowląt mogą nawet oznaczać partnera. Jednak korzenie tej nazwy nie są jeszcze ustalone.

14. Milo:

Milo po łacinie oznacza “żołnierz”. Można to również rozumieć jako synonim znaczenia wojownika i osoby, która nigdy się nie poddaje. Innowacyjność znaczenia i nowa unikalna wymowa razem wyróżniają tę nazwę.

15. Zane:

Wśród kilku z tych 4-literowych imion dla chłopców, bardzo nam się podoba ten! Zane oznacza “łaskę Bożą” po hebrajsku. Jednak wiele osób bierze ją popularną z listy nazwisk znanych w świecie poezji. Poetycki i czarujący dźwięk sprawia, że ​​ta nazwa brzmi uroczo.

16. Joey:

Teraz wszyscy znamy to popularne imię z „Przyjaciół”. Chociaż jest to jedno z popularnych imion hebrajskich jako takie, od tego czasu stało się dość popularne i hitowe, a wielu nazywa lub nazywa swoje dzieci Joey na podstawie serii.

17. Qais:

Dla tych, którzy są frajerami sztuki, pism i literatury, to imię może być dla nich prawdziwą miłością. Qais oznacza “kochanek”. Osoba, która zawsze jest urocza i obdarza innych miłością i życzliwością. Jest popularny dzięki korzeniom z arabskiego.

18. Adel:

Adel opiera się na nazwach popularnych we Francji i Niemczech. To znaczy “elita. “Sama nazwa brzmi ładnie i uroczo.

19. Roby:

Imię Roby oznacza “jasny” lub “ktoś popularny”. Chociaż pochodzenie nazwy nie jest do końca jasne, jest już popularne na całym świecie.

20. Sven:

Sven to popularne imię w krajach skandynawskich. Oznacza “młodzieńczy” lub “młody wojownik” i “młody człowiek”. Jest to jedno z najpopularniejszych czteroliterowych imion męskich w ciągu ostatnich dwóch lat.

Czteroliterowe imiona dla dziewczynek:

21. Asma:

Nazwa Asma pochodzi z Bliskiego Wschodu i jest dość popularną nazwą muzułmańską. To znaczy “najwyższy. “To takie miłe i piękne imię dziewczynki.

22. Cleo:

Nazwa Cleo, jak mogłeś przypuszczać, jest skrótem do Kleopatry. Jednak ta wyjątkowa i krótka Cleo staje się obecnie popularna i oznacza „chwałę” i „dumę”.

23. Eira:

Eira oznacza śnieg. Nazwa ta jest popularna w starożytnej poezji i powieściach literackich od wieków, a jednak dla wielu pozostaje ponadczasowym wyborem. Czteroliterowe imiona dla dziewczynek są pochodzenia walijskiego.

24. Elsa:

Wszyscy słyszeliśmy imię Elsa z filmu Kraina Lodu. Słynny i popularny film zyskał nawet sławę tej nazwy, co oznacza “radosny” i “szlachetny”. Niektórzy również przewidują, że nazwa będzie odmianą pełnego imienia, Elizabeth

25. Evie:

Evie znaczy życie. Nazwa może być idealna dla Twojej córeczki, która preferuje niepowtarzalne imię. Pochodzenie tej nazwy nie jest jasne, ale wielu uważa ją za wywodzącą się z hebrajskich korzeni.

26. Lilia:

Lily to kolejna super popularna i znana od wieków nazwa. Pochodzi z kwiatu lilii o pięknych białych płatkach.

27. Mona:

Dla tych, którzy są frajerami literatury, jest to kolejna dość znana nazwa z greckiego i włoskiego pochodzenia. Oznacza “nieosiągalne życzenia”.

28. Nora:

Nora oznacza światło. Nazwa ma greckie pochodzenie i jest unikalną nowożytną nazwą. Niektórzy uważają również, że te 4-literowe imiona dla dziewczynek pochodzą od imienia Eleanor.

29. Róża:

Nazwa Rosa jest popularna na całym świecie i od wieków jest hitem w różnych krajach. Rosa oznacza kwiat róży. Uważa się, że ma pochodzenie włoskie, hiszpańskie, a także łacińskie.

30. Sara:

Sara, znana z pochodzenia hebrajskiego imienia Sarah, oznacza księżniczkę. Nazwa jest początkowo dość popularna wśród chrześcijan, a później została również zaakceptowana i zyskała popularność w innych regionach świata.

31. Thea:

Thea to popularna grecko-rzymska nazwa o starożytnym pochodzeniu. Oznacza Boginię światła lub matkę słońca i świtu. Wielu uważa to imię za skróconą formę imion Mathea i Althea.

32. Zara:

Zara to kolejna popularna nazwa, co oznacza “rozkwitać”. “Ma zarówno hebrajskie, jak i arabskie pochodzenie i jest obecnie popularną nazwą na całym świecie.

33. Liza lub Lisa:

Angielska nazwa oznacza “Bóg jest łaskawy” lub “Boża obietnica”. “Było to popularne od ponad czterech pięciu dekad i nadal znajduje się wśród najczęściej wyszukiwanych na liście imion dzieci pochodzenia angielskiego.

34. Auria:

Nazwa Auri oznacza “ziemia. “Jest to również dość znane imię w kilku książkach i literaturze od czasów i jest klasycznym wyborem dla wielu rodziców, aby mieć słodkie i wyjątkowe krótkie imię.

35. Irys:

Iris po hebrajsku oznacza tęczę. Nazwa przedstawia również kolor i ton szczęścia. Wielu uważa również, że nazwa oznacza piękny kwiat.

36. Skye:

Nazwa oznacza coś zaczerpniętego z nieba. Jest to odmiana nieba i ma szkockie i inne europejskie pochodzenie. Odmiany nazwy obejmują również Sky, Skyi i Skyae.

37. Pomoc:

Aida oznacza szczęście lub szczęśliwą istotę. Uważa się, że nazwa pochodzi z języka arabskiego lub środkowego wschodu, co nie jest zbyt jasne, ale stało się popularne w ostatniej dekadzie. Jest wyjątkowy i brzmi uroczo i jest idealnym imieniem dla twojej małej dziewczynki, która chce jej być szczęśliwa przez całe życie!

38. Bela:

Bela po włosku znaczy urocza. Jest to odmiana i skrócona nazwa wywodząca się od imienia Isabella. Inne imię, które można wymówić w tym samym znaczeniu, to Bella.

39. Kira:

Jest to popularna japońska nazwa, która stała się popularna również w innych krajach i regionach azjatyckich. Kira oznacza lśniące i zabawne.

40. Tyra:

Tyra to nazwa pochodzenia skandynawskiego i norweskiego, co oznacza “bóg bitwy”. “Sama nazwa oznacza bardzo intensywną i dotykającą coś, a jednocześnie ma piękną i niepowtarzalną wymowę.

4-literowe imiona indyjskiego chłopca i dziewczynki:

41. Abir:

Abir wywodzi się z mitologii hinduskiej i oznacza czerwoną moc lub kolor czerwony. Wiele z nich symbolizuje również te 4-literowe imiona dla chłopców w hinduizmie z mocą czerwonego koloru w hinduskiej bogini.

42. Ahan:

Ahan oznacza wschód słońca, świt lub poranki. W innych znaczeniach może też być rozumiane jako nowe początki, pierwsze elementy początku. Takie piękne i wspaniałe znaczenie, czyż nie?!

43. Akul:

Akul to inne imię pana Śiwy. Jest to nowe znaczenie i odmiana imienia Bożego i wywodzi się z sanskryckich początków.

44. Araw:

Arav w języku hindi oznacza spokój lub spokój. To dość wyjątkowe i nowe imię dla chłopców w tym wieku.

45. Elila:

Czy słyszałeś kiedyś imię Elil? Założę się, że nie. To całkiem nowa, nowoczesna i innowacyjna, unikalna nazwa, co oznacza przystojny. Taka urocza nazwa, prawda!

46. ​​Jeet:

Jeet oznacza zwycięstwo, zwycięstwo i sukces w języku hindi. Najczęściej słyszymy tę nazwę z regionu Pendżab, a teraz jest popularna w całym pasie północnym.

47. Ojas:

Nazwa Ojas jest popularna w zachodniej i północnej części Indii, co oznacza siłę ciała. Nazwa znana jest z wyjątkowego brzmienia, a także znaczenia

48. Rana:

Teraz wszyscy znamy tę nazwę od popularnego aktora z południowych Indii. Ale czy znasz jego znaczenie? Rana oznacza miękki, elegancki, posąg i radość. Ma wiele znaczeń i jest dość unikalną i innowacyjną nazwą.

49. Teja:

Teja to popularna południowoindyjska nazwa wywodząca się z sanskrytu. Oznacza światło, moc i połysk. Nazwa jest już znana w całym regionie i jest powszechnie uznawanym czteroliterowym imieniem dla chłopca.

50. Przez:

Jesteśmy zakochani w tym imieniu Baby Boy, Vian. Vian oznacza żywy, żywy lub też może być rozumiany jako pełen życia. Jest popularny w północnych i zachodnich obszarach Indii i uważa się, że pochodzi z Aryan.

51. Tara:

Tara oznacza gwiazdę w kilku językach indyjskich. Chociaż samo dosłowne tłumaczenie jest takie piękne, uwielbiamy to, jak ta nazwa również brzmi uroczo i hipnotyzująco, aby usłyszeć dla nas wszystkich.

52. Alia:

Alia oznacza czoło. Chociaż znaczenie samej nazwy nie jest zbyt popularne, wielu lubi tę nazwę ze względu na jej urocze brzmienie i łatwą wymowę. Inne odmiany 4-literowych imion dziewczynek w języku hinduskim obejmują również Aliya.

53. Anvi:

Uwielbiamy imię Anvi. Jego wyjątkowe i innowacyjne brzmienie uchwyciło nas wszystkich. Anvi z sanskryckim pochodzeniem oznacza imię Bogini.

54. Diti:

To jest nowe imię dla indyjskiej dziewczynki, na którą natknęliśmy się i absolutnie ją pokochaliśmy. Diti oznacza blask, blask, blask i piękno. Samo znaczenie nazwy jest bardzo wspaniałe i piękne.

55. Tutaj:

Heer imię przekłada się na diament. Nazwa ta jest początkowo dość popularna wśród północnoindyjskich muzułmanów, ale później została przyjęta przez różne społeczności, ze względu na jej wyjątkowe brzmienie i piękne znaczenie.

56. Kala:

Kala w językach południowoindyjskich oznacza sztukę. Nazwa pochodzi z sanskrytu i sama w sobie jest bardzo twórcza i artystyczna do usłyszenia i wymówienia.

57. Mira:

Mira, inaczej nazywana również jako Meera, jest wielbicielką Pana Kryszny i znana jest również jako ocean i poetka. Nazwa brzmi pięknie, łatwo brzmi i pięknie się słyszy – dlatego też stała się bardzo popularna.

58. Nidi:

Nidi można również zapisać jako Nidhi, co oznacza obdarzać lub błyszczeć. Nazwa, chociaż nie znamy jej pochodzenia, jest popularna na przestrzeni wieków i czasów, a mimo to jest klasycznym wyborem dla wielu indyjskich rodziców.

59. Nysa:

Nysa to nowy początek. Sama nazwa brzmi bardzo pozytywnie i słodko do słuchania, a ma tak intensywne znaczenie, staje się obecnie dość popularna.

60. Kuhu:

Nazwa Kuhu jako taka nie oznacza bezpośrednio niczego, ale mówi się, że jej brzmienie jest podobne do dźwięku kukułkowego ptaka, kuhu-kuhu. Słodycz w brzmieniu i geście jest cudowna i sprawia, że ​​pociąga nas ta nazwa.

Mamy nadzieję, że podobało Ci się poznanie tych nowych i unikalnych, popularnych czteroliterowych imion dla dzieci. Te czteroliterowe imiona są bardzo łatwe do wymówienia, ale są słodkie i urocze, aby je usłyszeć i odwzajemnić. Jak je lubisz i które są Twoimi ulubionymi? Opowiedz nam swoje przemyślenia!

Zastrzeżenie:

Nazwy i ich znaczenie, w tym odmiany wymienione powyżej, nie są dokładnie takie same, ponieważ mogą się różnić w zależności od regionu, kraju i społeczności. Zaleca się przeprowadzenie szeroko zakrojonych badań przed nadaniem dziecku imienia.