W terminach kalendarza hinduskiego i astrologii wedyjskiej nakszatry odgrywają znaczącą rolę w ich ekspresji, życiu i emocjach. Jeśli twoje dziecko urodzi się pod określonym nakshatra, uważa się za pomyślne nadanie mu odpowiedniej nazwy dla dobrego życia. W tej serii mamy dzisiaj imiona dla dzieci Mrigasira nakshatra dla osób urodzonych pod tą gwiazdą.

Jeśli Twoje dziecko urodziło się pod Mrigasira, przygotowaliśmy listę imion dla chłopców i dziewczynek pod tą Mrigasira Nakshatra. Przyjrzyjmy się im!

Imiona dla dzieci mrigasira nakshatra

Mrigasira Nakshatra i jej cechy charakterystyczne:

Mrigasira nakshatra waha się od 23,20 znaku Byka do 6,40 znaku Bliźniąt w jego konstelacjach. Imię Mrigasira oznacza głowę jelenia lub antylopy. Ci, którzy urodzili się pod Mrigasira Nakshatra są znani z tego, że są dość przyjaźni, kochani dla ludzi, ale mają kapryśną naturę i skupiają się na tymczasowych materialnych wygodach i życzeniach. Wiadomo jednak, że osoba ta jest również jowialna i delikatna w stosunku do ludzi, a także zawsze gościnna.

Urodzonymi dziećmi Mrigasira nakshatra rządzi Mars, a ich bóstwem jest Soma, który jest Bogiem Nieśmiertelności. Jeśli twoje dziecko urodzi się pod tą gwiazdą, uważa się, że ma szczęście i pomyślne jest, jeśli podąża się za konkretną sylabą, aby nazwać dziecko. Zbadajmy to wszystko już dziś.

Nazwy Mrigasira Nakshatra zaczynająca się na literę/syllabus:

Jeśli Twoje dziecko urodziło się pod Mrigasira Nakshatra, uważa się za pomyślne i dobre, jeśli imię jego dziecka zaczyna się od: Ve, Vo, Ka, Kaa, Ki, Kee, We, Wo.

Gwiazdy Mrigasira dla dziewczynki, chłopca i bliźniaków 2020:

No to ruszamy; zbadajmy tutaj wszystkie możliwe słodkie i innowacyjne imiona dla dzieci Mrigasira Nakshatraborns. Na tym możesz zakończyć wyszukiwanie i znaleźć idealne imię dla swojego małego dziecka.

Mrigasira Nakshatra Baby Boy Imiona:

1. Kaamat:

Imię Kaamat to indyjskie imię chłopca, wywodzące się z języka hindi. Kaamat oznacza kogoś, kto jest wolny w duchu i obecności, kto jest nieskrępowany i bez żadnych ograniczeń. Jest to wyjątkowy chłopiec, imiona gwiazd Mrigasira w tym tysiącleciu.

2. Kaanha:

Jeśli szukasz uroczego i uroczego, ale znaczącego imienia błogosławionego przez Boga, to Kaanha może być dla ciebie odpowiednia. Słowo Kaanha pochodzi i zostało wymyślone od pseudonimu młodego Pana Kryszny. Czy to nie słodkie??

3. Kaant:

Słowo Kaant to znowu imię indyjskiego chłopca. kaant oznacza przyjemny lub przyjemny księżyc. Inne imię Kaant oznacza również kogoś, kto jest cenny i wieczny. Teraz kochamy oba te urocze i piękne imiona, co mówią?

4. Kaartik:

Kaartik można również zapisać jako Kaarthik oznacza radość lub kogoś, kto ma dużo odwagi. Jest to nowoczesne imię dla małego chłopca, które cieszy się popularnością i jest dość znane przez ostatnie dwie dekady. To całkiem urocze imiona dla dzieci Mrigasira Nakshatra.

5. Kaartikeya:

Jeśli chcesz nazwać swojego chłopca imieniem Boga lub Bóstwa, to kaartikeya jest wspaniałym wyborem. Nazwa brzmi również wyjątkowo i nowocześnie, a także pochodzi od Syna Pana Śiwy. Alternatywnie Kartikeya oznacza również kogoś, kto jest zawsze aktywny i energiczny.

6. Kajraw:

Nazwa Kairav ​​wywodzi się z języka hindi i sanskrytu, jest unikalnym i odświeżającym nowym imieniem dla chłopca w tej dekadzie. Kairav ​​oznacza biały lotos. Dotyczy to również kogoś, kto narodził się z wody. Czy to nie jest fajne i urocze nowe imię chłopca??

7. Kałapa:

Kalap to nowa nazwa, o której większość z nas nie słyszała. Jest to nowy wynalazek, który wywodzi się z języków północnoindyjskich, czyli kogoś inteligentnego. Kalap alternatywnie oznacza również księżyc lub dekorację. Kochamy wszystkie te znaczenia. Co myślisz o tych męskich imionach dla dzieci Mrigasira Nakshatra??

8. Kanan:

Pisywana również jako Kannan, jest popularną południowoindyjską nazwą wywodzącą się z języków sanskrytu i drawidyjskiego. Kannan lub Kanan oznacza las lub ogród. Alternatywnie oznacza również usta Pana Brahmah.

9. Kanav:

Nazwa Kanav jest popularnym imieniem dla chłopca z północnych Indii. kanav oznacza mądry i kogoś, kto jest piękny i inteligentny. Nazwa również pochodzi od mędrca Kanav w starożytnych mitologiach i czasach.

10. Kauszik:

Nazwa Kaushik jest dość popularna i dobrze znana na całym subkontynencie indyjskim. Wielu chłopców nosi w tym imię z ostatnich kilkudziesięciu lat. Warto jednak poznać piękne znaczenie. Kaushik oznacza miłość i przywiązanie. Jest to również inne imię Pana Indrah.

11. Kirit:

Nazwa Kirit w języku hindi dosłownie oznacza koronę. Jest wyjątkowy i krótki, a także hipnotyzujące imiona dla chłopców.

12. Kiyaan:

Napisane również jako Kiaan, samo imię brzmi bardzo uroczo i krótko z piękną wymową. Kiaan lub Kiyaan oznacza królów lub kogoś, kto należy do rodziny królewskiej i pokrewieństwa.

13. Wed:

Jest to nadchodzące imię chłopca, które rodzice wolą nazywać w ciągu ostatniej dekady. Ved to krótkie i urocze imię chłopca o niesamowitym znaczeniu – oznacza świętą wiedzę. Ved w hinduizmie to cztery pisma filozoficzne.

14. Wedaant:

Vedant, pisany również jako Vedant i Vedant, ponownie oznacza pisma hinduizmu. Oznacza to również kogoś, kto posiada wiedzę lub jest królem wszystkich Ved, posiada wiedzę lub posiada wiedzę światową. To oznacza kogoś, kto ma ostateczną wiedzę.

15. Wedański:

Imię Vedansh to kolejna odmiana nazwy dla dwóch powyższych imion. Vedansh oznacza część Wed i wywodzi się z sanskrytu. To są współczesne imiona dla dzieci mrigasira nakshatra Vrishabha rasi.

16. Wedik:

Jeśli szukasz nie tylko uroczej i krótkiej nazwy, ale także nowoczesnej i niezbyt znanej już z początku, to Vedik jest tym jedynym. Vedik to nazwa rzeki w Indiach i oznacza również ołtarz lub czyjąś świadomość. Czyż nie takie piękne i głębokie znaczenie?!

17. Wielkie gówno:

Napisane również jako Veekshith i Veekhsit, imię oznacza kogoś, kto jest zawsze odważny. Wywodzi się z języków hindi i sanskrytu i jest już jednym ze znanych imion małego chłopca

18. Wiersz:

Dla kogoś, kto szuka swobodnej i znaczącej nazwy, Veer może być niesamowitym wyborem. Nazwa mówi wszystko – Veer oznacza kogoś odważnego i odważnego. Czy to nie fajne??

19. Weerabhadra:

Jeśli chcesz czegoś, co jest starożytne i filozoficzne, to Veerbhadra może być dobrym wyborem. Veerbhadra to Pan Śiva, władca i najwyższy nad całym światem. To mitologiczne imię hinduskiego chłopca.

20. Veeramani:

Nazwa jest dość wyjątkowa. Veeramani w językach indyjskich oznacza kogoś odważnego z dzwonkiem na szyi. Czy nie jest to wyjątkowe i hipnotyzujące imię chłopca pod gwiazdą Mrigasira??

21. Miejsce:

Nazwa Venu to popularna nazwa południowoindyjska, która wywodzi się z obszarów drawidyjskich i sanskryckich. Venu oznacza flet. To takie urocze, krótkie, a jednocześnie ponadczasowe klasyczne imię, aby nazwać chłopca. Co myślisz?

22. Kishore:

Jest to kolejne popularne imię chłopca w kilku częściach Indii. Kishore, lub też pisany jako Kishor, oznacza Pana Krysznę. Nazwa oznacza również młodego chłopca lub chłopca.

23. Kirin:

Kirin oznacza poetę. Jeśli chcesz czegoś artystycznego, kreatywnego i innowacyjnego dla małego chłopca, Kirin może być idealny z tak pięknym znaczeniem. Co powiedzieć?

24. Kinszuk:

Jest to popularne imię chłopca z Azji Południowej i Indii północno-wschodniej. Kinshuk oznacza kwiat lub zawsze kwitną. To dość piękny i wyjątkowy wybór współczesnego imienia dla chłopca.

25. Karunakar:

Karunkar wywodzi się od imienia Karuna, co oznacza kogoś, kto jest zawsze miłosierny lub pełen miłosierdzia. Nazwa jest znana w kilku częściach Indii i pochodzi z sanskrytu. Inną odmianą lub możliwością o tej samej nazwie jest Karunakaran.

Nazwy dziewczynek Mrigasira Nakshatra:

26. Kajal:

Nazwa ta, pisana również jako Kaajal, jest dość popularna w Indiach w regionach północnych Indii. Kajal oznacza Kohl lub eyeliner. Nazwa symbolizuje również kogoś, kto ma ozdobne i piękne oczy. Jest to jedno z bardzo znanych imion żeńskich dla dzieci Mrigasira Nakshatra.

27. Kaamya:

Kaamya w języku hindi oznacza kogoś, kto odniósł sukces. Imię dziewczynki pod tym znakiem zodiaku jest nowym i unikalnym współczesnym imieniem, które oznacza również kogoś, kto zawsze wygrywa lub jest kochany.

28. Kaanti:

Napisane również jako Kaanthi, nazwa dosłownie oznacza i sugeruje ozdobę lub światło. Oznacza również pragnienie i kogoś, kto jest piękny. Jest to popularne imię dziewczynki zarówno w północnej, jak i południowej części Indii.

29. Kaarunya:

Kaarunya to piękne i kreatywne imię dla dziewczynki, co oznacza kogoś, kto jest zawsze miły, współczujący i miłosierny. Nazwa jest unikalnym i znaczącym imieniem dziewczynki do wypróbowania. To jedno z naszych ulubionych imion dla dziewczynek dla Mrigasira Nakshatra.

30. Kaaveri:

Napisane również jako Kaveri, jest to nazwa rzeki w Indiach. Alternatywnie nazwa Kaveri oznacza również kurkumę lub kogoś, kto kocha wodę.

31. Kaavya:

Napisane również jako Kavya, nazwa jest ponownie dość dobrze znana i sławna już w Indiach, od dziesięcioleci. Kavya oznacza zarówno muzykę, jak i poezję. Pochodzi zarówno z języków hindi, jak i sanskrytu i jest uroczymi nazwami Mrigasira Nakshatra 1st pada.

32. Kaira:

Imię Kaira oznacza kogoś wyjątkowego, zawsze spokojnego i spokojnego. Symbolizuje również przyjemne i piękne. Jest to nowa i współczesna rzadka nazwa dziewczynki do wypróbowania. To także urocze imiona Mrigasira Nakshatra dla dziewczyny.

33. Kalapi:

Jeśli chcesz czegoś, co znów jest rzadkie i wcale nie znane z nazywania twojej małej córeczki, to imię byłoby piękne i wyjątkowe. Kalapi oznacza pawia i słowika. To imię dzisiejszej córeczki do wypróbowania. Czy to nie słodkie??

34. Kalavati:

Napisane również jako Kalavathi, wywodzi się z mitologii religii hinduskiej, co oznacza boginię Parvathi. Alternatywnie Kalavathi oznacza również artystyczny.

35. Kalpana:

Nazwa Kalpana wywodzi się z sanskrytu, który jest popularny w kilku stanach południowych Indii. Kalpana to kreatywność, pomysł i wyobraźnia.

36. Kalyani:

Imię Kalyani dla dziewcząt i kobiet to dość stare i starodawne imię. Pozostaje jednak znaczący i ponadczasowy dzięki klasycznym odcieniom. Kalyani oznacza pomyślny lub fortunę.

37. Kamala:

Kamala to znowu takie imię, które wielu zna. Jednak zawsze pozostaje wyjątkowy i artystyczny, biorąc pod uwagę jego znaczenie – Kamala oznacza kwiat lub kwiat lotosu. Symbolizuje także pasję, piękno i dobrobyt. Czy to nie słodkie i słodkie??

38. Kanchi:

Nazwa Kanchi to znacząca, ale niezbyt znana nazwa w Indiach. Kanchi znaczy genialny. To także nazwa miejsca pielgrzymek w stanie Tamil Nadu

39. Kanya:

Imię Kanya w języku hindi oznacza córkę lub czystą damę. Jest to rzadka, ale dobrze znana nazwa w regionach północnych Indii.

40. Kariszma:

Karishma w języku hindi oznacza urok i piękno. Nazwa symbolizuje również przysługę lub cud. Takie znaczące i hipnotyzujące imię dziewczynki, prawda?.

41. Kartyayani:

Imię kartyayani to starożytne imię mitologiczne, które oznacza Boginię Parvathi. Jest to kreatywny i nieodłączny wybór nazwy, aby nazwać córeczkę pod tym znakiem gwiazdy.

42. Kaszwi:

Kashvi, lub może być również nazywany Kashvika, oznacza kogoś, kto jest zawsze szczęśliwy, jasny, lśniący i promienny. To piękne imię dziewczynki wywodzące się z języka hindi.

43. Kaushiki:

Kaushiki, pisane również jako Kaushikhi, oznacza Boginię Durgę. Nazwa symbolizuje również siłę kobiet lub kogoś odważnego. Jest to hinduska mitologiczna starożytna nazwa.

44. Kawita:

Można go również przeliterować jako Kavita, jest to znane i dość znane południowoindyjskie imię dziewczynki i kobiety. Kavitha dosłownie przekłada się na poezję lub wiersz w języku sanskryckim.

45. Kiara:

Imię Kiara to współczesny i współczesny wybór imienia dla wielu młodych i nowych rodziców. Kiara oznacza ciemnowłosą lub koronę. Brzmi słodko i krótko z uroczą wymową i znaczeniem

46. ​​Kinjal:

Jego nazwa pochodzi od pochodzenia języka hindi i jest rzadkim wyborem imienia dla dzieci w północnych Indiach. Kinjal oznacza rzekę brzegu.

47. Kiranmayi:

Nazwa Kiranmayi jest dość popularna w południowych stanach Indii z sanskrytu. Kiranmayi wywodzi się od imienia Kiran, co oznacza światło. Kiranmayi oznacza promienie światła.

48. Kirti:

Imię Kirti, które można również zapisać jako Keerthi, oznacza sławę lub szczęście. Symbolizuje również reputację. Jest to popularny i znany wybór imienia dla dziewczynki.

49. Kija:

Jeśli szukasz bardzo krótkiego i uroczego imienia dziewczynki, to jest to! Kija! Kiya oznacza melodyjny i symbolizuje gadkę pięknego ptaka. Czy to nie słodkie??

50. Wedantika:

Imię vedantika oznacza kogoś, kto posiada światową wiedzę i mądrość w Wedach. Inne możliwe zmiany tego imienia to Weda, Wedaśri i Vedanta. Jeśli chcesz mieć tradycyjne znaczenie, ale nowocześnie brzmiące imię, ta nazwa Mrigasira Nakshatra 2. pada może być dobrym wyborem.

Imiona dla dzieci unisex pod Mrigasira Nakshatra:

51. Kiran:

Nazwa Kiran to dość popularna indyjska nazwa wywodząca się z sanskrytu. Kiran oznacza światło, promienie lub słońce. Jest to popularna nazwa unisex dla dzieci.

52. Kalki:

Kalki to rzadkie i wyjątkowe imię unisex dla dzieci, które oznacza Kali Yuga. Nazwa pochodzi od słów Kal, co oznacza czas. Jest to nowoczesna nazwa o mitologicznym i głębokim znaczeniu.

53. Kirti:

Imię Kirti wymawia się jako kir-ti. Oznacza szczęście i sławę; jest to jednak odmiana unisex i pomysł na nazwę dla dziewczyny o imieniu Keerthi.

54. Wedja:

Nazwa Vedya to nowoczesna i współczesna nazwa o znaczeniu religijnym i duchowym. Vedya oznacza celebrację, wiedzę i mądrość. Ten jest popularnymi imionami Mrigasira Nakshatra Mithun rasi dla żeńskich dzieci.

55. Kaamuk:

Jest to kolejna nowoczesna nazwa, którą można nazwać zarówno dla dziewczynek, jak i chłopców. Kaamuk oznacza kogoś, kto jest pożądany, namiętny i ma dużo miłości. Czy to nie fajne??

Mrigasira Nakshatra Twin Pomysły na imię dla dziewczynki i chłopca:

56. Kaali-kaalika:

To jest wybór imion dla bliźniaków dla obu sióstr. Kaali oznacza noc, a także inne imię Kaalimaaty, która jest boginią Durgi. Kaalika oznacza ziemię, mgłę i kogoś odważnego. Są to odważne i wyjątkowe wybory nazw dla bliźniaków dla dziewczynek.

57. Kahini – Kahita:

Są to wybory bliźniaków dla chłopców i dziewczynek. Kahini oznacza kogoś, kto jest zawsze młody i silny. Z drugiej strony Kahita oznacza powiedzenie. Oba są wyjątkowymi i nowymi bliźniaczymi imionami pod Mrigasira Nakshatra.

58. Vedika-Vedanshi:

Są to wybory bliźniaczych dziewczynek w najsłodszym tego słowa znaczeniu. Vedika oznacza świadomość i kogoś z silną wiarą. Vedanshi oznacza dziewczynę, która posiada światową wiedzę i mądrość na temat Wed. Jest to znaczące, ale hipnotyzujące, krótkie słodkie dziecko bliźniaczka Mrigasira Nakshatra 3rd pada name.

59. Kalash-Kalashree:

Kalash oznacza dzbanek lub miskę pełną wody. Symbolizuje także głębię. Kalashree lub Kalasri oznacza kogoś, kto posiada sztukę i jest kreatywny. Imiona bliźniaków dla chłopców i dziewczynek są dość znaczące i wywodzą się z języka sanskryckiego

60. Kanak – Kanan:

Oba są bliźniaczymi imionami dla chłopców. Kanak oznacza złoto i pszenicę. Z kolei Kanan oznacza ciemny las lub ogród. Oba są współczesnymi i znaczącymi, ale rzadkimi wyborami imion dla chłopców do wypróbowania.

Mamy nadzieję, że dzięki tym imionom dla dzieci Mrigasira nakshatra znalazłeś idealne i idealne dopasowanie, aby nazwać swojego malucha. Nazwy są zawsze wyjątkowe, a znalezienie właściwej i odpowiedniej nazwy wymaga wielu badań. Dzięki naszym znaczącym i współczesnym wyborom nazw mamy nadzieję, że znalazłeś „jeden”.

Zastrzeżenie:

Wszystkie nazwy podane powyżej mają swoje znaczenie w kontekście i czasie. Te znaczenia i symbole mogą się zmieniać w zależności od różnych kultur, krajów, regionów i języków. Radzimy przeprowadzić szeroko zakrojone badania przed zrozumieniem kilku interpretacji związanych z nazwą.