Zgodnie z mitologią hinduską, uważa się za pomyślne, jeśli nazwiesz malucha na podstawie jego znaku zodiaku i gwiazdy. Nakshatra dziecka zależy od konstelacji księżyca podczas porodu, a jeśli twoje dziecko urodzi się w gwieździe Sravana, ten przewodnik po nazwach dla dzieci Sravana nakshatra może być pomocny.

Przyjrzyjmy się wszystkim cechom Sravana nakshatra, pomyślnym początku sylab imion i nie tylko. Tutaj kończy się poszukiwanie kompleksowego przewodnika.

imiona dla dzieci sravana nakshatra

Czym jest śravana nakshatra i jego cechy charakterystyczne??

Śravana Nakshatra pojawia się w 22. kolejności spośród 27 wszystkich znaków nakshatra. Ta gwiazda obejmuje znak zodiaku Koziorożec. W Makara Rashi waha się od około 10.00 do 23.20 stopni. Symbolem nakshatry są trzy odciski stóp, które są związane z panującym bóstwem, Panem Wisznu. Rządzącą planetą tej gwiazdy jest Księżyc.

Dzieci urodzone pod śrawana nakszatrą lub znakiem zodiaku wykazują cechy bogactwa, prawości w sztuce i kreatywności oraz mają ogromną wiedzę w swoich dziedzinach. Są pracowici, obdarzeni szczerością w swoim zawodzie i fachowością. Są również inteligentni i oddani osiąganiu wyższych celów, do których dążą w życiu. Urodzeni ze Śravana nakshatra są zbyt dobrze znani, aby być przyjaznymi, ciepłymi z innymi i perfekcjonistami. Te dzieciaki-gwiazdy są również atrakcyjne i zdrowe.

Teraz wejdźmy i zbadajmy więcej o imionach Sravana Nakshatra dla noworodków.

Śravana Nakshatra nazywa początkowe litery:

Jeśli twoje maleństwo urodzi się pod nakszatrą śravana lub gwiazdą, pomyślne i opłacalne jest, jeśli ich imiona zaczynają się od następujących sylab:

Khi, Khu, Khe, Kho, Ju, Je, Jo, So.

Jeśli wolisz nazywać noworodka zgodnie z konkretnymi padami, oto nazwy rozpoczynające się literami imion Makar Rashi śravana nakshatra:

  • Imiona Shravana nakshatra pierwszej pada zaczynają się od Khi.
  • Imiona Shravana nakshatra drugiej pada zaczynają się od Khu.
  • Śravana nakshatra 3rd pada imiona zaczynają się od Khe.
  • Imiona Shravana nakshatra 4th pada zaczynają się od Kho.

Unikalne i znaczące imiona dla dzieci dla Sravana Nakshatra:

Zobaczmy wszystko o uroczych i hipnotyzujących słodkich imionach dla dzieci Sravana Nakshatra w tym pokoleniu. No to ruszamy!

Nazwy chłopca Sravana Nakshatra:

1. Jebin:

Jebin to powszechnie spotykane imię chłopca w południowych stanach Indii. Pochodzi z lokalnych języków południowych Indii i oznacza chłopca modlitewnego. Imię oznacza również tego, kto jest wierny w uwielbieniu. Jest to wyjątkowe imię dla chłopca!.

2. Jet:

Jeet to popularne, popularne, ale urocze krótkie imię dla chłopca. Nazwa Jeet jest najczęściej spotykana i spotykana w północnej części Indii. Nazwa Jeet w języku hindi dosłownie oznacza zwycięstwo, sukces i wygraną.

3. Jeev:

Jeev, ponownie w języku hindi, dosłownie oznacza życie, istnienie i duszę. Nazwa jest unikalnym i rzadko spotykanym wyborem na liście indyjskich nazwisk dla dzieci. Kochamy to imię; jest zarówno krótki, jak i uroczy w wymowie.

4. Jeevansh:

Nazwa Jeevansh pochodzi od dwóch słów: Jeev i ansh. Oznacza część żywej istoty. Nazwa również tłumaczy i implikuje część czyjegoś życia lub rolę czyjegoś serca. Jest też dość intensywny w znaczeniu.

5. Jogesz:

Jeśli wolisz tradycyjne i konwencjonalne imię dla chłopca, ale bez bycia zauważonym, Jogesh może być dobrą okazją. Jogesh oznacza Pana Śiwę lub epitet Śiwy. To słynne męskie imiona Sravana Nakshatra.

6. Radość:

Uwielbiamy imię Joyel. Joyel oznacza Pana Boga. Nazwa jest unikalna i rzadko spotykana, ma tradycyjną i znaczącą symbolikę. Jest idealny dla nowoczesnych rodziców, którzy chcą intensywnego i pełnego wdzięku imienia o wyjątkowości.

7. Juhit:

Juhit oznacza jasność. Nazwa symbolizuje również kolor jaśminu. Inna pisownia tego słowa to Juhith. Jest to rzadki wybór imienia dla chłopca i uwielbiamy te imiona Sravana Nakshatra dla chłopca.

8. Khilesz:

Khilesh dosłownie oznacza kwitnienie. Nazwa pochodzi z języka hindi i sanskrytu i jest rzadkim nowym wyborem imienia dla niemowląt dla młodych chłopców z pokolenia na pokolenie.

9. Chushwanth:

Khushwanth to popularne i starożytne imię chłopca od dziesięcioleci. Oznacza osobę pełną szczęścia. Jest powszechnie spotykany w północnych Indiach i jest znaczącą i hipnotyzującą nazwą.

10. Chusmit:

Imię Khusmit lub Khusmith oznacza szczęśliwego przyjaciela. Pochodzi z indyjskiego języka hindi i jest uroczym i rzadkim wyborem imienia dla chłopca. Całkowicie jesteśmy zakochani w tym wyborze imienia dla chłopca Shravana nakshatra.

11. Khiansh:

Khiansh dosłownie oznacza oczy Pana Wisznu. Oznacza również lub sugeruje wyraziste oczy lub kreatywne, intensywne oczy. To nowe i rzadkie imiona dla chłopców dla Sravana Nakshatra.

12. Khemchand:

Dla rodziców, którzy kochają artystyczne i urocze starożytne imiona dla dzieci, Khemchand ma to wszystko. Khemchand oznacza dobrobyt. Chociaż nie jest powszechnie spotykany ani znajdowany, nazwa ma całą tradycyjną, znaczącą i niepowtarzalną symbolikę.

13. Juvy:

Juvas to niski i uroczy chłopczyk, nowoczesny wybór imienia. Oznacza szybkość lub kogoś, kto jest zawsze szybki. Nazwa symbolizuje również osobę szybko myślącą lub kogoś, kto wciąż jest w ruchu. Co o tym myślisz?

14. Jothiraj:

Dla rodziców, którzy wolą bardzo tradycyjny wybór imienia dziecka, Jothiraj to wszystko. Jothiraj wywodzi się z sanskrytu i oznacza króla światła lub Boga ognia. Nazwa jest znana i tradycyjna, ale bardzo intensywna w znaczeniu i symbolice.

15. Joshi:

Joshi to typowe imię dla małego chłopca, które jest również nowoczesne i znaczące. Imię Joshi oznacza Pana Wisznu lub kogoś, kto przynosi światło. Jest to do tej pory bardzo intensywny i uroczy, uroczy wybór imienia dla chłopca. Jest to powszechne, ale znaczące i urocze imiona męskie Sravana Nakshatra.

16. Jogindra:

Jogindra to kolejny popularny i tradycyjny wybór imienia dla chłopca. Oznacza Pana Indrę. Nazwa oznacza również Pana Śivę i jest bardzo klasycznym wyborem imienia dziecka w znaku gwiazdy Shravana.

17. Jivandeep:

Nazwa Jivandeep pochodzi od dwóch słów w języku hindi, a mianowicie Jivan i Deep. Jivan oznacza życie, a Deep oznacza światło lub lampę. To piękny i znaczący, ale nowoczesny wybór nazwy.

18. Jeyaram:

Wszyscy już natknęliśmy się na to słynne imię, Jeyaram. Nazwa oznacza Zwycięstwo Pana Rami.

19. Jeshwith:

Jeshwith lub Jeshwit oznacza płonący. Nazwa pochodzi z języka hindi i jest współczesnym wyborem spotykanym głównie w północnych i południowych Indiach. Termin ten symbolizuje również ogień, kogoś, kto ma w sobie płomień.

20. Jenil:

Uwielbiamy imię Jenil. To krótkie i urocze imię chłopca. Nazwa sugeruje Zwycięstwo błękitu. Jest to współczesny i współczesny, znaczący wybór imienia dla chłopca dla Sravana Nakshatra.

21. Jegan:

Jegan oznacza kogoś, kto jest zdrowy lub ma siłę. Nazwa ma starożytną i znaczącą implikację, ale ze współczesną wymową i brzmieniem. Uwielbiamy imię tego chłopca.

22. Jeszan:

Jeshan oznacza kogoś, kto jest zawsze jasny. Nazwa oznacza również prostą, prostą i bezpośrednią osobę. To nowy dzień i rzadko spotykany wybór imienia dla dzieci dla chłopców.

23. Khian:

Khian to piękny i znowu współczesny wybór, który jest krótki i znaczący. Oznacza króla terroru lub władcę. Nazwa wskazuje również na cesarza. Czy nie kochasz tego uroczego i wyrazistego imienia??

24. Khaszan:

Nazwa Khashan nie pochodzi z Indii, chociaż pochodzenie nie jest w pełni znane. Nazwa oznacza popularne miasta lub znane miasto. Nazwa jest bardzo rzadka i rzadko spotykana, co czyni ją idealną dla współczesnych rodziców, którzy kochają wyjątkowe, hipnotyzujące i urocze imiona.

25. Chushal:

Khushal lub Khusal oznacza kogoś, kto jest zawsze wesoły lub wesoły. Imię oznacza również szczęśliwą lub czarującą osobę, jak zawsze. Khusal wywodzi się z lokalnego języka hindi.

Nazwy dziewczynek Sravana Nakshatra:

26. Jeena:

Jeena to urocza i nowoczesna, ale znacząca, intensywna nazwa dla dziewczynki. Oznacza kogoś, kto żyje lub istnieje. Z drugiej strony imię to również oznacza Pana Wisznu. Uwielbiamy tę nowoczesną, ale tradycyjną, znaczącą nazwę.

27. Jeenal:

Jeenal jest powszechnie spotykanym imieniem dziewczynki w północnych Indiach. Oznacza to inteligentnego lub Pana Wisznu. Nazwa oznacza również kochającą istotę lub kochającą duszę.

28. Jeevana:

Nazwa jeevana w kilku indyjskich językach oznacza kogoś, kto jest pełen życia. Jest to piękny, a jednocześnie uroczy wybór imienia dla dziewczynki dla imion żeńskich Sravana nakshatra.

29. Jeevitha:

Jeevita lub Jeevitha to powszechne i znane już w Indiach imię. Oznacza życie lub egzystencję w kilku językach indyjskich, takich jak hindi i sanskryt. Jeevitha to jeszcze klasyczny i ponadczasowy wybór. Jest to również znane nazwy Sravana Nakshatra w języku telugu.

30. Jeiya:

Jeiya to krótkie i urocze imię dla dziewczynki, które oznacza ukochaną lub żyć. To nasz ulubiony pomysł na współczesną dziewczynkę. Uwielbiamy te wyjątkowe imiona Sravana Nakshatra dla dziewczyny.

31. Jenisha:

Jenisha to nowoczesny wybór imienia dla niemowląt. Jednak już teraz jest sławny. Jenisha oznacza kogoś, kto wierzy w Boga lub chwali Boga. Nazwa oznacza również osobę i duszę wyższą lub z wyższej półki.

32. Jenia:

Jenya to znowu urocze, krótkie imię dla dziewczynki. Choć pochodzenie nazwy nie jest jeszcze dobrze znane, Jenya oznacza prawdę lub szlachetną osobę. Jest to nowoczesny pomysł na imię indyjskiej dziewczyny Sravana Nakshatra.

33. Jenika:

Jenika oznacza dar Boży. Nazwa jest pięknym wyborem i jest idealna dla rodziców, którzy chcą intensywnej, znaczącej i tradycyjnie brzmiącej nazwy.

34. Jeszna:

Jeshna oznacza Zwycięstwo. Nazwa oznacza również kogoś, kto zawsze wygrywa lub zwycięża. Co myślisz o tym pięknym indyjskim wyborze imienia dla dziewczynek Sravana Nakshatra??

35. Jesmitha:

Jesmitha lub Jesmita oznacza kogoś, kto zawsze się uśmiecha lub ma szczęśliwą twarz. Imię Jesmitha jest wyjątkowym, a jednocześnie uroczym i uroczym wyborem; niezmiernie to kochamy.

36. Jodha:

Jodha oznacza księżniczkę. Nazwa jest tradycyjnym i bardzo starym wyborem imienia dla dziewczynki, idealnym dla rodziców szukających królewskiego i elitarnego brzmienia.

37. Joti:

Jothi oznacza lampę lub ogień. Nazwa jest typowym i tradycyjnym pomysłem na nazwę. To bardzo popularne i znane hinduskie imiona dziewczynek dla Sravana Nakshatra.

38. Joszwi:

Uwielbiamy imię Joshvi. Również wymawiane i pisane jako Joshwi, imię to oznacza wrażliwy, wrażliwy lub troskliwy w stosunku do innych. Uwielbiamy intensywną i wymowną symbolikę nazwy.

39. Chusbu:

Khusbu lub Khusboo to rozpowszechnione imię dziecka w północnych Indiach, wywodzące się z języka hindi. Oznacza zapach lub zapach. Nazwa oznacza również perfumy.

40. Chuszi:

Khushi oznacza szczęście. Nazwa pochodzi od dosłownego słowa hindi, które oznacza szczęście. Jest to powszechnie spotykane imię dziecka z północnych Indii, urocze i urocze zarówno w wymowie, jak i znaczeniu.

41. Chatira:

Jeśli kochasz poetyckie znaczenie imienia, które jest rzadkie i wcale nie jest dobrze znane, Khatira ma to wszystko. Oznacza cenną pamięć lub kogoś, kto jest życzeniowy. Nazwa oznacza również pragnienie.

42. Juhi:

Nazwa Juhi jest ponownie popularnym wyborem, ale jest to czteroliterowe krótkie i słodkie imię dziecka. Juhi oznacza kwiat lub jaśmin. Nazwa oznacza również rozkwit.

43. Kayla:

Nazwa Kayla pochodzi z języka arabskiego, ale jest dobrze znana i słynie teraz ze swojego wspaniałego znaczenia. Kayla oznacza mądre dziecko.

44. Joufi:

Imię Joufi to imię dziecka pochodzenia indyjskiego, ale jest rzadko spotykane. Joufi oznacza radosny, czyli kogoś, kto jest przepełniony radością i szczęściem.

45. Jostna:

Joshtna to znowu znane i popularne imię. Joshtna oznacza światło Księżyca. Jest to urocza i słodka, urocza nazwa dla dziewczynki. Jest to popularne imiona dla dziewczynek z Sravany w Tamil.

46. ​​Khairah:

Imię Khairah ponownie pochodzi od strony arabskiej, ale jest atrakcyjnym i współczesnym wyborem poetyckiej nazwy dla dziewczynki. Nazwa oznacza osobę doskonałą lub cnotliwą. Uwielbiamy wymowę, znaczenie, a przede wszystkim związaną z tym wyjątkowość. Co myślisz?

47. Joshini:

Joshini oznacza osobę zamożną. Nazwa pochodzi z lokalnego języka hindi w Indiach i jest unikalnym wyborem.

48. Dżetaszri:

Jeśli jesteś frajerem sztuki i muzyki, chciałbyś to imię. Jetashri to imię Ragi. Jest to rzeczywiście wyjątkowy wybór dla nowoczesnych urodzonych dziewczynek.

49. Jegatha:

Jegatha oznacza cesarza świata lub prawdę świata jako całości. Ponownie nazwa pochodzi z sanskrytu i jest tradycyjnym, znaczącym wyborem dla dziewczynek w tej gwieździe.

50. Chusali:

Khushali lub Khusali oznacza kogoś, kto szerzy radość i szczęście. Pochodzi i pochodzi od hinduskiego słowa Khushi, które oznacza radość. To urocze i urocze imię dla dziewczynki!.

Unisex imiona dla Sravana Birth Star:

51. Jeena:

Jeena oznacza Pana Wisznu. Nazwa oznacza również żyć lub życie. Nazwa jest nazwą unisex, idealną zarówno dla dziewczynek, jak i chłopców.

52. Jenil:

Imię Jenil może brzmieć bardzo nowocześnie, ale oznacza Boga Swaminarayana. Nazwa jest uroczą obecną wersją tradycyjnej nazwy, idealną zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek.

53. Chusil:

Khusil oznacza szczęśliwą osobę. Nazwa pochodzi z języka hindi i jest odpowiednim wyborem dla imion dla dzieci Sravana Nakshatra dla chłopców i dziewcząt.

54. Kahairat:

Nazwa Khairat pochodzi z języka hindi i arabskiego, co oznacza błogosławieństwo lub właściwe słowo. Nazwa jest poetycka i ma intensywne znaczenie i wymowę, idealną zarówno dla chłopców, jak i dziewcząt.

55. Kabhira:

Kabhira lub kabirah to ponownie wybór artystycznej nazwy, która nie pochodzi z Indii. To znaczy osoby starsze. Nazwa jest wyjątkowym i hipnotyzującym wyborem, mającym piękne znaczenie zarówno dla dziewcząt, jak i chłopców. Co o tym myślisz?

Bliźniacze imiona dla dzieci urodzonych w Sravana Nakshatra:

56. Jeethika – Jeeteshi:

To piękny wybór imienia dla bliźniaków. Jeethika oznacza Żydówkę lub kogoś, kto jest pełen życia. Jeeteshi ponownie oznacza Boginię Zwycięstwa. Jest to znaczący i wyjątkowy wybór imion dla bliźniaków dla urodzonych w Sravana Nakshatra.

57. Jeinan – Jegatha:

Jeinan oznacza zwycięski lub kogoś, kto zawsze wygrywa. Jegatha oznacza prawdę całego świata. Są to urocze i bliźniacze wybory dla chłopców i dziewczynek.

58. Jeval – Jevesh:

Jevesh oznacza odważny. Środki Jeval są pełne życia lub życiodajne. Imię to właściwe bliźniacze imiona chłopców urodzonych w Shravana Nakshatra lub znaku zodiaku.

59. Chusika – Chuszył:

Khushika i Khushil są uroczymi bliźniaczkami dla dziewczynek i chłopców. Imię Khushika oznacza szczęście lub kogoś, kto jest zawsze wesoły i radosny. Khushil oznacza szczęśliwą lub miłą osobę. Oba pochodzą z języka hindi.

60. Chewna – Chia:

Khevna i Khia to bliźniaczki, nowoczesne i niepowtarzalne pomysły na imiona dla dziewczynek. Imię Khevna oznacza życzyć, a Khia oznacza łódź.

Jeśli twoje dziecko urodzi się w tej gwieździe, mamy nadzieję, że ta lista i przewodnik po imionach Sravana Nakshatra pomogły ci. Daj nam znać, jaką nazwę wybierasz lub lubisz i dlaczego; kochamy cię słyszeć.

Zastrzeżenie:

Wszystkie nazwy i znaczenia wymienione powyżej są kontekstowe i mogą się zmieniać w zależności od różnych języków, regionów i krajów. Radzimy przeprowadzić dogłębne badania w celu zrozumienia kilku znaczeń i symboliki związanej z tą samą nazwą.