Poszukiwanie idealnego imienia dla Twojego dziecka to długa droga. Wymaga dużo ciężkiej pracy i badań. Ale oto jest – jeśli planujesz nazwać swoje dziecko sześcioliterowymi słowami, jesteśmy tutaj, aby Ci pomóc. Ten ekskluzywny przewodnik po sześcioliterowych imionach dla dzieci może ci pomóc.

Od uroczych i uroczo brzmiących imion po intensywne i znaczące, ponadczasowe wybory, ta 6-literowa lista imion dla dzieci spełni wszystkie Twoje wymagania. Ruszaj i spójrz!

sześcioliterowe imiona dla dzieci

Unikalne i nowoczesne sześcioliterowe imiona i znaczenia dla dzieci

Nie możemy przestać, ale tryskać tymi najlepszymi fajnymi sześcioliterowymi imionami. Te nazwy, które mają 6 liter, obejmują te, które są popularne, a także te, które są rzadkie, unikalne, a także we współczesnych wyborach. Więc po co czekać, poznaj je!

Dla chłopców:

Oto nasze najlepsze wybory dla 6-literowych imion dla chłopców.

1. Kacper:

Casper pochodzi z Holandii. Oznacza kogoś, kto jest skarbnikiem lub posiadaczem tajemnic. Chociaż sama nazwa ma tak wyjątkowe znaczenie, uwielbiamy to, jak brzmi wyjątkowo i pięknie. Nazwa jest popularna również w innych regionach Europy.

2. Horacy:

To jest coś – słyszałeś kiedyś imię, Horace? To ponadczasowa i rzadka nazwa, o której można by pomyśleć. Horace oznacza chronometrażystę. Jest również inspirowany postacią z serii o Harrym Potterze. Założę się, że twoje dziecko pokocha to imię.

3. Jeremy:

Jeremy to w rzeczywistości imię biblijne i hebrajskie. Jest to odmiana i współczesna nazwa Jeremiasza. Jednak te sześcioliterowe imiona dla chłopców są również popularne tylko ze względu na swoje znaczenie – ktoś ze świętym imieniem.

4. Monroe:

Monroe to szkockie imię. Oznacza to “ujście rzeki”. “Słyszeliśmy również o kultowej nazwie aktorki z Hollywood, dzięki czemu jest to idealny wybór dla obu płci, który szuka wyjątkowej nazwy.

5. Travis:

Travis to angielskie imię. To znaczy przekroczyć. Chociaż nie ustalono dokładnego pochodzenia nazwy, uwielbiamy to, jak brzmi jednocześnie wyjątkowo i wdzięcznie.

6. Nelson:

Jeśli weźmiemy pod uwagę biblijne pochodzenie imienia Nelson, oznacza to “syn Neila”. Jednak w czasach popularnych sześcioliterowe imiona są już bardzo znane, a wielu zna również to imię od słynnej osobowości, Nelsona Mandeli.

7. Jaden:

Jayden znaczy wdzięczny. W ostatnich dniach zyskuje dość popularną nazwę. Jednak jego początki sięgają czasów hebrajskich i starego testamentu, w których została pierwotnie odnaleziona.

8. Archie:

Słyszeliśmy już wystarczająco tę nazwę w naszych kanałach informacyjnych, biorąc pod uwagę nasze popularne gwiazdy, a książę Harry i Megan nazwali swoje dziecko Archiem. Archie znaczy naprawdę odważny.

9. Magnus:

Czy wiesz, że Magnus znajduje się w pierwszej dziesiątce nazwisk z ostatnich kilku lat, które zyskały popularność w Norwegii i Danii? Magnus było tam imieniem króla, a później stało się popularne nie tylko w tych regionach, ale na całym świecie.

10. Rupert:

Rupert oznacza jasną sławę. To 6-literowe męskie imię jest znanym i uroczym wyborem w Wielkiej Brytanii i okolicach, a także mamy słynnego aktora o imieniu, pamiętasz, Ruper Grint? Spopularyzował kultową postać Rona z serii o Harrym Potterze.

11. Adrian:

Adrian ma swoje korzenie w łacinie. Oznacza to “morze” lub “woda”. Niektórzy uważają również, że jest to skrót i odmiana pełnej nazwy, Adrianus.

12. Jaxon:

Jaxon to współczesny wariant pełnej nazwy Jackson. Jest to imię angloamerykańskie, a także hebrajskie, co oznacza, że ​​Bóg był łaskawy. To cudowne imię, które można nadać naszemu małemu chłopcu.

13. Kayden:

Jest to odmiana imienia Cadan w Biblii, a ten nowoczesny wariant oznacza syna bitwy. To jest coś intensywnego i innowacyjnego, co oznacza; kochamy tę uroczą, uroczą nazwę.

14. Damien:

W greckim pochodzeniu Damien oznacza potężnego człowieka wszystkich ludzi. Słowo daman oznacza potężny, a demos oznacza ludzi, stąd jego znaczenie.

15. Thiago:

Thiago jest dość rzadkim imieniem, którego wielu z nas nie słyszało, co oznacza “niech Bóg chroni”. Te 6-literowe imiona dla chłopców mają pochodzenie łacińskie; jest to jednak wyjątkowa i rzadka nazwa, której nie można znaleźć zbyt wiele.

16. Lucjan:

Lucian oznacza światło. Przedstawia również światło, promienie nadziei, słońce i jasność życia. Rodzice, którzy wolą szukać tylko pozytywności i światła i zawsze pozostają wierni dobroci życia, nie mogą przegapić tej wyjątkowości. Czy to nie jest też fajne??

17. Adonis:

Adonis znaczy Pan. Wielu uważa, że ​​wywodzi się z czasów mitu mezopotamskiego. Jednak po grecku Adonis oznacza również wyjątkowo przystojnego mężczyznę. Jakiekolwiek mogą być początki, kochamy oba znaczenia; co myślisz?

18. Sandacz:

Sandacz jest pochodzenia greckiego. Jednak obecnie jest to dość popularna i ponadczasowa nazwa zarówno w krajach zachodnich, jak i Azji Południowej i innych regionach Azji. Sandacz oznacza Obrońcę ludu.

19. Fabien:

Fabien to skrót i współczesna odmiana imienia Fabianus. Jest to starożytna i dość stara nazwa popularna w całym Rzymie i Włoszech. Oznacza hodowcę fasoli.

20. Walter:

Walter jest jednym z bardzo odwiecznych imion i jest to starożytne imię, które jest popularne przez dziesięciolecia i regiony. Oznacza to “władca armii”. Wielu członków rodziny królewskiej w regionach europejskich również miało to imię.

Dla dziewczynek:

Nasze ulubione typy dla sześcioliterowych imion dziewczynek obejmują,

21. Ramona:

Uważa się, że Ramona pochodzi z regionów Hiszpanii. Jednak później stał się popularny także na obszarach angielskich i Ameryce. Ramon oznacza “mądrego obrońcę”. To dobre, znaczące imię do wypróbowania!

22. Chiara:

Chiara jest wymawiana jako kee-aa-rah. Jest to całkiem urocza, mała i niepowtarzalnie brzmiąca nazwa, której wielu używa na całym świecie, a ta wymowa pisowni jest popularna w Europie. Oznacza to światło i jasność.

23. Zofia:

Ponadto, kolejna odmiana Sofii, jest obecnie jednym z najpopularniejszych imion dla dzieci nie tylko w świecie zachodnim, ale także w krajach azjatyckich. Sofia oznacza mądrość.

24. Amelia:

Amelia – Uwielbiamy wyjątkowość, rzadkość i piękne brzmienie tego imienia. Jest to królewskie imię i ma swoje korzenie już w epoce wiktoriańskiej. Ta słynna nazwa oznacza pracowitą pracę.

25. Cheryl:

Cheryl oznacza kochaną ukochaną. Chociaż pochodzenie nazwy nie jest całkiem jasne, jest ona popularna w regionach USA i Anglii już od lat 50. XX wieku. Teraz te sześcioliterowe imiona dla kobiet to dość stare, a jednocześnie piękne imię, prawda?!

26. Nicole:

Nicole oznacza “zwycięstwo ludu”. Pochodzi z greckiego pochodzenia; jednak do tej pory wielu na całym świecie, zwłaszcza chrześcijanie, preferuje tę znaczącą i niepowtarzalną nazwę.

27. Amanda:

Do tej pory wszyscy znamy nazwę Amanda, która jest popularnym wyborem w kilku filmach i serialach. Amanda znaczy kochana. Jest popularny nawet w literaturze i ma swoje początki w kilku regionach Europy. Wyjątkowo brzmiący, piękny ton wraz z wymowną nazwą sprawia, że ​​jest to dość popularny wybór dla wielu rodziców.

28. Alicja:

Alicia oznacza szlachetne narodziny. Ma korzenie z języka hiszpańskiego i niemieckiego. Jednak te 6-literowe imiona żeńskie są już znane na całym świecie ze swojego pięknego znaczenia, a także brzmienia.

29. Monika:

Wszyscy znamy tę nazwę z naszej ulubionej i popularnej serii Friends! Monica chce doradzać. Wywodzi się zarówno z regionów łacińskich, jak i północnoafrykańskich. Inne odmiany imienia to Mona, Monika.

30. Tamara:

Tamara oznacza drzewo daktylowe lub palmę. Jest to nazwa biblijna według pochodzenia; jednak teraz jest popularny na całym świecie. Symbolizuje również piękno i pełnię drzewa.

31. Sabira:

Sabira to arabskie i bliskowschodnie imię o pięknym znaczeniu. To oznacza cierpliwość. Prosty, intensywny i głęboki sens oraz oszałamiająca wymowa sprawiają, że ta nazwa jest również popularnym wyborem!

32. Gloria:

Gloria dosłownie przekłada się na chwałę i piękno. Chociaż wielu uważa, że ​​jego początki sięgają łaciny, symbolizuje również sławę, nieśmiertelny honor i pochwałę. Uwielbiamy tę pozytywną atmosferę związaną z nazwą i jej znaczeniem!

33. Brenda:

Brenda oznacza miecz. Jest to dość stara i starożytna nazwa nordycka, która ma swoje korzenie od wieków. Jednak w dzisiejszych czasach często widzimy i dostrzegamy nazwę popularną nawet w Ameryce i Azji. Jest to żeńska wersja męskiego imienia Brandr.

34. Sheryl:

Jesteśmy zakochani w tak wyjątkowym i wspaniałym tonie, Sheryl. To znaczy Kochanie. Takie proste i eleganckie, a jednocześnie pełne miłości imię. Sheryl to anglojęzyczne imię.

35. Kristi:

Kristi oznacza wyznawcę. Podczas gdy pierwotne korzenie są związane z pochodzeniem łacińskim, co oznacza wyznawców Chrystusa, współczesne znaczenie jest dedukowane do wyznawcy i jest szeroko stosowane na całym świecie.

36. Naledi:

Naledi oznacza gwiazdę. Symbolizuje również połysk, piękno i skwierczenie. To ładne i piękne afrykańskie imię, które absolutnie kochamy!

37. Sylwia:

Silvia, która jest wariantem Sylwii, oznacza las. Nazwa emanuje pięknem, naturą i zielenią. Nazwa wywodzi się i ma swoje korzenie z języka angielskiego i łaciny, a także jest mitologicznie związana z Bogiem Lasu.

38. Helena:

Helena znaczy promienna. Jest to imię pochodzenia greckiego i jest kobiecą odmianą imienia Helen.

39. Regina:

Regina oznacza królową. Jest to imię królewskie, które obecnie jest powszechnie przyjmowane na całym świecie i ma swoje korzenie w regionie łacińskim. Symbolizuje również i odnosi się do władzy i sławy.

40. Zuleka:

Zuleka to arabskie imię poetyckie, co oznacza uroczą i genialną. Inne odmiany tej nazwy to Zuleyka, Zuleykha i Zuleikha.

Indyjskie sześcioliterowe imiona dla chłopca i dziewczynki:

41. Aadesz:

Aadesh, które jest również odmianą imienia Adesh, oznacza przesłanie lub polecenie i rozkaz. Te sześcioliterowe imiona hinduskich chłopców są popularne w północnym pasie Indii.

42. Zuhair:

Zuhair w języku indyjskim oznacza rozkwitać lub błyszczeć. Jest to popularna nazwa pan Indian dla chłopców i wywodzi się z języka hindi.

43. Zarman:

Zarman wywodzi się z języka Parsi i oznacza starość lub ponadczasowość. Jest popularny w zachodniej części Indii, a później został przyjęty również przez inne kraje Azji Południowej.

44. Juwesz:

Yuvesh wywodzi się i wywodzi się z hinduskich początków mitologicznych i oznacza młodzieńczy lub młodego pana. To także symbolizuje bycie zawsze młodym i klasycznym. Podoba nam się znaczenie, co myślisz?

45. Tharun:

Tharun oznacza imię Boga. Pochodzi z sanskrytu i jest kolejną odmianą Taruna. To także słońce, światło i promień.

46. ​​Swaksz:

Svaksh, który można również zapisać jako swaksh, oznacza przystojnego oka lub kogoś, kto wygląda przystojnie. Pochodzi z sanskrytu i jest dość nowoczesnym i nowym wyborem dla tego pokolenia dzieci.

47. Sulech:

Sulech oznacza coś, co jest pięknie napisane. Chociaż jest to nowoczesny wybór dla wielu osób w pasie Orisy i Bengalu, wywodzi się z języka hindi.

48. Srawan:

Jest to bardzo popularna i ponadczasowa indyjska klasyczna nazwa dla wielu rodziców. Sravan to postać w mitologii Ramayan i jest popularna w Indiach. Oznacza przyjaźń.

49. Szubam:

Subam oznacza dobre początki, szczęście lub dobre życzenia. Jest to dosłowne tłumaczenie na hindi słowo Subam w Indiach. Jest to popularna nazwa w językach północnych i południowych Indii.

50. Szaman:

Chaman oznacza władcę Ziemi. Pochodzi i wywodzi się z sanskrytu i jest unikalną i rzadką nazwą dla małych chłopców.

51. Adhja:

Nazwa Aadhya wywodzi się z sanskrytu i jest popularnym wyborem dla Południowych Indian. Jednak te 6 literowe nazwy w ostatnich dniach zyskały popularność w całym kraju. Adhya oznacza pierwszą moc.

52. Deenal:

Deenal pochodzi z czasów aryjskich i oznacza kogoś, kto jest słodką dziewczyną. To doskonały i niepowtarzalny wybór imienia dla wielu dziewczynek w dzisiejszych czasach.

53. Dhwani:

Dhvani, które można również zapisać jako Dhwani, oznacza dźwięk lub hałas. Może również symbolizować słodki dźwięk. Pochodzi z sanskrytu i jest wyjątkowym, a jednocześnie słodkim wyborem dla imienia dziewczynki.

54. Gomati:

Gomati oznacza rzekę. Oznacza to również Drogę Mleczną w innych językach. Początki wywodzą się zarówno z hindi, jak i sanskrytu i jest popularną, tradycyjnie brzmiącą indyjską nazwą pana.

55. Hasini:

Hasini oznacza kogoś, kto jest zawsze radosny lub śmiejący się. Ta dość piękna i intensywna nazwa pochodzi z sanskrytu i uwielbiamy, jak to brzmi!

56. Indira:

Jest to bardzo popularna indyjska nazwa dziewczyny od wieków i razem, a jednak pozostaje klasycznym wyborem. Indira oznacza Boginię Lakszmi. Jest popularny i wywodzi się zarówno z sanskrytu, jak i aryjskiego.

57. Jasoda:

Imię Yaśoda, które można również zapisać jako Yashoda, wywodzi się z mitologii hinduskiej i jest imieniem matki Pana Kryszny. To piękna i ponadczasowa elegancka nazwa nawet dzisiaj!

58. Javana:

Javana w sanskrycie oznacza kogoś, kto jest szybki, szybki i szybki. Nazwa i znaczenie są rzadkie, wyjątkowe i dość hipnotyzujące do usłyszenia; co myślisz?

59. Malati:

Malati oznacza kwiat jaśminu. Jest to ponownie ponadczasowy i starożytny wybór nazwy, który jest modny nawet dzisiaj. Te sześcioliterowe imiona dla hinduskich dziewczynek pochodzą z sanskrytu.

60. Vanika:

Vanika oznacza mały lasek lub mały piękny las. Wywodzi się z sanskrytu – gdzie Vana oznacza las, a ika to kobieco brzmiące słowo.

Te sześcioliterowe nazwy dla dzieci obejmują zarówno te tradycyjne, starożytne, a jednocześnie piękne, jak i współczesne współczesne i nowe rzadkie nazwy. Mamy nadzieję, że uznałeś je za przydatne, wraz z ich znaczeniem i pochodzeniem.

Zastrzeżenie:

Wyżej wymienione nazwy i ich znaczenie mogą się zmieniać i zmieniać w zależności od różnych kultur, społeczności, regionów i języków. Upewnij się, że sprawdziłeś i przeprowadziłeś swoje badania przed sfinalizowaniem imienia dziecka.