Kumbha Rasi lub Wodnik to jedenasty znak zodiaku konstelacji. Można go rozpoznać po symbolu niosącego wodę niosącego garnek! Według indyjskiej astrologii wedyjskiej dzieci urodzone w Nakszatrach – Dhanishta (1,2 pady), Makaram (3,4 pady) i Satabhisham (4 pady) należą do Kumbha Rashi. W tym artykule przyjrzymy się 60 najlepszym imionom dla dzieci Kumbha Rasi dla chłopców i dziewcząt.

imiona dla dzieci kumbha rashi

Ale wcześniej przyjrzyjmy się początkowym alfabetom tego Rasi:

  • Dhanishta i Makara Nakshtram – Ga, Gi, Gu, Ge
  • Satabhisham – Idź, Sa, Si, Su, Shu

(UWAGA: Informacje związane z początkowymi literami Rashi mogą się różnić w różnych Panchangamach)

60 najnowszych imion dla dzieci Kumbha Rashi (Wodnik) dla chłopców i dziewcząt:

Jeśli twoje dziecko wpadnie w tego Rasziego i chcesz je nazwać zgodnie z zasadami Rasziego, nie szukaj dalej. Mamy krótką listę pięknych imion dla twojego chłopca lub dziewczynki, wraz ze znaczeniami, symboliką i innymi interesującymi informacjami.

25 najlepszych nazw Kumbha Rashi dla chłopców:

Urodzeni chłopcy Kumbha Rasi są znani z cech takich jak siła fizyczna, niezależne myślenie i intuicyjna natura. Aby zapewnić swojemu przystojnemu księciu najlepsze z tych cech, wybierz dowolne z tych imion Kumbha Rasi:

1. Gagan:

Imię „Gagan” jest jednym z popularnych imion chłopców urodzonych w Kumbha Rashi. Pochodzi od sanskryckiego słowa „Gaganam”, co oznacza „niebo”. Nazwa symbolizuje sukces, ogrom i wyższy stan umysłu.

2. Gaman:

Gaman to hinduskie imię chłopca, które ma wiele znaczeń. Pierwotne znaczenie tego słowa to „podróż”, a niektórzy ludzie interpretują to również jako jedno z wielu imion Pana Ganesha.

3. Ganjan:

Ganjan to unikalna nazwa dla chłopców urodzonych w Wodniku, co oznacza „przewyższanie” lub „przewyższanie”. Nazwa reprezentuje sukces, zwycięstwo i zwycięstwo. Jest to odpowiedni wybór dla osób urodzonych w Dhanishta Nakshatra.

4. Geetham:

Geetham to piękne imię wywodzące się z wielkiego eposu Mahabharatha. Słowo to dosłownie oznacza „właściciela Bhagawad Gity”, którym jest nikt inny jak Pan Kryszna. Niektórzy ludzie wolą nawet używać tej nazwy dla dziewczynek.

5. Girish:

Girish to sanskryckie słowo, które oznacza „Władcę Gór” lub Pana Śiwę. Jest również pisany jako „Gireesh”. Nazwa składa się z dwóch słów „Giri” oznaczających górę i „ish” oznaczających Eeshwara lub Shiva.

6. Zarządzaj:

Dosłowne znaczenie słowa Govind to „Ten, który ratuje Ziemię”. Imię to zostało nadane Panu Krysznie, który był uważany za ostatecznego Boga lub wybawcę swoich krów (zwanych Gau) i pasterzy.

7. Goszant:

Goshant to znaczące imię dla chłopców Kumbha Rashi, co oznacza „spokojny” lub „ten z poczuciem stabilności psychicznej”. Słowo ma kojące wibracje, które mogą pomóc Twojemu dziecku prowadzić spokojne życie.

8. Guna:

Guna to indyjskie imię dla chłopców, które oznacza „dobry charakter” lub „dobre cnoty”. Nazwa jest często łączona z innymi słowami, tworząc nazwy takie jak „Guna Sekhar”, „Guna Teja” itp..

9. Gurudutt:

Nazwa „Gurudutt” ma w sobie duchowe wibracje. Oznacza „Dar Guru”. Imię jest zwykle wybierane przez Hindusów lub Sikhów, aby uhonorować ich religijnego lub duchowego nauczyciela. Pochodzi z języka hindi.

10. Girik:

Girik to nazwa wywodząca się z sanskrytu dla chłopców, co oznacza “Pan Shiva”. Słowo to pochodzi od terminu „Giri”, co oznacza „górę”. W tłumaczeniu „Girik” oznacza „Ten, który zamieszkuje górę”.

11. Girvan:

Girvan to hinduskie imię chłopca, które oznacza „Język Boga”. To piękne słowo, aby nazwać swoich małych chłopców, którzy zamienią się w łagodnych, empatycznych mężczyzn.

12. Saathvik:

Saathvik to jedno z wielu imion Pana Shivy. Pochodzi z sanskrytu, co oznacza „spokojny”, „cnotliwy” i „spokojny”. Wiele osób uważa, że ​​chłopcy o tym imieniu zwykle okazują się mniej agresywni w porównaniu z innymi dziećmi płci męskiej.

13. Saahil:

Saahil to urocze imię dla chłopców urodzonych w Wodniku, co oznacza „brzeg morza”. Słowo to reprezentuje spokój, pogodę ducha, wieczność i poczucie nadziei. Jest to również jedno z najpopularniejszych imion dla chłopców w Indiach.

14. Saaketh:

„Saaketh” to jedno z wielu imion Pana Ramy, który był również nazywany „Saaketha Rama”. Otrzymał tę nazwę od miasta „Saket”, stolicy Ajodhji. Niektórzy ludzie również interpretują „Saaketh” jako imię Pana Kryszny.

15. Sanesh:

„Saneesh” to ładne imię dla chłopców urodzonych w Kumbha Rashi i ma wiele powiązanych ze sobą znaczeń, takich jak „słońce”, „blask”, „światło”, „połysk”, „blask” itp. Wariant pisowni to „Sanish”.

16. Sadgun:

„Sadgun” to imię Baby Boy, które oznacza „cnotliwy”. Jest to złożone słowo wywodzące się z dwóch sanskryckich słów „Sath”, oznaczających dobro i „pistolet”, oznaczających „cnoty”. Powiązane nazwy to „Sadguna”, „Sathgun” itp..

17. Sushanth:

Sushanth to słodkie imię dla chłopców, które ma wiele znaczeń, takich jak „cicho”, „spokój”, „spokój” itp. Ludzie o tym imieniu są zwykle uważani za miłośników pokoju.

18. Siddharth:

Siddharth, pisany również jako Siddhartha, oznacza „Ten, który osiągnął Cel”. Jest to oryginalne imię Gautamy Buddy, założyciela buddyzmu. Popularne pseudonimy dla tego słowa to „Siddhu”, „Sids” itp.

19. Siddesh:

Słowo „Siddesh” pochodzi od imienia świętego Lingayat zwanego „Siddheshwar”. Sama nazwa składa się z dwóch słów „Siddha” oznaczających świętego, który osiągnął oświecenie i „Eesh”, co oznacza Eeshwara.

20. Siraj:

Siraj to arabskie imię dla chłopców, co oznacza „lampę prowadzącą”. Słowo reprezentuje oświecenie, iluminację, zaufanie i nadzieję.

21. Subhash:

Subhash to sanskryckie słowo, które pochodzi od dwóch słów „Su” oznaczających dobry i „Basha” oznaczającego „słowa S”. Ogólnie rzecz biorąc, nazwa oznacza „ten, kto ma dobrą mowę”. Żeński wariant tego imienia może brzmieć „Subhashini”.

22. Suchit:

Suchit to imię chłopca, które oznacza „ten, który jest rozsądny” lub „inteligentny”. Słowo to sugeruje również uważność lub dobre myśli. Wariantem pisowni może być „Suchith”.

23. Szubam:

Jednym z najczęściej używanych imion chłopców w społecznościach hinduskich jest „Shubam”. Oznacza „ten, który ma szczęście”, „święty” lub „pomyślny”.

24. Susheel:

Susheel to urocze imię dla chłopców urodzonych w Kumbha Rashi. Ma wiele znaczeń, takich jak „dobry charakter” lub „cnotliwa osoba”. Nazwa jest również dobrze oceniana wśród popularnych imion indyjskich chłopców.

25. Szanmuch:

Słowo „Shanmukh” jest uważane za jedno z wielu imion Lorda Kartikeyi, który ma sześć twarzy. Istnieje tendencja do dodawania innych słów w celu utworzenia imion, takich jak „Shanmukha Krishna”, „Shanmukha Sai” itp., aby połączyć wiele imion Boga w jedno.

25 najlepszych nazw Kumbh Rashi dla dziewcząt:

Mówi się, że dziewczęta urodzone w Kumbha Rashi mają przyjemną osobowość i wysoką inteligencję. Są to również ludzie o łagodnym głosie, którzy mają dobrą intuicję i koncentrację. Aby zmaksymalizować te cechy, możesz wybrać jedno z tych pięknych imion dla dziewcząt urodzonych w Kumbha Rashi:

26. Gaana:

Gaana to słodko brzmiące imię dla dziewcząt, które oznacza „Pieśń”. Nazwa oznacza harmonijne życie, podobnie jak nuty w piosence muzycznej. Jeśli jednak chcesz dodać literę „h” i zrobić z niej „Ghaana”, może ona reprezentować kraj afrykański zamiast pierwotnego znaczenia.

27. Geeta:

Geetha to sanskryckie słowo, które pochodzi od „Bhagawat Geetha”, świętej księgi Hindusów. Dosłowne znaczenie tego słowa to „Pieśń Boga”. Alternatywne pisownie to „Gita”, „Geeta”, „Githa”.

28. Gunjan:

„Gunjan” to urocze imię dla dziewczynek, które ma poetycki charakter. Nazwa wywodząca się z języka hindi oznacza „brzęczenie pszczół” i jest popularna w społecznościach północnoindyjskich.

29. Gehna:

„Gehna” to słowo w języku hindi, które oznacza „biżuterię” lub „ozdoby”. Nazwa oznacza również coś, co jest cenne i cenione, tak jak twoja mała córeczka. Nie ma innych wariantów tej nazwy.

30. Gomathi:

„Gomathi” to słowo wywodzące się z sanskrytu, które oznacza „królową piękności”. To także nazwa jednej z rzek w Indiach. Alternatywą pisowni jest „Gomathy” lub „Gomati”, w zależności od Twojego wyboru.

31. Girisha:

Nazwa „Girisha” pochodzi z mitologii hinduskiej. Łączy w sobie dwa słowa „Giri” oznacza „górę” i „Eesha” oznacza „małżonka Pana Shivy”. Tak więc „Girisha” oznacza Parvati lub kogoś, kto mieszka w górach.

32. Gunitha:

Słowo „Gunitha” oznacza „ten, kto jest biegły”. Wykonany jest ze słowa kluczowego „Guna”, co oznacza „właściwości”. Nazwa oznacza również cnotę, doskonałość i talent.

33. Gundzitha:

„Gunjitha” to kolejna piękna nazwa dla dziewczynek urodzonych w Kumbha Rashi, co oznacza „brzęczący dźwięk pszczół”. Może to być południowoindyjska odmiana słowa „Gunjan”, bez zmiany znaczenia.

34. Gjaana:

Słowo „Gyaana” pochodzi od sanskryckiego słowa „Gyaan” oznaczającego „wiedzę”. „Gyaana” oznacza Boginię Wiedzy lub Saraswati Devi. Ludzie wierzą, że nazwanie swojego dziecka imieniem tego bóstwa może zaprosić wiedzę i intelektualność.

35. Gurudiwi:

„Gurudewi” to sanskryckie imię, które oznacza „Boski Nauczyciel”. Nazwa pochodzi od słów „Guru” oznaczających Nauczyciela i „Devi” oznaczającego „Boginię”.

36. Saanvi:

„Saanvi” to urocze imię dla dziewczynek urodzonych w Wodniku. Jest również bardzo popularny wśród Południowych Indian, ponieważ słowo to jest uważane za jedno z wielu imion bogini Lakszmi. Dosłowne znaczenie tego imienia to „ten, za którym będzie naśladowany”.

37. Saachi:

Saachi to znaczące imię dla dziewcząt, które oznacza „prawdę”. Nazwa oznacza uczciwość, prawdomówność i przejrzystość myśli. Jest to słowo w języku hindi, które czasami jest interpretowane jako „ukochany” i „wdzięczny”.

38. Sadhana:

„Sadhana” lub „Saadhana” to sanskryckie określenie dziewcząt, które oznacza „występ”, „ćwiczenie” lub „osiągnięcie”. Jest powszechnie używany w religiach hinduizmu i buddyzmu.

39. Sahana:

„Sahana” to współczesna nazwa dziewczynek, która wywodzi się z sanskryckiego słowa „Sahanam”, co oznacza „cierpliwość”. Jest to również nazwa raaga w muzyce klasycznej. Wariant pisowni to „Sahaana”, który również ma niewielką różnicę; to jest znaczenie i wymowa.

40. Sahaja:

Nazwa „Sahaja” oznacza „naturalny” lub „oryginalny”. Pochodzi z sanskrytu, w którym słowo „Sahajam” jest używane do opisania wszystkiego, co ma oryginalność.

41. Saina:

„Saina” to doskonałe imię dla dziewczynek, które zaczyna się na „s”. Słodko brzmiąca nazwa oznacza „Księżniczkę”. Pochodzi z języków arabskiego i hebrajskiego i jest również imieniem gwiazdy badmintona w Indiach „SainaNehwal”.

42. Samachja:

„Samakhya” to hinduskie imię dla dziewczynki, które oznacza „imię”, „reputację” lub „sławę”. Słowo to jest odpowiednie dla dzieci płci żeńskiej urodzonych w Kumbha Rashi i SathabishamNakshtram.

43. Shanaya:

„Shanaya” to popularny wybór z listy współczesnych imion dla dzieci Kumbha Rashi. Pochodzi z języka hindi i ma wiele znaczeń, takich jak „wybitny”, „wybitny” i „pierwszy promień słońca”.

44. Sharini:

Słowo „Sharini” oznacza Ziemię. Oznacza to również inne znaczenia, takie jak „ten, który chroni” lub „ten, który strzeże”. Jeśli myślisz, że twoja mała dziewczynka wyrośnie na twojego zaciekłego obrońcę, wybierz dla niej to imię!

45. Sudeeksza:

„Sudeeksha” to sanskryckie imię dziewczynek, które oznacza „dobry początek” lub „pomyślną inicjację”. Według wierzeń hinduskich słowo to uważane jest za jedno z wielu imion bogini Lakszmi.

46. ​​Szymon:

Jeśli szukasz nazwy, która ma anglicized i nowoczesne brzmienie, wypróbuj „Simonee”. Ta hebrajska nazwa pochodna oznacza „Bóg usłyszał”. Jest to odpowiedni wybór dla tych, których dzieci pochodzenia indyjskiego mieszkają za granicą.

47. Sumedha:

Wywodzące się z sanskrytu słowo „Sumedha” oznacza „mądrego”. Nazwa wskazuje również na inteligencję, sprawność umysłową, spryt i niezwykłą zdolność myślenia.

48. Surangi:

Słowo „Surangi” pochodzi z języka hindi, co oznacza „kolorowy”. Nazwa kojarzy się z pozytywnością, jasnością, pogodą i szczęściem w życiu. Jeśli więc chcesz, aby Twoja córka cieszyła się tak błogim życiem, wybierz dla niej to imię.

49. Supreeta:

„Supreetha” to kolejne piękne imię dla dziewczynek urodzonych w Kumbha Rashi. Oznacza „ukochany” lub „ten, który jest bardzo kochany”. Nazwa pochodzi z sanskrytu, a najbliższa alternatywna nazwa to „Preetha”.

50. Sreszta:

Słowo „Sreshta” pochodzi z sanskrytu, co oznacza „najlepszy”. To odpowiednia nazwa dla dziewczynek, które są uważane za uosobienie doskonałości dla swoich rodziców!

5 imion dla niemowląt Kumbha Rashi Unisex:

Jeśli szukasz neutralnej płciowo nazwy dla swojej córeczki lub chłopca urodzonego w Wodniku, spójrz na te 5 popularnych typów:

51. Giyan:

„Giyaan” jest odpowiednią nazwą zarówno dla chłopców, jak i dziewcząt ze względu na swoje neutralne znaczenie. Przekłada się to na „blask” lub „blask”. Nazwa jest popularnie spotykana w społecznościach mówiących w języku hindi.

52. Saaryński:

„Saarin” to nazwa unisex wywodząca się z języka hindi, co oznacza „ten, który jest pomocny”. Nie ma innych wariantów tej nazwy

53. Szakti:

Słowo „Shakthi” reprezentuje siłę i moc. Może być używany zarówno dla płci męskiej, jak i żeńskiej. Jest wiele celebrytów (obie płci) o tym imieniu.

54. Szanti:

Inną neutralną płciowo nazwą dla dzieci urodzonych w Kumbha Rashi jest „Shanthi”. Aby dostosować się do konkretnej płci, możesz dodać sufiksy, takie jak „Kumar”, „Kumari” itp..

55. Suri:

„Suri” to ładne imię dla chłopców i dziewczynek, co w języku perskim oznacza „Czerwona Róża”. Wraz z użyciem jako nazwy głównej „Suri” jest również powszechnie używanym nazwiskiem w wielu regionach.

5 Imion dla bliźniaków Kumbha Rashi:

Jeśli jesteś pobłogosławiony bliźniaczkami – chłopcem-dziewczyną, chłopcem-chłopcem lub dziewczynką-dziewczyną, wypróbuj te pomysły na nazewnictwo:

56. Garv – Gaurav:

Obie nazwy „Garv” i „Gaurav” pochodzą z języka hindi. „Garv” oznacza dumę, a „Gaurav” oznacza szacunek. Ze względu na podobną pisownię, początkowe litery i powiązane znaczenia, mogą być idealne do nazywania bliźniaczych chłopców.

57. Garima – Gathika:

„Garima” oznacza Ciepło, a „Gathika” oznacza pieśń. Nazwy, w połączeniu, mogą nadać znaczenie „piosenki, która wnosi ciepło do serca”, dzięki czemu są idealne do nazywania bliźniaczych dziewczynek.

58. Saagar – Sagarika:

Zestaw „Saagar” i „Sagarika” doskonale sprawdza się w połączeniu z bliźniaczym chłopcem i dziewczynką. Obie nazwy mają rdzeń słowo „Saagar”, co oznacza Morze. Dodanie sufiksu „ika” nadaje znaczenia takie jak „prąd morski” lub „ten, który urodził się w morzu”.

59. Saahith – Saahith:

Innym zestawem imion dla bliźniaczego chłopca i dziewczynki jest „Saahith” i „Saahithi”. Oba imiona mają wspólne słowo „Saahith” oznaczające literaturę.

60. Szrija – Szrawja:

Dla bliźniaczych dziewczynek ten zestaw imion może bardzo dobrze pasować. „Shriya” oznacza dostatni, cenny, a „Shravya” oznacza melodyjny. Co ciekawe, oba słowa są powiązane z boginią Lakszmi.

Mamy nadzieję, że ta lista imion dla dzieci Kumbha Rashi okaże się pomocna. Możesz dodawać lub zmieniać te słowa bez odchodzenia od pierwotnego znaczenia. Jeśli masz jeszcze takie unikalne imiona, które działają dla dzieci tego Rasziego, daj nam znać.

ZASTRZEŻENIE: Należy zauważyć, że nazwy te mogą mieć różne znaczenia w różnych krajach, kulturach i językach. Dlatego upewnij się, że w pełni rozumiesz symbolikę imienia w lokalnej kulturze, zanim wybierzesz je dla swojego dziecka. Nie powinieneś polegać na materiale przedstawionym w tym artykule, ponieważ informacje te nie są poparte rozległymi badaniami ani opiniami ekspertów.