Jeśli chcesz nazwać swoje dziecko zgodnie z hinduskim systemem wierzeń i astrologią, ta seria imion dla dzieci według gwiazd może być dla Ciebie przydatna. Dla dzieci urodzonych w Purvashada nakshatra przygotowaliśmy specjalną listę imion dla dzieci Purvashada nakshatra! Nakshatra Poorvashada jest dwudziestą z 27 gwiazd. Z tymi znaczącymi, uroczymi i uroczymi imionami dla urodzonych gwiazd Purvashada, mamy nadzieję, że twoje poszukiwania idealnego wyboru dobiegną końca tutaj.

purvashada nakshatra imiona dla dzieci

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o imionach tej gwiazdy i poorvashada nakshatra dzisiaj.

Purvashada Nakshatra i jego cechy charakterystyczne:

Według indyjskiej astrologii Purvashada Nakshatra jest 20. gwiazdą z 27 nakshatr. Spadek ten waha się od 13,20 do 26,40 w znaku zodiaku Strzelec. Symbolem Purvashada nakshatra jest kieł słonia i znajduje się pod rządzącym wpływem Wenus.

Mówi się, że urodzeni w Purvashada nakshatra są zawsze silni i niezależni. Są odważni, znani z cech przywódczych i mogą wykonywać zadania bez pomocy innych. Mogą też w końcu stać się dominujące lub apodyktyczne. Wiadomo jednak, że przewodzą w zespołach i pracy zespołowej. Co więcej, urodzeni Purvashada nakshatra są życzliwi, zawsze gotowi pomagać innym i są bardzo wyrozumiali. Mają silne wartości przywiązania do rodziny i są bardzo sympatyczne z natury.

Zwierzęce imię Purvashada nakshatra to samiec małpy.

Purvashada Nakshatra Nazwy liter/sylab:

Imiona Dhanu Rashi Purvashada nakshatra są idealne i szczęśliwe, jeśli zaczynają się lub zaczynają od sylab, takich jak

Bhu, Bhoo, Dha, Pha, Fa, Da, Bu.

Według padas,

  • Nazwy Poorvashada nakshatra 1. pada mogą zaczynać się od Bhu
  • Poorvashada nakshatra 2nd pada imiona mogą zaczynać się od Dha/Da
  • Nazwy Poorvashada nakshatra 3. pada z Pha/Bha
  • Purvashada nakshatra 4-te imiona pada z Dha/Da

Purvashada Nakshatra Imiona dla chłopców i dziewcząt z znaczeniami:

Przejdźmy teraz dalej i zbadajmy imiona dla dzieci urodzonych w tym roku Purvashada nakshatra. Te imiona są idealne – znaczące, nowoczesne i urocze!

Imiona dla niemowląt dla Purvashada Nakshatra:

1. Bhudew:

Bhudev w hindi i kilku językach indyjskich dosłownie przekłada się na Pana Ziemi. Inne warianty tej nazwy to Bhudhav i Bhudeva. Jest to tradycyjny i konwencjonalny wybór imion dla dzieci pooradam nakshatra.

2. Bhumin:

Jeśli chcesz mieć nowoczesną i uroczą elegancką nazwę, Bhumin może być dobrym wyborem. Bhumin oznacza ziemię. To piękne i urocze brzmiące imiona Purvashada nakshatra.

3. Bhupal:

Bhupal to powszechne imię chłopca w Indiach w różnych stanach. Pochodzący z języków indyjskich Bhupal oznacza króla lub cesarza.

4. Bhupati:

Bhupati lub Bhupathi to kolejne dość popularne imię chłopca, występujące głównie w telugu i sąsiednich stanach. Imię Bhupathi oznacza Króla, Pana Bogów. Te imiona dla dzieci Purvashada nakshatra dla chłopców pochodzą z języka sanskrytu.

5. Bhuwan:

Bhuvan to urocza i urocza, ponadczasowa nazwa. To znaczy dom, pałac. Jest to powszechne imiona Purvashada nakshatra dla chłopca

6. Dhairya:

Dhairya to urocze, odważne i nowoczesne imię. Nazwa Dhairya oznacza cierpliwość, odwagę. Pochodzi z sanskrytu.

7. Dhaivik:

Dhaivik oznacza dobrą siłę. Nazwa pochodzi z hindi i innych języków indyjskich i jest nowym i unikalnym rzadkim wyborem imienia dla niemowląt Purvashada nakshatra.

8. Dhakszit:

Dhakshith lub Dhakshit to inne imię dla Pana Śiwy. W przypadku, gdy rodzic chce tradycyjnej nazwy oznaczającej, ale unikalnej i rzadko spotykanej nazwy, może to być idealny wybór.

9. Dhamana:

Dhaman oznacza chwałę, splendor, moc i światło. Jest to bardzo świeża i nowa, nowoczesna, krótka, urocza nazwa, która w ogóle nie jest powszechnie spotykana.

10. Dhaavit:

Jeśli wolisz pięknie brzmieć i wymawiać nazwę, Dhaavit może być dobry. dhaavit oznacza czysty lub oczyszczający.

11. Dhanadeep:

Dla tych, którzy szukają tradycyjnej, a jednocześnie ponadczasowej i zabytkowej nazwy, Dhanadeep może być dobrym i idealnym wyborem. Dhanadeep oznacza światło medytacji.

12. Dhanajit:

Dhanajit to powszechne, ale klasyczne imię chłopca w indyjskich gospodarstwach domowych. Oznacza bogactwo lub tego, który nosi bogactwo i dobrobyt. Pochodzi z sanskrytu i hindi.

13. Duński:

Dhanish lub Dhanis oznacza spryt, mądrość i władcę bogactwa. Nazwa pochodzi ponownie zarówno z języków indyjskich, jak i Bliskiego Wschodu; jednak jest to powszechnie spotykana nazwa.

14. Dhanraj:

Dhanraj to popularne i inne imię Lorda Kubera. Jest to bardzo tradycyjna nazwa Purvashada nakshatra. To klasyczne męskie imiona Purvashada nakshatra.

15. Dharma:

Dharma oznacza religię lub sprawiedliwość i prawdę. Nazwa jest dosłownym tłumaczeniem indyjskiego słowa Dharma w językach hindi i sanskrycie.

16. Dharan:

Dharan oznacza podtrzymywanie, noszenie, trzymanie i obejmowanie. Nazwa symbolizuje również Pana Shivę lub Słońce.

17. Dharisz:

Dharesh wywodzi się z hindi i sanskryckiego słowa Dharani, które oznacza ziemię lub ziemię. To znaczy Pan ziemi.

18. Fanindra:

Phanindra jest bardzo popularnym imieniem dla chłopca w kilku stanach, w tym w językach telugu, tamilskim i kannada. Nazwa oznacza Króla Bogów i jest powszechnym imieniem dla chłopców dla Purvashada nakshatra.

19. Phani:

Phani oznacza węża. To znowu urocze i krótkie, urocze, wspólne imię chłopca w Indiach dla Purvashada nakshatra.

20. Phanesh:

Jeśli chcesz mieć unikalny i inteligentny wybór rzadkiej nazwy, Phanesh może być dobry. Phanesh oznacza przystojny lub piękny w językach indyjskich.

21. Dhawan:

Dhawan oznacza biały. Nazwa nie jest jeszcze zbyt znana i jest bardzo rzadko spotykanym wyborem dla chłopców w Purvashada nakshatra.

22. Falguna:

Nazwa Phalguna pochodzi od samej nazwy gwiazdy/nakshatra. Jest to jednak bardzo tradycyjny wybór imienia dla chłopca dla indyjskich gospodarstw domowych.

23. Dharvesh:

Dharvesh oznacza Pana Prawdy. Oznacza również człowieka świętego, świętego i pomyślnego. Nazwa pochodzi z sanskrytu i jest powszechnym, ale uroczym klasycznym imieniem dla chłopca Purvashada nakshatra.

24. Dharmil:

Dharmil oznacza osobę wyznającą wszystkie religie. Nazwa pochodzi od słowa Dharma w indyjskich, sanskryckich językach, co oznacza religię. Jest to tradycyjne i pomyślne imię chłopca dla Purvashada nakshatra.

25. Dharmadew:

Dharmadev wywodzi się z dwóch słów: Dharma i Dev. Dharma oznacza prawdę lub religię. Dev oznacza Boga lub Króla. Imię oznacza Pana Prawdy lub Prawa.

Nazwy dziewczynek Purvashada Nakshatra:

26. Bhumi:

Bhumi w kilku indyjskich językach dosłownie przekłada się na ziemię. Oznacza to również wprowadzenie. Nazwa jest urocza i urocza, ale klasyczny wybór dziewczynki dla Purvashada nakshatra.

27. Bhuwana:

Bhuvana oznacza pałac. Nazwa oznacza również świat lub miejsce jak w domu. Jest to powszechna nazwa w południowych Indiach, jak telugu i tamilski dla dziewczynek, ale jest to piękny wybór dla urodzonych dzieci Purvashada nakshatra.

28. Bhuvanika:

Bhuvanika oznacza niebo. Nazwa oznacza również szczęście i radość. Inne warianty imienia to Bhuvika, co oznacza również niebo. To urocza i urocza dziewczynka dla Purvashada nakshatra.

29. Dhakszaja:

Dhakshaya oznacza ziemię. Nazwa jest wyjątkowa i rzadko spotykana, ale jest to tradycyjnie brzmiące imię dziewczynki wywodzące się z sanskrytu.

30. Dhakszinya:

Dhakshinya jest córką Daksha, która jest boginią Parwati. Jest to tradycyjne, ale rzadko spotykane imię dziewczynki dla Purvashada nakshatra.

31. Dharani:

Dharani to bardzo popularne imię dla dziewczynki. Nazwa Dharani w języku telugu, sanskrycie i innych językach południowoindyjskich oznacza ziemię. Jest jednym ze znanych imion dla dziewczynek dla Purvashada nakshatra.

32. Dhamini:

Dhamini to kolejna popularna nazwa, idealna dla tych, którzy lubią literaturę i sztukę. Nazwa Dhamini oznacza rozjaśnienie lub podbój.

33. Dhanasvi:

Dhanasvi oznacza „przyszłość”. Symbolizuje również i sugeruje dobrobyt i bogactwo. Nazwa nie jest powszechnie spotykana, ale jest to bardzo tradycyjne, brzmiące imię dziewczynki.

34. Dhanishta:

Dhanishta oznacza gwiazdę. Jest to piękny i piękny, orzeźwiający wybór imienia dla dziewczynki dla Purvashada nakshatra. To jedno z naszych ulubionych imion Purvashada nakshatra dla dziewczynki.

35. Dhanusza:

Dhanusha to urocze imię, które jest modne od kilku pokoleń. Imię Dhanusha oznacza łuk. Oznacza to również autentyczną osobę. Jest to popularna nazwa, ale piękny i piękny klasyczny wybór nazwy dla Purvashada nakshatra.

36. Dhanja:

Dhanya to nazwa zwyczajowa występująca głównie w języku malajalam. Imię tej córeczki Purvashada nakshatra oznacza godne i szczęśliwe. Oznacza również szczęście i pomyślność.

37. Dhara:

Dhara to krótka i urocza urocza nazwa. Jeśli chcesz mieć tak nowoczesną i krótką nazwę, może to być idealne. Dhara oznacza deszcz. Oznacza również ziemię, złoto i drogocenność.

38. Dharitri:

Dharitri oznacza ziemię. Jest to nowoczesna nazwa Dharani na nowy dzień, ale z kobiecą atmosferą i cudowną wymową.

39. Dharszini:

Dharshini jest uroczym, powszechnym stanem południowych Indii, wywodzącym się z sanskrytu. Dharshini lub darshini oznacza osobę, która widzi. Oznacza to również kogoś, kto ma oko na rzeczy.

40. Dhavani:

Dhvani oznacza dźwięk lub hałas. To urocze i krótkie imię dla dziewczynki. Odmiany nazwy to Dhavani, Dhawni, Dhavni i Dhavnika.

41. Falja:

Phalya to nowe i urocze imię dla dziewczynki. Oznacza kwiat lub pączek. To bardzo nowe i rzadko spotykane żeńskie imiona Purvashada nakshatra.

42. Fanisri:

Phanisri to nikt inny jak Bogini Lakszmi. Ci, którzy szukają tradycyjnych nazw, mogą wypróbować to.

43. Phaalguni:

Phaalguni to dzień pełni księżyca w indyjskiej astrologii. Jest to również nazwa gwiazdy i miesiąc Phalguni. Jest to urocze, ale powszechne imię dziewczynki dla Purvashada nakshatra.

44. Dhavalaa:

Dhavalaa to rzadkie i rzadkie imię, które oznacza jasną cerę. Symbolizuje również przezroczystość i biel.

45. Dhan Lakszmi:

Dhan Lakshmi lub Dhana Lakshmi to bardzo łatwe do znalezienia indyjskie nazwisko w różnych stanach. Oznacza Boga bogactwa lub Boginię bogactwa i waluty. Symbolizuje również boginię Lakszmi.

46. ​​Dhavlasree:

Dhavlasree oznacza płatki lotosu. To znowu powszechna nazwa; jednak jest to wiecznie zielone i modne imię dla dziewczynki do wypróbowania.

47. Dhakszana:

Dhakshana to Bóg Dhakshana Murthy. To kobieca, a jednocześnie rzadka tradycyjna nazwa dziewczynki w Indiach.

48. DhanaPriya:

Dhanapriya oznacza kogoś, kogo kocha bogactwo. Pochodzi z dwóch sanskryckich słów Dhana i Priya i może być idealnym, ale konwencjonalnym imieniem dziewczynki dla urodzonych w Purvashada nakshatra.

49. Dhanisha:

Dhanisha oznacza kogoś, kto zawsze ma nadzieję. To także światło, promienie słońca i szczęście.

50. Bhuvaneshwari:

Bhuvaneswari lub Bhoovaneshwari lub Bhuvaneshwari/Bhuvaneshvari oznacza Boginię Ziemi. To imię bogini, bardzo tradycyjny wybór, ale bardzo znany i popularny na całym świecie.

Imiona dla dzieci unisex dla Purvashada Nakshatra:

51. Dhani:

Dhani to krótka i urocza urocza nazwa unisex dla chłopców i dziewcząt. To znaczy zamożni i zamożni. To urocza nazwa Purvashada nakshatra.

52. Dhawal:

Dhawal oznacza jasny, biały i olśniewający. Jest to rzadkie i unikalne imię dla chłopców i dziewcząt pod Purvashada nakshatra.

53. Dhanu:

Dhanu pochodzi z sanskrytu i hindi od samego słowa Dhanu. To znaczy łuk. Symbolizuje również łuk Lorda Rama.

54. Dhavalya:

Dhavalya oznacza melodyjny hałas lub dźwięk. Nazwa może być idealna dla chłopców i dziewcząt, która wywodzi się z sanskrytu.

55. Bhuma:

Bhuma oznacza ziemię. Jest to uniseksowy wariant słowa Bhumi, którego nazwa jest idealna dla chłopców i dziewcząt urodzonych w Purvashada nakshatra.

Bliźniacze imiona dla dzieci Purvashada Nakshatra:

56. Bhumija – Bhumik:

Bhumija oznacza osobę zrodzoną z ziemi, która jest Boginią Sita. Bhumik oznacza Landlord. Są to urocze bliźniacze imiona dla dziewczynek i chłopców dla Purvashada nakshatra.

57. Bhushan – Bhuva:

Bhushan oznacza ornament i dekorację. Bhuva oznacza ogień, świat. To znowu urocze bliźniacze wybory chłopca i dziewczynki.

58. Dhaavak – Dhaaran:

Dhaavak i Dhaaran to urocze rymowane imiona bliźniaków. Imię Dhaavak oznacza szybki. Dhaaran oznacza ochronę.

59. Dhanesz – Dhanasvi:

Dhanesh oznacza Pana bogactwa. Dhanasvi oznacza fortunę. Są to podobne, co oznacza wybór imion dla bliźniaków dla chłopca i dziewczynki dla Purvashada nakshatra.

60. Dharinan – Dharisz:

Dharinan oznacza obserwatora lub obrońcę właściwej ścieżki. Dharish oznacza słuchanie. Są to wyjątkowe i rzadkie wybory imion dla bliźniaków dla Purvashada nakshatra.

Z tą listą imion dla dzieci Purvashada nakshatra mamy nadzieję, że twoje poszukiwania idealnego dla małego dziecka dobiegną końca tutaj. Są to znaczące, wyjątkowe, urocze i urocze wybory i pomysły na nazwy. Daj nam znać, który wybierasz dla dziecka; kochamy cię słyszeć.

Zastrzeżenie:

Wszystkie nazwy podane powyżej mają swoje znaczenie w kontekście i czasie. Te znaczenia i symbole mogą się zmieniać w zależności od różnych kultur, krajów, regionów i języków. Radzimy przeprowadzić szeroko zakrojone badania przed zrozumieniem kilku interpretacji związanych z nazwą.