Bharani nakshatra zajmuje drugie miejsce w konstelacji lub nakshatras w astrologii wedyjskiej. Gwiazda waha się między 13-20’ – 26’40’ w znaku Barana. Jeśli twoje dziecko urodzi się podczas tej gwiazdy, mamy imiona dla dzieci Bharani nakshatra, które pomogą ci wybrać właściwe i idealne imię. Uważa się, że nazywanie dziecka prawem może być pomyślne i dobrze służyć maluchowi przez całe życie, więc od pokoleń wybieranie imion zgodnie z astrologią zyskało na znaczeniu w naszym kraju.

Dzięki tym imionom Bharani nakshatra będziemy Cię sortować z kilkoma znaczącymi opcjami i wyborami. No to ruszamy.

bharani nakshatra imiona dla dzieci

Bharani Nakshatra i cechy charakterystyczne:

Bharani nakshatra są otoczone przez Pana Wenus i mają znak zodiaku Baran (Mesha Rasi). Bóstwem rządzącym jest Bogini Lakszmi. Cztery ćwiartki i pada Bharani Nakshatra są rządzone odpowiednio przez Słońce, Merkurego, Wenus i Marsa. Symbolem tego znaku zodiaku jest joni, czyli żeńskie narządy rozrodcze.

Uważa się, że ci, którzy urodzili się w tej nakszatrze, są bardzo silni i mogą stawić czoła wszelkim wyzwaniom i przemianom w swoim życiu. Wiadomo, że są pracowici, zawsze odnoszą sukcesy w pracy i są zawsze prawdomówni. Wiadomo, że są także entuzjastyczną i szczęśliwą duszą.

Nazwij sylaby dzieci Bharani Nakshatra:

Osoby urodzone w Bharani Nakshatra muszą mieć sylaby zaczynające się na litery od Li, Lu, Le, Lo i Lee. Należy jednak pamiętać, że czasami może się to zmienić zgodnie z panchangam.

Lista imion dla dzieci Bharani Star:

Jeśli masz malucha urodzonego pod Bharani natchathiram, ta lista imion może ci pomóc. No to ruszamy! Idealne imiona dla dzieci (dziewczynek, chłopców i bliźniaków) urodzonych pod tą gwiazdą to,

Bharani Nakshatra Baby Boy Imiona:

1. Kochanie:

Luv to imię Syna Pana Rama i Sity. Nazwa pochodzi z mitologii hinduskiej i idealnie pasuje do osób urodzonych pod Bharani Nakshatra.

2. Lokesh:

Lokesh to inne imię Pana Brahmy. Nazwa przekłada się na króla świata lub władcę świata. Nazwa pochodzi z mitologii hinduskiej i jest popularną nazwą.

3. Lichit:

Likhith oznacza osobę lub człowieka, który jest dobrze wykształcony, wykształcony i ma umiejętność pisania. Jest to jeden z symboli Bogini Saraswati.

4. Kochany:

Lovish oznacza słynną bitwę. Jest to współczesna nowa nazwa dla chłopców i wywodzi się z pasa hindi. To jest nowe męskie imię Bharani Nakshatra.

5. Lokit:

Lokit oznacza kogoś, kto jest oświecony. Oznacza oświeconą istotę. Pochodzi z języka hindi i jest trafną nazwą dla chłopca Bharani nakshatra. Loki może być tutaj dobrym pseudonimem.

6. Lech:

Lech w języku hindi oznacza list, pismo lub dokument. Jest to poetyckie i ponadczasowe imię, wyjątkowy i rzadki wybór, aby nazwać chłopców pod tym nakshatra.

7. Lechit:

Z drugiej strony, Lekhit to ktoś, kto pisze. Przekłada się na autora lub pisarza. Ponownie jest inspirowany punktem widzenia literatury hindi i bardzo podoba nam się jego znaczenie. Co myślisz?

8. Lupesz:

Lupesh to nazwa wywodząca się z sanskrytu i oznacza osobę energiczną i pomyślną. Teraz to imię gwiazdy Bharani jest całkiem dobrym wyborem, aby nazwać naszą małą gwiazdę rocka, z tak motywującą nazwą.

9. Liladhar:

Liladhar to konwencjonalny wybór imienia, aby nazwać chłopca. Oznacza Pana Wisznu i jest bezpośrednio inspirowany mitologią i imionami hinduskimi. To dość popularne nazwy Bharani Nakshatra telugu.

10. Lokpradeep:

Lokpradeep to inne imię dla Pana Buddy lub GauthamBudhy. Ci, którzy są wyznawcami Budhy lub są zainspirowani jego kazaniami, mogą całkiem nazwać swoje imię Lokpradeep. Brzmi też nowocześnie, a jednocześnie bardzo wymownie.

11. Loknath:

Inną popularną, a jednocześnie bardzo uroczą nazwą jest Loknath. Loknath to tylko wielki Pan Shiva. Oznacza to, że Pan Shiva jest przywódcą lub panem całego świata.

12. Lokprakasz:

Inna nazwa zaczynająca się od „lok”. Lokprakash oznacza światło świata. Wywodzi się z języka sanskryckiego i wybucha pozytywnością i światłem z tak znaczącym zachwytem. Czy to nie fajne??

13. Lemar:

Lemar to nazwa, która jest dość rzadka i niewielu o niej wie. Imiona tego małego chłopca dla Bharani Nakshatra oznaczają kogoś, kto jest utalentowany. Może to być idealny wybór dla rodziców, którzy szukają bardzo pięknego, a jednocześnie niepowtarzalnego imienia

14. Lian:

Słyszałeś kiedyś o nazwisku Lian? Lian przekłada się na lotos. Nie jest to indyjska nazwa wywodząca się od Persów, ale uwielbiamy sposób, w jaki Indianie przyjęli, biorąc pod uwagę jej słodki i piękny dźwięk.

15. Lisanth:

Lisanth oznacza chłodną bryzę. Jest to bardzo przyjemne imię dla chłopca, które ma hinduskie pochodzenie. To współczesna i rzadka nazwa do znalezienia.

16. Litwik:

Lithvik to kolejna hinduska nazwa, która nie jest zbyt popularna. Oznacza jasny lub czarujący. Krótka i słodka nazwa porwała nasze serca!

17. Lopesz:

Lopesh to już ponadczasowa i klasyczna popularna nazwa w Indiach. To jednak oznacza Boga Shivę. Jest to inne imię Pana, ale znane jest również z prostej, a jednocześnie eleganckiej wymowy.

18. Luhan:

Luhan oznacza poranny jeleń. Chociaż pochodzenie nazwy w Indiach nie zostało jeszcze znalezione ani ustalone, nazwa jest już popularna w innych regionach i społecznościach również w innych znaczeniach. To jest Bharani nakshatra 2nd pada name.

19. Leysja:

Leyshya oznacza jasną linię. Pochodzi z sanskrytu. Jest to nieznana i niezbyt popularna nazwa w Indiach, dlatego może być dobrym wyborem dla rodziców, aby nazwali swoje dzieci czymś innowacyjnym, ale znaczącym.

20. Leelakar:

Leelakar oznacza tylko Pana Krysznę. Jest popularny dzięki temu, jak czyni cuda, znanym jako leelasin we wszechświecie, a stąd nazwa jest inspirowana tym samym.

21. Lepaksz:

Na liście nazwisk chłopców Bharani Nakshatra uwielbiamy to wspaniałe imię. Lepaksh oznacza kogoś, kto ma pięknie pomalowane oczy. Ci, którzy mają zmysł artystyczny lub są frajerami sztuki i obrazów, są znani z tego, że są zahipnotyzowani tym imieniem.

22. Lidyna:

Lidin oznacza kogoś wyjątkowego. Dzieci są zawsze wyjątkowe dla swoich rodziców, a teraz ta urocza i krótka piękna nazwa może być również trafnym i właściwym wyborem.

23. Liniksz:

Liniksh znaczy lśnić. Jest to imię dla chłopca o hinduskim pochodzeniu, ale z charakterystycznym brzmieniem i sformułowaniem. Jest to idealny wybór dla tych, którzy chcą wybrać nowocześnie brzmiącą nazwę nowej generacji.

24. Giętki:

Lithesh w hinduskich korzeniach oznacza kogoś ambitnego, charyzmatycznego i bardzo namiętnego. Dzięki jego dogłębnemu i pięknemu znaczeniu jesteśmy zachwyceni tą nazwą.

25. Lokeswaran:

Wymawiane również jako Lokheswaran, oznacza kogoś, kto jest jednym władcą całego świata. Nazwa rymuje się z innymi nazwami o podobnym znaczeniu, ale wyróżnia się tradycyjnym brzmieniem. Nazwa pochodzi z sanskrytu.

Nazwy dziewczynek Bharani Nakshatra:

26. Lecha:

Lecha oznacza pisanie lub zapis. Sama nazwa jest dość popularna, ale nie jest powszechna w Indiach. Pochodzi z sanskrytu i ma symbolikę związaną z literaturą.

27. Lechja:

Lekya oznacza świat lub wszechświat. Wywodząca się z sanskrytu nazwa Lekhya to wyjątkowa i niespotykana nazwa o nowoczesnym brzmieniu.

28. Likita:

Likitha znowu jest pięknym, ale niezbyt popularnym imieniem w Indiach. Oznacza pisanie. Pochodząca ponownie z sanskrytu, Likitha brzmi znacząco i bardzo intensywnie, by nazwać dziewczynkę urodzoną w Bharani nakshatra.

29. Lilavathi:

Napisane również jako Leelavathi, oznacza Boginię Durgę. Chociaż nazwa wywodzi się z hinduizmu, inne jej znaczenia obejmują również kogoś, kto jest pełen wdzięku, czarujący i elegancki. To są wspólne nazwy Bharani Nakshatra z pierwszej pada.

30. Lipika:

Nazwa Lipika pochodzi z języka hindi i oznacza pismo, list lub krótki rękopis. To imię dziewczynki Bharani natchathiram symbolizuje również pisanie i pisarza.

31. Litika:

Napisane również jako Lithika, oznacza kogoś, kto jest uroczy i doskonały. Jest to urocza i urocza nazwa dla dzieci i rodziców nowej generacji, aby nazwać swoją piękną córeczkę.

32. Lokita:

Wymawiane również jako Lokhitha lub Lokhita, oznacza kogoś oświeconego. Zainspirowana językiem sanskryckim, lokitha nie jest popularną nazwą i dlatego może być idealnym, unikalnym wyborem dla wielu dzieci nowej generacji.

33. Leelamayee:

Jest to tradycyjna i klasyczna indyjska nazwa od wielu dziesięcioleci i pokoleń. Leelamayee oznacza zabawny.

34. Leena:

Leena to nazwa hindi, która jest popularna w pasie północnoindyjskim. Oznacza kogoś, kto jest oddany. To urocza i krótka nazwa Bharani Nakshatra dla dziewczynek.

35. Leeza:

Leeza oznacza radość lub kogoś, kto jest radosny. Jest również popularny na całym świecie w różnych znaczeniach. Jednak te żeńskie imiona Bharani Nakshatra pochodzą z hinduskiego pochodzenia

36. Leher lub Leheri:

Leher oznacza falę. Oba imiona są inspirowane językiem hindi i uroczą krótką nazwą dla dziewczynek. Jest to powszechne i piękne imiona Bharani nakshatra 3rd pada.

37. Lechja:

Napisane również jako Lekya, nazwa oznacza matematyka. Jeśli chcesz, aby Twoje dziecko było doskonałe w matematyce, może to być idealne i znaczące imię do wyboru dla malucha.

38. Leisha:

Leisha oznacza szczęście lub piękny anioł. Imię tej dziewczynki jest wyjątkowe i rzadko spotykane wśród wielu. To może być wspaniałe i współczesne słodkie imię dla twojego dziecka

39. Lekszana:

Lekshana znowu oznacza kogoś, kto jest piękny. Wywodzi się zarówno z języków hindu, jak i sanskrytu, a także symbolizuje kogoś, kto jest życzliwy i piękny w sercu.

40. Lepakszi:

Lepakshi w sanskrycie oznacza kogoś o pięknie pomalowanych oczach. Jest to kobieca forma męskiego imienia Lepaksh, które widzieliśmy powyżej. To idealnie brzmiące i hipnotyzujące imiona dla dziewczynek z Bharani.

41. Lichila:

Likhila to inne imię bogini Saraswati. Wywodzący się z hinduskich nazw mitologicznych, jest to współczesny wybór, aby mieć tradycyjne znaczenie nazwy. Jest to rzadkie imię dla dzieci i może być trafnym wyborem dla rodziców szukających imion z błogosławieństwami.

42. Linisha:

Linisha w języku hindi oznacza kogoś, kto jest inteligentny. Krótką formą o tej samej nazwie może być również Lini, która może być również użyta jako pseudonim. Inną odmianą pisowni tego samego imienia jest Linusha.

43. Lipanszy:

Lipanshi oznacza kogoś, kto jest uroczy. Nazwa oznacza również część ust. Teraz jest to dość wyjątkowa i inna nazwa niż wiele innych!

44. Lishitha:

To bardzo urocza i hipnotyzująca nazwa dla tych, którzy preferują kobiecy akcent w słownictwie o pięknym znaczeniu. Lishitha oznacza złoty ryż. Bardzo podoba nam się ton imienia tej dziewczyny dla Bharani nakshatra.

45. Lokaprija:

Nazwa jest kombinacją dwóch słów, Loka i Priya. Loka oznacza świat, a Priya oznacza miłość lub drodzy. Znaczenie nazwy to miłość do świata. Jesteśmy pod wrażeniem tego pięknego znaczenia!

46. ​​Lokajanani:

Nazwa ponownie jest tutaj kombinacją dwóch sformułowań, Loka i Janani. Jak widzieliśmy, Loka oznacza świat. Janani oznacza Matkę. Nazwa zaczyna oznaczać kogoś, kto jest matką świata. To dość intensywne imię dziewczynki.

47. Lokszana:

Lokshana w sanskrycie i hindi oznacza kogoś, kto jest piękny na całym świecie. Nazwa, choć brzmi nieco tradycyjnie, ma dla niej oszałamiające znaczenie.

48. Lopamudra:

Imię Lopamudra jest w rzeczywistości tym samym imieniem, co żona św. Agastyi. To znaczy uczone kobiety. To imię dla dziewczyny Bharani Nakshatra stało się popularne zarówno ze względu na jego znaczenie, jak i żonę imienia Świętego.

49. Loukika:

Loukika wywodzi się i pochodzi z pięknego języka sanskrytu i oznacza kogoś, kto ma światową wiedzę lub światową mądrość i inteligencję. Nazwa ma literacki i piękny ton i jest klasycznym wyborem dla przyszłych pokoleń.

50. Libni:

Świat Libni przekłada się na rękopisy Boga. Jest to niezwykły, ale intensywny, znaczący wybór imienia dla dzieci dla tych, którzy wolą coś pomyślnego.

Wybór nazwy unisex dla Bharani Nakshatra Born:

51. Lilia:

Leela to najczęstsza nazwa unisex, którą można zachować zarówno dla chłopców, jak i dziewcząt. Wywodzi się z sztuki i psot Pana Kryszny i od tego czasu jest popularny. Leela przekłada się na boską zabawę, radość i łaskę.

52. Leher:

Leher to kolejna nazwa unisex, którą absolutnie kochamy. Nie jest to bardzo powszechne i oznacza fale. Kobieca wersja nazwy to Leheri. Jednak nazwa Leher pochodzi zarówno od chłopców, jak i dziewcząt.

53. Likilesz:

Likilesh bezpośrednio przekłada się na Boginię Saraswati. Likit oznacza pisanie lub jest związany ze studiami, a „esh” oznacza Bogów i Boginię (boską moc). Pochodzi z mitologii hindi

54. Lochan:

Nazwa Lochan to kolejne uniseksowe, nowoczesne i nowe imię nadane zarówno chłopcom, jak i dziewczynkom urodzonym pod Bharani Nakshatra. Lochan oznacza oko lub kogoś z dobrym wzrokiem.

55. Lutf:

To współczesna i rzadka nazwa, o której wielu nie wie. Lutf oznacza szczodrość i radość.

Bliźniacze imiona dla chłopców i dziewczynek dla Bharani Nakshatra:

56. Leeladhar – Leelakar:

Oba imiona kojarzą się z boską mocą. Podczas gdy Leeladhar oznacza Pana Wisznu, który jest panem całego świata, Leelakar oznacza kogoś, kto oddaje się boskiej zabawie, czyli Pana Krysznę. Oba imiona są idealne dla bliźniaków i zaczynają się od „Leela”.

57. Lehak – Lehan:

Imię Lehak to imię dziewczynki urodzonej pod Bharani Nakshatra, a Lehan to imię chłopca. Lehak oznacza światło, które zawsze świeci jasno, a lehan oznacza takiego, który nigdy nie odmawia. Te dwa w połączeniu mogą być idealnymi bliźniaczymi imionami dla chłopca i dziewczynki.

58. Lechak – Lechań:

Zarówno nazwy, jak i znaczenia nazw są ze sobą dość powiązane i powiązane ze sobą. Lekhak oznacza autora lub pisarza. Z drugiej strony Lechan oznacza pisanie. Teraz uwielbiamy tę kombinację i obie są bliźniaczymi imionami dla chłopców.

59. Lingaiah – Lingaraja:

Jeśli wolisz bardziej tradycyjny wybór imienia, te dwa bliźniacze imiona dla chłopców mogą być dobre. Lingaiah to nikt inny jak Pan Wisznu. Lingaraja znaczy Pan wszystkich Lingów.

60. Lija – Lijana:

Proszę bardzo, te bliźniacze imiona dziewczynek są krótkie, brzmią też uroczo i pięknie. Liya oznacza kogoś, kto jest zawsze z Bogiem. Z drugiej strony Liyana oznacza sztukę lub miękkość. Oba imiona zaczynają się od „Liy” i kończą na „a”. Są to idealne imiona bliźniaczych dziewczynek dla dzieci urodzonych pod Bharani Nakshatra.

Te imiona dla dzieci Bharani Nakshatra dla chłopców, dziewcząt i bliźniaków są idealną mieszanką znaczących, ale pięknych i współczesnych. Wybierz w nich swoje ulubione i powiedz nam w komentarzach; kochamy cię słyszeć!

Zastrzeżenie:

Wymienione powyżej nazwy są kontekstowe i mogą zmieniać swoje znaczenie w zależności od języka, regionu i kraju. Upewnij się, że przeprowadziłeś szeroko zakrojone badania, zanim sfinalizujesz imię dziecka.