Dhanu Rashi lub Strzelec jest dziewiątym Raszi z 12 znaków zodiaku w indyjskiej astrologii wedyjskiej. Dhanu oznacza „łuk”, a symbol tego Rasziego składa się z pół-człowieka i pół-konia z łukiem i strzałą. Do tego Raszi należą dzieci urodzone w Nakshtras – Moola (wszystkie 4 pady), Purvashada (4 pady) i Uttarashada (pierwsza pada). Teraz, jeśli wierzysz w nazywanie swojego dziecka dokładnymi alfabetami Nakshatra i Rashi, sprawdź te 60 imion dla dzieci Dhanu Rashi dla chłopców i dziewcząt.

imiona dla dzieci dhanu Rashi

Oto początkowe litery (lub dźwięki) dla każdego Nakshatra:

  • Moola – Ye, Yo, Ba, Bi
  • Poorvashada – Bhu, Dha, Da
  • Uttarashada – Be, Bo, Ba, Ji

60 najlepszych imion dla dzieci Dhanu Rashi (Strzelec) dla chłopców i dziewcząt:

Eksperci astrologii twierdzą, że nazwanie dziecka za pomocą przepisanego zestawu liter Rashi przyciąga sukces i pozytywność w życiu. Jest to również łatwy sposób na zapamiętanie szczegółów Nakshatry i Rasziego do przyszłych prognoz. Aby ułatwić Ci sprawę, wymieniliśmy połączenie tradycyjnych i nowoczesnych imion dla dzieci urodzonych w Dhanu Rashi.

25 imion Dhanu Rashi dla chłopców:

Chłopcy urodzeni w Dhanu Rashi są znani z tego, że wykazują ogromny entuzjazm do nauki i zdolności adaptacyjnych. Wyrastają również na pewne siebie osoby i rozprzestrzeniają wokół siebie pozytywne nastawienie. Oto niektóre z imion, które mogą wzmocnić te cechy u chłopców urodzonych pod tym Rashi:

1. Bhargaw:

“Bhargav” to jedno z popularnych imion dla chłopców Dhanu Rashi. Jest to również jedno z wielu imion Pana Shivy. Wiele osób woli dodawać przyrostki, takie jak „baran”, aby dodać więcej znaczenia i wartości temu słowu.

2. Bhadrak:

Bhadrak to potężne imię dla dziecka urodzonego w znaku zodiaku Strzelca. Istnieje wiele znaczeń tego słowa, takich jak „dobry”, „cnotliwy”, „odważny” i „ten, który jest godny”. Możesz użyć „Bhadra” jako pseudonimu dla swojego dziecka.

3. Bhairav:

Bhairav ​​to inne imię Pana Shivy, a prawdziwe znaczenie tego słowa to „ten, który pokonuje strach”. Jednak wiąże się to z kultem tantrycznym i wiele osób zastanawia się dwa razy, zanim wybierze to słowo dla swoich dzieci.

4. Bhiwesz:

Bhivesh to wyjątkowa nazwa dla chłopców, co oznacza „genialny”. Pod względem pisowni i brzmienia jest bardzo podobny do „Bhavesh” lub „Bhavish”, ale znaczenie jest inne. Słowo to pochodzi z języka hindi i jest powszechnie spotykane w społecznościach północnoindyjskich.

5. Bhupen:

Jeśli chcesz nadać swojemu małemu księciu miłe i znaczące imię, spróbuj „Bhupen”. Jest to słowo sanskryckie, które oznacza „król świata” lub „najwyższy przywódca”. Czy to nie jest pożądany tytuł do zdobycia??

6. Dhanwanth:

Dhanvanth to hinduskie imię chłopca, które składa się ze słów „Dhan”, „Vanth”. W połączeniu słowo to oznacza „posiadacz bogactwa”. Pochodzi z sanskrytu i jest idealny dla osób urodzonych w Purvashada Nakshatra.

7. Dhiren:

Nazwa „Dhiren” pochodzi od słowa „Dheera”, co oznacza „odważny” lub „silny”. To świetny wybór dla małych chłopców, którzy nie chcą widzieć strachu w swoim życiu i odważnie stawiać czoła przeciwnościom losu.

8. Dhanusz:

Dhanush to słowo wywodzące się z sanskrytu, które oznacza „łuk”. Co ciekawe, dodanie słowa „Indra” może zmienić go w „tęczę”, co oznacza kolorową. Możesz także wypróbować inne rozszerzenia, takie jak „Sree Dhanush”, aby brzmiało to w całości.

9. Dharmik:

Dharmik ma wiele znaczeń i interpretacji. Według mitologii hinduskiej Dharmik jest uważany za jedno z wielu imion Lorda Ganesha. Może również oznaczać „ten, który daje jałmużnę” lub nawet „ten, który jest religijny”.

10. Bhuwan:

Nazwa „Bhuvan” pochodzi z religii hinduskiej, w której oznacza „Pan trzech światów”, czyli Pan Shiva. Istnieją inne znaczenia tego samego słowa, takie jak „dom”, „pałac” itp. Jest również zaliczane do najpopularniejszych indyjskich imion dla chłopców Dhanu Rashi.

11. Darsh:

Wielu rodziców woli nazywać swoich synów po Panu Krisznie. Jedną z takich unikalnych nazw tego ukochanego hinduskiego bóstwa jest „Darsh”, która pochodzi od słowa „Darshan”. Pan Kryszna ma moc widzenia wszystkich w tym samym czasie, dlatego został nazwany „Darsh”.

12. Dhruwa:

Dhruva to imię mitologicznego indyjskiego księcia, który był żarliwym wielbicielem Pana Wisznu. Został uwieczniony jako słynna „Dhruva Nakshatra” lub gwiazda polarna. Ponieważ symbolizuje wieczność, stabilność, wiele osób woli to imię dla swoich małych chłopców.

13. Dhairya:

Dhairya oznacza “odwagę”. To jedno z najtrafniejszych imion dla małych chłopców, którzy wyrastają na odważnych mężczyzn. Uważa się, że chłopcy o tym imieniu wykazują takie cechy jak spokój umysłu, wrażliwość i cierpliwość.

14. Jesze:

Yeshas to stylowa i znacząca nazwa dla chłopców Dhanu Rashi. To sanskryckie słowo oznacza „sławę”, „reputację”. Osoby o tym imieniu są zwykle brane pod uwagę ze względu na posiadanie cech przywódczych, które wyróżniają ich z tłumu.

15. Jeszwanth:

Yeshwanth to kolejna popularna nazwa dla chłopców urodzonych w Strzelcu, co oznacza “ten, który osiąga sławę lub chwałę”. Pochodzi z sanskrytu i jest odpowiedni dla osób urodzonych pod Moola Nakshatram.

16. Jodha:

Yodha oznacza „Wojownik”. Jest to sanskryckie słowo używane w odniesieniu do ludzi o heroicznych cechach, szczególnie podczas wojen. Osoby o tym imieniu wykazują pewne cechy, takie jak nieustraszoność, lojalność i szybkie refluksy.

17. Jogan:

Yogan to rzadkie imię dla chłopców, co oznacza „ten, który uczy jogi” lub „ten, który ma właściwości jogiczne”. Jest to również jedna z nielicznych nazw, które wywodzą się od tytułu zawodowego osoby.

18. Dżiwa:

Słowo „Jiva” ma w sobie współczesny dźwięk. Jest krótki i ma tylko dwie sylaby. Znaczenie tej nazwy wywodzącej się z sanskrytu to „żyjący” lub „istniejący”. Może również reprezentować „nieśmiertelność” lub „wieczność”.

19. Jiaan:

Jiaan to wyjątkowa nazwa dla indyjskich chłopców, ponieważ wywodzi się z języka perskiego. Oznacza „silny” lub „jeden z życiem”. Jest to odpowiednie dla tych, którzy szukają znaczącej nazwy z nowoczesnym brzmieniem lub pisownią.

20. Jithin:

Jithin to kolejna powszechnie używana nazwa w kulturach takich jak hinduizm i chrześcijaństwo. Oznacza „zdobywcę”, „niepokonany”, „nieomylny”. Nazwa jest dość popularna w regionach stanu Kerala.

21. Yajin:

Słowo „Yajin” oznacza „Ofiara religijna”. Wywodzi się z sanskrytu i był używany jako alternatywne słowo do opisania „Hawan” lub „Jagna”. Nazwa jest odpowiednia dla chłopców urodzonych w Dhanu Rashi.

22. Yajur:

Nazwa „Yajur” pochodzi od Yajur Veda, jednej z 4 świętych Wed hinduizmu. Dosłowne znaczenie tego słowa to „Uzdrowić”, a święty tekst zawiera informacje o formułach modlitw ofiarnych. Ze względu na religijne znaczenie wielu rodziców wybiera to imię dla swoich małych chłopców.

23. Yatin:

Yatin to indyjskie imię pochodzenia, które oznacza „oddanie religijne” lub ascetę, który poświęcił swoje życie modlitwom. Jest wybierany przez rodziców, którzy chcą zobaczyć cechy uwielbienia i oddania Bogu w swoich małych chłopcach.

24. Yayin:

Yayin jest jednym z wielu imion Pana Shivy. Pochodzi od sanskryckiego słowa „Atyayin”, co oznacza przewyższanie lub przekraczanie. Jest to odpowiednia nazwa dla chłopców, którzy chcą zachować niebotyczny wykres w swoim życiu.

25. Yedhant:

Słowo „Yedant” to stosunkowo nowa nazwa dla chłopców, wywodząca się z wielu języków i kultur. Najbliższym tłumaczeniem tego słowa jest „jasność” lub „świecenie”.

25 imion Dhanu Rasi dla dziewczynek:

Dziewczęta urodzone w Dhanu Rashi znane są z silnych więzi emocjonalnych ze swoimi bliskimi. Słowem również utrzymują harmonię w rodzinie. Osoby te są również znane z tego, że ciężko pracują, aby osiągnąć swoje cele i osiągnąć sukces we wszystkich swoich przedsięwzięciach. Dlatego warto nazwać swoją małą księżniczkę zgodnie z zasadami Rashi, aby przyciągnąć te cechy.

26. Bhawa:

Bhavya to znaczące imię dla dziewczynek urodzonych w Dhanu Rashi. Oznacza „wspaniały”, „wspaniały”, „elegancki”, „duży” itp. Ma nawet związek mitologiczny, ponieważ słowo to jest jednym z wielu imion Bogini Parwati.

27. Bhakti:

Bhakti to piękne imię dla dziewcząt, co oznacza „oddanie”. Może również sugerować „dyscyplinę” i „koncentrację i jest jedną z najbardziej preferowanych nazw wśród społeczności mówiących w języku hindi.

28. Bhumi:

Zgodnie z mitologią hinduską Bhumi to imię Bogini Ziemi, która jest także żoną Pana Varahy. Nazwa symbolizuje stabilność, cierpliwość, wytrzymałość, siłę kobiety. Dlatego wielu rodziców wybiera tę tradycyjną nazwę dla dziewczynek urodzonych w Dhanu Rashi.

29. Bindu:

Bindu może być powszechnie spotykaną nazwą, ale jej popularność nie zniknęła. To słodkie imię dla dziewczynek oznacza „kroplę wody”. Wiele osób woli dodać słowo „Hima” jako przedrostek, aby uzyskać znaczenie „kropla Himalajów”, które oznacza czystość i niewinność.

30. Benita:

Jeśli szukasz ładnej nazwy, która ma również międzynarodowe brzmienie, wypróbuj „Benita”. Ta urocza nazwa pochodzi z języka łacińskiego, co oznacza „błogosławiony”.

31. Bodhana:

Nazwa „Bodhana” pochodzi z sanskrytu, co oznacza Nauczyciel, mądry, sprytny, oświecony. Jest również kojarzony z buddyzmem, gdzie słowo to jest używane do opisu nauk Buddy.

32. Bhoomika:

„Bhoomika” ma dwa różne znaczenia. Odnosi się do Bogini Ziemi, Bhumi. Drugie znaczenie to „postać” lub „rola”. Ma trzy sylaby i jest odpowiedni dla dziewcząt urodzonych w Strzelcu.

33. Bhuwana:

Inną związaną z Ziemią nazwą twojej córeczki jest „Bhuvana”, co jest sanskryckim słowem oznaczającym Ziemię. Może też oznaczać „cały świat” lub „duży pałac”. Męską odmianą tego imienia jest Bhuvan, które jest jednym z wielu imion Pana Shivah.

34. Bhupali:

Jeśli szukasz inspirowanego muzyką imienia swojej córeczki, spróbuj „Bhupali”. Jest to jedna z wielu rag w indyjskiej muzyce klasycznej i jest znana ze swojej miękkiej i melodyjnej natury.

35. Bhuvika:

Bhuvika to trzysylabowe imię dla dzieci Dhanu Rashi, co oznacza „Niebo”. Pochodzi z sanskrytu i reprezentuje pobożność i błogość.

36. Dhaani:

Dhaani oznacza „jasnozielony kolor”, który symbolizuje przyrodę, zieleń i dobrobyt. To rzadkie imię dla dziewczynek, wybierane przez rodziców, którzy chcą spróbować czegoś świeżego i wyjątkowego dla swojego potomstwa.

37. Dhanvi:

Dhanvi jest jednym z wielu imion bogini Lakszmi. Dosłowne znaczenie tego słowa to „ten, kto jest bogaty” lub „bogaty”. Wybierz to imię dla swojej małej dziewczynki, aby przyciągnąć dobrobyt w swoim życiu.

38. Dhatri:

Słowo „Dhatri” ma kilka znaczeń i wniosków. Odnosi się do Bogini Parwati, a nawet Bogini Ziemi. Wariantem pisowni tego imienia może być „Dhaatri”.

39. Dhanika:

Dhanika oznacza „zamożną kobietę”. Zgodnie z hinduizmem, Dhanika odnosi się do bogini Lakszmi, bóstwa bogactwa. Ta nazwa może być używana jako alternatywa dla innych nazw o tym samym znaczeniu.

40. Jeszwika:

Yeshvika to nowoczesna nazwa dla dziewczynek, co oznacza „Sukces” lub „Ten, który osiąga sławę”. Pochodzi od słowa „Yesh”, co oznacza „sława”, „chwała”.

41. Yatika:

Yatika to kolejna hinduska nazwa dziewczynek urodzonych w Strzelcu, co oznacza Boginię Durgę. Jest z nim związany boski dźwięk i ma trzy sylaby ułatwiające wymowę.

42. Jemaja:

Unikalna nazwa „Yemaya” pochodzi z kultury afrokaraibskiej. Oznacza Boginię Oceanu i jest rzadko spotykany w społecznościach indyjskich. Rodzice, którzy chcą wyjść poza granice, aby nadać imię swoim córkom, mogą wybrać tę.

43. Yojana:

Dosłowne znaczenie „Yojana” to pomiar. Jest również używane jako żeńskie imię dziecka, aby symbolizować planowanie i skrupulatność.

44. Yoshita:

Yoshita to odpowiednie imię dla twojej córeczki, ponieważ odnosi się do wielu ról odgrywanych przez nią, w tym córki, młodej dziewczyny, żony i dorosłej kobiety. Czy to nie ciekawe słowo, aby nazwać twoje słodkie ciasto??

45. Jogita:

Yogita to kolejne popularne imię dla dziewcząt urodzonych w Dhanu Rasi. Oznacza „ten, który jest zaczarowany” lub „ten, który posiada nadprzyrodzoną moc”. Nazwa kojarzy się również z dyscypliną i koncentracją.

46. ​​Jeszna:

Słowo „Jeszna” ma w sobie pozytywne wibracje. Oznacza to „szczęście” i „zadowolenie”, „wesołość”, „zadowolenie”, „radość” itp. Jest to również jedna z popularnych nazw współczesnych dziewczynek Dhanu Rashi.

47. Jeszwini:

Yeshwini to imię dla dziewczynki, które często jest mylone z „Ashwini” ze względu na podobny dźwięk. Znaczenie jeszwini to „odnieść sukces” lub „ten, który odnosi sukces”. Alternatywą pisowni dla tego słowa jest „Yashwini”.

48. Jesza:

Słowo „Jesza” oznacza sławę, reputację. Często jest mieszany z innymi literami, aby stworzyć imiona takie jak „Jesza”, „Jeszwika” itp. Jednak wielu rodziców woli używać samego słowa głównego dla imienia, ponieważ samo w sobie nadaje pełne znaczenie.

49. Yeetika:

Yeetika to odpowiednie imię dla dziewczynek, które są księżniczkami swoich rodziców. Czemu? Ponieważ to słowo wywodzące się z sanskrytu oznacza „Księżniczkę”. Nazwa jest popularna w społecznościach mówiących w języku hindi.

50. Jeszaswini:

Słowo „Jeszaswini” jest jedną z tradycyjnych nazw używanych w południowoindyjskich stanach Indii. Ma swoje początki w sanskrycie, a znaczenie to „ten, który odnosi sukces”.

5 imion unisex dla dzieci Dhanu Rashi:

Jeśli szukasz neutralnej płciowo nazwy dla swojego dziecka, spójrz na tę listę 10 popularnych nazw unisex:

51. Bilwa:

Bilwa lub Bael to nazwa świętego drzewa, używanego głównie do czczenia Pana Shivy. Jest używany głównie przez wielbicieli Shivy do nazywania swojego chłopca lub dziewczynki. Wariant pisowni tej nazwy to „Bilva”.

52. Daruka:

Daruka to sanskryckie słowo, które oznacza „drzewo”. Ze względu na neutralne pod względem płci znaczenie, większość indyjskich rodziców wybiera go dla swoich dziewcząt lub chłopców.

53. Dhanu:

Dhanu to idealne imię dla dziewczynek i chłopców urodzonych w Strzelcu. Pochodzi z sanskrytu, co oznacza „łuk”. Czy to nie jest ciekawe imię dla dzieci Dhanu Rashi??

54. Yongari:

Chociaż rzadko spotykane, Yongari jest wybierane jako nazwa unisex dla niemowląt, ze względu na swoje neutralne znaczenie. Yongari oznacza „Bóg” lub „Bogini”. To sprawia, że ​​jest odpowiedni dla obu płci.

55. Jagna:

Jagna oznacza „Świętą Ofiarę” składaną przez Hindusów, aby zadowolić Boga. Jest często używany jako środek do dotarcia do duchów niebiańskich. Dlatego wielu rodziców wybiera to słowo, aby nazwać swoje dzieci.

5 bliźniaczych imion dla urodzonych dzieci Dhanu Rashi:

Jeśli jesteś pobłogosławiony bliźniakami – chłopcem-dziewczyną, dziewczynką-dziewczyną lub chłopcem-chłopcem, możesz wypróbować jedną z tych kombinacji, aby nazwać swoje dzieci urodzone w Saggi.

56. Dhanik i Dharavi:

To piękna kombinacja imion dla bliźniaczej córeczki i chłopca urodzonych w Dhanu Rashi. Imię chłopca „Dhanik” oznacza kogoś, kto jest bogaty, a imię dziewczyny „Dharavi” oznacza „Boginię Gajatri”. Razem tworzą idealną parę bogactwa i szczęścia.

57. Babita i Baduri:

Oto zestaw dwóch imion dla bliźniaczych dziewczynek Dhanu Rashi, które mają kontrastujące znaczenia. Słowo „Babita” oznacza przyjemne, łagodne, a słowo „Baduri” oznacza waleczność, odwagę. Czy tak dobrze się nie uzupełniają?

58. Jiyali i Jiyara:

Jiyali i Jiyara to urocze imiona dla bliźniaczek. Mają podobne dźwięki i stylową wymowę. „Jiyali” oznacza piękny, a „Jiyara” oznacza ukochaną osobę lub osobę bliską sercu. Czy nie najlepiej pasują do twoich uroczych córek??

59. Jiyaan i Jiaansh:

Ten zestaw imion zaczyna się od „Ji” i ma podobny dźwięk, wymowę – tak jak twoje identyczne bliźniaki. „Jiyaan” oznacza „ten, który jest bliski sercu”, a „Jiaansh” oznacza „część serca”.

60. Yogit i Yojita:

Oto kolejny zestaw imion bliźniaczej córeczki i chłopca. Zaczynają się od „Yo” i mają powiązane znaczenia. „Yogit” odnosi się do Pana Shivy, a „Yojita” odnosi się do Pana Brahmy, który jest Bogiem Planowania.

Mamy nadzieję, że podoba Ci się ta lista 60 imion Dhanu Rashi dla chłopców i dziewcząt. Zestawiliśmy je w oparciu o popularność i preferencje rodziców w młodym wieku. Jeśli jednak uważasz, że przegapiliśmy któreś z twoich ulubionych imion w tym Rashi, daj nam znać.

ZASTRZEŻENIE: Należy zauważyć, że nazwy te mogą mieć różne znaczenia w różnych krajach, kulturach i językach. Dlatego upewnij się, że w pełni rozumiesz symbolikę imienia w lokalnej kulturze, zanim wybierzesz je dla swojego dziecka. Nie powinieneś polegać na materiale przedstawionym w tym artykule, ponieważ informacje te nie są poparte rozległymi badaniami ani opiniami ekspertów.