W indyjskiej astrologii Moola Nakshatra jest dziewiętnastym znakiem w kolejności. Zgodnie z hinduskimi wierzeniami religijnymi, uważa się, że dziecko jest szczęśliwe i pomyślne, jeśli zostanie nazwane zgodnie z nakshatra/znakiem gwiazdy. W związku z tym, jeśli Twoje maleństwo jest pod gwiazdą Moola, mamy imiona dla dzieci Moola nakshatra, aby dopasować je do Twoich wymagań. Dzięki idealnej równowadze między nowoczesnymi i tradycyjnymi, znaczącymi i uroczymi, uroczymi i uroczymi wyborami imion, nasza lista imion nakshatra Moola jest idealna dla współczesnych dzieci.

Moola nakshatra imiona dla dzieci

Zbadajmy dzisiaj wszystko o cechach Moola nakshatra, cechach osób urodzonych w tej gwieździe i imionach dzieci z Moola nakshatra.

Moola Nakshatra i jego cechy charakterystyczne:

Moola Nakshatra waha się od 00 do 13.20 w znaku zodiaku Strzelec. Jest to dziewiętnasta gwiazda, a symbolem Moola nakshatra jest przyczajony tygrys. Panem rządzącym Moola Nakshatra jest Ketu.

Mówi się, że dzieci urodzone pod wpływem Moola nakshatra są bardzo namiętne, urocze i pełne entuzjazmu. Są też skrajnościami w swoim życiu – albo są bardzo szczęśliwi, albo zdenerwowani. Urodzeni Moola nakshatra są znani z tego, że są bardzo przyjaźni i optymistyczni, bardzo zdeterminowani, aby wykonać rzeczy i zadania. Są szczęśliwi, bogaci, ciekawi i znani z umiejętności badawczych. Zwierzęce imię Moola Nakshatra to męski pies.

Moola Nakshatra Nazwy zaczynające się na literę/sylabę:

Te dzieci urodzone w nakshatra Moola są uważane za szczęśliwe, jeśli ich imię zaczyna się od Ye, Yo, Bha, Bhaa, Bhi, Bhee, Ba, Bi, Yu.

Jeśli chcesz sprawdzić przez pada,

  • Imiona Moola nakshatra pierwszej pada mogą zaczynać się od Ye.
  • Imiona Moola nakshatra drugiej pada zaczynają się od Yo.
  • Nazwy Moola nakshatra 3rd pada z Ba
  • Nazwy Moola nakshatra 4th pada z Bi

Imiona dla dzieci dla Moola Nakshatra urodzonych 2021:

Dla dzieci urodzonych w tej gwieździe nasza lista imion moola nakshatra może pomóc w znalezieniu odpowiedniego i dokładnego dopasowania. Zbadajmy je razem.

Nazwy chłopca Moola Nakshatra:

1. Bhargaw:

Bhagav lub Bhaargav to już najbardziej popularne i znane imię chłopca w Indiach. Imię Bhargav to inne imię Pana Śiwy. Oznacza również blask i blask.

2. Bhaasur:

Bhaasur to wyjątkowe i rzadkie imię chłopca dla moola nakshatra. Oznacza jasne, lśniące, bohaterskie lub wspaniałe.

3. Bhaawan:

Bhaavan oznacza stwórcę. Nazwa symbolizuje również urok, blask i jasność. Nazwa jest unikalna i pochodzi z sanskrytu.

4. Bhadrak:

Bhadrak oznacza odważną i przystojną osobę. Nazwa pochodzi z języków indyjskich i jest powszechną tradycyjną nazwą chłopca dla moola nakshatra.

5. Bharadwaj:

Bharadwaj to kolejne popularne i znane tradycyjne imię chłopca. To znaczy mędrzec. Pochodzi z hinduskich opowieści i tekstów mitologicznych.

6. Bharat:

Nazwa Bharat wywodzi się z hinduskich opowieści i mitologii, nazwanych na cześć króla Bharata. Jest to jedno z powszechnych imion męskich moola nakshatra.

7. Bhaskar:

Bhaskar to kolejna popularna i popularna indyjska nazwa chłopca, która jest klasyczna i ponadczasowa w wyborze. Imię Bhaskar oznacza słońce i ogień. Oznacza również genialny i rozświetlony.

8. Bhaswar:

Bhaswar to wyjątkowe i niezwykłe imię chłopca. Nazwa Bhaswar oznacza świecenie. Jest to nowe imię chłopca dla moola nakshatra.

9. Bhaumik:

Bhaumik oznacza Pana Ziemi. Jest to powszechnie spotykana nazwa w północnych i wschodnich częściach Indii już dla urodzonych moola nakshatra.

10. Bhawan:

Jeśli szukasz całkowicie wyjątkowej i nowoczesnej uroczej nazwy, Bhavan może być dobrym wyborem. Bhavan oznacza stwórcę i czarującego. Jest to również inne imię Pana Kryszny. Czy to nie fajne??

11. Bhawesz:

Bhavesh to znowu popularna nazwa, ale klasyczny wybór. Oznacza Pana całego Świata lub Istnienia. Te imiona moola nakshatra dla chłopca to inne imię dla Pana Shiva.

12. Bhavik:

Bhavik to urocze i nowoczesne imię współczesnego chłopca. Nazwa Bhavik lub Bhawik oznacza w językach indyjskich bycie godnym lub szczęśliwym.

13. Bhawin:

Bhavin to kolejna nowa nazwa, co oznacza zwycięzcę. Nazwa symbolizuje również życie, istnienie i zwycięstwo. Jest to nazwa o znaczeniu filozoficznym.

14. Bhavith:

Bhavith w języku hindi oznacza przyszłość. Nazwa jest nowym i rzadkim wyborem imienia dla chłopca dla urodzonych na moola nakshatra. To nasze ulubione imiona dla chłopców dla moola nakshatra.

15. Bhavyaraj:

BhavyaRaj to tradycyjna, ale wiecznie zielona klasyczna nazwa. Oznacza wspaniałość i wielkość. Uwielbiamy te wyjątkowe imiona dla dzieci Moola nakshatra.

16. Bhim:

Nazwa Bhim pochodzi z hinduskich opowieści i tekstów mitologicznych. Bhim jest nieustraszony i odważny. Czy to nie fajne i urocze imię??

17. Bhimshankar:

Bhimshankar to bardzo tradycyjne imię dla chłopca, co oznacza Pana Shivę. Jest to również źródło rzeki Bhima, w której przebywał Shiva.

18. Bhiyen:

Bhiyen to zupełnie nowy i nowoczesny wybór imienia dla chłopców moola nakshatra. To znaczy cudownie. Całkiem uwielbiamy to imię urodzone przez moola nakshatra.

19. Jeszwin:

Yeshwin oznacza sławę. Nazwa nie jest powszechna i dobrze jest wybrać rodziców szukających nowoczesnych i uroczych krótkich nazw dla moola nakshatra.

20. Yoshit:

Yoshit lub Yoshith oznacza młodego chłopca. Nazwa symbolizuje również młodość, młodość i blask. Uwielbiamy ten wyjątkowy wybór nazwy.

21. Yojith:

Yojith to zupełnie nowy wybór imienia dla chłopców. To znaczy planista. Inną odmianą pisowni nazw Dhanu Rashi moola nakshatra jest Yojit.

22. Jograj:

To kolejne tradycyjne imię chłopca. Yograj to nikt inny jak Pan Shiva. Oznacza to również kogoś, kto ma dobry zmysł estetyczny.

23. Jogesz:

Yogesh to kolejne popularne imię chłopca w Indiach. Dla tych, którzy chcą tradycyjnej i znaczącej nazwy, Yogesh może być idealny. Yogesh oznacza Boga Jogi.

24. Jodha:

Yodha w sanskrycie i innych językach indyjskich dosłownie oznacza wojownika. Symbolizuje również odważny i nieustraszony.

25. Takwygraj:

Uwielbiamy nazwę yeswin. Yeswin oznacza zwycięstwo lub sukces. Nazwa jest urocza i urocza, urocza nazwa chłopca dla urodzonych na moola nakshatra.

Nazwy dziewczynek Moola Nakshatra:

26. Bhagya:

Bhagya lub Bhaagya to bardzo popularne imię indyjskiej dziewczynki. Bhaagya oznacza szczęście lub blask. Nazwa oznacza również Boginię Lakszmi i fortunę. Jest to tradycyjny wybór imienia dla dziewczynki dla moola nakshatra.

27. Bhamini:

Bhaamini lub Bhamini to urocze i słodkie imię dziewczynki. To znaczy genialne i piękne. Nazwa symbolizuje również namiętne kobiety. Bardzo nam się podoba ta nazwa.

28. Bharati:

Bharathi to znowu tradycyjne imię dla dziewczynki. Imię Bharathi lub Bhaarathi oznacza potomka Bharatu. Oznacza to również zadbane i indyjskie kobiety.

29. Bhawana:

Bhawana oznacza emocje. Jest to bardzo często spotykana indyjska nazwa dziewczynki dla urodzonych moola nakshatra. Jest to wśród powszechnych imion żeńskich moola nakshatra.

30. Bhaavya:

Bhavya lub Bhaavya oznacza wspaniałość lub wielkość. Jest to również inne imię Bogini Parwati. Nazwa symbolizuje również sukces, piękno i blask.

31. Bhadrika:

Bhadrika to wyjątkowe, a jednocześnie tradycyjne imię dla dziewczynki. To znaczy szlachetne i godne kobiety. nazwa oznacza również piękny. To jedno z naszych ulubionych imion dla dziewczynek dla moola nakshatra.

32. Bhagwati:

Bhagvathi lub Bhagvathy to urocze i konwencjonalne imię dla dziewczynki, które jest jeszcze klasyczne do tej pory. Bhagvathy oznacza Boginię Durgę. Nazwa oznacza również sławę, supremację, dobrobyt i mądrość. Uwielbiamy wiele znaczeń tego imienia.

33. Bhagini:

Bhagini jest siostrą Pana Indry. Jeśli chcesz mieć tradycyjną, ale unikalną nazwę, może to być dobry wybór.

34. Bhagirathi:

Bhagirathi to nic innego jak rzeka Ganga. Ci, którzy lubią pomyślne nazwy i mogą połączyć się z rzeką Ganges, mogą preferować tę uroczą i znaczącą nazwę.

35. Bhagyasri:

Bhagyasri oznacza Boginię Lakszmi. Nazwa symbolizuje również sławę, pieniądze i bogactwo. Jest to urocza i urocza tradycyjna nazwa córeczki dla urodzonych moola nakshatra.

36. Bhama:

Jeśli chcesz mieć urocze i krótkie imię dla dziewczynki, Bhama może być idealna. Bhama oznacza czarujący i sławny. Oznacza to również namiętne i piękne kobiety w kilku językach indyjskich.

37. Bhanuja:

Bhanuja to bardzo stare i tradycyjne imię dla dziewczynki znane w stanach południowych Indii. To znaczy zrodzony ze słońca. Jest to również inna nazwa rzeki Yamuna.

38. Bhanumathi:

Bhanumathi ponownie znajduje się wśród popularnych i znanych imion dla dziewczynek urodzonych w języku telugu i tamilskim. Oznacza piękną i sławną osobę.

39. Bhanvi:

Jeśli wolisz uroczą i krótką, nowoczesną nazwę, Bhanvi może być idealna. Bhanvi oznacza promienie słoneczne i blask od słońca. To piękne imiona moola nakshatra dla dziewczyny.

40. Bharawi:

Bharavi to znowu urocze i rzadkie imię dla dziewczynki. Nazwa Bharavi oznacza blask słońca. Pochodzi z sanskrytu.

41. Bhaumi:

Dla tych, którzy chcą tradycyjnych, ale współcześnie brzmiących imion dla dziewcząt, Bhaumi to nowy wybór. Bhaumi oznacza Boginię Sitę, tę wytworzoną z ziemi.

42. Yosini:

Yosini lub Yoshini oznacza myśleć. To nowe i urocze imię dla dziewczynki o dobrym znaczeniu. Uwielbiamy te nowe i odświeżające imiona dla dziewczynek dla moola nakshatra.

43. Yokszita:

Yokshitha to nowa i urocza rzadka nazwa córeczki dla urodzonych moola nakshatra. Oznacza osobę dumną i odważną.

44. Jognia:

Yognya oznacza prawdę. Pochodzi z sanskryckiego lanauge i jest uroczym, znaczącym imieniem dziewczynki moola nakshatra.

45. Jogeeta:

Yogeetha oznacza uczennicę. To także magiczne i zaczarowane. Jest to nowy dzień nowoczesnej słodkiej dziewczynki dla moola nakshatra.

46. ​​Jeszika:

Yeshika oznacza słodkie. Sama nazwa brzmi bardzo uroczo i krótko uroczo. To ładne imię dziewczynki z języków indyjskich.

47. Bhini:

Nazwa Bhini w lokalnych językach północnoindyjskich oznacza wilgotny. To także lato. Jest to wyjątkowe i nowe rzadkie imię dziewczynki!.

48. Jochana:

Jochana w sanskrycie i innych językach indyjskich oznacza myśl. Nazwa symbolizuje również myślenie.

49. Yosza:

Yosha to krótkie pięcioliterowe imię uroczej dziewczynki. Oznacza młodą dziewczynę lub młodzieńczą.

50. Jotszna:

Yotshna to kolejny nowoczesny i nowy orzeźwiający wybór imienia dla dziewczynki na moola nakshatra. Imię Yotshna oznacza światło księżyca. Symbolizuje również blask i jasność lub poświatę.

Imiona dla dzieci unisex dla Moola Nakshatra:

51. Bhaanu:

Bhanu lub Bhaanu to powszechna nazwa dla dzieci unisex dla moola nakshatra, odpowiednia dla dziewczynek i chłopców. Imię Bhanu oznacza piękny. Symbolizuje także cnotę, słońce i blask.

52. Bhadra:

Bhadra to kolejna popularna nazwa odpowiednia zarówno dla chłopców, jak i dziewcząt. To znaczy dobre i pomyślne. To także atrakcyjna, bogata i szczęśliwa.

53. Bhavyaraj:

Bhavyaraj to piękne i niepowtarzalne imię dla chłopców i dziewcząt. Imię Bhavya raj oznacza Boginię Parwati. Oznacza to również osobę zaciekłą i odważną.

54. Bhawan:

Bhavan oznacza Pana Krysznę. To także twórca świata. Nazwa jest rzadkim wyborem, ale pięknie dobra zarówno dla chłopców, jak i dziewcząt.

55. Bhawa:

Bhavya, chociaż powszechnie spotykana u dziewczynek, jest idealna również dla chłopców. To znaczy wspaniałe, piękne i genialne.

Bliźniacze imiona dla dzieci Moola Nakshatra:

56. Bhaam – Bhaamuja:

Bhaam oznacza światło i blask. Bhanuja lub Bhaanuja oznacza narodzony ze słońca lub rzeki Yamuny. Są pięknymi bliźniakami dla chłopców i dziewczynek dla moola nakshatra.

57. Bhadran – Bhadrang:

Bhadran i Bhadrang to urocze bliźniacze imiona dla chłopców. Imię Bhadran oznacza pomyślnego i szczęśliwego człowieka. Bhadrang oznacza osobę, która ma piękną duszę.

58. Bharawi – Bhargawi:

Bharavi oznacza promienne słońce. Bhargavi oznacza Boginię Durgę, Boginię Lakszmi i piękną. Są to tradycyjne i urocze imiona bliźniaków dla dziewczynek!.

59. Bhawanja – Bhawan:

Są to urocze i rymowane bliźniacze wybór imienia dla dziewczynki i chłopca. Nazwa Bhavanya oznacza medytację lub koncentrację. Bhavan oznacza czarujący, genialny, pałac lub Pan Kryszna.

60. Bhavika – Bhavin:

Bhavika i Bhavin to znowu urocze imiona dla dziewczynek i chłopców. Imię Bhavika oznacza dobrze wychowane lub godne. Bhavin oznacza człowieka.

Ta lista imion dla dzieci moola nakshatra jest zarówno tradycyjna, jak i nowoczesna, znacząca, urocza i filozoficzna. Mamy nadzieję, że podsunęli Ci pomysły na proces nazywania Twojego malucha. Daj nam znać, który jest Twoim ulubionym i dlaczego uwielbiamy Cię słyszeć.

Zastrzeżenie:

Wszystkie nazwy podane powyżej mają swoje znaczenie w kontekście i czasie. Te znaczenia i symbole mogą się zmieniać w zależności od różnych kultur, krajów, regionów i języków. Radzimy przeprowadzić szeroko zakrojone badania przed zrozumieniem kilku interpretacji związanych z nazwą.