Nazwa jest czymś, co zostanie z nami do końca życia. Bez względu na to, jak nazwiemy nasze dziecko, szukamy czegoś znaczącego i intensywnego, z pięknym tonem i odczuciem. Te pięcioliterowe imiona dla dzieci, które dla Ciebie przygotowaliśmy, obejmują najbardziej ponadczasowe, klasyczne, a jednocześnie współczesne imiona na świecie, które pomogą Ci w wyborze imion.

Dowolne pięcioliterowe imiona, które bierzesz pod uwagę – są idealne zarówno pod względem tonu, jak i wymowy. Nie są ani za krótkie, ani za malutkie, ani za bardzo długie. Sprawdź te nazwy małej gwiazdki, którą zebraliśmy, aby Ci pomóc!

pięcioliterowe imiona dla dzieci

Unikalne i najnowsze 5-literowe imiona dla dzieci do sprawdzenia w tym roku

Te fajne i super słodkie pięcioliterowe imiona, które zebraliśmy, rozwiążą wszystkie Twoje obawy w migiem! No to ruszamy!

Imiona dla niemowląt, które mają 5 liter:

1. Kaina:

Chociaż pochodzenie nazwy Craine nie jest pewne, wielu uważa, że ​​pochodzi ona z Irlandii lub Walii. Jednak Craine oznacza “syn wojownika”. Jest to idealne i idealne dopasowanie dla tych rodziców, którzy szukają wyjątkowej i innowacyjnej, znaczącej nazwy.

2. Derek:

Teraz Derek jest już popularnym angielskim imieniem, z którym wielu z nas się spotkało. Derek oznacza “utalentowany władca”. Jest to odmiana innego imienia, Derrick.

3. Feliks:

Felix oznacza “szczęście” i “sukces”. Wywodzi się z rzymskiej listy imion i bardzo podoba nam się to, że jest wyjątkowy, współczesny i biblijny.

4. Nolan:

Nolan w języku angielskim oznacza “radę” lub “poradę”. Jednak w języku łacińskim ma to inne znaczenie, co oznacza “mężczyzna dobrze wypowiadany”. Jesteśmy pod wrażeniem obu znaczeń!

5. Aaryn:

Popularnie zwany także Aaryan lub Aryan, nazwa oznacza “górę siły”. Uważa się, że pochodzi zarówno z krajów hebrajskich, jak i południowoazjatyckich.

6. Farad:

Chociaż Farad jako taki jest dość wyjątkową nazwą, wielu nie zna jego dokładnego pochodzenia. Nazwa ma wiele znaczeń i obejmuje „osobę z obowiązkami” lub „przywódcę”.

7. Albin:

Albin to dość stare, ale niepopularne i nieznane imię. To znaczy jasne. Jednak wielu uważa, że ​​jego początki pochodzą z Francji, Polski lub Rzymian, ale nie ma pewności.

8. Logan:

Logan oznacza potomka wojownika. W szkockim oznacza to również trochę pustego. Kiedyś było to nazwisko dla niemowląt dawno temu, teraz stało się również imieniem dla wielu dzieci.

9. Tyler:

Słodkie imię Tyler można również nazwać Tylorem. To znaczy twórca płytek. Jednak znaczenie nazwy pochodzi konkretnie w czasach starożytnej Francji, a teraz jest już popularne na całym świecie, pozbawione rzeczywistego znaczenia.

10. Daj:

Gaven lub zwany także Gavin oznacza białego jastrzębia. Jest to popularne imię dla chłopca zarówno w Europie, Szkocji, jak i Ameryce. Nazwa jest zarówno unikalna, jak i kreatywna, stąd popularność.

11. Hasan:

Jeśli jesteś frajerem literatury, być może znasz już jej znaczenie z popularnej powieści Kite Runner. Hasan w rzeczywistości oznacza “przystojny” lub “dobroczyńca”. Jest to popularna arabska nazwa.

12. Irwin:

Jesteśmy pod wrażeniem nazwy Irwin. Irwin oznacza “przyjaciel dzika. “Jednak, chociaż znaczenie nazwy nie jest zbyt popularne, jest dobrze chwalone za swoją wyjątkowość i urocze brzmienie i ton. Inną wariacją i brzmieniem nazwy są Irvin.

13. Jahir:

Jahir to kolejna arabska nazwa, która jest obecnie popularna na całym świecie. W dzisiejszych czasach nie tylko muzułmanie, ale także inni przyjęli tę nazwę, biorąc pod uwagę jej piękne znaczenie, „kreatywność” lub „pocieszyciel”.

14. Myron:

Myron oznacza perfumy lub zapach. Chociaż sama nazwa jest całkiem nowa i nowoczesna, w rzeczywistości pochodzi z języka greckiego i żydowskiego. Jednak bardzo podoba nam się jego innowacyjne znaczenie!

15. Orwin:

Orvin to anglosaska nazwa, nowa w wielu krajach i społecznościach, ze swoim nowoczesnym i współczesnym urokiem. Znaczenie Orvina to „odważny przyjaciel”. Teraz jesteśmy pod wrażeniem, mówimy!

16. Aksel:

Imię Aksel również zbliża się do imienia Lucian. To pięcioliterowe imię chłopca oznacza ojca światła i źródło pokoju. Wszyscy, którzy mocno wierzą w ideę pokoju, spokoju w życiu, noszą to imię. Innym wariantem nazwy jest „Axel”.

17. Quinn:

Założymy się, że w ogóle nie słyszałeś ani nie natknąłeś się na tę nazwę. Imię Quinn jest dość współczesną nazwą, znaną i zyskującą obecnie popularność. Oznacza mądrość i esencję. Chociaż pochodzenie tej nazwy jest czymś, czego nie jesteśmy bardzo pewni, przyciągnęło nas piękno jego znaczenia!

18. Amael:

Amael można również wymawiać jako Amal, ma swoje korzenie w języku arabskim. Oznacza rządzenie cnotami. To jest ktoś, kto jest idealistą, ma w życiu zalety i wierzy w trzymanie się ich, prowadząc całe swoje życie.

19. Rufus:

Rufus właściwie i w dosłownym tłumaczeniu oznacza „rudy”. Jest popularny ze swoich łacińskich korzeni. Jednak często słyszymy chrześcijan w krajach o tej popularnej nazwie.

20. Vidal:

Vidal ma swoje hiszpańskie korzenie i jak na razie jest dość wyjątkową nazwą. Oznacza “życie” lub też inną nazwę “życia”. “Sens życia jest dość intensywny i pasuje do rodziców, którzy chcą prostego znaczenia, ale z gęstym odczuciem.

5-literowe imiona dla dziewczynek:

21. Sofia:

Wszyscy uwielbiamy to eleganckie i ostre imię, Sofia. Ale czy wiesz, skąd pochodzi? Wywodzi się z greckiego, Sofia oznacza “mądrość”. Jednak jest teraz przyjęta na całym świecie i kulturach i jest również wymawiana jako Sophia.

22. Chloe:

Chloe w mitologii greckiej oznacza Boginię płodności. Uważa się jednak, że Chloe oznacza „wiosnę” lub „szczęście”. Jest to popularna nazwa na obszarach europejskich, a także w Ameryce, i uwielbiamy jej wyjątkowość.

23. Alika:

Chociaż nazwa nie pochodzi od znaczącej osobowości, opiera się na hawajskim pochodzeniu. Znaczenie jest prawdziwe. Teraz znaczenie jego nazwy jest z pewnością inspirujące; wszyscy chcemy, żeby nasze córki były prawdomówne, a jednocześnie najpiękniejsze, prawda?!

24. Amaya:

Bardzo podoba nam się to inne współczesne, stonowane imię, Amaya. Amaya pochodzi z Japonii i Hiszpanii. Te pięcioliterowe imiona żeńskie pochodzą z wioski Amaya i również brzmią poetycko i romantycznie, prawda?!

25. Fiona:

Fiona jest dziś dość popularną nazwą w filmach. Ale czy wiesz, co to znaczy? Fiona oznacza “jasny”, a także “biały”. Pochodzi ze Szkocji, a także jest popularny w całej Europie.

26. Karen:

Karen znaczy czysta. Jest to modna, nowoczesna nazwa i odmiana skrótu dla imienia Katherine. To jest pochodzenia angielskiego i jest stosowane na całym świecie, przyjęte przez kilka krajów. Jest również jednym z popularnych 5-literowych imion biblijnych dziewczynek.

27. Megan:

Hej, założę się, że wszyscy już znamy tę nazwę z oczywistych powodów. Ale czy wiesz, co oznacza Megan? Również krótka forma lub wariacja dla Margaret, Megan oznacza “potężny” lub “ktoś silny”. To jest piękne, prawda?!

28. Oliwka:

Olive oznacza “trzeźwy”, “delikatny” i “pokorny”. Znaczenia są zamiennie rozumiane w różnych kulturach, a te pięcioliterowe imiona żeńskie pochodzą z samych krajów angielskich. Jest to również uproszczona wersja imienia Olivii.

29. Sara:

Nazywana również Sara, to znaczy księżniczka. Pochodzenie wywodzi się z języka hebrajskiego, ale jest popularne w dzisiejszych religiach, a nie tylko wśród chrześcijan. Głównym powodem jego popularności jest to, jak słodko i uroczo brzmi nazwa!

30. Kayla:

Kayla oznacza “strażnik tajemnic”. Początki i korzenie tej nazwy nie są jednak ustalone, ale nazwa jest dość popularna również w krajach zachodnich i wschodnich.

31. Erika:

Erika oznacza “władcę prawa” lub “władcę wszechświata”. “Wymawiany również jako Erica lub Ericka, ma swoje korzenie w królewskich korzeniach Włoch i Niemiec.

32. Elena:

Elena to imię pochodzenia greckiego i oznacza “coś jasnego” lub “lśniące światło”. Jest to dość ponadczasowa i elegancka nazwa, która jest modna i popularna od ponad pięćdziesięciu lat i nadal jest popularną nazwą wyboru do tej pory.

33. Diana:

Teraz znowu wszyscy znamy imię Diana. Ale jakie jest to znaczenie? Od greckich początków Diana oznacza “Boginię Księżyca”..

34. Noemi:

Noemi jest pochodzenia żydowskiego i hebrajskiego. Jednak później został przyjęty przez inne religie na całym świecie, biorąc pod uwagę jego piękne znaczenie. Naomi oznacza “przyjemność” lub “przyjemność”..

35. Renee:

Wymawiany również jako Rene, oznacza “odrodzony”. Jest również synonimem czegoś potężnego. Te pięcioliterowe imiona dla dziewczynek mają rzymskie pochodzenie, a później stały się popularne w całej Europie i Australii.

36. Laila:

Laila, wymawiana również jako Leila lub Lila, to perskie imię. Jest to poetyckie wyrażenie i imię szeroko używane od wieków i oznacza “zmrok” lub “córka nocy”. To jest coś!

37. Afida:

Afida to całkiem nowy dzień i wyjątkowa współczesna nazwa, którą często słyszymy w dzisiejszych czasach. Jest dość popularny wśród muzułmanów i oznacza „walkę ze świniami”. Inną odmianą i wymową tej samej nazwy są Afeeda.

38. Ciara:

Imię Ciara oznacza Ciemny. Ciara wywodzi się z Irlandii i innych krajów Norweigan i jest unikalną, nowoczesną nazwą, która zyskała popularność w tej dekadzie.

39. Zaria:

Zaria jest powszechnie używaną nazwą i ma swoje korzenie również w języku hebrajskim, arabskim i słowiańskim. Podczas gdy w niektórych kulturach Zaria oznacza Różę, inne uważają, że Zaria jest księżniczką. W każdym razie kochamy oba znaczenia!

40. Kiana:

Imię Kiana jest odmianą imienia chłopca, Kian. Kiana oznacza starożytność. Można ją też rozumieć alternatywnie jako – coś ponadczasowego lub klasycznego. Wielu uważa, że ​​imię to ma perskie pochodzenie.

Indyjskie pięcioliterowe imiona dla chłopców i dziewczynek:

41. Część:

Parth oznacza Władcę lub gwiazdę. Wywodzi się z sanskrytu i jest popularny w kulturach i społecznościach indyjskich, niezależnie od stanu.

42. Nadin:

Czy kiedykolwiek wolałeś mieć unikalną nazwę na nowy dzień? Nadin jest teraz naszym ulubionym. Nadin oznacza Władcę Rzek. Pochodzi od słowa Nadi, jest to wyjątkowe i kreatywne połączenie.

43. Viaan:

Viaan ponownie wywodzi się z indyjskich nazw hinduskich i oznacza energię lub kogoś, kto jest zawsze pełen życia. Teraz jest to coś, czego wszyscy życzymy naszym małym gwiazdom rocka, prawda?!

44. Aryjczyk:

Aryan jest dość popularnym imieniem dla indyjskich chłopców i dzieci i oznacza szlachetny. Wywodzi się z nazw mitologii hinduskiej, a także brzmi słodko i uroczo; co myślisz?

45. Iszan:

Ishan, wymawiane również jako Ishaan, oznacza słońce. Pochodzi z sanskrytu i w inny sposób oznacza zwiastun bogactwa.

46. ​​Adwit:

Teraz uwielbiamy, jak innowacyjna i wyjątkowa jest ta nazwa Adwit. Adwit, jak rozumiemy, oznacza Pana Świata, czyli Pana Wisznu i Brahmę. Bardzo podoba nam się to, że nazwa jest zarówno nowoczesna, jak i ma tak specyficzne i intensywne znaczenie

47. Nehal:

Nehal to nowoczesna nazwa dla chłopców i oznacza przystojnego i kogoś, kto wygląda dobrze i młodzieńczo. Jest to obecnie dość popularna nazwa w pasie północnoindyjskim.

48. Laksz:

Laksh, wywodzący się od Lakshman, oznacza Przeznaczenie. To pięcioliterowe imię męskie wywodzi się z sanskrytu oraz mitologii hinduskiej, a także brzmi współcześnie.

49. Mahir:

Mahir to wyjątkowa i zupełnie nowa nazwa, którą słyszeliśmy w ostatnich dniach. Chociaż dokładne pochodzenie nie jest znane, Mahir oznacza eksperta lub kogoś, kto jest mądry. Uwielbiamy jednak znaczenie!

50. Aahan:

Aahan ma wiele znaczeń związanych z porannymi promieniami, wschodem słońca, świtem i pierwszym promieniem światła. Alternatywnie symbolizuje także nadzieję i nowe początki. Taka piękna nazwa, nieprawdaż!

51. Aarna:

Aarna w języku hindi oznacza boginię Lakszmi. Symbolizuje bogactwo, fortunę, szczęście i dobrobyt. Nazwa inspirowana jest wprost dobrą wolą i dobrym urokiem. To całkiem urocze i urocze imię nowoczesnej dziewczynki na nowy dzień.

52. Kiara:

Kiara to nowoczesna i popularna nazwa, która obecnie zyskuje popularność w Indiach. Często słyszymy, jak dzieci nowej generacji nazywają się Kiara. Oznacza zarówno piękno, jak i ciemnowłosą.

53. Kajal:

Kajal to znowu kolejna dość popularna nazwa i jest dość klasyczną nazwą w Indiach. Osoby z różnych społeczności i regionów są znane z tego słynnego wyboru nazwy. Kajal to Kohl, kojarzony z pięknem.

54. Disha:

Disha oznacza kierunek. Pochodząca z sanskrytu, Disha jest słynną nazwą z północy i południa Indii. Alternatywnie oznacza to również torowanie drogi.

55. Anszu:

Anshu, które jest odmianą i skrótem od Anshula, oznacza słońce. Wywodzi się z inspiracji hinduskiej mitologicznej nazwy, a także brzmi uroczo i współcześnie.

56. Anupa:

Czy słyszałeś kiedyś o imieniu Anupa? Anupa oznacza staw lub rzekę. Możesz preferować tę nazwę ze względu na tę nowość i innowacyjne znaczenie oraz rzadkość wyboru nazwy.

57. Bindu:

Bindu można również zapisać jako Bindu oznacza kropkę lub kropkę. Chociaż sama nazwa nie ma intensywnego znaczenia, nazwa ma dość uroku i wdzięku i jest popularnym wyborem dla wielu imion południowoindyjskich dziewcząt od wieków.

58. Dyuti:

Dyuthi oznacza świecić, świecić lub lampą. To znowu rzadka i nowoczesna nazwa dla tych, którzy chcą nazwać coś związanego ze świeceniem i światłem, ale wolą wyjątkowe i piękne brzmienie. Pochodzi z początków sanskrytu.

59. Farha:

Farha oznacza szczęście. Chociaż dokładne pochodzenie tej nazwy jest już znane, Farha jest dość popularna zarówno w kulturach hinduskich, jak i muzułmańskich.

60. Hamsa:

Można go również przeliterować jako Hansa, co oznacza Łabędź. Nazwa jest tak piękna, jak jej znaczenie i uwielbiamy to, jak elegancko i elegancko brzmi, gdy się pisze.

Mamy nadzieję, że dzięki tym pięcioliterowym imionom dla dzieci spodobały Ci się wybory. Należą do nich zarówno nowożytne, nowoczesne, unikalne i urocze imiona, które są rzadkie, jak i te, które są starożytne, ale ponadczasowe i klasyczne. Jaki jest twój wybór i preferencje na liście nazwisk w tej chwili? Daj nam znać!

Zastrzeżenie:

Te imiona podane powyżej mogą mieć również różne znaczenia i pochodzenie w zależności od kultury, społeczności i krajów. Upewnij się, że sprawdziłeś i przeprowadziłeś badania przed sfinalizowaniem imienia dziecka.