Anuradha Nakshatra znajduje się pod 17. gwiazdą w indyjskiej astrologii. Jeśli twoje dziecko urodzi się w tej gwieździe, to jesteśmy kuratorami, szczególnie imionami dla dzieci Anuradha nakshatra. W tradycji i wierzeniach hinduskich uważa się, że jest to szczęśliwe i pomyślne, jeśli nazwiesz malucha zgodnie z jej gwiazdą urodzenia i astrologią. Dla tych, którzy szukają jednego z takich imion dla dzieci, które należą do Anuradha nakshatra, te znaczące, piękne i współczesne imiona Anuradha nakshatra mogą być pomocne.

anuradha nakshatra imiona dla dzieci

Anuradha Nakshatra i jej cechy charakterystyczne:

Anuradha nakshatra ma symbol lotosu i jest pod wpływem Saturna. Gwiazda waha się od 3,20 do 16,40 w znaku Skorpiona. Jeśli Twoje dziecko urodzi się w tej gwieździe, mówi się, że jest bardzo skupione i zdeterminowane na tym, czego chce w życiu. Od edukacji po studia i karierę, ci urodzeni w Anuradha nakshatra zawsze są pierwsi w wykonaniu każdego podjętego zadania. Co więcej, osoby z tej gwiazdy są również osobami prywatnymi, ale zawsze zachowują równowagę między życiem zawodowym i osobistym.

Urodzeni Anuradha nakshatra są przyjaźni, piękni, delikatni, delikatni w stosunku do innych i łagodnie mówią.

Anuradha Nakshatra Imiona zaczynające się na literę/sylabę:

Jeśli twoje maleństwo urodziło się w Anuradha nakshatra, uważa się za dobre, jeśli jego imię zaczyna się od liter oznaczonych jako gwiazda. Tak więc imiona Anuradha nakshatra zaczynają się od:

Na, Naa, Ni, Nee, Nu, Noo, Ne, Nae.

Jeśli wolisz nazywać według padas,

Imiona Anuradha Nakshatra pierwszej pada zaczynają się od Na.

Imiona Anuradha Nakshatra 2. pada z Ne.

Imiona 3 pada Anuradha Nakshatra zaczynają się od Nu.

Imiona Anuradha Nakshatra 4. pada z Ne.

Piękne i najnowsze imiona dla dzieci Anuradha Nakshatra 2021:

No to ruszamy; chodźmy dalej i poznajmy urocze i urocze imiona Anuradha nakshatra dla dziecka urodzonego w tym roku.

Anuradha Nakshatra Baby Boy Imiona:

1. Naayak:

Naayak jest prawdopodobnie najbardziej pożądanym i znanym imieniem w indyjskich domach dla osób urodzonych w Anuradha nakshatra. Oznacza lidera lub przewodnika w kilku językach indyjskich.

2. Nabil:

Nabil to współczesne nowe i urocze imię dla chłopca. Oznacza to szlachetną osobę lub hojną duszę. Nazwa pochodzi z języka hindi i należy do nowych nazw.

3. Nadin:

Nadin to kolejne rzadkie i piękne imiona AnuradhaNakshatra. Imię Nadin oznacza Władcę Rzek. Oznacza również ocean lub nieskończoność. Czy to nie cudowne, a to jedno z najnowszych imion Anuradha nakshatra?.

4. Nagesz:

Imię Nagesha jest dość tradycyjne, a jednocześnie odważne i piękne. Nagesh oznacza właściciela węża lub pana węży. Nazwa jest znana i popularna w kilku stanach Indii.

5. Nahul:

Nahul to kolejna urocza i nowoczesna rzadka nazwa. Imię Nahul oznacza potężny.

6. Naksz:

Naksh to piękne i urocze imię dla chłopca, które absolutnie kochamy. Oznacza księżyc lub gwiazdy. To również symbolizuje połysk i blask. Pochodzi z języków hindi i sanskrytu.

7. Naman:

Naman to urocze imię, które można znaleźć głównie w północnej części Indii. Imię Naman oznacza pokłon lub oddanie hołdu.

8. Nandan:

Nandan oznacza świętowanie lub zadowolenie. Nazwa symbolizuje również świątynię i inne imiona Pana Wisznu i Pana Śiwy. Jest to urocze i piękne imię chłopca pod Anuradha nakshatra.

9. Naruń:

Imię Narun wywodzi się z hinduskich tekstów religijnych i mitologii. Narun oznacza przywódcę mężczyzn. To piękne imiona Anuradha nakshatra dla chłopca.

10. Nausad:

Nausad lub Naushad oznacza szczęśliwy. Imię jest rzadkim wyborem imienia chłopca, które nie jest jeszcze zbyt często spotykane ani powszechne w Indiach.

11. Navdeep:

Navdeep to urocza nazwa, która dla wielu jest popularnym, ale młodzieńczym wyborem. Nazwa Navdeep oznacza światło lub nową lampę. Inną odmianą pisowni Navdeep jest Navdip.

12. Neelkanta:

Neelkanta to inne imię Pana Śiwy. Oznacza to również lorda o niebieskiej szyi. Inną odmianą nazwy Neelkanta jest Neelkanth. Jest to jedna z popularnych nazw Anuradha nakshatra w języku telugu i tamilskim.

13. Neelesh:

Neelesh to tradycyjne imię chłopca, które oznacza księżyc lub Pana Krisznę. Jest to urocze i wiecznie zielone imię chłopca dla Anuradha nakshatra.

14. Neelambar:

Nazwa Neelambar pochodzi od dwóch słów w języku hindi, Neel i Ambar, co oznacza błękitne niebo. Jest to powszechne, ale klasyczne męskie imiona Anuradha nakshatra.

15. Neeraj:

Neeraj to urocze i bardzo popularne imię chłopca. Oznacza kwiat lotosu. Nazwa symbolizuje również promieniować, świecić i rozświetlać. Neeraj jest często spotykany w stanach południowych Indii.

16. Neeshik:

Neeshik znaczy nowy. Nazwa pochodzi z języka hindi i jest teraz zupełnie nowym, unikalnym wyborem imienia dla chłopca.

17. Nejaw:

Nejav lub Neejav oznacza empatię lub wieczność. Imię chłopca jest rzadkie i jest nowym wynalazkiem, którego do dziś nie można znaleźć. Jeśli chcesz mieć zupełnie nowy wybór nazwy, może to być dobre.

18. Netik:

Netik to najlepszy ze wszystkich lub doskonała osoba. Oznacza to również osobę, która trzyma się wartości. Jest to jedno z unikalnych imion dla chłopców dla Anuradha nakshatra.

19. Nidan:

Nidan jest uroczym i jednym z naszych ulubionych imion dla chłopców. Oznacza skarb lub bogactwo. Ta nazwa nie jest zbyt wiele znaleziona i jest wyjątkowym wyborem.

20. Nihaan:

Nihaan brzmi tak uroczo i pięknie. Nihaal oznacza młodą, szczęśliwą lub pełną osobę. Nazwa jest nowa i teraz zyskuje na znaczeniu i popularności zarówno w północnych, jak i południowych Indiach.

21. Nihanth:

Nihant lub Nihaanth oznacza radosną lub pogodną osobę. Oznacza to również niekończące się.

22. Niketh:

Niketh oznacza Pana Wszystkich. Oznacza to również dom, rezydencję lub dom. Pochodzi z języków hindi i sanskrytu.

23. Nuvesh:

Jeśli wolisz dużo tradycyjnej nazwy i znaczenia, Nuvesh może być dobry. Ten jest również wyjątkowy i rzadko spotykany. Nuvesh oznacza nową wiedzę Wed.

24. Nuvansh:

Nuvansh oznacza osobę wrażliwą. Nazwa pochodzi z języków indyjskich.

25. Niwun:

Nivun oznacza ofiary lub modlitwy do Pana. Nazwa jest nowoczesnym wyborem i jest rzadkim, ale pięknym wymawianiem imienia chłopca dla Anuradha nakshatra.

Nazwy dziewczynek Anuradha Nakshatra:

26. Nabhita:

Nabhita lub Nabhitha oznacza nieustraszoną duszę. Nazwa pochodzi z języka hindi i jest uroczą, nowoczesną i niepowtarzalną nazwą dla dziewczynki Anuradha nakshatra.

27. Nadiya:

Nadiya oznacza początek. Nazwa oznacza również pierwszy lub czarny. To żeńskie imiona Anuradha nakshatra to urocza i urocza nazwa dla dziewczynki, która jest rzadko spotykana.

28. Nagamani:

Jeśli chcesz mieć tradycyjne imię dla dziewczynki, może to być dobry wybór. Nagamani oznacza melodię lub melodię nagadevata.

29. Nairiti:

Nairiti to piękne imię dziewczynki, co oznacza piękno anioła lub apsary. Nazwa pochodzi z opowieści mitologicznych i jest uroczym, uroczym wyborem.

30. Nakiszka:

Nakishka lub Nakiska oznacza gwiazdę. Nazwa pochodzi z hindi i innych języków indyjskich i jak dotąd nie jest powszechnie spotykana.

31. Namita:

Namita lub Namitha oznacza pokornego lub czciciela. Nazwa nie jest całkowicie nowym wyborem, jednak jest młodzieńczą i piękną dziewczynką dla Anuradha nakshatra.

32. Namya:

Namya to imię nowej córeczki. Oznacza grzeczność lub kogoś, kto jest skromny. Jest to jedno z najrzadszych imion dziewczynek dla Anuradha nakshatra.

33. Nandini:

Imię Nandini to bardzo popularne imię dziewczynki w południowych Indiach. Oznacza świętą krowę i odnosi się również do bogini Durgi i Gangi. Nazwa symbolizuje również szczęście i błogosławieństwo.

34. Nashika:

Nazwa Nashika pochodzi z języka hindi i oznacza niezniszczalny. Imiona dziewczyn Anuradha nakshatra również sugerują mocne i odważne.

35. Navaja:

Navaja to urocze i popularne imię dziewczynki, co oznacza nowe. Inne odmiany tej samej nazwy to navdha lub navatha

36. Nayasana:

Nayasana to urocze, ale urocze, tradycyjne imię dla dziewczynki, co oznacza świeżość. To jest nowa dziewczyna Anuradha nakshatra Vrischika Rashi imiona dla gwiazdy urodzenia Anuradhy.

37. Neelakshi:

Neelakshi oznacza niebieskooką duszę. Pochodzi od dwóch słów Neela i Akshi w sanskrycie, co oznacza niebieski i oczy.

38. Neeharika:

Neeharika to bardzo znana i popularna nazwa dziewczynki w stanach w Indiach. Oznacza mgliste, mleczną drogę lub krople rosy.

39. Neelima:

Neelima to urocza i ponownie popularna nazwa w stanach południowych Indii. Nazwa Neelima oznacza błękitne niebo, błękitną cerę lub piękność z niebieskim odbiciem.

40. Neerwa:

Neerva to nowa i wyjątkowa nazwa dla dziewczynki, co oznacza czystą wodę. Pochodzi z sanskrytu i hinduskich języków indyjskich.

41. Neetika:

Neetika lub Neethika oznacza cnotliwą osobę. Oznacza to również duszę z moralnością i zasadami. Nazwa oznacza również lidera.

42. Neshika:

Neshika znaczy uczciwy. Nazwa jest nowym i unikalnym, rzadkim imieniem dziewczynki, a jego pochodzenie nie jest jeszcze znane. To jest piękny wybór hinduskiego imienia Anuradha nakshatra.

43. Netra:

Netra oznacza oko. To także lider. Nazwy Anuradha nakshatra w sanskrycie są popularne, ale klasyczny wybór dla imion dziewcząt w kilku stanach.

44. Nidha:

Nida lub Nidha oznacza spanie lub noc. Nazwa oznacza również ciemność. Pochodzi z języków urdu i hindi. Jeśli chcesz mieć krótkie, słodkie imię dla dziewczynki, może to być dobry wybór.

45. Nidhi:

Nidhi to urocze, ale znane już imię dla dziewczynek. To znaczy genialne. Nazwa oznacza również bogactwo i skarb.

46. ​​Nuthan:

Nazwa Nuthan lub Nutan pochodzi bezpośrednio od hinduskiego słowa Nuthan, co oznacza nowy.

47. Nupur:

Nupur jest już znaną nazwą w północnych Indiach, co oznacza kostkę. Innym wariantem pisowni nazwy jest Noopur.

48. Niza:

Jeśli szukasz idealnego, krótkiego, uroczego, nowoczesnego i rzadkiego imienia dla dziewczynki, Niza może być dobrym wyborem. Niza oznacza młodą dziewczynę.

49. Nitya Priya:

Jeśli wolisz wyjątkowe i urocze imię dla dziewczynki o uroczym znaczeniu, NityaPriya może być dobrym wyborem. To znaczy zawsze miłe.

50. Nuszka:

Nushka oznacza cenne posiadanie. Pochodzenie imienia nie jest jeszcze znane, ale jest to rzadkie i urocze imię dla dziewczynki.

Unisex imiona dla Anuradha Nakshatra:

51. Nisharg:

Nisharg oznacza naturę. Nazwa oznacza również piękno i wdzięk. Jest to imię unisex odpowiednie zarówno dla chłopców, jak i dziewcząt w Anuradha nakshatra.

52. Nija:

Niya oznacza jasny lub cel. Nazwa to nowy i nowoczesny rzadki wybór odpowiedni zarówno dla chłopców, jak i dziewcząt

53. Niral:

Niral znaczy wyjątkowy. Nazwa oznacza również spokój i wywodzi się z języka hindi. Jest to odpowiednie zarówno dla imion chłopców, jak i dziewcząt.

54. Nartan:

Nartan oznacza taniec. Nazwa jest urocza i może pasować do chłopców i dziewcząt, którzy chcą, aby ich maluch miał tradycyjne znaczenie.

55. Nizara:

Nizara to urocza i nowoczesna rzadka nazwa. Pochodzenie nazwy nie jest jeszcze znane, ale oznacza spokój i młodość.

Bliźniacze imiona dla dzieci dla Anuradha Nakshatra:

56. Naag – Naadha:

Naag oznacza boga węża lub wielkiego węża. Naadha oznacza dźwięk lub melodię. To jest piękny wybór imion dla bliźniaków dla chłopca i dziewczynki dla Anuradha nakshatra.

57. Naatika – Naavinya:

Naatika i Naavinya są bliźniaczymi imionami dla dziewczynek. Nazwa Naatika oznacza tancerzy lub muzyczny raag. Naavinya znaczy nowy.

58. Nabin – Nachik:

Nabin i nachik to bliźniacze imiona dla chłopców. Imię Nabin oznacza nowy, a nachik oznacza syna Vajaśrravasa.

59. Neera – Neerad:

Neera oznacza czystą wodę lub sok. Neerad oznacza chmury. Są to nowoczesne i unikalne bliźniaczki dla dziewczynki i chłopca dla Anuradha nakshatra.

60. Nivaan – Nivali:

Nivaan oznacza święty lub ograniczony. Nivali oznacza hołd. Są to urocze wybory imion dla dziewczynek dla urodzonych Anuradha nakshatra.

Mamy nadzieję, że podobało Ci się spoglądanie na te piękne i piękne imiona dla dzieci Anuradha nakshatra. Są to idealne połączenie nowoczesnych, uroczych, pełnych wdzięku i uroczych imion dla chłopców i dziewczynek. Mamy nadzieję, że znalazłeś idealne dopasowanie dla swojego malucha.

Zastrzeżenie:

Wszystkie nazwy podane powyżej mają swoje znaczenie w kontekście i czasie. Te znaczenia i symbole mogą się zmieniać w zależności od różnych kultur, krajów, regionów i języków. Radzimy przeprowadzić szeroko zakrojone badania przed zrozumieniem kilku interpretacji związanych z nazwą.