Vrishchik lub Scorpio jest ósmym znakiem spośród dwunastu znaków zodiaku i jest reprezentowany przez symbol Skorpiona. Według indyjskiej astrologii wedyjskiej, ludzie urodzeni w następujących naksztrach podlegają temu Raszi – Vishaka (4. pada), Anuradha (1,2,3,4) pady i Jyestha (1,2,3,4) pady. W tym artykule omówiliśmy 60 imion Best Vruschika Rashi Baby dla chłopców, dziewcząt, unisex i bliźniaków urodzonych w tych gwiazdach i Padamach.

Przyjrzyjmy się teraz początkowym literom imion Vrishchik Rashi:

Do, Na, Nau, Nee, Ni, Nie, Ya, Yi, Ty, Ye, Yo *

*może się różnić w zależności od wspomnianego Panchanga

Vruschika Rashi Imiona dla dzieci

60 unikalnych imion dla dzieci Vruschika Rashi dla chłopców i dziewcząt o znaczeniu:

Jeśli uważasz, że nazwanie dziecka po jego Raszi przynosi szczęście i przyciąga pozytywne cechy, to jesteś we właściwym miejscu. Zgodnie z Sashtras wedyjskich, dzieci urodzone w Vruschika Rashi mają tendencję do bycia niezwykle pasjonującym się tym, co robią, lojalne i oddane swoim bliskim, zorientowane na cel i bardzo zaradne.

Czytaj dalej, aby znaleźć starannie dobraną kolekcję 60 najlepszych imion dla dzieci znaku zodiaku Skorpion:

25 najlepszych imion Vrishchik Rashi dla chłopców:

Jeśli chcesz, aby Twoje dziecko przyciągnęło pozytywne cechy Scorpio Rashi, wybierz jedną z tych nowoczesnych, ale znaczących nazw:

1. Nalin:

„Nalin” to piękne imię dla chłopców, które wywodzi się z języka sanskrytu. Oznacza „kwiat lotosu”. Nazwa symbolizuje mądrość, nadzieję, oświecenie i zmartwychwstanie. Podobnie jak lotos, który wydobywa się z brudnej wody, ludzie o tym imieniu mogą nabyć umiejętności walki z przeciwnościami losu.

2. Naman:

Innym znaczącym imieniem dla chłopców jest „Naman”. Pochodzi z sanskrytu, co oznacza „pozdrowienie”, „ukłon” lub „oddanie hołdu”. Nazwa kojarzy się z cechami pokory, przyziemną naturą itp.

3. Natesh:

„Natesh” to słowo wywodzące się z sanskrytu, które oznacza „Lord of Natyas” lub „Lord of Dance”, który jest nikim innym jak Panem Shivą. Jeśli więc szukasz boskiego imienia, wybierz to.

4. Nabhaj:

„Nabhay” to idealny wybór dla rodziców, aby nazwać swoich małych chłopców. Słowo to oznacza „bez strachu”. Czy nie jest to cecha, której każdy rodzic oczekuje od swojego męskiego potomstwa? Chociaż jesteśmy przyzwyczajeni do słowa „Abhay”, „n” jako litera początkowa jest prostym pochodzeniem z sanskrytu.

5. Nachiket:

„Nachiketa” to sanskryckie słowo, które oznacza „święty ogień”. Według mitologii hinduskiej Nachiketha jest synem mędrca Wadźaśrawa, który swoją determinacją zasłynął z osiągnięcia Mokszy lub Zbawienia.

6. Nadesz:

Słowo „Nadi” w sanskrycie oznacza „rzeka”. Tak więc „Nadeesh” oznacza Władcę Rzek. Nazwa jest używana jako symbolika dla ogromu, nadziei i bezkresu.

7. Nakul:

„Nakul” jest jednym z pięciu książąt Pandawów z wielkiego indyjskiego eposu Mahabharata. Rzeczywiste znaczenie tego słowa wywodzącego się z sanskrytu to „Mongoose”. Nakul jest również uważany za jedno z wielu imion Pana Shivah.

8. Nayak:

„Nayak” pochodzi od sanskryckiego słowa „Nayaka”, które oznacza przywódcę lub władcę. Ta nazwa kojarzy się z heroizmem, przywództwem i wyższością. Ta trzysylabowa nazwa jest zgodna z zasadami nazewnictwa Anuradha Nakshatra.

9. Neehar:

„Neehar” to słowo wywodzące się z sanskrytu, które oznacza „mgłę”, „mgłę” i „rosę”. Alternatywna pisownia to „Nihar”, „Neihar” itp..

10. Neelesh:

Nazwa „Neelesh” wywodzi się z sanskrytu, w którym oznacza „Błękitny Bóg”. Może to oznaczać zarówno Pana Wisznu, który jest opisywany jako Bóg o niebieskiej skórze, jak i Pana Śiwę, który ma niebieskie gardło po połknięciu trucizny.

11. Neerav:

„Nerav” jest popularnie używaną nazwą dla chłopców z północnych stanów, takich jak Gujarat, Bengal itp. Znaczenie tego słowa to „cicho”. Uważa się, że chłopcy o tym imieniu są mniej agresywni i spokojniejsi.

12. Nibhisz:

Wiele osób wierzy, że Nibhish jest jednym z wielu imion Pana Ganesha. Chociaż niewiele wiadomo o jego początkach i historii, słowo to ma stylowy i nowoczesny charakter.

13. Nidesz:

Słowo „Nidesh” pochodzi z sanskrytu i ma swoje korzenie w mitologii indyjskiej. Znaczenie tego imienia to „Ten, który jest dawcą bogactwa i bogactwa”. Według hinduizmu to Lord Kubera jest uważany za Pana Bogactwa. Więc to idealna nazwa dla twojego niedoszłego króla!

14. Nigam:

„Nigam” pochodzi od sanskryckiego słowa „Nigama”, które ma wiele znaczeń, takich jak ścieżka, determinacja, skarb. W północnych Indiach imię to jest używane bardziej jako nazwisko niż imię osoby.

15. Niszant:

„Nishanth” to wymowna nazwa dla chłopców Vruschika Rashi, która pochodzi z języka sanskrytu. Słowo „Nisha” oznacza noc, a „mrówka” oznacza koniec. Tak więc dosłowne tłumaczenie tej nazwy to „Koniec nocy lub ciemności”.

16. Nikhil:

Innym imieniem dla chłopca zaczynającym się na literę „N” jest „Nikhil”. Pochodzi z sanskrytu i ma znaczenie „kompletny” lub „cały”. Najbliżej pokrewna nazwa to „Akhil”, co oznacza Uniwersalność lub całość.

17. Nominacja:

„Nomit” to nowoczesna nazwa, która nie ma bezpośredniego znaczenia. Można go jednak interpretować jako „ten, kto jest nominowany do wykonywania ważnej pracy”. Nazwa kojarzy się więc z godnością, cechami przywódczymi i zaangażowaniem.

18. Yashwanth:

„Yashwanth” to jedno z najpopularniejszych indyjskich imion dla chłopców. Wywodzi się z sanskrytu, gdzie słowo „Yash” oznacza sławę. Tak więc znaczenie tego słowa to „ten, który osiąga dużą sławę”.

19. Yathin:

„Yathin” to nazwa w nowym stylu, która ma wiele interpretacji, takich jak sympatyczna, opiekuńcza, współczująca itp. Nie ma zbyt wielu informacji o historii i pochodzeniu tego imienia.

20. Juwradż:

„Yuvraj” to kolejne popularne imię, które oznacza „młody król” lub „książę”. Ta nazwa ma królewski charakter i kojarzy się z tantiemami, błękitną krwią itp. Jest to idealne imię dla rodziców, którzy traktują swoje dzieci jak królewskie osobowości.

21. Jajnesz:

Imię „Yajnesh” jest uważane za inne imię Pana Wisznu. Wywodzi się z sanskrytu i ma znaczenie „Pan Ofiary lub Uwielbienia”.

22. Jaksz:

„Yaksh” to imię mitycznego półboga zwanego Yaksha. Według mitologii hinduskiej Yaksha jest obrońcą lasów i jest opisywana jako zwinna, inteligentna i szybka istota.

23. Jasza:

„Yashas” to słowo wywodzące się z sanskrytu, które oznacza chwałę, sławę, reputację itp. Krótką formą tego imienia może być „Yash”, co oznacza również sławę. Uważa się, że osoba o tym imieniu odnosi sukcesy we wszystkich swoich przedsięwzięciach.

24. Juwan:

Słowo „Yuvan” pochodzi z sanskrytu, co oznacza „młodzieżowy”. Jest również uważany za jedno z wielu imion Pana Shivy. Nazwa kojarzy się z dobrym zdrowiem, wigorem i pełnią życia.

25. Jugandhar:

„Yugandhar” to ładne imię, które oznacza „wieczny”. Ta nazwa wskazuje na wieczność, bezgraniczność. Według mitologii hinduskiej, po stronie Pandawów w wielkiej bitwie stoczył potężny wojownik imieniem Yugandhara.

25 najlepszych nazw dziewczynek Vrischikha Rashi:

Oto lista szczegółowych informacji na temat 25 popularnych imion dla dziewczynek dla znaku zodiaku Skorpion. Oprócz słodkiego i delikatnego brzmienia, ich potężne znaczenie z pewnością zrobi na Tobie wrażenie:

26. Nabha:

„Nabha” to krótka i stylowa nazwa dla dziewczynek, co oznacza „niebo”. Pochodzi z języka hindi, gdzie słowo to jest interpretowane jako „szlachetna dusza”.

27. Nainika:

„Nainika” to urocze imię dla dziewczynek, które mają uderzająco piękne oczy. Słowo to ma znaczenie „ten, kto ma atrakcyjne i błyszczące oczy”. Krótką formą tego imienia może być „Naina”, co oznacza oczy.

28. Naisza:

Jeśli szukasz nowoczesnej nazwy, która ma zangażowany charakter, wypróbuj „Naisha”. Znaczenie tego słowa to „Specjalny kwiat”. To odpowiednie imię dla twojego słodkiego małego dziecka.

29. Nakszatra:

„Nakshatra” to idealna nazwa dla twojej małej gwiazdy! To sanskryckie słowo oznaczające „gwiazdę”. Słowo kojarzy się z boskością i niebiańskością. Ma również pewien ekskluzywny charakter, z którym żadna inna nazwa nie może się równać!

30. Namita:

„Namitha” to sanskryckie słowo, które oznacza „pokorny” i „pokłony”. Najbliższą alternatywą dla tej nazwy pod względem pisowni i znaczenia jest „Namratha”.

31. Naimisza:

Słowo „Naimisha” pochodzi od świętej hinduskiej świątyni „Naimisharanya” w Uttar Pradesh. Miejsce to ma duże znaczenie dla Hindusów, ponieważ uważa się, że odprawiano tu pokutę za narodziny Wisznu. Więc wybierz to imię dla swojej córki, ponieważ jest pełne boskości.

32. Nandana:

Słowo „Nandana” jest uważane za inne imię Bogini Durgi. Inne interpretacje tego imienia to szczęście, córka i osoba, która osiągnęła sukces itp. Możesz użyć pseudonimu „Nandu”, aby czule zwracać się do swojego małego dziecka.

33. Noemika:

Słowo „Naomi” może przypominać amerykańską supermodelkę Noami Campbell. Ale czy wiesz, że Naomi jest jednym z wielu imion bogini Durgi, która w starożytnych tekstach jest określana jako „Naomika”? Masz teraz kolejny powód, by pokochać to imię!

34. Nashika:

Imię „Nashika” oznacza przebaczający lub ten, który wybacza. Uważa się, że ludzie o tym imieniu mają tendencję do wybaczania twórcom groźby i szybkiego poruszania się, zamiast mścić się za sprawy.

35. Marynarka:

Słowo „Navya” pochodzi z sanskrytu i ma dwie interpretacje. Może oznaczać młodego lub godnego pochwały. Tak czy inaczej, jest to idealny wybór do nazwania swojej córki!

36. Niharika:

„Niharika” to jedno z najpopularniejszych imion indyjskich dziewczynek. Ma wiele znaczeń, takich jak „krople rosy”, „mglisty”, „grupa gwiazd” itp. Nazwa kojarzy się z atrakcyjnymi cechami fizycznymi i psychicznymi.

37. Neelam:

Słowo „Neelam reprezentuje królewskość, rzadkość i ekskluzywność. Jest to sanskryckie słowo, które oznacza „niebieski szafir”, który jest jednym z najrzadziej spotykanych i bardzo drogich drogocennych klejnotów znalezionych na ziemi.

38. Nettra:

Słowo „Netra” w sanskrycie oznacza „oko”. Jest również interpretowany jako „ten z wizją”. Jeśli więc chcesz zadbać o przyszłego wizjonera, wybierz ten!

39. Niveditha:

„Niveditha” to sanskryckie słowo, które oznacza „ofiarowanie Bogu”. Wskazuje na oddanie się służbie Bogu. Wielu rodziców, którzy chcą, aby ich córka nabyła te cechy, wybiera to imię.

40. Niszita:

„Nischita” to nazwa pochodzenia sanskryckiego, co oznacza zdeterminowany, zaangażowany itp. Osoby o tym imieniu stają się silnymi decydentami, którzy nigdy nie mają dylematu!

41. Niveda:

Słowo „Niveda” pochodzi od sanskryckiego terminu „Nivedana” oznaczającego „świętą ofiarę”. Ma 3 sylaby i przestrzega zasad Anuradha Nakshatram.

42. Nijati:

„Niyathi” oznacza ograniczenie lub konieczność. Pochodzi z sanskrytu i jest miłym wyborem dla twojej córki, która lubi ustalać własne zasady we własnym małym świecie!

43. Jaszaswini:

„Yashaswini” to nazwa pochodzenia sanskryckiego, co oznacza sukces, chwalebny lub zwycięski. Jest to żeński wariant „Yashaswi”. Uważa się, że ta popularna nazwa przyciąga mnóstwo szczęścia, sławy i fortuny.

44. Yashika:

Nazwa „Yashika” składa się z głównego słowa „Yash” oznaczającego sławę. Rozszerzone znaczenie Yashiki to odważna dziewczyna, która jest również inteligentna. Czy nie są to dwie główne cechy, które chcesz, aby twoja córka nabyła??

45. Yaśmita:

Słowo „Yasmita” oznacza sławny lub chwalebny. Wybierz ten dla swojej córki, jeśli chcesz, aby była w centrum uwagi, gdziekolwiek idzie i cokolwiek robi!

46. ​​Yojana:

Czy chcesz, aby Twoja mała dziewczynka wyrosła na skrupulatnego planistę? Następnie przejdź do sanskryckiego słowa „Yojana”, które oznacza planowanie. Yojana jest pierwotnie używana jako metryka do pomiaru dużych odległości!

47. Jogita:

„Jogita” to sanskryckie słowo, które oznacza „tego, który potrafi się skoncentrować”. Ludzie o tym imieniu mają wysoki poziom skupienia i są bliscy medytacyjnego sposobu myślenia.

48. Yukthika:

Termin „Juktha” oznacza mądrość. Od tego słowa pochodzi nazwa „Yukthika” oznacza tego, kto ma mądrość lub ostre zdolności intelektualne.

49. Jukti:

„Jukthi” to żeńskie słowo, które oznacza osobę o wysokim logicznym rozumowaniu, mądrości i inteligencji. Najbliższa alternatywna nazwa to Yuktha.

50. Yathika:

Uważa się, że Yathika jest jednym z wielu imion Bogini Durgi. Niewiele wiadomo o jego pochodzeniu i historii.

5 imion dla niemowląt Vruschika Rashi Unisex:

Jeśli nie masz pewności co do płci swojego nienarodzonego dziecka, możesz przygotować się do nazwania go za pomocą tych neutralnych pod względem płci słów. Spójrz na szczegóły poniżej:

51. Nandha:

Słowo „Nanda” oznacza kogoś, kto jest pełen radości! Może to być świetny wybór dla dziewcząt i chłopców ze względu na jego pozytywne znaczenie.

52. Navneet:

„Navneet” to popularna nazwa pendżabska odpowiednia dla dziewcząt i chłopców. Znaczenie tego słowa to świeżo ubite masło, które wskazuje na nowość, młodość itp..

53. Neel:

Inną uroczą nazwą unisex dla dzieci urodzonych w Scorpio może być Neel. Oznacza to „niebieski”, kolor kojarzący się z królewskości, spokojem, pogodą ducha i mądrością.

54. Navin:

Navin to nazwa unisex, co oznacza „nowy”. Jest to słowo sanskryckie, a „Navina” może być używane jako nazwa specyficzna dla płci. Alternatywą pisowni jest „Naveen”.

55. Jaksz:

Yaksh to imię hinduskiego mitologicznego ducha, który może być zarówno mężczyzną, jak i kobietą. Możesz więc wypróbować to dla płci.

5 Imion dla bliźniaków Vruschika Rashi:

Błogosławieni z bliźniakami? Gratulacje! Oto 5 zestawów imion bliźniaczych Vruschika Rashi dla Twoich najmłodszych:

56. Nadeep – Navdeep:

Oto zestaw rymowanych imion dla bliźniaczych chłopców – Nadeep i Navdeep. „Nadeep” oznacza Pana Bogactwa, a „Navdeep” oznacza nowe światło. Oba są nazwami bardzo podobnymi pod względem pisowni i wymowy.

57. Nabhit – Nabhja:

Nabith i Nabhya to dwa rymowane słowa, aby nazwać twojego bliźniaka i dziewczynę. „Nabith” oznacza tego, który jest nieustraszony, a „Nabhya” oznacza centralny lub centralny punkt.

58. Nahul – Natasza:

Innym nowoczesnym zestawem imion dla bliźniaczego chłopca i dziewczynki jest Nahul i Natasha. „Nahul” oznacza tego, który jest potężny, a „Natasha” oznacza tego, który urodził się w dniu urodzin Pana (Jezusa).

59. Nandini – Nalini:

Jeśli szukasz identycznego zestawu imion dla swoich bliźniaczek, spróbuj Nandini i Nalini. „Nandini” oznacza zachwycający, radosny itp., a „Nalini” oznacza w sanskrycie kwiat lotosu lub lilii.

60. Yuva – Yuvika:

Na koniec mamy parę fajnych imion dla bliźniaczki i chłopca – Yuvraj i Yuvika. Oba zaczynają się od fonicznego „Yu”. „Yuva” oznacza młodą, a „Yuvika” oznacza młodą dziewczynę.

Mamy nadzieję, że ta lista imion dla dzieci Vruschika Rashi rozwiązała twoje trudności w nazywaniu nowo narodzonego dziecka. Nazwy te mają nie tylko nowoczesny urok, ale ich bogate znaczenie i symbolika sprawiają, że są bardzo imponujące. Więc które z nich znalazłeś na krótkiej liście dla swojego malucha??

ZASTRZEŻENIE: Należy zauważyć, że nazwy te mogą mieć różne znaczenia w różnych krajach, kulturach i językach. Dlatego upewnij się, że w pełni rozumiesz symbolikę imienia w lokalnej kulturze, zanim wybierzesz je dla swojego dziecka. Nie powinieneś polegać na materiale przedstawionym w tym artykule, ponieważ informacje te nie są poparte rozległymi badaniami ani opiniami ekspertów.