Zgodnie z wierzeniami hinduistycznymi, uważa się za pomyślne i szczęśliwe, jeśli dziecko zostanie nazwane zgodnie z rządzącym nakshatra w momencie narodzin. Dla tych, którzy mają swoje dziecko w Uttarashada nakshatra, mamy dla Ciebie listę imion dzieci Uttarashada nakshatra. Te konkretne imiona dla dzieci zaczną się od wyznaczonych sylab lub liter początkowych zgodnie ze znakiem zodiaku.

imiona dla dzieci uttarashada nakshatra

Dzisiaj zobaczymy imiona Uttarashada nakshatra dla chłopców i dziewcząt urodzonych w tym tysiącleciu.

Uttarashada Nakshatra i jej cechy charakterystyczne:

Uttarashada nakshatra jest 21 z 27 znaków w indyjskiej astrologii wedyjskiej. Nakshatra waha się od 26,40 strzelca do 10 w znaku zodiaku Koziorożec. Symbolem Uttarashada nakshatra jest małe łóżko, a gwiazda będzie pod wpływem słońca.

Mówi się, że urodzeni w gwieździe narodzin Uttarashada są bardzo łagodni, opiekuńczy i łagodni. Są prywatni i introwertyczni, znani z cierpliwości i pasji. Również dzieci Uttarashada nakshatra są bardzo odpowiedzialne, zawsze biorą zadania na swoje barki i są wdzięczne jako osoby. Są posłuszni starszym, zaangażowani w różne prace, a także inteligentni.

Uttarashada Nakshatra Nazwy rozpoczynające się od liter/sylab:

Jeśli twoje maleństwo urodzi się w Uttarashada nakshatra, pomyślne i szczęśliwe jest, jeśli jego imię zaczyna się od

Bhe, Bho, Ja, Jaa, Ji, Jee, Bha, Be, Bo.

W przypadku, gdy szukasz nazewnictwa zgodnego z padas,

  • Imiona Uttarashada nakshatra pierwszej pada zaczynają się od Bhe.
  • Uttarashada nakshatra 2nd pada imiona z Bho
  • Nazwy 3. pada Uttarashada nakshatra z Ja
  • Imiona Uttarashada nakshatra 4th pada zaczynają się od Ji.

Imiona dla dzieci Uttarashada Nakshatra urodzone z ich znaczeniem:

No to ruszamy; przygotowaliśmy listę imion dla urodzonych w Uttarashada nakshatra wraz z ich znaczeniami. Zbadajmy je razem.

Uttarashada Nakshatra Baby Boy Imiona:

1. Bheem:

Nazwa Bheem jest dość popularna w indyjskich domach. Nazwa Bheem pochodzi od opowieści Pandawów i opowieści mitologicznych. Bheem oznacza także straszny.

2. Bhoomik:

Jeśli chcesz mieć znaczącą, ale uroczą i tradycyjną nazwę, Bhoomik może być dobrym wyborem. Bhoomik oznacza ziemię lub Pana Ziemi w kilku językach indyjskich. Jest jednym z popularnych nazw Uttarashada nakshatra Dhanu Rashi.

3. Jaagrav:

Jaagrav oznacza czujny, rozbudzony i czujny. Nazwa oznacza również słońce i inne nazwy Agni. Jest to nowoczesny, ale znaczący i klasyczny wybór imienia dla chłopca dla Uttarashada nakshatra.

4. Jaasvin:

Jeśli chcesz supernowoczesnego i współczesnego, rzadkiego wyboru imienia dla chłopca dla Uttarashada nakshatra, Jaasvin może być dobrym wyborem. Jaasvin oznacza święty lub święty.

5. Jagadesz:

Jagadesh oznacza króla wszechświata. Oznacza to również władcę świata lub dostawcę świata. Jest to bardzo popularna i popularna tradycyjna nazwa dla chłopców. To są potoczne nazwy Uttarashada nakshatra.

6. Jagan:

Jagan to krótkie, ale powszechne imię chłopca, szczególnie w gospodarstwach domowych telugu i kannada. Oznacza świat lub wszechświat. Jest to popularne imiona dla chłopców dla Uttarashada nakshatra.

7. Jaideep:

Nazwa Jaideep pochodzi od dwóch słów w języku hindi Jai i Deep. Jai oznacza zwycięstwo, a Deep oznacza światło. Odtąd nazwa symbolizuje zwycięstwo światła.

8. Jainil:

Jainil to nowoczesna i nowa nazwa dla niemowląt. Jednak znaczenie jest dość tradycyjne. Jainil oznacza zwycięskiego boga. Oznacza to również Zwycięstwo Błękitu. To są nowe imiona dla niemowląt dla Uttarashada nakshatra.

9. Jaivin:

Jaivin lub Jaiwin oznacza zwycięzcę. Pochodzi od zachodniej nazwy Indo; ale oznacza też uczciwy, błyskotliwy i pełen aspiracji. To urocze imię chłopca dla Uttarashada nakshatra.

10. Janak:

Jeśli szukasz bardzo kreatywnej i znaczącej nazwy, Janak może być dobry. Janak oznacza twórcę lub ojca.

11. Janita:

Janith lub Janit oznacza urodzony. Pochodzi z języka hindi i sanskrytu i jest krótkim i uroczym imieniem dla małego chłopca dla Uttarashada nakshatra.

12. Japonia:

Japonia oznacza zmianę modlitw lub uwielbienia. Nazwa oznacza również recytację. Ta nazwa pochodzi z sanskrytu. Uwielbiamy te tradycyjne męskie imiona Uttarashada nakshatra.

13. Jaśank:

Jashank oznacza wyznawcę Sziwy. Jest to powszechne imię chłopca w północnych Indiach; jednak jest to wyjątkowy wybór dla noworodków.

14. Jawin:

Javin oznacza szybki i szybki. Symbolizuje również konia i jelenia. Chociaż początki imienia nie są jeszcze dobrze ugruntowane, jest to wyjątkowe i odświeżające nowe imię dla chłopca.

15. Jayaditya:

Jayaditya oznacza zwycięskie słońce. Nazwa pochodzi od dwóch słów Jaya i Aditya w sanskrycie. Jest to urocze i znaczące imię chłopca Uttarashada nakshatra.

16. Jayan:

Jayan to krótkie i urocze imię. Oznacza zwycięstwo i pochodzi z języka hinduskiego i sanskrytu dla imienia chłopców w Uttarashada nakshatra.

17. Jayanth:

Jayanth ponownie oznacza zwycięski. Jednak ta nazwa jest stosunkowo bardzo popularna i powszechna, urocza nazwa chłopca dla Uttarashada nakshatra.

18. Jayasoorya:

Jayasoorya lub Jayasurya to znowu powszechna nazwa zaczynająca się od “jay”. “Nazwa oznacza zwycięskie słońce. Pochodzi z sanskrytu. To są tradycyjne imiona dla chłopców dla Uttarashada nakshatra.

19. Jigar:

Jigar to krótka i urocza, ale bardzo powszechna nazwa w północnych Indiach. Oznacza serce w języku hindi. Jest to współczesna nazwa dla Uttarashada nakshatra.

20. Dżihan:

Jihan oznacza wszechświat, świat. To także skakanie. Jihan to stosunkowo nowy wybór imienia dla chłopca dla urodzonych w Uttarashada nakshatra.

21. Dżisznu:

Jishnu to popularna nazwa południowoindyjska. Jest to popularne imię chłopca dla Uttarashada nakshatra w języku tamilskim i malajalam. Jishnu oznacza triumfujący. Symbolizuje również Pana Vishuh.

22. Dżiten:

Jiten to urocze imię północnoindyjskiego chłopca wywodzące się z języka hindi. Imię Jiten oznacza zwycięski.

23. Dżitesz:

Jitesh znowu oznacza Boga Zwycięstwa lub zawsze zwycięzcę. Te imiona Uttarashada nakshatra dla chłopca to współczesny wybór współczesnej nazwy dla urodzonych na Uttarashada nakshatra.

24. Jivan:

Jivan oznacza życie w języku hindi i sanskrycie. Symbolizuje także życiodajne lub niosące życie. Czy nie jest to takie cudowne i filozoficzne imię dla chłopców w Uttarashada nakshatra.

25. Jiyan:

Uwielbiamy imię Jiyan. Jiyan zawsze oznacza bliski sercu i oznacza szczęśliwy. To urocza i urocza nowoczesna nazwa. Jest to jedna z nowych nazw Makar Rashi uttarashada nakshatra dla niemowląt.

Nazwy dziewczynek Uttarashada Nakshatra:

26. Bhoomika:

Bhoomika to jedno z naszych ulubionych imion dla dzieci. Imię Bhoomika oznacza ziemię. Jest to powszechne, ale bardzo klasyczne i wiecznie zielone imię dla dziewczynki dla Uttarashada nakshatra.

27. Bhoopali:

Bhoopaali to imię Ragi w świecie muzyki. Jeśli jesteś frajerem muzyki, możesz nazwać swoje dziecko po Bhoopali i też brzmi pięknie.

28. Jaagrithi:

Jaagrithi oznacza przebudzenie lub istnienie. Jest to rzadkie i pięknie brzmiące imię dziewczynki dla Uttarashada nakshatra.

29. Jaahnavi:

Jaahnavi lub jahnavi to obecnie powszechne imię dziewczynki w różnych stanach. Jahnavi oznacza światło księżyca. Oznacza to również rzekę Ganges. Czy to nie jest urocze i urocze imię dla dziewczynki??

30. Jaamini:

Jaamini oznacza noc lub ciemność. Nie jest to powszechnie spotykana nazwa, ale brzmi bardzo uroczo i pięknie. Uwielbiamy te imiona dziewczynek dla Uttarashada nakshatra.

31. Jagathi:

Jagathi oznacza wszechświat i ziemię. Nazwa symbolizuje również nieskończoność i nieskończoność. Nazwa pochodzi z sanskrytu.

32. Jaini:

Jaini oznacza zwycięską dziewczynę. Oznacza to również dar od Boga. Jest to współczesne słodkie i krótkie imię dziewczynki dla Uttarashada nakshatra.

33. Jaishnavi:

Jaishnavi oznacza Boginię Zwycięstwa. Jest to nazwa rzadka, ale piękna i tradycyjna w swoim znaczeniu i symbolice. To są piękne imiona żeńskie Uttarashada nakshatra.

34. Jalaja:

Imię Jalaja to bardzo literacka i artystyczna nazwa twórcza. Jalaja oznacza lotos lub ten, który pochodzi z wody. To żeńskie imiona Uttara Ashada nakshatra symbolizują również boginię Lakshmi.

35. Dżamuna:

Imię Jamuna oznacza świętą rzekę Yamuna. Jest to bardzo popularna i tradycyjna, ale klasyczna i klasyczna wiecznie zielona nazwa dla dziewczynki Uttarashada nakshatra.

36. Jana:

Jana to bardzo krótkie i urocze, ale znaczące imię dla dziewczynki. Imię Jana oznacza urodzoną odważną duszę. Całkiem uwielbiamy te żeńskie imiona dziewczynki Uttarashada nakshatra.

37. Dżanaki:

Janaki to inne imię bogini Sity. Oznacza to również córkę Janaka. To znowu powszechne i tradycyjne imię dla dziewczynki.

38. Dżanawi:

Janavi oznacza rzekę Ganga. Oznacza to również życie cenne lub przypominające klejnot. Jest to bardzo rzadki, a jednocześnie piękny i klasyczny wybór imienia dla dziewczynki dla Uttarashada nakshatra.

39. Janita:

Janita oznacza anioła lub urodzony. Nie jest to zbyt popularne imię dla dziewczynki, ale jest to nowy wynalazek i piękny, znaczący. To urocze imiona Uttarashada nakshatra dla dziewczynki.

40. Jasmika:

Jasmika oznacza zapach. Oznacza również piękno i symbol wieczności i nieskończoności. Nazwa jest nowym, a jednocześnie bardzo rzadkim wyborem dla dzieci urodzonych w Uttarashada nakshatra. Kochamy to imię!

41. Jasvi:

Jasvi to krótkie, pięcioliterowe imię dla dziewczynki. To oznacza determinację. Oznacza to również tego, który otrzymuje wszystkie kredyty. To nowoczesny i niepowtarzalny wybór imienia dla dziewczynki dla współczesnych rodziców.

42. Jaya:

Jaya to bardzo popularne i znane indyjskie nazwisko. Imię Jaya oznacza Boginię Durgę lub Zwycięstwo. To również oznacza podbój.

43. Jayani:

Jayani to piękne imię dla dziewczynki, ale tradycyjne w znaczeniu. Oznacza pomyślny, zwycięski. Te imiona dziewczynek dla Uttarashada nakshatra oznaczają również Pana Ganesha.

44. Jayna:

Jayna to piękne współczesne imię. Jayna oznacza dobry charakter.

45. Jia:

Jia to urocze i bardzo krótkie imię dla dziewczynki, co oznacza ukochaną. Alternatywna pisownia tego imienia to Jiya lub Jiyah.

46. ​​Jigna:

Jigna to termin literacki, który symbolizuje intelektualną ciekawość. Nazwa nie jest jeszcze powszechnie spotykana, ale jeśli wolisz unikalną i kreatywną nazwę, może to być dobra okazja.

47. Dżisza:

Jisha oznacza osobę emocjonalną lub osobę z dobrymi uczuciami. Jest to popularna nazwa w północnych Indiach, ale jest bardzo uroczym i uroczym wyborem dla urodzonych w Uttarashada nakshatra.

48. Jivi:

Jivi to kolejny krótki i piękny wybór nazwy. Imię Jivi oznacza życie lub nieśmiertelność.

49. Dżijana:

Jiyana oznacza siłę lub Bóg jest łaskawy. Pochodzi z lokalnych języków indyjskich, ale jest to bardzo rzadkie imię, które w ogóle nie jest powszechnie spotykane.

50. Jivika:

Jivika to urocza dziewczynka, którą można znaleźć głównie w północnoindyjskich stanach hindi. Oznacza źródło życia lub życiodajne. Jest to piękny wybór imion dla dziewczynek dla Uttarashada nakshatra.

Imiona dla dzieci unisex dla Uttarashada Nakshatra Borns:

51. Jinal:

Jinal oznacza Pana Wisznu. Oznacza to również życzliwą, dobroduszną osobę, która jest idealnym imieniem zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek w Uttarashada nakshatra.

52. Dżiszna:

Imię Jishna ponownie jest związane z Panem Wisznu. Oznacza to również Lord Ganesh i jest idealną nazwą unisex o tradycyjnym znaczeniu, odpowiednim dla chłopców i dziewcząt.

53. Jital:

Jital oznacza zwycięzcę lub zwycięzcę. Nazwa jest odpowiednia zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek w nakshatra Uttarashada.

54. Jameel:

Jameel oznacza Lorda Murugan. Oznacza to również Boginię Saraswati lub ogień. Jest to bardzo wyjątkowy i piękny wybór imienia dla dziewczynki.

55. Janya:

Janya to także urocze i rzadkie, wyjątkowe imię dla chłopców i dziewczynek. Oznacza życie i kochanie lub urodzony.

Bliźniacze imiona dla dzieci dla Uttarashada Nakshatra:

56. Jaagrath – Jaagrav:

Jaagrath i Jaagrav to urocze imiona dla bliźniaków. Imię Jaagrath oznacza przebudzony. Jaagrav oznacza czujny lub czujny.

57. Jaanvi – Jaanya:

Jaanvi i Jaanya to urocze i krótkie rymowane imiona dla dziewczynek. Nazwa Jaanvi oznacza rzekę Ganga. Jaanya oznacza życie, urodzone lub kochane.

58. Jagadish – Jagmatha:

Jeśli chcesz mieć tradycyjne imię dla dziecka, jest to idealne. Jagadish oznacza króla świata lub Pana Świata. jagmatha oznacza Boginię Durgę. Są to znaczące wybory dla bliźniaków dla chłopca i dziewczynki.

59. Jagvi – Jagvir:

Jagvi i jagvir rymują bliźniacze imiona dla dziewczynek i chłopców. Imię Jagvi oznacza światowy. Jagvir oznacza wojownika świata lub zwycięzcę

60. Jitha – Jithan:

Jitha i Jithan zarówno symbolizują, jak i oznaczają zwycięstwo lub podbój. Są to wybory bliźniaczych dziewczynek i chłopców o podobnych znaczeniach i rymach.

Mamy nadzieję, że podobało Ci się czytanie tych pięknych i znaczących pomysłów na nazwy dzieci Uttarashada nakshatra. Daj nam znać, jak chcesz nazwać swojego malucha; kochamy cię słyszeć.

Zastrzeżenie:

Wszystkie nazwy podane powyżej mają swoje znaczenie w kontekście i czasie. Te znaczenia i symbole mogą się zmieniać w zależności od różnych kultur, krajów, regionów i języków. Radzimy przeprowadzić szeroko zakrojone badania przed zrozumieniem kilku interpretacji związanych z nazwą.