Holenderskie nazwiska zawsze były szlachetne i związane z ich kulturą. Ich imiona są klasyczne i będą wyróżniać się na tle innych imion. Jeśli pociągają Cię holenderskie imiona, nasza lista holenderskich imion z pewnością pomoże Ci znaleźć odpowiednią dla Twojej córeczki lub chłopca. Ewentualnie, jeśli szukasz fajnych unikalnych nazw unisex, mamy to również objęte. Czytaj.

Najlepsze holenderskie imiona dla dziewczynek:

Oto lista 20 najlepszych i popularnych holenderskich imion dla dziewczynek

Holenderskie imiona dziewczyn:

1. Aleeta:

Mówi się, że to tradycyjne holenderskie imię żeńskie „Aleeta” pochodzi od holenderskiej formy „Adelheid”. Nazwa jest dość pociągająca i można powiedzieć, że jest całkowicie odpowiednia do nazwania pięknej holenderskiej dziewczynki. Aleeta oznacza „mała skrzydlata” lub „bogini” w języku angielskim.

2. Aleen:

Mówi się, że ta tradycyjna holenderska dziewczyna o imieniu „Aleen” wywodzi się z kultury celtyckiej i holenderskiej. To jedno z najwspanialszych imion wszechczasów. Aleen oznacza „uczciwy” lub „dobrze wyglądający kobiecy”. Przypomina piękno i wdzięk i dlatego jest jednym z najczęściej używanych tradycyjnych holenderskich imion żeńskich.

3. Arabella:

Pochodzenie tej pięknej tradycyjnej holenderskiej dziewczyny można prześledzić w języku niderlandzkim, niemieckim. Kultura łacińska i angielska. Bella oznacza „piękny” po łacinie. Ta nazwa jest dość powszechna w Wielkiej Brytanii i faktycznie pojawia się dość często w literaturze brytyjskiej. Wyrafinowana elegancja tej nazwy sprawiła, że ​​jest to znak firmowy dla rodziców.

4. Bente:

Bente to piękna holenderska nazwa, która jest bardzo popularna. Nazwa oznacza “odważny” i jest odmianą męskiego imienia Benedykt. Nazwa ma holenderskie pochodzenie.

5. Dael:

Pochodzenie tej tradycyjnej holenderskiej dziewczyny pochodzi z kultury holenderskiej i angielskiej. Znaczenie tej nazwy to „mała dolina” w języku niderlandzkim i „osoba mieszkająca w dolinie” w języku angielskim. Ta nazwa wykazuje pewne powinowactwo do natury i jest po prostu jedną z najlepszych nazw wszechczasów, która ma tak wielkie znaczenie, a jeśli szukasz czegoś całkowicie niesamowitego i wyjątkowego, to jest to nazwa, na którą idziesz.

6. Żonkil:

Pochodzenie tej tradycyjnej holenderskiej nazwy dziewczynki pochodzi od kwiatu „żonkil” i jest powszechne w kulturach holenderskich i celtyckich. Jest to w zasadzie nazwa kwiatu i dlatego jest to jedna z najlepszych nazw dla holenderskich dziewczynek. Nazwa brzmi dość interesująco i jest bez wątpienia jednym z najładniejszych imion, jakie można zaoferować córeczce.

7. Elsje:

Elsje oznacza “przyrzeczony Bogu” i jest odmianą imienia Elsa. Elsje to holenderskie imię i jest jednym ze staroświeckich holenderskich imion.

8. Linia:

Kolejna odmiana Eliane.Eline to holenderska nazwa, która oznacza “perłę”. To jedno słynne holenderskie imię dla twojej córeczki.

9. Evi:

Evi to holenderskie imię dla twojej córki. Nazwa jest krótka i bardzo łatwa do nauczenia. Ta nazwa jest czasami używana jako słodki holenderski pseudonim do przemyślenia.

10. Famki:

Famke oznacza małą dziewczynkę. Jest to również imię dziecka z Holandii, ponieważ jest bardzo popularne w sąsiednich częściach Holandii.

11. Gwen:

Imię Gwen to imię dziewczynki pochodzenia walijskiego, co oznacza „białe kółko”. To tradycyjne holenderskie imię żeńskie jest jednym z najfajniejszych imion w historii i jest jednym z najlepszych imion, których możesz szukać, gdy masz zamiar nazwać swoją holenderską córeczkę. Jeśli szukasz czegoś wyjątkowego i odmiennego od pozostałych, to wydaje się, że jest to idealny wybór.

12. Hannie:

Hannie to holenderskie imię żeńskie, które oznacza “współczujący”. Nazwa jest holenderską wersją Johanny. Jednak Hannie to zasadniczo holenderskie imię dziewczyny.

13. Przystań:

Haven to holenderskie imię żeńskie, które oznacza “port”.

14. Ilse:

Ilse to imię dziecka w Holandii. Nazwa jest holenderską wersją angielskiej nazwy Ilsa. Nazwa stała się jeszcze bardziej popularna dzięki filmowi animowanemu „Kraina lodu”.

15. Jadeit:

Bardzo często słyszana nazwa, Jade jest kamieniem szlachetnym i jest nazwą z języka hiszpańskiego. Jade jest jednak powszechnie używany przez holenderskich rodziców dla swoich dzieci. Jade to holenderskie amerykańskie imię.

16. Lara:

Lara oznacza “cytadelę” i jest bardzo popularnym holenderskim imieniem dla córeczki. Nazwa jest zdrobnieniem rosyjskiego imienia Larissa.

17. Luna:

Luna to imię rzymskiej bogini. Nazwa znajduje się teraz na szczycie listy. Stało się coraz bardziej popularne po postaci z Harry’ego Pottera, Lunie Lovegood.

18. Lieke:

Liekemeans “anielski” i jest bardzo rzadkim holenderskim imieniem dla dziewczynki.

19. Życie:

Liv to kolejne popularne holenderskie imię dla dziecka, które oznacza życie. Liv jest obecnie najczęstszym wyborem imion dla dziewczynek przez wielu rodziców.

20. Marit:

Marit oznacza “perłę” i brzmi bardzo po królewsku. Nazwa jest bardzo nietypowa i była bardzo popularna wśród norweskiej kultury.

21. Maud:

Maud to holenderska wersja imienia Matylda. Ta nazwa była bardzo popularna wśród Holendrów dawno temu. Imię nie jest teraz często słyszane i zostało zdegradowane do drugiego imienia.

22. Malou:

Malou to popularna holenderska angielska nazwa. Nazwa Malou stała się bardzo popularna i została przyjęta przez wielu angielskich rodziców.

23. Noa:

Bardzo ładny holenderski pseudonim, Noa jest również wybierany jako główne imię przez wielu rodziców. Noa oznacza “ruch”. Jeśli szukasz imienia religijnego, Noa jest dobrym wyborem, ponieważ ma również odniesienie biblijne.

24. Rachel:

Mówi się, że pochodzenie tego tradycyjnego holenderskiego imienia żeńskiego pochodzi z hebrajskiego w Starym Testamencie Biblii. Znaczenie słowa Rachel to „samica owiec”. Chociaż znaczenie tego imienia nie jest tak efektowne, jest to jedno z najfajniejszych imion w historii i jest jednym z najlepszych imion, których możesz szukać, gdy masz zamiar nazwać swoją holenderską córeczkę.

25. Sanne:

Sanee to niezwykle popularne imię holenderskiej dziewczyny. Sanne ma prawdziwe holenderskie pochodzenie i będzie bardzo dobrym wyborem dla rodziców szukających nietuzinkowego imienia.

26. Schuyler:

Nazwa może być trudna do wymówienia, ale jest to piękna holenderska nazwa, która oznacza “uczony”. To będzie bardzo dobre imię dla wszystkich rodziców, którzy chcą nazwać swoje dziecko czymś dużym.

27. Sofie:

Sofie to imię pochodzenia holenderskiego, które jest popularnym wyborem dla dziewczynek.

28. Tess:

Tess to imię, które jest wariantem imienia Theresa. Ta nazwa jest bardzo popularna wśród holenderskich rodziców. Tess będzie imieniem, które będzie łatwe do nauczenia dla dziecka.

29. Werena:

Verena oznacza “z mostu”. Verena to piękne i znane holenderskie imię.

Holenderskie imiona chłopców i ich znaczenie:

1. Sztuka:

Imię chłopca „Aart” jest pochodzenia holenderskiego i niemieckiego. Znaczenie tego najlepszego holenderskiego imienia chłopca jest „potężne jak orzeł”, dlatego można je uznać za jedno z najlepszych imion dla holenderskich chłopców.

2. Abe:

Mówi się, że holenderskie imię chłopca „Abe” pochodzi z hebrajskiego, co oznacza „ojciec wielości”. Ta popularna nazwa dziecka ma piękne znaczenie i jest bez wątpienia jedną z najlepszych nazw dla męskich holenderskich dzieci. Nazwa oznacza „człowiek szlachecki” w języku angielskim. Jeśli szukasz przyzwoitego holenderskiego imienia dla swojego dziecka, to może być to?.

3. Bonifacjusz

To holenderskie imię chłopca oznacza “czyni dobrze”. Bonifacius to bardzo przemyślane imię, o którym rodzice mogą pomyśleć.

4. Kade:

Nazwa „Cade” to holenderska angielska nazwa dla chłopców, która oznacza „okrągły lub beczkowy”. To bardzo popularna i stylowa nazwa dla chłopców. Znaczenie tej nazwy jest „okrągłe” i wyraźnie brzmi też całkiem nieźle. Jeśli szukasz czegoś zupełnie wyjątkowego i urzekającego, to ta nazwa jest zdecydowanie dla Ciebie.

5. Daan:

Daan jest bardzo popularnym imieniem dla holenderskich chłopców i wywodzi się z kultur holenderskich i celtyckich. Daan ma proste znaczenie, które tak naprawdę nie ma nic wspólnego z wymową imienia. To znaczy „Pan jest moim sędzią”. Znaczenie tego słowa jest bardzo płodne i godne podziwu, co czyni go idealnym wyborem wśród rodziców.

6. Kutas:

Dirck to holenderska forma imienia Theodoric.

7. Sztylet:

Dirk to holenderskie imię męskie, które jest bardzo popularnym wyborem. To nazwa pochodzenia holenderskiego, która teraz zyskuje na popularności.

8. Elmo:

Elmo jest pochodzenia holenderskiego i jest również szeroko stosowany przez Włochów. Nazwa oznacza “kask, ochrona”. To imię ma związek religijny i jest imieniem św. Elma, potocznym imieniem św. Erazma, świętego marynarzy.

9. Espen:

Espen to holenderskie imię męskie, które oznacza “Niedźwiedź Boga”.

10. Gerritt:

Dość nietypowe i rzadkie holenderskie imię chłopca, Gerritt, jest wariantem zasad Geralda włócznią. To nazwa silnie związana z kulturą holenderską.

11. Hans:

Hans to niemiecka i holenderska nazwa dla chłopców. Oznacza to “Bóg był łaskawy” i jest również uważany za wariant imienia Jan.

12. Szkoda:

Nazwa w języku angielskim taka jak Harm brzmiałaby negatywnie. Jednak w języku niderlandzkim nazwa ta jest krótką formą imienia Herman.

13. Hendrik:

Hendrik to popularne holenderskie imię dla chłopców. To znaczy “rządzi domem”.

14. Jaap:

Jaap to bardzo popularne holenderskie imię chłopca, które oznacza “znajomą formę”.

15. Johan:

Johan to nordycka wersja imienia John.

16. Karel:

Karel może brzmieć jak niezwykłe imię dla małych chłopców, ale jest dość popularny. To znaczy “silny, męski”. Oprócz holenderskiego pochodzenia, nazwa również ma czeskie pochodzenie.

17. Kerstan:

Kerstan jest holenderską nazwą dla chłopców i była kiedyś bardzo popularną nazwą.

18. Larze:

Larz to mieszanka pochodzenia holenderskiego i niemieckiego. Nazwa jest odmianą innych imion, takich jak Larry i Lawrence.

19. Markus:

Imię związane z mitologią, Markus to rzymski bóg płodności Mars, od którego pochodzi imię March. Chociaż nazwa nie jest pochodzenia holenderskiego, jest coraz częściej słyszana i używana przez wielu holenderskich rodziców dla swoich dzieci.

20. Neil:

Nazwa „Neil” pochodzi z kultury gaelickiej i celtyckiej. Ta najlepsza holenderska nazwa chłopca jest dość piękna i ma zupełnie inne znaczenie w porównaniu z poprzednimi. Imię „Neil” oznacza kogoś, kto jest mistrzem w języku gaelickim, a także w kulturze irlandzkiej, dynastią królów założoną przez Neila z Dziewięciu Zakładników. Ta nazwa nosi wyrafinowaną elegancję holenderskiego chłopca.

21. Pieter:

Pieter to imię pochodzenia holenderskiego. Oznacza „rock” i jest obecnie szeroko stosowany.

22. Pim:

Pim to bardzo uroczy holenderski pseudonim. Nazwa jest czasami używana również jako nazwa główna. Nazwa jest krótką formą imienia William.

23. Radley:

Mówi się, że ta najlepsza holenderska nazwa dla chłopca „Radley” pochodzi od angielskiego słowa oznaczającego „z lub w pobliżu czerwonej łąki”. Bardziej znaczące znaczenie nazwy Radley to „czerwony las”. Nazwa najlepiej pasuje do chłopców i jest jednym z najlepszych holenderskich imion dla dzieci, jakie kiedykolwiek znajdziesz.

24. Skylar:

Skylar to tradycyjna holenderska nazwa dla mężczyzn. Chociaż nazwa jest chłopcem, jest używana głównie dla kobiet. Nazwa jest odmianą imienia Schuler.

Holenderskie imiona i znaczenia dla bliźniaków:

1. Adria i Adrian:

Jeśli bliźniacy to chłopiec i dziewczynka, to imiona Adrie i Adrian mogą być po prostu więcej niż idealne. Nazwa „Adria” pochodzi od łacińskiego słowa oznaczającego „ciemną” lub „dziewczynę o czarnych oczach”. Ta nazwa jest powszechna wśród holenderskich imion dziewczynek, a także ma elegancki pierścień. Nazwa „Adrian” pochodzi od łacińskiego słowa oznaczającego „ciemny”. Nazwa pierwotnie odnosi się do osoby, która mieszkała w pobliżu Morza Adriatyckiego. Ostatnio imię „Adrian” wspina się w rankingach holenderskich chłopców, aby stać się najpopularniejszym niż kiedykolwiek.

2. Alima i Alina:

Jeśli bliźnięta to dwie dziewczynki, to imiona Alima i Alina mogą załatwić sprawę. Nazwa „Alima” pochodzi od arabskiego słowa oznaczającego „poznawczą” lub „dziewczynę, która zna taniec i muzykę”. Imię „Alina” jest powszechne w języku celtyckim, gaelickim, greckim, łacińskim i rosyjskim. Znaczenie tego imienia to „piękny lub sprawiedliwy”. Oba te egzotyczne imiona są bardzo popularne wśród holenderskich imion dziewczynek i wydają się być idealnym wyborem do nazwania bliźniaka i dziewczynki.

3. Hanson i Henrick:

Jeśli bliźnięta stanowią dwóch małych chłopców, imiona Hanson i Henrick mogą być imionami, których szukasz. Mówi się, że imię „Hanson” ma skandynawskie pochodzenie i oznacza „syn Jana”. Imię „Henrick” ma pochodzenie krzyżackie i oznacza „władcę majątku”. Oba te popularne imiona są piękne, pociągające i atrakcyjne i znajdują się na szczycie listy holenderskich imion dla chłopców i wydają się być idealnym wyborem do nazywania bliźniaczych chłopców.

4. Dick i Dwight:

Jeśli bliźnięta to dwóch chłopców i szukasz dwóch egzotycznych i atrakcyjnych imion dla swoich dzieci, to na tym twoje poszukiwania się kończą. Nazwa „Dirck” jest pierwotnie tradycyjną holenderską i jest holenderską formą Teodoryka. Nazwa „Dwight” jest odmianą Dewitt, holenderskiego nazwiska oznaczającego „blond” lub „biały”. Oba te imiona są atrakcyjne i znajdują się na szczycie listy holenderskich imion dla chłopców i wydają się być idealnym wyborem imion dla bliźniaków chłopców.

5. Mina i Maryse:

Jeśli masz bliźniaczki, imiona Mina i Marys mogą być dobrym wyborem. Nazwa „Mina” jest tradycyjnym holenderskim słowem i ma holenderskie, perskie i niemieckie pochodzenie. Ta nazwa oznacza „zdecydowany obrońca” w języku niemieckim i „kamień szlachetny” w języku perskim. Nazwa „Mina” jest powszechna w języku celtyckim, gaelickim, greckim, łacińskim i rosyjskim. Imię Maryse to holenderska forma Mary – Matki Jezusa Chrystusa. Oba te egzotyczne imiona są bardzo popularne wśród holenderskich imion dziewczynek i wydają się być idealnym wyborem do nazywania bliźniaczych dziewczynek.

6. Kyler i Skyler:

Jeśli bliźniacy to chłopiec i dziewczynka, to imiona Kyler i Skyler mogą być po prostu więcej niż idealne. Nazwa „Kyler” pochodzi od gaelickiego słowa oznaczającego „mieszkanie w pobliżu wąskiego kanału”. Ta nazwa jest powszechna wśród holenderskich imion dla chłopców, a także ma elegancki pierścień. Nazwa „Skyler” to tradycyjne holenderskie słowo, które oznacza „Scholar”. Ostatnio imiona „Kyler” i „Skyler” wkradły się w holenderskie szeregi imion dla dzieci i są idealnym wyborem, jeśli chodzi o nazywanie bliźniaków stanowiących chłopca i dziewczynkę.

Holenderskie nazwy unisex:

Oto kilka uniseksowych imion dla Twojego maleństwa.

a. Dael:

Dael oznacza “mała dolina”. Nazwa ma również angielskie pochodzenie i oznacza “mieszka w dolinie”.

b. Przystań:

Inną uniseksową nazwą pochodzenia holenderskiego jest Haven. Z czasem stał się coraz bardziej popularny.

C. Styczeń:

Jan to bardzo nowoczesne i unikalne holenderskie imię pochodzenia holenderskiego.

D. Karel:

Karel oznacza “silny”. Ta uniseksowa nazwa ma holenderskie pochodzenie.

mi. Schuyler:

Ta nazwa oznacza “uczony”.

Ważnym zadaniem po porodzie będzie rozpoczęcie szukania nazwisk. Jeśli szukasz czegoś egzotycznego i pięknego, klasyczne holenderskie nazwiska z pewnością zrobią na Tobie wrażenie. Spójrz na naszą listę holenderskich imion dla swojego dziecka. Omówiliśmy również ich znaczenie, co pomoże w łatwiejszym wyborze.