Wybór jednego imienia z morza imion jest niewątpliwie trudnym zadaniem. Ponownie, radzenie sobie z wymową i pisownią byłoby trudne, jeśli wybierzesz skomplikowaną. Jednak nazywanie imienia dziecka po księżycu jest obecnie bardzo modne. Wybór jednego z pięknych imion księżyca to znowu świetna myśl, gdy twoje dziecko przybywa, gdy księżyc świeci na niebie. Istnieją różne nazwy księżyca w różnych językach, a wybór jednej z nich niewątpliwie będzie gorączkowy. Wybór nazwy inspirowanej pięknym ciałem niebieskim lub jego tajemniczą, uspokajającą, szalenie i oświecającą naturą z pewnością doda wiązki miłości oparte na wzorach, kształtach i rozmiarach księżyca.

księżycowe imiona dla dzieci

Top 65 księżycowych imion dla dzieci:

25 imion dla dziewczynek, które oznaczają księżyc:

1. Neoma:

Neoma jest jedną z powszechnie używanych imion księżycowych dla córeczki w języku greckim. Nazwa oznacza pełnię księżyca.

2. Księżyc:

To może cię zaskoczyć, ale pierwotnie nazwa ta jest również powszechnie akceptowana dla niemowląt. Nazwa pochodzi od ekscentryka o francuskim pochodzeniu.

3. Hala:

Jeśli szukasz arabskich imion księżycowych dla dziewcząt, Hala jest idealną nazwą. Nazwa ma również pochodzenie arabskie.

4. Badrija:

Jeśli szukasz tradycyjnych imion dla dziewczynek oznaczających Księżyc, Badriyah najlepiej pasuje do pochodzenia azjatyckiego. Znaczenie nazwy to pełnia księżyca.

5. Amaris:

Jedno z najładniejszych imion dziewczynek związanych z księżycem, Amaris, oznacza dziecko Księżyca. Bóg nadał to niezwykłe imię po irlandzku.

6. Jaci:

Jeśli szukasz imion dla dziewczynek związanych z księżycem w języku amerykańskim, Jaci idealnie pasowałaby do twojego malucha. Nazwa pochodzi z plemiennego pochodzenia.

7. Lucyna:

Kolejne amerykańskie imiona związane z księżycem, Lucineoznacza sam księżyc. Nazwa pochodzi z Ameryki, znanej również jako Lucy and Lucine.

8. Candra:

Oto jedno z imion żeńskich oznaczające imię księżyca, zaczerpnięte ze starożytnych opowieści. Nazwa pochodzi z Indonezji, a oznacza blask księżyca.

9. Kamaria:

Co powiesz na imiona księżycowe kobiet w suahili? Kamaria to idealna nazwa, która opisuje piękno księżyca, a nawet światło księżyca. Pochodzi z plemiennego pochodzenia Kenii.

10. Hakidonmuya:

Jeszcze jedno imię księżycowego dziecka, to imię należy do amerykańskiego społeczeństwa. Ta nazwa oznacza czas czekającego Księżyca z pochodzenia w Ameryce w XIX wieku.

11. Luna:

Jeśli szukasz mocnych nazw związanych z księżycem, luna jest najbardziej mieniącą się nazwą pochodzącą z Ameryki Łacińskiej.

12. Diana:

Diana jest z listy imion z Księżycem w nich. Nazwa oznacza rzymską boginię dziewictwa, polowań i księżyca, pochodzącą z Francji.

13. Deva:

Diva jest jednym z indyjskich imion księżycowych popularnych jako hinduska bogini Księżyca. Nazwa pochodzi z Indii; jednak później przeprowadzono ją w innych językach azjatyckich.

14. Cynthia:

Oto inne greckie imiona dla dzieci w pełni księżyca, które są związane z Księżycem. Nazwa pochodzi z mitologii greckiej.

15. Phoebe:

To kolejne imię związane z grecką boginią księżyca. Phoebe jest jednym z księżycowych imion dziecka, które pochodzi z Grecji dzięki kreacjom Szekspira.

16. Delia:

Jest to jedno z mitologicznych nazw i znaczeń księżyca, które są związane z Artemidą i Apollem. Nazwa ma greckie pochodzenie.

17. Selena:

Jest to jedna z łacińskich nazw, które odnoszą się do Księżyca z uroczą odmianą. Przeważnie każda religia przyjęła tę stylową i chwytliwą nazwę.

18. Aisha:

Aisha jest powiązana z prorokiem Mahometem, ponieważ tak nazywała się jego żona. Ponownie jest to nazwa, która oznacza Księżyc w różnych krajach, takich jak Afryka, Ameryka i Arabia.

19. Półksiężyc:

Crescent to jedna z nazw związanych z Księżycem, które są związane z niebiańskim pięknem. Nazwa pochodzi z Ameryki.

20. Aysun:

Aysun jest jednym z uroczych imion związanych z Księżycem w języku tureckim. Nazwa oznacza piękno Księżyca, ponieważ pochodzi z Turcji.

21. Alkmen:

Jest to jedna nazwa, która znajduje się na liście nazw księżyców, która ma znaczenie księżyca. Nazwa pochodzi z języka greckiego, a językiem jest łacina.

22. Mahina:

Szukasz fajnych księżycowych nazw pochodzenia hawajskiego? Nazwa oznacza światło księżyca, a Mahina wywodzi się z języka hawajskiego.

23. Maha:

Krótka i słodka nazwa, to jedna z nazw nowiu, które wywodzą się z języka arabskiego. Z perskim pochodzeniem imię oznacza córkę Księżyca.

24. Pensri:

Jest to jedna z nazw księżycowych, która jest ulubioną nazwą w języku tajskim. Nazwa oznacza sam Księżyc i pochodzi z Tajlandii.

25. Portia:

Szukasz celtyckich nazw księżyca? Portia jest księżycem Urana i pochodzi z dramatów Szekspira w języku hiszpańskim.

25 imion dla niemowląt, które oznaczają księżyc:

26. Kamar:

Wracając do imion księżyca dla chłopców, Qamar to arabskie imię, które w zasadzie oznacza Księżyc. Nazwa ma swój początek w języku arabskim.

27. Aku:

Aku to najlepsze imiona dla chłopców, które oznaczają Księżyc, co oznacza Boga Księżyca. Nazwa pochodzi z mitologii babilońskiej.

28. Tunkaja:

Myślisz o męskich imionach oznaczających Księżyc? Tuncay to nazwa, która oznacza również brązowy księżyc lub księżyc w pełni. Nazwa języka tureckiego pochodzi z Turcji.

29. Badru:

Badru jest jednym z męskich imion związanych z Księżycem, co w zasadzie oznacza urodzony w czasie pełni Księżyca. Nazwa powstała w XIX wieku w Egipcie.

30. Purnama:

Purnama to nazwa wywodząca się z jawajskiego pochodzenia. Jest to jedno z męskich imion księżyca, które w zasadzie oznaczają pełnię księżyca w języku jawajskim.

31. Jerycho:

Jericho jest jednym z imion dla niemowląt oznaczających Księżyc. To izraelskie słowo jest powiązane ze słowem hebrajskim, które w zasadzie oznacza księżyc.

32. Ilkay:

Ilkay to tureckie imię chłopca z księżyca, które łączy Księżyc. Ilk w nazwie definiuje jako pierwszy, podczas gdy y w słowie oznacza Księżyc. Stąd oznacza to pierwszy Księżyc.

33. Pulan:

Szukasz nazwy Chamoryorigin, która jest związana z Księżycem? Pulan jest jednym z księżycowych pseudonimów, które brzmią jazzowo, gdy są nadawane chłopcu.

34. Nanna:

Nanna to jedno z mitologicznych imion związanych z Sumerami. Jest to jedno z imion półksiężyca, które są również popularne jako Bóg Księżyca, syn Enhila, mądrość i grzech.

35. Iah:

Biorąc pod uwagę mitologię egipską, Iah jest jednym z imion boga księżyca. Imię otrzymał później zaawansowane słowo, Thoth.

36. Jarmuż:

Kale to jedna z sezonowych nazw księżyca, związana z jednym z ciał niebieskich, Jowiszem. Znaczenie imienia to także wolny człowiek lub ceorl.

37. Atlas:

Atlas to jedna z nazw cykli księżycowych, co w zasadzie oznacza Saturn, który sam w sobie jest gładkim księżycem. Nazwa jest dość popularna w religii chrześcijańskiej.

38. Zawieś:

Hang to azjatycka nazwa. Jest to jedna z nazw związanych z Księżycem, które są szeroko znane wśród Wietnamczyków o tym samym znaczeniu.

39. Mahrukh:

Nazwa Mahrukh ma afrykańskie pochodzenie. Jest to jedno z imion opartych na Księżycu, które oznaczają chłopca z twarzą Księżyca.

40. Londyn:

Londyn to księżycowe imiona dla dzieci, które mają znaczenie, twierdza Księżyca. Nazwa pochodzi z Anglii w XVIII wieku w języku angielskim.

41. Maj:

Pochodzący z Turcji Mayar należy do nazw oznaczających światło księżyca. Znaczenie nazwy to blask otrzymywany z Księżyca w języku tureckim.

42. Quacey:

Jest to jedna z rzadko oglądanych szkockich nazw związanych ze światłem księżyca uzyskanym z Księżyca. Nazwa jest również dobrze używana w Wielkiej Brytanii.

43. Muraco:

Muraco jest najlepszym z imion z Księżycem w nich. Ta amerykańska nazwa symbolizuje biały księżyc, który brzmi słodko.

44. Oberon:

Związane z baśniami Szekspira są to najlepsze imiona księżycowe związane z Uranem.

45. Io:

Krótka i słodka, ta nazwa jest jedną z najlepszych nazw księżyca w nowiu, które ujawniają wulkaniczny Księżyc w Układzie Słonecznym.

46. ​​Neil:

Jedna z najlepszych nazw półksiężyca, która jest całkiem fajna i popularna po Neilu Armstrongu. Nazwa ma amerykańskie pochodzenie i jest w amerykańskim języku angielskim.

47. Hilal:

Hilal to najlepsze nazwy półksiężyca, które są dobrze znane w rodzinach arabskich. Nazwa pochodzi z Arabii z językiem arabskim.

48. Tryton:

Szukasz jednej z fajnych nazw księżyca? Co powiesz na Trytona, który jest połączony z Księżycem krążącym wokół planety Neptuna pochodzenia amerykańskiego??

49. Meztli:

Meztli to jedno z najlepszych nazwisk związanych z Księżycem. Nazwa związana jest z pochodzeniem nahuatl, co oznacza pełnię księżyca.

50. Janus:

Janus to piękny księżyc, co oznacza imiona związane z księżycami Saturna. Nazwa jest również znana jako klasyczna nazwa pochodzenia rzymskiego.

15 imion dla dzieci z indyjskiego księżyca:

51. Majak:

Pochodząca z sanskrytu jest to klasyczna nazwa, która w języku hindi oznacza sam Księżyc. Nazwa jest dość popularna w Indiach.

52. Shashank:

To imię oznacza Księżyc w Indiach. Nazwa pochodzi z języka pendżabskiego, najlepiej wywodzącego się z języka pendżabskiego.

53. Rakesh:

Pochodzący pierwotnie z sanskryckiego słowa Raka, Rakesh jest jednym z indyjskich imion księżyca, które oznaczają władcę dnia pełni księżyca. Słowo jest popularne w języku gudżarati.

54. Jyotsna:

To jedno z imion, które oznaczają boginię księżyca, co w języku hindi oznacza również światło księżyca. Słowo pochodzi z sanskrytu w XVI wieku.

55. Mahwasz:

Bez wątpienia te imiona bogini księżyca pochodzą z Persji. Nazwa jest bardzo popularna również w Pakistanie, Zjednoczonych Emiratach Arabskich i Indiach. To znaczy podobnie do Księżyca w Indiach.

56. Nila:

Nila należy do pięknych imion księżycowych dla dziewcząt, co oznacza czarujący Księżyc. Nazwa wywodzi się z Acharyi i wymawiana jest w języku hindi.

57. Purnima:

Jeszcze inna nazwa, która oznacza księżycową księżniczkę, to Purnima. Nazwa symbolizuje również pełnię księżyca z sanskryckim pochodzeniem i językiem hindi.

58. Himanshu:

Jedno z imion związanych z Księżycem, samiec, Himanshu, wywodzi się w zasadzie od Gujrat. Jednak nazwa ta jest popularna również w hindi, pendżabskim i innych językach indyjskich.

59. Uday Chandra:

Połączony z wschodzącym Księżycem, jest to jedna z nazw księżyców, które pochodzą z pustynnego regionu Indii. Jest popularny w języku tamilskim i radżastańskim.

60. Chandra:

Pochodząca z mitologii hinduskiej sama nazwa oznacza Księżyc. Tego rodzaju imiona bogini księżyca są popularne w sanskrycie, tamilskim i hindi.

61. Parvani:

Bez wątpienia nazwa ta pochodzi z języka arabskiego; nazwa nadal jest bardzo popularna w Indiach. Nazwa w zasadzie oznacza pełnię księżyca w języku hindi.

62. Madhumati:

Ta mitologiczna nazwa wywodzi się od Acharya, co w zasadzie oznacza zachwycający Księżyc. Nazwa jest również popularna w językach takich jak hindi, gudżarati i południowej części Indii.

63. Niektóre:

Ta nazwa pochodzi z listy imion z Księżycem w nich. Słowo to pochodzi od słowa sanskryckiego, które jest również używane w innych językach, takich jak hindi, gudżarati itp..

64. Szaszi:

To uniseksowe słowo pochodzi z sanskrytu. Nazwa w zasadzie oznacza boginię Księżyca i jest popularna w różnych językach indyjskich.

65. Czandani:

Ta nazwa łączy się z blaskiem Księżyca; Chandani to popularne imię w prawie każdym języku Indii. Nazwa pochodzi z sanskrytu.

Istnieją tysiące nazw, które oznaczają Księżyc lub są z nim spokrewnione w taki czy inny sposób. Dla tych, którzy chcą pozostać w kontakcie z początkami lub szukają znaczącej nazwy, jest to najlepszy sposób na szukanie właściwej nazwy. Znowu są takie, które są wyposażone w udogodnienia unisex, co ułatwia wybór. Kiedy imię malucha kojarzy się z Księżycem, z pewnością zapewni dziecku każdą cechę, którą niesie Księżyc.

Często zadawane pytania i odpowiedzi:

1. Czy imię księżyca jest odpowiednie dla bliźniaków? Napisz niektóre z imion?

Odp.: Tak, z pewnością możesz szukać bliźniaczych nazw, które są związane z Księżycem w taki lub inny sposób. Niektóre z popularnych przykładów takich nazw to Indrani i Chandrani, Chand i Chanda, Chandrika i Chandani, Badar i Bader, Lucy i Lucine, Cyne i Cyra, Neil i Nila, Cindi i Cyndy, Ceilia i Celina itp..

2. Jakie jest pochodzenie nazwy Luna? Jakie są związane z nim pseudonimy??

Odp.: Luna w zasadzie pochodzi z łaciny. Imię jest również wymieniane w mitologii greckiej, co czyni je jednym z imion oznaczających boginię księżyca, popularną wśród dzieci urodzonych w znaku Raka. Niektóre z pseudonimów związanych z nazwą to Lulu, Una, Loony, Lunar, Lunu itp..

3. Dlaczego imię dziecka powinno być znaczące, a nie piękne??

Odp.: Bez wątpienia ludzie gonią za nic nie znaczącymi nazwiskami. Wybór znaczącego imienia dla dziecka przyniesie dziecku coś dobrego i pozytywnego. Niektóre z imion przenoszą ze sobą starożytne kultury, podczas gdy niektórzy uważają, że nazwa i znaczenie mają wpływ na życie dziecka.