Imiona dla dzieci Lord Ganesha – Jeśli zastanawiasz się nad tradycyjnym wyborem imienia dla swojego noworodka, który jest inspirowany i odbierany jako bezpośrednie błogosławieństwo od Boga, co jest lepszego niż nazwanie go pomysłem na imię, który jest symboliczny dla Pana? Imiona dla dzieci inspirowane Lordem Ganesha mogą być odpowiednie. Wszyscy zaczynamy nowe zadanie z błogosławieństwem Ganesha Ji, a te imiona mogą być dobrym początkiem dla ciebie również w postaci twojego maleństwa.

Lord Ganesha imiona dla dzieci

Dzięki kilku pomysłom na nazwy, które pasują do chłopców i dziewcząt, te imiona Ganapati dla dziecka mogą być trafne i pasować we wszystkich kontekstach. Sprawdźmy je.

Lord Ganesha zainspirował imię dzieci dla chłopców, dziewcząt i bliźniaków:

Nie można zakładać, że wszystkie wymienione w znaczeniu i symbolice związane z naszym Panem imiona muszą brzmieć i wyglądać tradycyjnie. Przygotowaliśmy dla Ciebie wszystkie rodzaje imion dla dzieci – od tradycyjnych i konwencjonalnych po nowoczesne i niepowtarzalne imiona; mamy je wszystkie. Tutaj idziemy z uroczymi imionami dla dzieci związanych z Lordem Ganesha.!

Lord Ganesha inspirowany imionami Baby Boy:

Najpierw przyjrzyjmy się słynnym, popularnym i unikalnym imionom dla chłopców inspirowanych przez naszego Pana GanapatiJi. Są idealne dla wszystkich współczesnych rodziców, którzy chcą nazwać swoją małą gwiazdę błogosławieństwem naszego boga-słonia. Oto lista naszych ulubionych i modnych i uroczych pomysłów na nazwy z symboliką, innymi znaczeniami i nie tylko!

1. Aayog:

Aayog to imię chłopca o nowoczesnym i uroczym brzmieniu. Jednak nazwa oznacza osobę, która ma więź i błogosławieństwo od Pana Ganesha. Jest to atrakcyjny i nowoczesny wybór inspirowany imieniem chłopca!.

2. Aatesz:

Samo imię Aatesh bezpośrednio symbolizuje Pana Ganesha. Nazwa jest dość znana i staje się modna w północno-indyjskim stanie mówiącym w języku hindi. To znowu nowoczesny i niepowtarzalny, niecodzienny wybór nazwy.

3. Akurath:

Akurath oznacza kogoś, kto ma mysz jako woźnicę. To nikt inny jak nasz ulubiony Bóg. Jest to bardzo nowoczesny, a jednocześnie tradycyjnie brzmiący, znaczący wybór dla chłopców w tym pokoleniu.

4. Przyjmij:

Amit, chociaż jest to powszechny wybór dla chłopców, oznacza to również nieskończoną lub nieograniczoną liczbę. Nie wiemy jednak, że jest to również piękne, pospolite imię, które ma znaczenie dla Lorda Ganesha Ji. To takie krótkie i urocze imiona Lorda Ganesha dla chłopca.

5. Anaimuga:

Anaimuga to pochodzenie sanskrytu, inne imię Boga Ganapathi. Jest to rzadki, ale bardzo tradycyjny pomysł na nazwę. Jest to również starożytne i tradycyjne imiona Lorda Ganesha dla chłopca w sanskrycie.

6. Awinnia:

Avigna lub Avighna bezpośrednio symbolizuje naszego Boga, Ganesh Ji. To znowu bardzo tradycyjna i konwencjonalna nazwa, a także popularny już wybór.

7. Balesh:

Imię Balesh jest używane jako symbolika odnosząca się zarówno do Pana Śiwy, jak i Pana Ganesha Ji. Uwielbiamy te tradycyjne imiona Ganpati dla chłopca?.

8. Bhuvanpathi:

Bhuvanpathi dosłownie oznacza Pana całego świata. Pośrednio symbolizuje Boga Ganesh Ji. Jest to popularne wśród popularnych nazwisk chłopców Ganesha.

9. Dharmik:

Dharmic lub Dhaarmik oznacza osobę, która jest charytatywna jak Ganesha. Jest to tradycyjna brzmiąca nazwa, idealna dla małych chłopców. Może to być dobry pomysł dla rodziców, którzy chcą mieć konwencjonalne imię dla swoich dzieci.

10. Ekadant:

Ekadant lub Ekadanta oznacza jednozębnego Boga. To jest nasz Ganesh Ji. Po raz kolejny jest to bardzo tradycyjna nazwa i nie jest powszechnie spotykana wśród dzieci tego pokolenia.

11. Gadadhara:

Gadadhara to bardzo tradycyjny i konwencjonalny wybór imienia opartego na mitologii. Oznacza kogoś, kto jest tak silny jak każdy i zainspirowany cechami Boga Ganesha Ji.

12. Gajanan:

Gajanan oznacza osobę, która ma twarz jak słoń. Nazwa symbolizuje naszego ulubionego Boga, Ganesha Ji, i jest rzadkim, ale bardzo znanym, znaczącym wyborem dla chłopców. Czy to nie jest??

13. Ganapati:

A co z samą oryginalną nazwą Ganapathi? Jest to popularne i znane imię, ponadczasowy wybór, który jednak pochodzi z pokolenia. Oznacza to również Pana wszystkich bogów.

14. Gaurinandan:

Imię Gaurinandan tłumaczy się na syna Bogini Parvathi lub Bogini Gauri. To oznacza nasze własne Ganesh Ji. Nazwa jest ponownie tradycyjnym wyborem, ale uroczym i znaczącym. Czy to nie jest??

15. Gaurik:

Gaurik oznacza przystojnego syna Bogini Gauri lub Bogini Parwati. Jest to pomysł na nowoczesną i krótką nazwę inspirowaną przez naszego Boga i jest uroczym wyborem do wypróbowania.

16. Haridra:

Haridra oznacza osobę, która ma złotą skórę i jest uroczą, uroczą, nowoczesną rzadką nazwą, która symbolizuje i jest inspirowana naszym Ganeshem Bhagwanem.

17. Ibhaan:

Ibhaan to bardzo nowoczesne i urocze krótkie imię dla chłopca. Oznacza czyjąś twarz, która przypomina słonia, czyli naszego własnego Pana. Czy to nie jest piękne??

18. Karunia:

Karunya, nazwa oznacza kogoś, kto jest spokojny, spokojny i cichy. Nazwa pośrednio symbolizuje naszego Boga, Ganesh Ji, ze wszystkimi jego cechami i cechami na tym imieniu. Jest to również bardzo kreatywny i innowacyjny wybór pięknych imion dla chłopców. Co myślisz o tych imionach Vinayagar dla chłopca??

19. Kawisz:

Kavish to inne imię Boga Ganapathi Ji, ale jak dotąd nie jest powszechnie spotykane. Pochodzi z sanskrytu.

20. Laavin:

Laavin oznacza osobę, która nosi w sobie obecność samego Lorda Ganesha. To znowu piękny i współczesny, rzadko spotykany wybór nazwy dla chłopców w tym pokoleniu. Jest to bardzo rzadko spotykane nieznane imiona związane z Lordem Ganesha.

21. Lambodara:

Lambodara to w większości popularny pseudonim występujący w indyjskim kraju. Oznacza to kogoś, kto ma ogromny brzuch. Jest to pseudonim i urocze imię nadane również naszemu Ganesh Ji. Czy to nie cudowne??

22. Mahabali:

Mahabali oznacza osobę, która jest tak silna jak Bóg Ganapathi Ji. Jest to powszechna nazwa, również mitologicznie dobrze znana. Jest to popularne i starożytne imiona Lorda Winajaki dla chłopca.

23. Mahodhar:

Mahodhar w języku hindi dosłownie oznacza kogoś, kto jest miły i bardzo hojny. Ta nazwa jest również inspirowana i symbolizuje naszego Pana Ganesha i jest idealnym tradycyjnym wyborem dla rodziców, którzy chcą nazwać je dla swoich małych chłopców. Rzadko spotykana jest też nazwa.

24. Mrityunjay:

Mrityunjay to popularna nazwa występująca w północnych stanach Indii. Oznacza osobę, która zwyciężyła śmierć, a jest nim Bóg Ganesh Ji. Jest to znak imienia nadanego jako błogosławieństwo dla noworodka, aby mógł prowadzić bardzo szczęśliwe i zdrowe długie życie.

25. Natik:

Natik to inne imię Boga Ganesha. Jest to krótka i urocza współczesna nazwa, inspirowana imieniem naszego Pana i jak dotąd nie jest zbyt często spotykana. To rzadkie imiona Lorda Ganesha zaczynające się od N.

26. Nidheeshwar:

Nidheeswar lub Nidheeshwar oznacza obdarzającego bogactwem. Ponieważ wielbienie Ganesh Ji przed każdą okazją jest pomyślne i tworzy bogactwo dla każdego domu, to imię symbolizuje również naszego ulubionego Boga. Współczesna odmiana o tej samej nazwie to Nidheesh.

27. Omkara:

Omkara lub Omkar oznacza nowy początek lub błogosławieństwo nowych początków. To imię ponownie kojarzy się z Ganeshem Bhagwanem, czczącym go za dobre i zdrowe początki. Nazwa jest popularnym wyborem dla chłopców w kilku stanach Indii.

28. Ojhas:

Ojas lub Ojhas to bardzo wyjątkowy i piękny wybór imienia dla małego chłopca. Ojhas oznacza kogoś, kto świeci jasno i olśniewająco jak nasz Pan.

29. Paryna:

Parin to pięcioliterowe krótkie imię chłopca. To inna nazwa dla samego naszego Ganesh Ji. Biorąc pod uwagę, że niewielu jeszcze zna tę nazwę, może to stanowić właściwy wybór dla współczesnych rodziców poszukujących znaczącej, ale uroczej i wyjątkowej opcji dla małej gwiazdy. Inna pisownia tego samego imienia to Pareen.

30. Prahar:

Prahar oznacza Pana, który inspiruje i błogosławi nowy początek. Nazwa pośrednio symbolizuje naszego Boga Ganesh Ji i jest kreatywnym i pięknie brzmiącym nowoczesnym wyborem imienia dla chłopca. Kochamy ten. Co myślisz?

31. Prathmesh:

Prathmesh lub Pratmesh oznacza pierwszą osobę ze wszystkich. Pierwszą osobą i Bogiem, o którym myślimy i modlimy się rozpoczynając nowe zadania lub po raz pierwszy, jest Ganesh Ji. To imię go symbolizuje.

32. Ridheesh:

Ridhesh oznacza Pana, który przebywa w naszym własnym sercu. Chociaż może to oznaczać kilku bogów, może również zabrać naszego ulubionego Ganapathi Ji. Co myślisz?

33. Szambhaw:

Shambhav oznacza syna Pana Śiwy, którym jest Pan Ganeś. To jest bezpośrednio inna nazwa naszego ulubionego Boga. Jest to również słynny wśród kilku nazwisk Lorda Ganesha zaczynających się od S.

34. Shivatmaj:

Shivatmaj oznacza osobę, która jest duszą Śiwy lub zrodzona jako dusza Śiwy. To znowu nasz własny Ganesh Ji. Jest to tradycyjna i doskonała konwencjonalna nazwa. Rzadko jednak znajduje się wybór.

35. Szubham:

Subham lub Shubham to popularna i znana nazwa w północnych Indiach dla chłopców. Oznacza to dobre początki lub pomyślne. To imię pośrednio symbolizuje naszego Pana Ganesh Ji.

36: Sidhesh:

Siddesh lub Siddhesh oznacza Boga całego dzieła, czyli nasz Ganapathi Bhagwan. Jest to powszechny wybór imienia dla chłopca, ale jest to znana i klasyczna nazwa, którą można wypróbować nawet dzisiaj.

37. Sidhivinayak:

Nazwa jest popularna już ze względu na słynną świątynię Ganesh o tej nazwie. Jednak ta nazwa jest również znana i jest jeszcze klasycznym wyborem dla tych, którzy chcą spróbować tego jako błogosławieństwo Ganesh Ji.

38. Sumuk:

Sumuk to inne imię Boga Ganesh Ji.

39. Swaroop:

Swaroop to współczesne i piękne imię chłopca, co oznacza kogoś, kto ma przyjemną i uroczą twarz. Symbolizuje to imię naszego Pana i jest znane w imionach Pana Winajaki w języku telugu.

40. Taksz:

Taksh to urocze i silne, urocze imię dla chłopca. Jest też kreatywny i pięknie brzmi. Taksh znaczy silny. Oznacza to również kogoś, kto jest potężny.

41. Umaputra:

Uma to nikt inny jak Bogini Parwati. Uma Purtra oznacza syna bogini Umy, którym jest Lord Ganesh Ji.

42. Warad:

Varad to stylowa i krótka, słodka nazwa dla chłopca dla Ganesh Ji. Oznacza siłę i jest uroczym i rzadko spotykanym pomysłem na nazywanie dzisiejszych urodzonych dzieci.

43. Widhjadhar:

Vidyadhar w rzeczywistości oznacza kogoś, kto jest pełen mądrości i wiedzy. Nazwa może oznaczać kilku Bogów, a jednym z wielu jest nasz Ganesh Ji. Jest znany wśród nazwisk Lorda Ganesha zaczynających się na V.

44. Winiesz:

Vignesh jest często wybieraną nazwą, zwłaszcza w stanach południowych Indii. Vignesh oznacza osobę, która usuwa przeszkody; to jest Ganapathi Ji. Nazwa jest znana i dobrze znaleziona w językach malajalam, kannada, telugu i tamilskim dla imion dla chłopców Lord Ganesh

45. Wikat::

Vikat to nowoczesna i bardzo wyjątkowa, rzadka nazwa dla chłopców. Oznacza osobę, która ma wspaniałą osobowość, symbolizującą naszego Boga Ganesh.

46. ​​Winajak:

Vinayak to inne imię Boga Ganesha i jest znanym wyborem już w kilku stanach Indii.

47. Wiśwak:

Visvak lub Viswak to osoba, która jest skarbnikiem całego świata. Pośrednio symbolizuje Pana Ganapathi Ji.

48. Wiśwamuch:

Oznacza to kogoś, kto jest panem całego wszechświata lub świata. Nazwa oznacza również wielogłowego Boga.

49. Jogadipa:

Jest to mniej znany, ale piękny wybór imienia inspirowany naszym Bogiem Ganesh Ji.

50. Yunay:

Yunay to znowu bardzo rzadkie, nowoczesne i rzadko spotykane nazwisko. Oznacza najpotężniejszego Boga całej ziemi.

Lord Ganesha Inspired Baby Girl wymienia pomysły:

Możesz być zaskoczony, ale piękne pomysły na imię inspirowane przez Boga Ganesh Ji dla dziewcząt. Są to symbole lub bezpośrednie imiona, które można nazwać również dla dziewczynek. Tutaj przedstawiamy nasze najlepsze propozycje obejmujące zarówno tradycyjne, jak i nowoczesne wybory. No to ruszamy!

51. Binaka:

Binaka to imię Boga Ganesha. Nazwa symbolizuje również kreatywność i siłę z wrażliwości. Uwielbiamy te intensywne znaczenia; co myślisz o nazwach tego pana Ganesha dla córeczki??

52. Ehika:

Ehika oznacza osobę, która usuwa przeszkody i przynosi pomyślność podczas nowych początków. To nikt inny jak nasz ulubiony Pan. Czy to nie jest?.

53. Kapila:

Kapila oznacza żółtawo-brązową skórę. Jest również inspirowany imieniem Lorda Ganesha Ji i jest odpowiedni dla dziewczynek. Te imiona Ganapati dla córeczki są rzadko spotykane i również brzmią nowocześnie.

54. Kaja:

Kaya to inne imię nadane dla Lorda Ganesha i jest idealnym wyborem dla małej dziewczynki. To także niszczyciel arogancji. To ulubione krótkie i urocze nowoczesne imiona Ganesha dla córeczki.

55. Nitia:

Nitya oznacza wieczny lub wieczny. Symbolizuje również Ganesh Ji. To krótka, urocza i klasyczna nazwa dla dziewczynek.

56. Prahara:

Kochamy imię Prahara. Jest podawany małym dziewczynkom i jest nowoczesnym i rzadko spotykanym imieniem. Odnosi się do Pana Ganesh Ji.

57. Szambhawi:

Imię Shambavi oznacza Boginię Parwati i jest matką naszego ulubionego Pana Ganesha Bhagwana. To są tradycyjne imiona Vinayagar dla córeczki do wypróbowania.

58. Rudrapriya:

Imię Rudry jest nadane kilku Boginiom, takim jak Durga, a nawet Parvathi. Ukochaną Boginią Parwati jest nasz Ganapathi Ji.

59. Szwetha:

Większość z nas nie wie, że imię Shweta jest w rzeczywistości inspirowane przez Boga Ganesh.

60. Waraja:

Varaya to znowu bardzo rzadko spotykana nazwa i jest również wyjątkowa. Nazwa Varaya oznacza błogosławieństwo od Boga. To także pomyślność. Uwielbiamy te wyjątkowe i nowe imiona Lorda Winajaki dla córeczki.

Pomysły na imię dla dzieci unisex:

Istnieją również konkretne pomysły i sugestie dotyczące imion, które są wyjątkowe i mogą być idealne do nazwania zarówno chłopców, jak i dziewczynek. Sprawdźmy je też!

61. Karthika:

Karthika to popularna nazwa odpowiednia zarówno dla chłopców, jak i dziewcząt. To znaczy syn Pana Shivah.

62. Kirti:

Kirti oznacza sławę i reputację. To także szczęście nowych początków. Jest to odpowiednie imię zarówno dla chłopców, jak i dziewcząt inspirowanych Ganesha.

63. Ksipra:

Kshipra oznacza kogoś, kto jest gotowy do uspokojenia. Nazwa symbolizuje naszego Ganesha Bhagwana i jest rzadko spotykanym, ale pięknym i niepowtarzalnym wyborem, odpowiednim zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek.

64. Nandana:

Nandana to wybór imienia unisex, co oznacza Syn Pana Shiva.

65. Jaszaszwi:

Jeśli się zastanawiasz, Yashashwi to wybór imienia dziewczyny; jest to również odpowiednie dla chłopców. Oznacza kogoś, kto przynosi sławę i sukces, symbolizujący Boga Ganesh Ji.

Pomysły na bliźniacze nazwy:

Jeśli szukasz pasujących pomysłów w wyborze imion dla bliźniaków, mamy cię nawet w tym. To są nasze najlepsze sugestie.

66. Alampat – Avaneesh:

Oba są unikalnymi i rzadko spotykanymi współczesnymi pomysłami na nazwy symbolizujące Boga Ganesha. Oba oznaczają Boga świata i Boga nowych początków.

67. Pitambar – Pramoda:

Oba są kolejnymi imieniem symbolizującym Boga Ganesha i są pomysłami na bliźniacze imiona dla chłopca.

68. Shanmukh – Saurjyesh:

Są to zarówno pomysły na imię dla bliźniaków dla chłopca. Shanmukh oznacza osobę, która ma wiele głów i symbolizuje tutaj naszego ulubionego Boga. Saurjyesh przekłada się również na Ganesha, a także Kartikeya, oba.

69. Supas – Swarna:

To znowu bliźniacze pomysły na imię dla chłopca i dziewczynki. Supash oznacza Boga Ganesha, który żyje w boskiej ziemi. Swarna to złoto, inne imię Boga Ganesha.

70. Wiśwaraja – Wiśwamukha:

Są to pomysły na imię dla bliźniaków. Oba znaczenia krążą i symbolizują Boga Ganesh Ji i zdobywcę świata.

Mamy nadzieję, że spodobało Ci się odkrywanie tej listy pięknych i najnowszych imion dla dzieci Lord Ganesha dla chłopców i dziewcząt. Są idealne zarówno do tradycyjnych, jak i nowoczesnych wyborów, a także są wyjątkowe i hipnotyzujące do wypróbowania. Powiedz nam, które imię najbardziej Ci się podobało. Kochamy Cię usłyszeć!

Zastrzeżenie:

Wszystkie nazwy podane powyżej mają swoje znaczenie zgodnie z kontekstem związanym z krajem Indie. Te znaczenia i symbole mogą się zmieniać w zależności od różnych kultur, krajów, regionów i języków. Radzimy przeprowadzić szeroko zakrojone badania przed zrozumieniem kilku interpretacji dołączonych do nazwy. Ponadto należy również pamiętać, że jest to tylko przewodnik informacyjny dotyczący pomysłów i wyborów dotyczących imion dla dzieci; autor nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek błędy lub rozbieżności.