Noworodki są jak nowe początki dla naszej rodziny. Postrzegamy je jako błogosławieństwa od wszechmogącego i życzymy im słuszności. Niewielu rodziców woli nawet nazywać swoje dziecko, co symbolizuje Boga. Jeśli myślisz w tych liniach, te imiona dla dzieci Pana Wisznu dla chłopców i dziewcząt mogą pomóc. Pracowaliśmy nad naszą nogą i skompilowaliśmy najlepsze modne, popularne, znaczące imiona dla dzieci Lorda Wisznu, tylko dla Ciebie!

Lord Wisznu imiona dla dzieci

Od tradycyjnych po nowoczesne i niepowtarzalne nazwy, mamy je wszystkie. Sprawdźmy unikalne imiona Pana Wisznu.

Inspirowane imiona dla dzieci Lorda Wisznu dla chłopców i dziewcząt:

Te imiona dla dzieci Lord Vishnu są idealne dla dzieci urodzonych w tym pokoleniu i chcą mieć tradycyjne znaczenie dla ich imienia. Nasze sugestie dotyczące najsłynniejszych i najpiękniejszych imion dla dzieci związanych z Panem Wisznu są przeznaczone zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek.

Nazwy chłopca Wisznu:

Mamy duży wybór dla małych chłopców, którzy trafiają na listę imion inspirowaną naszym ulubionym Lordem Wisznu. Są mieszanką tradycyjnych i starożytnych nazw oraz nowoczesnych i wyrafinowanych pomysłów na urocze nazwy. W zależności od Twojego wyboru możesz zobaczyć, jak najlepiej pasuje do Twojej małej gwiazdy. Chodźmy i sprawdźmy imiona dla dzieci Pana Wisznu ze znaczeniem.

1. Aashrit:

Aashrit oznacza władcę. Pan Wisznu jest uważany za jednego z głównych znaczących bogów w mitologii hinduskiej i jest uważany za władcę i obrońcę. Tak więc nazwa Aashrit może być zarówno idealna, wyjątkowa, jak i piękna dla chłopca.

2. Achyut:

Achyut oznacza niezniszczalny lub niezniszczalny. W rzeczywistości nazwa ponownie bardzo dobrze nawiązuje do Lorda Wisznu i jest uroczym, krótkim i nowoczesnym pomysłem na imię dla chłopca.

3. Głębokie:

Adeep to bardzo nowe i rzadko spotykane imię dla chłopców. Oznacza Światło Pana Wisznu. Jest to idealny wybór dla noworodków i nowoczesnych rodziców, którzy chcą mieć sensowny i zupełnie nowy pomysł na nazwę.

4. Adryt:

Imię Adhrit oznacza kogoś, kto wspiera i zawsze chroni innych. Pan Wisznu jest uważany za obrońcę wszechświata i kilkakrotnie przybierał wiele form dla ogólnego dobra i pokonania zła. Imię Adhrit całkowicie odzwierciedla błogosławieństwo Wisznu.

5. Ajan:

Ajan w sanskrycie oznacza miłość od Pana Wisznu. Jest to czteroliterowe słodkie i krótkie, słodkie imię chłopca o tak intensywnym znaczeniu. To nasz ulubiony wśród imion Pana Wisznu dla chłopca.

6. Akszar:

Akshar oznacza kogoś, kto jest nieśmiertelny lub wieczny. Nazwa pośrednio symbolizuje Pana Wisznu i jest uroczym, nowoczesnym, ale znaczącym wyborem imienia.

7. Amitash:

Amitash to popularna współczesna nazwa dla chłopców, najczęściej spotykana w północnych Indiach. Imię Amitash w języku hindi oznacza wszechobecny. Jest to również inne imię naszego Boga Wisznu. Jest to popularne wśród imion Pana Wisznu dla chłopca, zaczynając od A.

8. Anant:

Anant znaczy nieskończony. Oznacza to również nieskończoność. Nazwa może być postrzegana jako symbolika naszego Boga Wisznu. Obecnie zyskuje na popularności wśród listy nazwisk Wisznu sahasranamam dla chłopca.

9. Anish:

Anish znów staje się modną i sławną nazwą w XXI wieku. Imię Anish oznacza najwyższą istotę. Można łatwo powiązać znaczenie tego imienia z naszym Panem Wisznu.

10. Bhawesz:

Bhavesh oznacza kogoś, kto rządzi całym światem. Imię jest już znane i powszechnie spotykane, a także kojarzy się z imieniem naszego Pana.

11. Czakradhar:

Chakradhar oznacza osobę, która nosi czakrę. To nikt inny jak Bóg Wisznu. Jest to bardzo tradycyjna, stara, a jednocześnie ponadczasowa nazwa dla małych chłopców. Imiona są popularnym wyborem dla chłopców w języku telugu dla Pana Wisznu.

12. Devesh:

Devesh znaczy Pan wszystkich panów. Sam Pan Wisznu przyjął kilka awatarów i form, aby pokonać zło w naszych mitologiach.

13. Dharesh:

Dharesh oznacza Boga całej Ziemi, a imię to symbolizuje Boga Wisznu. To jedno z naszych ulubionych imion dla niemowląt.

14. Durjaya:

Durjay oznacza osobę, której nie można pokonać ani pokonać. Pan Wisznu zawsze wychodził zwycięsko i jest tym, którego nigdy nie można pokonać, do czego dąży.

15. Hari:

Imię Hari jest znowu powszechnym wyborem, co oznacza wszechmocny. Symbolizm i znaczenie imienia można szybko skojarzyć z Bogiem Wisznu.

16. Hemang:

Hemang oznacza kogoś, kto ma złote lub lśniące ciało. Imię kojarzy i pośrednio oznacza Pana Wisznuh.

17. Inesz:

Inesh oznacza silnego lub potężnego przywódcę lub władcę.

18. Jagadzki:

Jagadish znowu jest powszechną nazwą dla chłopców, zwłaszcza w południowych stanach Indii. Nazwa oznacza władcę świata, która wywodzi się od dwóch słów Jagat i Isz. Może to być związane z Bogiem Wisznu.

19. Janardhan:

Janardhan jest ponownie znanym i klasycznym wyborem dla chłopców, co oznacza naszego własnego Pana.

20. Jayant:

Jayant lub Jayanth zawsze oznacza zwycięską osobę. To znowu nowoczesne i stylowe imię chłopca dla dzieci nowej generacji.

21. Dżisznu:

Jishnu to inne imię bezpośrednio dla Pana Wisznu, co oznacza zwycięski. Jest to popularny, ale współczesny wybór imienia dla chłopca dla Hindusów.

22. Keszawa:

Keshava oznacza kogoś, kto ma długie, lśniące, piękne włosy. Może to być związane z Panem Wisznu, Brahmą i Śiwą, którzy są Panem stworzenia i substancji. Jest to popularny i bardzo tradycyjny wybór imion dla dzieci.

23. Loknath:

Loknath oznacza Pana Wisznu, który jest ponad wszystkimi innymi na całym świecie. To znowu bardzo piękna, ale konwencjonalna i starożytna nazwa, która jest ponadczasowa. Może to być właściwy wybór dla rodziców, którzy chcą intensywnego i tradycyjnego imienia dla swoich małych chłopców.

24. Madhusudan:

Madhusudan jest niszczycielem demona Madhu. Imię symbolizuje w nim Pana Krysznę i Pana Wisznu.

25. Murthy:

Murthy oznacza po prostu bożka lub posąg Boga. Imię może być rozumiane jako bożek dowolnego Boga i przede wszystkim może symbolizować i kojarzyć się z naszym Bogiem Vishnu Ji.

26. Narsimha:

Samo imię Narsimha oznacza Boga Narsimha, boga lwa. Jest jednak reinkarnacją Pana Wisznuha.

27. Narayan:

Narayan to kolejna znana nazwa, zwłaszcza w językach telugu i tamilskim dla chłopców. Nazwa pośrednio symbolizuje Pana Wisznu. Te imiona Lorda Wisznu i Narayana dla chłopca zaczynające się od N to piękny tradycyjny pomysł na imiona dla niemowląt.

28. Nikesz:

Nikesh to współczesne, urocze imię dla małego chłopca, co oznacza nieskończoną osobę. Te imiona Wisznu dla znaczenia chłopca to nikt inny jak nasz Bóg.

29. Pramod:

Pramod jest powszechny wśród imion w języku telugu, a także w języku hindi; oznacza zachwyt lub uśmiech. Nazwa inspirowana jest Panem Wisznu i Krishna Ji.

30. Rakszan:

Rakshan to ktoś, kto jest obrońcą lub strażnikiem. Imię to jest inspirowane przez Pana Wisznu, który jest znany jako obrońca wszechświata.

31. Reyaansh:

Reyaansh oznacza część duszy Wisznu. Nazwa oznacza również promienie słoneczne lub część światła słonecznego. To bardzo stylowa, nowoczesna i piękna nazwa dla chłopców w tym pokoleniu.

32. Riszik:

Rishik oznacza promienie słońca. Imię pośrednio kojarzy się z naszym Panem. Jest to wyjątkowe wśród imion Lorda Wisznu dla chłopca, zaczynając od R.

33. Rohin:

Rohin to po prostu inne imię Boga Wisznu Dżi. Nazwa widywana jest głównie w stanach północnoindyjskich. Jest to jednak rzadkie i rzadko spotykane. Termin ten oznacza również wznoszenie się lub wspinanie.

34. Samarjit:

Samarjit oznacza zwycięzcę wszystkich bitew. Nazwa oznacza również zwycięską osobę. Nazwa inspirowana jest naszym własnym Panem.

35. Shatrughan:

Shatrugan lub Shatrughan oznacza niszczyciela wszystkich wrogów. To imię jest kolejnym popularnym imieniem nadanym samemu Panu Wisznu.

36. Shreeman:

Shreeman to bardzo tradycyjne imię, które oznacza szacunek lub pomyślność. Nazwa odbija się echem i symbolizuje Pana Wisznu. Jest to również modne wśród imion Lorda Perumal dla chłopca w Tamil.

37. Srinivas:

Srinivas jest siedzibą Bogini Lakszmi, którą jest nikt inny jak Pan Wisznu. Imię można również zapisać jako Shrinivas.

38. Taran:

Taran to krótka i urocza, nowoczesna nazwa dla niemowląt dla hinduskich dzieci. Oznacza niebo, grzmoty i światło. Wszystkie z nich można łatwo powiązać z Panem Wisznuim.

39. Trilokesh:

Trilokesh oznacza Boga wszystkich trzech światów. To bardzo konwencjonalny wybór imienia, symbolizujący naszego ulubionego Boga.

40. Trivikram:

Trivikram to inne imię Boga Wisznu. Oznacza osobę, której kroki objęły cały wszechświat i ziemię. Jest to bardzo tradycyjny i konwencjonalny, ale znaczący pomysł na imię dla chłopca.

41. Upendra:

Upendra oznacza brata Pana Indry, którym jest Pan Wisznuh.

42. Waruń:

Varun oznacza słońce. Nazwa oznacza również błyszczącą. Jest to już znane i popularne imię, ale także kojarzy się z naszym Bogiem Wisznuim.

43. Vasu:

Vasu to krótkie, a jednocześnie bardzo znane i znane imię chłopca. Oznacza bogactwo, bezcenne i klejnot. Imię kojarzy się z Bogiem Wisznu.

44. Wenkat:

Venkat oznacza boski i istniejący. To imię jest również symboliczne dla Pana Wisznu.

45. Wiresz:

Viresh oznacza odważnego pana. Nazwa symbolizuje naszego ulubionego Boga i jest tradycyjnym i znanym wyborem imienia dla chłopca.

46. ​​Wiszruth:

Vishruth oznacza kogoś, kto jest odważny i dobrze znany. Nazwa brzmi nowocześnie i elegancko i może być idealnym imieniem dla chłopca.

47. Wiśwakarma:

Viswakarma lub Vishvakama oznacza stwórcę całego wszechświata. Nazwa jest symboliczna dla Pana Brahmy i Pana Wisznu. To znowu bardzo starożytny i tradycyjny wybór imienia dla chłopca?.

48. Wiśwa:

Viśva lub Vishvam to znowu inna nazwa, która oznacza świat lub wszechświat. Jest to znany, a jednocześnie klasyczny wybór nazwy dla chłopców.

49. Witalny:

Vithal to inne imię Boga Wisznu. Nazwa oznacza również kogoś, kto przynosi dobrobyt i pomyślność.

50. Jajnesz:

Yajnesh oznacza Pana kultu. Imię może być powiązane z kilkoma Bogami i Boginią.

Nazwy dziewczynek Lorda Wisznu:

Mamy też zestaw propozycji dla dziewczynek inspirowanych symbolicznymi imionami Boga. Te imiona Pana Wisznu dla córeczki są uważane za pomyślne, a także intensywne i tradycyjne w znaczeniu. Oto kilka zestawów pomysłów na nazwy i wyborów dla imion dziewczynek.

51. Dyuti:

Dyuti oznacza światło słoneczne i słońce. Nazwa oznacza również promienie słońca i przepych. Nazwa jest nowoczesna, a także słodka i rzadko spotykana.

52. Niwriti:

Niwriti oznacza błogość i błogosławieństwo od Boga. Jest to tradycyjne, ale rzadko spotykane imię dziewczynki. Obecnie ta nazwa należy do popularnych imion dziewczynek związanych z Panem Wisznu.

53. Harika:

Harika to popularna nazwa w językach telugu i kannada dla dziewczynek. To imię oznacza samego Pana Wisznu.

54. Indira:

Indira jest żoną Boga Wisznu, a także jest innym imieniem bogini Lakszmi. Jest to tradycyjny wybór imion Boga Wisznu dla córeczki.

55. Lalima:

Lalima jest ponownie bardzo tradycyjnym imieniem i jest kolejnym imieniem żony Pana Wisznu.

56. Sawia:

Savya oznacza Pana Wisznu. Nazwa oznacza również piękną i idealną osobę. Nazwa jest popularna w języku malajalam dla dziewczynek o imionach Pana Wisznu.

57. Shree:

Shree to często przedrostek nazwy, a czasem nawet sama nazwa. To znaczy żona Boga. To słynne imiona Boga Wisznu w sanskrycie.

58. Srigna:

Srigna to wyjątkowe i bardzo rzadko spotykane imię. Imię Srigna oznacza rozkaz Pana Wisznuha.

59. Waisznawi:

Vaishnavi to popularne nazwisko w Indiach w kilku stanach i językach. Imię dziewczynki Vaisnavi oznacza czciciela Pana Wisznu.

60. Wisznuja:

Sam Wisznuja to imię dziewczynki, które symbolizuje córkę samego Pana Wisznu.

Pomysły na imiona dla dzieci unisex związane z Lordem Wisznu:

Ten zestaw pomysłów na imię dla dzieci unisex może być odpowiedni do nazywania zarówno chłopców, jak i dziewczynek. Nazwy te są zarówno tradycyjnymi, jak i nowoczesnymi nazwami kreatywnymi, nawiązującymi do symboliki Wisznu.

61. Eha:

Eha to inne imię Boga Wisznu. To wyjątkowe i nieznane krótkie i słodkie imię, idealne zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek.

62. Jyeshta:

Jyeshta to nazwa gwiazdy lub nakshatra. Jednak jest to również popularna nazwa unisex zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek, co symbolizuje Pana Wisznu.

63. Mahatru:

Mahatru to bardzo stara i stara nazwa, ale jest to klasyczny wybór. To oznacza Pana Wisznu, największego ze wszystkich.

64. Shauri:

Shauri oznacza kogoś, kto jest zawsze odważny. Nazwa pochodzi od Pana Wisznu i jest idealna zarówno dla dziewczynek, jak i chłopców.

65. Witala:

Vithala to inne imię Boga Wisznu. To bardzo tradycyjne imię dziecka w Indiach.

Bliźniacze pomysły na imię dla Pana Wisznu:

Mamy nawet zestaw sugestii dotyczących imion dla chłopców i dziewczynek w przypadku bliźniaków. Wszyscy oni też kojarzą się z naszym ulubionym Bogiem.

66. Adinath – Adisesz:

Oba imiona bezpośrednio odnoszą się i symbolizują Pana Wisznu. To są inne imiona Boga i są popularnym tradycyjnym wyborem dla chłopców.

67. Badri – Bali:

Oba są krótkimi i uroczymi imionami bliźniaków, które zaczynają się na B. są to inne imiona dla Pana Wisznu.

68. Hariom – Hiranya:

Są to pomysły na imię dla bliźniaków dla chłopca i dziewczynki związane z Panem Wisznu. Hiranya oznacza bogactwo i złoto, symbolizując Boga, a Hariom bezpośrednio oznacza samego Boga.

69. Kamal Kant – Kumud:

Są to pomysły na bliźniacze imię chłopca i dziewczynki. Oba imiona oznaczają samego Pana Wisznu.

70. Satindra – Satveer:

Te imiona Pana Wisznu dla chłopca zaczynające się na S symbolizują bezpośrednio samego Boga. Są to tradycyjne, ale rzadko spotykane pomysły na nazwy.

Mamy nadzieję, że znalazłeś właściwy wybór z tej listy imion dla dzieci Lorda Wisznu dla chłopców i dziewcząt. Są to idealne połączenie wyborów tradycyjnych i nowoczesnych słów. Są również znaczące, wyjątkowe i bardzo hipnotyzujące. Powiedz nam, który z nich też jest Twoim ulubionym. Kochamy Cię usłyszeć!

Zastrzeżenie:

Wszystkie nazwy podane powyżej mają swoje znaczenie zgodnie z kontekstem związanym z krajem Indie. Te znaczenia i symbole mogą się zmieniać w zależności od różnych kultur, krajów, regionów i języków. Radzimy przeprowadzić szeroko zakrojone badania przed zrozumieniem kilku interpretacji dołączonych do nazwy. Ponadto należy pamiętać, że jest to tylko przewodnik informacyjny dotyczący pomysłów i wyborów dotyczących imion dla dzieci; autor nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek błędy lub rozbieżności.