Włoskie imiona zyskują coraz większą popularność każdego dnia, a rodzice dzisiejszego pokolenia polują na znaczące włoskie imiona dla niemowląt, aby ochrzcić swoje dziecko. Włoskie imiona dla dzieci brzmią heroicznie i wyzywająco i mają znaczenie związane z tym samym. Tutaj mamy listę ponad 70 włoskich imion dla chłopców ze znaczeniami, abyś mógł znaleźć najlepszy dla swojego dziecka.

Włoskie imiona dla niemowląt

Język miłości i romansu to włoski, włoskie imiona dla chłopców mają dla nich hipnotyzującą jakość, a także mają łacińskie korzenie.

50 najpopularniejszych włoskich imion dla chłopców ze znaczeniami:

Poniżej znajduje się lista włoskich imion dla chłopców o znaczeniu:

1. Acciai:

Ta nazwa jest nazwą zawodową. To znaczy ten, kto trzyma siekierę lub ten, który musi z siekierą pracować. To bardzo popularna nazwa we Włoszech dla chłopców.

2. Aldus:

Aldus to bardzo popularne imię pierwszego syna lub starszego syna. To dlatego, że nazwa tak oznacza – stary lub starszy. To jedno z najlepszych włoskich imion dla chłopców.

3. Oraz:

Arnold to jedno z najpopularniejszych włoskich imion dla chłopców. Nazwa w języku starofrancuskim lub staroniemieckim oznacza “Władca orła”.

4. Armani:

To może być bardzo popularna nazwa dla wszystkich fashionistek. Chłopiec o imieniu Armani będzie dobrym towarzystwem dla wszystkich Gucci i Channels, których rodzice lubią luksusowe marki. Popularność nazwy pochodzi od asa włoskiego projektanta Giorgio Armani.

5. Belweder:

Belvedere to słynne imię chłopca pochodzenia włoskiego, które oznacza “piękny widok”. Jedno z unikalnych włoskich imion dla chłopców dla Twojego pięknego dziecka.

6. Brawo:

Bravo to imię chłopięce pochodzenia włoskiego, co oznacza doskonałe lub odważne. Przez lata zyskała ogromną popularność.

7. Karmel:

Ta nazwa pochodzi z hebrajskiego i oznacza sad lub ogród, choć nie jest jeszcze tak popularna, może zrobić świetne imię dla twojego syna.

8. Federico:

Jest to skrócona forma imienia Federico pochodzenia włoskiego. Federico oznacza pokojowego władcę.

9. Geremia:

Imię tego włoskiego chłopca jest kolejnym wariantem hebrajskiego imienia Jeremiasz, co oznacza Pan Wysławia.

10. Giustiniano:

Giustiniano to nazwa pochodzenia włoskiego lub łacińskiego. Nazwa oznacza sprawiedliwy lub uczciwy. Jest to jedno z najlepszych włoskich męskich imion dla dzieci.

11. Herinimos

Znaczenie tych włoskich imion dla chłopców jest tak samo piękne jak samo imię. Jest to jedno z najlepszych włoskich imion męskich, co oznacza “Święte imię”.

12. Włoski:

Sama nazwa sugeruje jej znaczenie. To znaczy ten, który jest z Włoch. Jest to nazwa pochodzenia włoskiego, która jest niezwykle popularna.

13. Jeno:

Jest to nazwa pochodzenia greckiego. To znaczy dobrze urodzony lub szlachetny. To kolejna bardzo popularna nazwa z Włoch.

14. Karmello:

To nowoczesne włoskie imię dla chłopca jest kolejnym wariantem popularnej hebrajskiej nazwy Carmello i oznacza sad lub ogród.

15. Kosmo:

Kosmo to włoska nazwa pochodzenia i jest pięknym wariantem Cosmo. Nazwa oznacza porządek, organizację, a nawet piękno i stworzy piękną i niepowtarzalną nazwę dla Twojego małego pakietu radości.

16. Michał Anioł:

Jest to połączenie 2 pięknych włoskich imion Michel, które po hebrajsku przypomina Boga i Angelo, po grecku Posłaniec. Imię Michał Anioł oznacza posłańca Bożego.

17. Napoleon:

Napoleon to imię pochodzenia włoskiego, które może mieć wiele znaczeń. Prawdopodobnie oznacza Tego, który pochodzi z Napes lub Sons of Mist, a nawet Lion.

18. Orazio:

Ta nazwa pochodzi bezpośrednio z Włoch, co oznacza modlitwy. Więc jeśli Bóg wysłuchał twoich modlitw i obdarzył cię synem, to jest to idealne imię dla twojego maleństwa.

19. Premo:

Premo lub Primo pochodzą z Włoch i oznaczają pierwsze. To imię jest idealne dla twojego pierwszego dziecka lub pierwszego syna.

20. Renzo:

Renzo to nazwa pochodzenia włoskiego i może być również uważana za skróconą formę Lorenzo. To Renzo we Włoszech oznacza Trzecie ogniwo lub trzeci syn. Idealne imię dla twojego trzeciego dziecka.

21. Romeo:

Romeo to imię związane z niefortunną parą w literaturze. Można jednak nazwać Romeo seryjnym flirtem i dlatego do 1996 roku nie było to tak popularne imię dla dziecka. Jednak współczesna wersja Romea i Julii z Leonardo DiCaprio wyszła w USA, dzięki czemu stała się sławna. imię i po raz kolejny słynna gwiazda futbolu David Beckham i Victoria Beckham nazwali swojego drugiego syna Romeo.

22. Drugi:

Znaczenie tej słynnej włoskiej nazwy tkwi w samej jej nazwie. Oznacza drugiego syna i jest idealnym imieniem dla twojego drugiego dziecka.

23. Tasso:

Znaczenie Tasso, które jest nazwą pochodzenia włoskiego, to “kielich”.

24. Tempo:

Tempo to bardzo znane chłopięce imię pochodzenia włoskiego. Tempo oznacza czas we Włoszech.

25. Ursino:

Ursino to imię pochodzenia włoskiego i oznacza niedźwiedzia.

26. Ugo:

Ta krótka i słodka nazwa pochodzenia włoskiego jest bardzo popularna i znacząca. Znaczenie imienia Ugo to Myśliciel. Więc jeśli chcesz, aby twój syn był głębokim inkubatorem, to może być dla niego idealna nazwa.

27. Wenecjano:

Ta nazwa pochodzenia włoskiego kojarzy się z bardzo znanym miastem. Oznacza Wenecję i jest bardzo popularną nazwą dla chłopców.

28. Yovanney:

Yovanney to włoskie imię, które jest związane z hebrajskim imieniem Yovanny. Nazwa jest popularna, ponieważ ma w sobie piękne imię, co oznacza “Bóg jest łaskawy”.

29. Gian:

Wymowa tego imienia to Jon. Jest to nazwa pochodzenia hebrajskiego, a także włoskiego i oznacza “Bóg jest łaskawy”.

30. Rochus:

Rochus to włoska i niemiecka odmiana imienia Rocco. To słynne imię chłopca, które oznacza odpoczynek.

31. Nunzio:

Ta nazwa jest związana z imieniem włoskiego chłopca Nuncjuszem. Znaczenie Nuncjusza lub Nunzio to posłaniec.

32. Primo:

Imię tego chłopca pochodzenia włoskiego pochodzi od słowa Primus. To imię oznacza Pierwsze i dlatego zwykle używane jest dla pierwszego dziecka.

33. Ettore:

To bardzo znane imię chłopca pochodzenia włoskiego, co oznacza lojalny. Znaczenie jest naprawdę piękne, aby było bardzo sławne wśród rodziców dla ich małego chłopca.

34. Onofre:

Choć trochę trudne do wymówienia imię Onofre o niemieckim i włoskim pochodzeniu jest bardzo znane wśród rodziców ze względu na piękne znaczenie, które niesie i oznacza obrońcę pokoju.

35. Kajetan:

Kajetani to imię pochodzenia włoskiego, co oznacza radość. Jest bardzo popularny wśród włoskich rodziców, ponieważ dokładnie opisuje, jak się czujesz po narodzinach Twojego małego pakietu radości.

36. Emidio:

Emidio to piękne imię, które oznacza “Przyjaciel Boga”. To bardzo popularne imię wśród włoskich rodziców.

37. Gaetan:

Ta nazwa pochodzenia włoskiego pochodzi od nazwy miejsca – Gaeta to region w południowych Włoszech, na północ od Neapolu leży Zatoka Gaeta.

38. Nardo:

Nazwa Nardo jest wymawiana jako NAR-doh. Jest to nazwa pochodzenia włoskiego, co oznacza mocny i wytrzymały.

39. Lapo:

Lapo to słowo pochodzenia włoskiego, co oznacza, że ​​Jahwe może chronić. Oznacza to również supplanter lub trzymany za piętę.

40. Belvidere:

Belvidere to chłopięce imię pochodzenia włoskiego, co oznacza „piękny widok”.

Włoskie imiona bliźniaków:

41. Jakub i Jonasz:

Jacob to imię pochodzenia hebrajskiego i oznacza zastępcę. Z drugiej strony Jonasz oznacza gołębicę i również pochodzi z hebrajskiego pochodzenia. Zarówno Jakub, jak i Jonasz są popularnymi żydowskimi imionami.

42. Vincent i Victor:

Ci bracia bliźniacy są gotowi przejąć świat. Zarówno Vincent, jak i Victor to popularne włoskie nazwiska pochodzenia łacińskiego; pierwszy oznacza podbić, drugi oznacza zwycięzcę lub zdobywcę.

43. Kaleb i Jozue:

Caleb to imię włoskiego chłopca, które oznacza wierny, podczas gdy Jozue po hebrajsku oznacza “Pan jest zbawieniem”. Według Starego Testamentu ludzie o imionach Kaleb i Jozue byli jedynymi ludźmi w wieku powyżej 20 lat, którzy weszli do Ziemi Obiecanej.

44. Jasper i Jett:

Jasper oznacza “przynoszący skarb”, podczas gdy Jett oznacza “czarny kamień szlachetny” lub czarny minerał. “Oba te nazwy odnoszą się do dobrobytu i dlatego są idealne dla bliźniaków.

45. Szansa i pościg:

Chance to francuski wariant imienia Chauncey, który po łacinie odnosi się do “kanclerza”, podczas gdy Chase po francusku oznacza “polować”. Idealne połączenie dla braci bliźniaków.

46. ​​James i Oliver:

Fred i George, starsi bracia bliźniacy Rona Weasleya, również w prawdziwym życiu mają idealnie dopasowane imię – James i Oliver. James oznacza zastąpić, a Oliver odnosi się do drzewa oliwnego. W Biblii drzewo oliwne jest symbolem piękna, płodności i godności.

47. Eliasz i Joel:

W języku hebrajskim dwa elementy nazwy odnoszą się do Boga. Oba te imiona Eliasz i Joel zawierają te elementy imion, ale w innej kolejności.

48. Maddox i Mason:

Oba te imiona pochodzą od nazwisk. Pierwszy pochodzi od walijskiego nazwiska, które oznacza syna Maddocka, a drugi oznacza “pracownik w kamieniu”. Świetna nazwa dla bliźniaków?.

49. Logan i Lucas:

Logan pochodzi od szkockiego nazwiska i oznacza małą dziuplę, podczas gdy Lucas oznacza człowieka z Luciany. Jest to również łacińska forma słowa Łukasz.

50. Ethan i Evan:

W języku hebrajskim Ethan oznacza silny lub stanowczy. Z drugiej strony mówi się, że Evan jest popularnym imieniem w Walii, co oznacza “Pan jest łaskawy”. Oba imiona mają z nimi piękne znaczenie, a także dobrze dzwonią, co czyni je świetną kombinacją dla bliźniaków.

Piękne włoskie męskie imiona dla dzieci:

Oto wybór z 20 najnowszych i nowoczesnych włoskich imion dla chłopców:

1. Leonardo:

Nazwa, która rozbrzmiewa w świecie sztuki i rozrywki. Leonardo Da Vinci nadał nazwie głębię i charakter. Nazwa zyskała dodatkową sławę dzięki aktorowi i łamaczowi serc, Leonardo DiCaprio. Skrócony do Leo, oznacza lwa. Niech twój synek będzie silny i mistrzem sztuki, nadając mu to klasyczne, włoskie imię.

2. Łukasz:

Taka uroczo brzmiąca nazwa i idealna do podskakiwania, chłopcze. Luca to inna forma imienia Lucas. Luca oznacza tego, kto przynosi światło. Dziecko o tym imieniu promieniuje i wnosi światło w życie tych, którzy go kochają.

3. Dante:

Silnie brzmiące, męskie imię. Nazwa jest niesławna dzięki Dante Alighieri, średniowiecznemu włoskiemu poecie i jego Boskiej Komedii. Nazwa faktycznie oznacza wytrwanie. Niezłomne imię, które może pomóc zbudować silny umysł i charakter, zdeterminowane dziecko, które nie podda się łatwo.

4. Enzo:

Skrócona wersja Vincenzo lub Lorenzo, nazwa ma swoje korzenie we Włoszech i Hiszpanii. W obu kulturach oznacza władcę rodziny, zwycięzcę lub zdobywcę. Tradycyjnie pasująca nazwa dla człowieka domu. Teraz imię dla chłopca, który będzie wielkim influencerem zdobywającym serca i odnoszącym sukcesy.

5. Antonio:

Łacińskie korzenie, hiszpańskie i włoskie znaczenie Antonio są bezcenne i bezcenne. Nie trzeba dodawać, że każde dziecko jest bezcenne dla rodzica. Chłopczyk o tym imieniu będzie bezpieczny, wiedząc, że jest bezcenny dla swoich rodziców i będzie kochany i pod opieką bardziej niż jakikolwiek drogocenny klejnot.

6. Giovanni:

Klasyczne i tradycyjne włoskie imię chłopca, Giovanni oznacza, że ​​Bóg jest łaskawą lub łaskawą łaską od Boga. Ponieważ Włosi są głęboko religijni, możemy zrozumieć, że takie imię będzie miało wielki szacunek, a dziecko o tym imieniu byłoby uważane za ogromne błogosławieństwo od Boga.

7. Marco:

Popularne włoskie imię Marco jest często kojarzone ze słynnym włoskim podróżnikiem Marco Polo. Nazwa oznacza Warring lub God of Mars. Nazywając małego cherubinka, Marco odnosi się do silnego i dzielnego młodzieńca, który stanie w obronie swoich praw i będzie walczył o swój lud.

8. Alessandro:

Ta nazwa jest odmianą Aleksandry i można ją prześledzić wstecz w historii do Aleksandra Wielkiego. Oba znaczenia w języku greckim i włoskim sugerują Obrońcę/pomocnika ludzkości. Imię łatwo ślizga się po języku i sugeruje, że chłopiec o imieniu Alessandro byłby miły i skłonny pomagać ludziom.

9. Adriano:

Znaczenie tej nazwy związane jest z Morzem Adriatyckim. Twoja wiązka radości może być wodnym dzieckiem i natychmiast zabierz się do basenu. Niektóre dzieci czerpią tyle radości z pluskania się w wodzie, albo mogą mieć spokojne usposobienie, zupełnie jak morze.

10. Nicolo:

Często skracane do Nico, to imię jest urocze i idealne dla małego dziecka. Nawet jeśli twoje dziecko źle się zachowuje, trudno byłoby je upomnieć takim imieniem. Nicolo oznacza Zwycięstwo lub zdobywcę ludu. Z takim imieniem z pewnością podbije wiele serc i zwycięży w swoich staraniach.

11. Riccardo:

Włoskie pochodzenie, Riccardo to klasyczne imię oznaczające silnego i potężnego władcę. Mały chłopiec o tym imieniu mógłby wyrosnąć na silny umysł i intelekt i prowadzić własną firmę, jeśli nie wyżej.

12. Mateusz:

Bardzo popularna we Włoszech nazwa Matteo oznacza dar od Boga, co może tłumaczyć jego popularność. Urocza cherubinka o tym imieniu z pewnością byłaby cennym prezentem i być może spokojnym i rozsądnym dzieckiem.

13. Carlo:

Ta nazwa pochodzi z Włoch i oznacza „męski”. Nazwa jest idealna, aby mały chłopiec wyrósł na silnego i sprawnego fizycznie młodego mężczyznę, który przejmuje władzę i jest decydentem.

14. Gianni:

Popularne włoskie imię męskie. Gianni oznacza, że ​​Bóg jest łaskawy. Chłopczyk o tym imieniu byłby naturalnie hojnym prezentem i miejmy nadzieję, że zawsze będzie życzliwą duszą, która pomaga ludziom

15. Angelo:

Może to być włoskie imię lub nazwisko. Mając na myśli anioła lub posłańca Boga, mały chłopiec o imieniu Angelo byłby idealnym małym bezczelnym cherubinem i może miłą i pomocną postacią.

16. Rocco:

Rocco to silnie brzmiące imię, idealne dla dorastającego małego chłopca. Nie tak powszechne, jak kiedyś, znaczenie pochodzenia włoskiego w rzeczywistości oznacza odpoczynek. Więc przy odrobinie szczęścia nazwij swojego synka Rocco, a on miejmy nadzieję, że będzie spokojnym dzieckiem i prześpi całą noc.

17. Santino:

Włoskie imię, które oznacza małego świętego. Taka idealna nazwa dla uroczego chłopca. Santino byłoby idealnym imieniem dla malucha o cherubinowych rysach i posłusznej osobowości z być może błyskiem figlarności w oczach.

18. Luciano:

Ta nazwa wywodzi się z portugalskiego, hiszpańskiego i włoskiego, chociaż jest bardziej powszechna we Włoszech. Najsłynniejszym Luciano ostatnich lat jest tenor operowy Luciano Pavarotti. Nazwa oznacza światło. Zadzwoń do swojego małego chłopca Luciano i obserwuj, jak świeci i rozświetla pokój, gdy wchodzi.

19. Salvatore:

To imię słynnego surrealistycznego artysty Salvadora Dali, choć pisane nieco inaczej. Nazwy są pochodną języka włoskiego i hiszpańskiego. To znaczy zbawiciel. Twój mały chłopiec o imieniu Salvatore może mieć wielki talent artystyczny i może być skłonny pomagać innym w trudnych sytuacjach.

20. Gino:

Podczas gdy Gino ma włoskie pochodzenie; ma również starożytne greckie korzenie. Jest również używany jako krótka forma Luigino lub Eugenio. Nazwa oznacza dobrze urodzony lub wiecznie żyjący. Gino brzmi klasycznie włosko, a dzięki tej nazwie twój podskakujący pakiet, miejmy nadzieję, będzie miał długie i dostatnie życie.

Wiele włoskich imion dla małych chłopców jest wybieranych z myślą o świętych patronach, być może dlatego, że chcą, aby ich dziecko zostało pobłogosławione. Tradycyjne wartości rodzinne są ważne dla Włochów, dlatego imiona dziadków i rodziców są przenoszone na następne pokolenie.

Wspomniana wyżej lista zawiera ponad 70 włoskich imion dla chłopców, w tym kilka fantastycznych sugestii dla bliźniaków, pochodzących z Włoch lub hebrajskiego i mających piękne znaczenie związane z każdym z nich. Mam nadzieję, że ta lista jest wystarczająco wyczerpująca, aby pomóc Ci wybrać najlepsze imię dla Twojego dziecka.