Kanhaiya, Kanha, Balagopal, Kryszna. To tylko kilka z licznych imion, jakie ma Pan Kryszna. Ale są to już dość powszechne i znane imiona dla dzieci Pana Kryszny, prawda?! Jeśli nazywamy nasze nowonarodzone dzieci w tym pokoleniu, chociaż tradycyjnie imieniem naszego Pana Kryszny, nie chcemy wypróbować czegoś wyjątkowego, nowego i znaczącego?

imiona lorda kryszna dla dzieci

Pozwól nam w tym pomóc. Ten przewodnik może pomóc wybrać właściwe i najpiękniejsze imiona dla dzieci Pana Kryszny. Te typy są znane, nowe, kreatywne i można je dobrze wykorzystać w dzisiejszym współczesnym kontekście, aby nazwać swojego noworodka.

Najlepsze i unikalne imiona dla dzieci Pana Kryszny dla chłopców, dziewcząt i bliźniaków:

Przejdźmy teraz i zbadajmy najpiękniejszą i najpiękniejszą listę imion dla dzieci inspirowanych przez Pana Krysznę dla chłopców i dziewcząt tego pokolenia. Wszystkie te imiona dla dzieci Pana Kryszny są piękne i czarujące.

Nazwy chłopca Pana Kryszny:

Większość imion związanych z Panem Kryszną nadaje się do nazywania chłopców. Mają one tradycyjne znaczenie, inspirowane imieniem naszego ulubionego Boga i są uważane za bezpośrednie błogosławieństwo od samego Kannaiya. Te imiona są idealną mieszanką tradycji, właściwego znaczenia, kreatywności i kontekstu. Dzięki naszej liście imion dla dzieci dla Pana Kryszny dajemy Ci opcje wyboru zarówno znanych, jak i popularnych imion, a także unikalnych i rzadko spotykanych. Wybierz odpowiedni wybór imion dla dzieci inspirowanych Panem Kriszną, zgodnie z własnym wyborem.

1. Ananta:

Ananta oznacza nieskończony lub nieskończony. Nazwa symbolizuje również coś, co jest wieczne i na zawsze. Ananta oznacza również ziemię w określonych językach południowoindyjskich i sanskryckich. Jest to nowy dzień i nowoczesny, ale znaczący wybór imienia dla chłopca, co również nie jest rzadkością. To urocze imiona Pana Kryszny zaczynające się od A.

2. Aprameja:

Aprameya to inne imię bezpośrednio odnoszące się do Pana Kryszny. Nazwa jest bardzo rzadko spotykanym wyborem i jest znaczącym, ale unikalnym i tradycyjnie brzmiącym wyborem dla małych chłopców. To bardzo rzadkie imiona Pana Kryszny dla chłopca.

3. Bałakryszna:

Balakrishna oznacza młodego Krysznę. Jest to bezpośrednio związane z imieniem Boga Kryszny w jego dzieciństwie. Nazwa jest tradycyjnym i bardzo często spotykanym wyborem nazwy w kilku stanach południowoindyjskich.

4. Bansilal:

Bansilal to typowe imię dla chłopca z północnych Indii, które jest już bardzo popularne i znane. Imię Bansilal oznacza Pierwszego Pana lub Pana Krysznę. Jest to tradycyjny pomysł na imiona związane z Panem Kriszną.

5. Brijnandan:

Imię Brijnandan oznacza Boga Vrindavan, inne imię Pana Kryszny. Nazwa jest modna, ale niezbyt popularna. Jest to tradycyjny i konwencjonalnie brzmiący wybór nazwy dla znaczenia Boga Kryszny.

6. Damodar:

Nazwa Damodar występuje powszechnie zarówno w północnych, jak i południowych Indiach. Damodar oznacza bezpośrednio Boga Krysznę. Jest bardzo ogólnie spotykany od wieków i pokoleń. To bardzo znane i starożytne hinduskie imiona dla niemowląt z Panem Krishna.

7. Darsh:

Darsh to całkowicie nowoczesna i współczesna nazwa. Jest to również imię o krótkim i uroczym brzmieniu, co oznacza Pana Krysznę. Inne nazwy i symbolika imienia Darsh obejmują wzrok i przystojny. To dobre imiona Pana Kryszny zaczynające się od d.

8. Ghanshyam:

Ghanshyam lub Ghanashyam to tradycyjny wybór imienia dla dzieci od pokoleń. Imię Ghanshyam oznacza Pana Krysznę. Z drugiej strony nazwa symbolizuje również najciemniejszą chmurę i pełne poruszające się ciemne chmury. Oba znaczenia nazw są skomplikowane i bardzo unikalne w wyborze.

9. Giridhar:

Giridhar znowu jest kreatywnym, a jednak powszechnym imieniem. Oznacza to również Boga Krysznę; nazwa pochodzi od jej zawiłego znaczenia, kogoś, kto może utrzymać górę (którym jest nikt inny jak nasz Pan Kryszna). Ten chłopiec Pana Kryszny wymienia powszechnie spotykane imię w stanach południowych Indii, takich jak telugu i Kannada.

10. Gopal:

Gopal oznacza pasterza. Pasterz jest kolejnym dla naszego Boga Kryszny. Nazwa jest spotykana w całych Indiach, stanach północnych i południowych Indii.

11. Harigopal:

Harigopal ponownie jest kolejnym bezpośrednim imieniem Boga Kryszny. To bardzo tradycyjna i konwencjonalna nazwa, popularna od kilku pokoleń.

12. Janardhan:

Janardhan to ktoś, kto pomaga i wyzwala ludzi na świecie. Imiona Sri Krishny dla chłopca to bardzo znany wybór.

13. Kannan:

Kannan jest wariantem powszechnego imienia Pana Kryszny, czyli Kanhaiah. Nazwa Kannan jest powszechnie spotykana w południowoindyjskim stanie Kerala. Jest to słynne malajalamskie imię chłopca ze znaczeniem Pana Kryszny.

14. Kishore:

Imię Kishore ma kilka znaczeń, takich jak słońce, promienie słoneczne lub młody chłopiec. Inne znaczenie imienia to Pan Kryszna.

15. Krishnendu:

Krishnendu oznacza osobę, która jest jak książę na ziemi. Imię bezpośrednio symbolizuje i oznacza tutaj Pana Krysznę. Te imiona Pana Kryszny zaczynające się od K są powszechną nazwą dla kilku Indian Północnych i Indian Wschodnich.

16. Madhav:

Madhav to atrakcyjna i nowocześnie brzmiąca nazwa, co oznacza Pana Krysznę. Nazwa jest już dość znana, a mimo to jest klasyczna i ponadczasowa o pięknym i tradycyjnym znaczeniu. Uwielbiamy to imię i jest to obecnie jedna z najbardziej znanych nazw trendów.

17. Manhar:

Manhar jest przyjemny i czarujący. Imię symbolizuje naszego Boga, Krishna.

18. Mukund:

Jest to bardzo tradycyjny wybór imienia, które oznacza zarówno Pana Krysznę, jak i Pana Wisznu. Mukund oznacza również kogoś, kto wyzwala człowieka.

19. Murali:

Murali oznacza flet. Bóg Kryszna, nasza własna Kanha, graj tutaj imię fletu. Jest to bardzo znana nazwa w kilku indyjskich stanach.

20. Muralidhar:

Innym wariantem powyższej nazwy jest Muralidhar, ten, który gra na flecie. To jest nasza własna Kanhaiah. Muralidhar to bardzo tradycyjny, ale klasyczny wybór nazwy dla chłopców.

21. Nandan:

Nandan oznacza miłe i pokrzepiające. Jest to inne imię Pana Kryszny, Pana Śiwy, a także Pana Wisznu. Innym wariantem o tej samej nazwie jest Nandalal. To bardzo młodzieńczy i klasyczny wybór nazwy dla chłopców.

22. Nilesz:

Podczas gdy Nilesh oznacza księżyc, nazwa oznacza również Pana Krysznę, kogoś, kto ma niebieską skórę lub niebieski odcień. Jest to popularna i znana nazwa w stanach północnoindyjskich.

23. Nitjananda:

Nityananda dosłownie oznacza kogoś, kto jest zawsze szczęśliwy. Imię symbolizuje również Boga Krysznah.

24. Pinaki:

Pinaki to bardzo tradycyjne i starożytne imię dla naszego Boga. Oznacza to również kogoś, kto dzierży łuk. Te imiona Pana Kryszny zaczynające się na P są wyjątkowe i urocze.

25. Radhakanta:

Radhakanta oznacza osobę, która jest ukochaną Radhy. Stąd nazwa symbolizuje naszą własną Kanha. To zawsze ponadczasowy i klasyczny wybór.

26. Radhesz:

Imię Radhesh bezpośrednio symbolizuje Boga Krysznę. To rzadkie imię naszego Boga, rzadko spotykane, a mimo to doskonały wybór.

27. Ramakryszna:

Imię Ramakryszna łączy w sobie zarówno Pana Ramę, jak i Pana Krysznę. Jest to bardzo tradycyjna nazwa w kilku południowych stanach Indii, zwłaszcza w językach telugu i tamilskim dla chłopców.

28. Rohanlal:

Rohan to nazwa góry, a lal oznacza ukochany. Imię Rohanlal symbolizuje i oznacza Pana Krysznę i jest rzadko spotykanym wyborem dla chłopców.

29. Saket:

Saket to urocza i krótka współczesna nazwa dla chłopców. Oznacza Boga Krysznę i kogoś, kto ma szlachetne intencje.

30. Sarwa:

Sarva to znowu tradycyjnie brzmiące imię chłopca. To znaczy kompletne lub doskonałe. Nazwa symbolizuje również naszą własną Bala Gopal. Jest również jednym ze słynnych pseudonimów oznaczających Pana Krysznę.

31. Śri Kryszna:

Sri Krishna lub Shri Krishna, samo imię, jest naszym ulubionym imieniem Pana.

32. Szjam:

Shyam to bardzo znane i popularne imię, co oznacza naszą własną Kanha. Oznacza to również ciemnoniebieski. Jest to powszechny, ale ponadczasowy wybór nazwy dla chłopców.

33. Shyam Sundar:

Imię Shyam Sundar oznacza kolorowe piękno lub kogoś, kto jest niebieski i piękny. To pośrednio symbolizuje imię naszego Pana Kryszny.

34. Thakarshi:

Thakarshi oznacza Pana Krysznę. Jest to bardzo rzadko spotykany wybór imienia, idealny dla współczesnych rodziców, którzy chcą wyjątkowej, ale znaczącej i innowacyjnej nazwy dla swoich małych chłopców.

35. Tirthayaad:

Tirthayaad oznacza ponownie Pana Krysznę. Jest to nazwa rzadka, ale bardzo tradycyjna i konwencjonalna w brzmieniu.

36. Urugwaj:

Założę się, że nie natknąłeś się też na słowo Urugay. Urugwaj oznacza daleko idące. Imię symbolizuje Boga Krysznę, Pana Wisznu, a także Pana Indrę.

37. Wamszidhar:

Vamshidhar oznacza kogoś, kto nosi flet. Ta nazwa symbolizuje naszą Kanha w bardzo poetyckim i uroczym imieniu. Jest to znana i bardzo znana nazwa i jest powszechnie spotykana w kilku południowych stanach Indii. Jest to jednak jak dotąd klasyka.

38. Wanamali:

Vanamali jest epitetem Pana Kryszny. Jest, choć nie jest powszechnie spotykany, jest już znanym wyborem dla kilku osób.

39. Vasumat:

Vasumat oznacza bogaty, a także Pan Kryszna.

40. Wedamohan:

Imię Vedamohan oznacza kogoś, kto zna wszystkie Wedy. Imię oznacza również Pana Krysznę. Jest to urocza i piękna, ale tradycyjna nazwa oznaczająca chłopców.

41. Wibhawa:

Vibhav oznacza chwalebny. Nazwa pośrednio symbolizuje również nasze własne Kanha i Balagopal. Inne symbole nazwy to wspaniałość, wszechobecność i moc.

42. Wibhumat:

Vibhumat oznacza kogoś, kto pojawia się w kilku formach, który jest naszym własnym Panem Shri Krishna.

43. Wihari:

Nazwa Vihari, choć niezbyt powszechna, oznacza osobę, która bardzo ją lubi. Pośrednio symbolizuje Pana Krysznę.

44. Witaharja:

Vitaharya oznacza Pana Krysznę. Jest to innowacyjny, poetycki i kreatywny wybór nazwy dla chłopców o tym znaczeniu.

45. Wrajesz:

Vrajesh to znane imię występujące w kilku częściach Indii, co oznacza Lord of Vraj. To jest nasz własny Kanha.

46. ​​Jadaw:

Yadav to bardzo znane imię i jest już znanym wyborem dla chłopców. Oznacza potomka Yadu, który jest naszym własnym Bogiem Kryszną

47 Jadawendra:

Yadavendra jest królem całego klanu Yadava. Symbolizuje to imię naszej Bala Murali i jest bardzo tradycyjnym wyborem brzmiącym.

48. Yaduraj:

Yadu Raj to inna nazwa naszej własnej Kanha, która pośrednio oznacza króla wszystkich Yadu lub Yadavas.

49. Jaduwir:

Yaduvir oznacza odważnego człowieka. Pośrednio symbolizuje również naszego Pana Krysznę

50. Jajnarup:

Yajnarup to bardzo konwencjonalny wybór nazwy. Oznacza kogoś, kto jest tak czysty jak Yajna, czyli Bóg Shri Krishna.

Imiona Pana Kryszny dla dziewczynki:

O ile wszyscy przyjmujemy i oceniamy imię Pan Kryszna dla niemowląt lub jego symbolikę można zachować tylko dla chłopców, cóż, możesz się tutaj mylić. Mamy nawet piękne imiona dla dziewczynek, których znaczenie może symbolizować i kierować do naszej własnej Kanha. Sprawdźmy imiona dziewczynek związanych z Panem Krishną.

51. Anuvrinda:

To piękna i urocza nazwa. Jest też wyjątkowy i mało słyszany. Imię Anuvrinda oznacza królową Kryszny. To urocza i hipnotyzująca nazwa, a my ogromnie ją kochamy.

52. Bansari:

Bansari oznacza flet. Nazwa pośrednio symbolizuje, jak Kryszna kocha flet i jest nosicielem samego Murali.

53. Brinda:

Brinda jest powszechnym wyborem imienia, szczególnie w imionach tamilskich, sanskryckich i malajalamskich dziewczynek Lord Krishna. Symbolizuje Brindavan, który jest związany z naszym Kanha.

54. Demira:

Założę się, że ta nowoczesna nazwa Demira jest jeszcze prawie nieznana lub znaleziona. Ponownie symbolizuje wielbiciela Kryszny. Czy to nie fajne??

55. Dwiti:

Dwiti oznacza podwójny. Nazwa symbolizuje również Pana Krysznę.

56. Mira:

Mira lub Meera jest wielbicielką Pana Kryszny. Poświęciła swoje życie całkowicie naszemu Bogu i jest atrakcyjnym i ponadczasowym wyborem dla dziewczynek.

57. Kanupriya:

Kanupriya oznacza ukochaną osobę Boga, Krysznę. Jest to wyjątkowy i bardzo rzadki wybór imienia dla dziewczynek.

58. Saketa:

Saketa to inne imię, które bezpośrednio oznacza Boga Krysznę. Wariant chłopca o tym samym imieniu to Saket i jest to niezwykłe i niepowtarzalne imiona Pana Kryszny zaczynające się od S.

59. Samaira:

Samaira to piękna dziewczynka, nowoczesny wybór imienia. Oznacza czarowanie i ochranianie przez samego Boga Krysznę.

60 Wisznu Priya:

Vishnu Priya to już znane imię, ale jest to klasyczny i hipnotyzujący wybór. Symbolizuje ponownie wielbiciela Boga Kryszny. Jest to jedno z naszych ulubionych imion Pana Kryszny zaczynające się na V.

Pomysły na imiona unisex z Lordem Krishną Znaczenie:

Istnieje zestaw nazw unisex, które można nazwać zarówno dla chłopców, jak i dziewcząt. Są to nowoczesne i tradycyjne wybory ze znaczeniami związanymi z naszym Bogiem Kanha.

61. Ajaya:

Ajaya oznacza niepokonany lub niepokonany. Imię pośrednio symbolizuje Pana Krysznę i jest odpowiednim wyborem zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek.

62. Kryszna:

Samo imię Kryszna można nazwać zarówno dla chłopców, jak i dziewcząt. Jest to wybór uniseksowej nazwy, która sama w sobie jest piękna.

63. Punya Shlokaya:

Nazwa Punya Shlokaya brzmi bardzo tradycyjnie i tak jest. Imię odpowiednie zarówno dla chłopców jak i dziewczynek, co oznacza Pana, którego chwała może dać zasługi.

64. Shaakya:

Shaakya oznacza pełną energię lub krąg energetyczny. Imię pośrednio symbolizuje Pana Krysznę i może być dobre zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek.

65. Suri:

Suri to piękne imię chłopca i dziewczynki. Oznacza szczęście, wyuczoną istotę lub osobę, a także Pana Krysznę.

Bliźniacze imiona inspirowane przez Pana Krysznę:

Jeśli szukasz pomysłów na wybór bliźniaczych imion dla dzieci o podobnym znaczeniu związanym z naszym Bogiem Kryszną, mamy nawet kilka pomysłów.

66. Bala Gopal – Bala Mukund:

Obie nazwy są już bardzo tradycyjne, znane i sławne. Ale zgadzamy się też, że są to klasyczne wybory. Są to piękne imiona symbolizujące naszego Boga Krysznę.

67. Brij – Bansi:

Imiona Brij i Bansi to krótkie i urocze pomysły na nazwy. Nazwa Brij oznacza miejsce Pana Kryszny, a Bansi to flet grany przez naszego Boga. To są piękne wybory imion dla bliźniaków.

68. Gokul – Govind:

Gokul i Govind, chociaż są bardzo znani i sławni, tworzą unikalne idee bliźniaczych imion odnoszące się do znaczenia Boga Kryszny. Nazwa Gokul to miejsce, w którym rosła nasza Kanha, a Govind jest pasterzem, co jest inną nazwą Kanha.

69. Kanu – Kanha:

Kanu i Kanha to urocze nazwy dla dziewcząt i chłopców. Oboje symbolizują naszą Kannaiah i są krótkimi i uroczymi imionami dla bliźniaków dla chłopców i dziewczynek.

70. Achyuta – Avyay:

Są to zarówno urocze wybory unisex, odpowiednie zarówno dla chłopców, jak i dziewcząt. Odnoszą się do naszej Bala Gopal.

Te imiona dla chłopca i dziewczynki Pana Kryszny mają na celu przywoływanie i podziwianie naszych tradycji, a jednocześnie posiadanie pięknych imion. Mamy nadzieję, że znalazłeś tutaj idealny wybór dla swojej córeczki lub chłopca. Opowiedz nam swoje przemyślenia i jakie są Twoje ulubione wybory; kochamy cię słyszeć.