W kilku przypadkach często widzimy ich imiona dla dziewczynek o znaczeniu związanym z Boginią Lakszmi. Imiona dla dziewczynek Bogini Lakshmi są dość popularne w Indiach, a od wieków i pokoleń jest to tradycyjnie najbardziej preferowane imię dla rodziców na całym świecie. Nadanie dziecku imienia bogini Lakszmi jest postrzegane jako pomyślne, aby dzieci miały przed sobą szczęśliwe, dostatnie i zdrowe życie.

Ale czyż nie jesteśmy tak przyzwyczajeni do słuchania tylko kilku imion związanych z Lakshmi Devi? Jeśli ty też myślisz o nazwaniu malucha po niej, mamy zupełnie nowe, unikalne, modne, znaczące imiona Bogini Lakshmi dla córeczki. Są to zarówno tradycyjne i znane ponadczasowe pomysły na nazwy, jak i nowoczesne i stylowe. Po co czekać? Odkryjmy je razem.

bogini lakshmi imiona dziewczynek

Najlepsze imiona dla dziewczynek inspirowane boginią Lakszmi:

Przejdźmy dalej i zbadajmy najbardziej odpowiednie imiona dla dziewczynek, zaczynając od Lakshmi Ji. Rzeczywiście są to zarówno popularne, jak i wyjątkowe i klasyczne wybory. Bądźcie pewni, że będą pasować bardzo dobrze dla noworodków! Zacznijmy i wspólnie zbadajmy wszystkie imiona dla Laxmi Devi dla córeczki.

Lakshmi Mata Baby Girl Names Wybory:

Być może słyszeliśmy już o tych pięknych i inspirujących imionach dla dziewcząt, które oznaczają Lakshmi Devi i mata. Jednak jest też kilka nazwisk, o których nie słyszeliśmy. Dla tych rodziców, którzy wolą bardzo tradycyjne imię i tych, którzy chcą nowoczesnego imienia, ale o tradycyjnym i intensywnym znaczeniu, mamy je oboje w naszej gamie wyborów. Sprawdź te imiona Lorda Lakshmi Devi dla córeczki i zobacz, co jest dla Ciebie najlepsze!

1. Aarna:

Aarna to inne imię bogini Lakszmi. Dla tych rodziców, którzy szukają nowoczesnej i stylowej nazwy, ale z tak znaczącymi i inspirującymi konotacjami, Aarna może być dobrym wyborem. Nazwa jest idealna dla dziewczynek urodzonych pod Mesha Rashi z Krithika nakshatra.

2. Aarupa:

Aarupa lub Arupa oznacza dziewczynę, która rodzi się bez granic i ograniczeń. To nikt inny jak nasza zaciekła Bogini Lakszmi. Nazwa jest również idealna dla dziewcząt pod Mesha Rashi z Krithika nakshatram. To jest piękne wśród imion dziewczynek oznaczających Lakshmi Ji.

3. Aszrita:

W sanskrycie i hindi nazwa dosłownie oznacza osobę, która zawsze wita lub daje schronienie. Nazwa jest kolejnym popularnym wyborem bogini Lakszmi. Nazwa jest również idealna dla dziewcząt pod Mesha Rashi z Krithika nakshatram. Inną odmianą i pisownią tej samej nazwy są Aasrita lub Aashritha.

4. Abhirami:

Imię Abhirami oznacza zarówno Boginię Lakszmi Devi, jak i Boginię Parwati. Jest to popularny wybór nazwy dla kilku dziewcząt urodzonych w południowych Indiach. Nazwa jest idealna dla dziewczynek urodzonych pod Mesha Rashi z Krithika nakshatra. Inną odmianą nazwy jest Abirami.

5. Aditri:

Adhitri lub Aditri oznacza Boginię Lakszmi, a także kobietę, która ma najwyższy honor i szacunek. Nazwa jest piękna o tak intensywnym i inspirującym znaczeniu, ale rzadko też znajduje wybór. Nazwa jest idealna dla dziewczynek urodzonych pod Mesha Rashi z Krithika nakshatra. Uwielbiamy ten wśród imion Mahalakshmi dla córeczki.

6. Agania:

Aganya lub Aghanya lub Aghanaya oznacza kogoś, kto narodził się z ognia. Nazwa symbolizuje również kogoś, kogo nigdy nie można zabić. Jest to również kolejne groźne imię bogini Lakszmi, które nie jest jeszcze powszechnie znane. Nazwa jest idealna dla dziewczynek urodzonych pod Mesha Rashi z Krithika nakshatra.

7. Aishini:

Aishini to krótkie i urocze imię, które symbolizuje naszą ulubioną boginię Lakshmi Devi. Aish oznacza tutaj boski, a to jest idealne dla dziewcząt urodzonych pod Mesha Rashi z Krithika nakshatra. Jest to nadchodzący modny wśród imion dziewczynek o znaczeniu hinduskiej bogini Lakshmi.

8. Alamelu:

Alamelu lub Alavelu to bardzo znana nazwa o tradycyjnej popularności. Te imiona dla dziewczynek, inspirowane boginią Lakshmi, są klasycznym wyborem trendów od pokoleń. Alamelu oznacza Panią Lotosu, która jest Boginią Lakszmi Mata. Nazwa jest idealna dla dziewczynek urodzonych pod Mesha Rashi z Krithika nakshatra.

9. Amala:

Amala oznacza genialny i jest również innym imieniem bogini Lakszmi. Nazwa jest idealna dla dziewczynek urodzonych pod Mesha Rashi z Krithika nakshatra. Inną odmianą pisowni tej popularnej i klasycznej nazwy jest Amla.

10. Bhagya:

Bhagya lub Bhaagya oznacza szczęście, a także inne imiona bogini Lakszmi. Nazwa jest idealna dla dziewcząt urodzonych pod Dhanu Rashi z Moola nakshatra. Można również dodać imię z Bhagya Lakshmi, Bhagya Shree też.

11. Bhagwati:

Bhagwathi lub Bhagwati, a nawet pisane jako Bhagvathy, oznacza Boginię Lakszmi i Boginię Durgę. Oznacza to również sławę, dobrobyt, zaciekłość i mądrość. Nazwa jest idealna dla dziewczynek urodzonych pod Dhanu Rashi z Moola nakshatra.

12. Bhoodevi:

Bhoodevi oznacza matkę lub Boginię Ziemi, która jest Boginią Lakszmi. Nazwa jest idealna dla dziewcząt urodzonych pod Dhanu Rashi z Utharashada nakshatra. To są tradycyjne imiona dziewczynek związane z boginią Lakszmi.

13. Czakryka:

Chakrika lub Chakria oznacza osobę, która ma boski krąg energii koła. Oznacza to również Boginię Lakszmi. To idealna nazwa dla osób z Meena Rashi i Revathi Nakshatra.

14. Czandasri:

Chandasri lub Chandashree oznacza dziewczynę, która świeci jak księżyc. Jest to również inna współczesna nazwa bogini Lakszmi. To idealna nazwa dla osób z Meena Rashi i Revathi Nakshatra.

15. Daridriyanashini:

Nazwa Daridriyanashini jest bardzo tradycyjnym i starożytnym wyborem, który również jest rzadko spotykany. Dla tych rodziców, którzy chcą mieć typowe i znaczące imię, może to być doskonały tradycyjny pomysł. Oznacza kogoś, kto usuwa biedę i wnosi bogactwo. To inne imię dla Bogini Lakszmi. To doskonały wybór, jeśli Twoje maleństwo urodziło się pod Meeną Rashi i Purvabhadra nakshatra.

16. Debashree:

Debashree lub Debasree to bardzo znana nazwa, popularna w północnej i północno-wschodniej części Indii. Jest to kolejne doskonałe imię dla Bogini Lakszmi, a także oznacza boskie piękno. To idealna nazwa dla osób z Meena Rashi i Revathi Nakshatra. Inne odmiany pisowni nazwy obejmują również Devashree lub Devasree.

17. Głębokie:

Deeptha lub Deepta oznacza świecenie lub kogoś, kto jest piękny jak Bogini Lakszmi. To idealna nazwa dla osób z Meena Rashi i Ashelesha Nakshatra. To jest wśród nowoczesnych imion dla dzieci Bogini Lakshmi.

18. Deethya:

Deethya lub Deetya to bardzo nowoczesna i wyrafinowana nazwa bogini Lakshmi Devi Ji. To także odpowiedź na modlitwy. To wśród imion oznaczających Lakshmi jest idealnym imieniem dla osób z Meena Rashi i Ashelesha Nakshatra.

19. Dhanasri:

Dhanasri lub Dhanashree, jak sama nazwa wskazuje, oznacza Boginię Bogactwa. Wiemy, że to nikt inny jak nasza Bogini Lakszmi Devi. To jest odpowiednie imię dla dziewcząt urodzonych w Dhanu Rashi i Purvashada nakshatra.

20. Dwija:

Dwija to urocza i nowoczesna urocza nazwa, która sugeruje Boginię Lakshmi Ji. To bardzo rzadko spotykane imię, idealne dla najmłodszych urodzonych w tym pokoleniu. Te imiona Laxmi dla dziecka są idealne dla osób urodzonych w Meena Rashi.

21. Eeszta:

Eeshta to kolejne rzadko spotykane imię dziewczynki, które symbolizuje naszą Lakshmi Devi Ji. Oznacza to również ukochany lub kochany. To idealna nazwa dla osób pod MeshaRashi z Krithika Nakshatra.

22. Epszita:

Epshita lub Epshitha oznacza Lakshmi Devi Ji, a także pożądaną. Jest to nadchodząca popularna nowoczesna nazwa dziewczynki o tradycyjnym znaczeniu. Jest to jedno z rzadkich imion bogini Lakszmi i jest idealne dla osób urodzonych w Mesha Rashi i Krithika Nakshatra.

23. Gnaneshwari:

Gnaneshwari pisane również jako Gnaneswari, to bardzo tradycyjne i popularne indyjskie imię domowe. Oznacza kogoś, kto jest inteligentny, a także symbolizuje imię Lakshmi Mata. To idealna nazwa dla osób pod Kumbha Rashi.

24. Gomini:

Gomini technicznie oznacza Boginię Lakszmi Devi. Oznacza to również kogoś, kto jest właścicielem bydła. Dla tych, którzy chcą tradycyjnej nazwy, może to być dobre dopasowanie. Te imiona bogini Lakshmi popularne w malajalam są idealne dla dziewcząt pod Kumbha Rashi i Sathabhisham nakshatra.

25. Grahathi:

Grahathi oznacza gospodarstwo domowe. To także inna nazwa dla naszej Lakshmi Devi. Jest idealny dla dziewcząt w Kumbha Rashi.

26. Grihita:

Grihitha jest również odpowiednia dla osób pod Kumbha Rashi i oznacza akceptację.

27. Hansuja:

Hansuja to bardzo rzadko spotykane imię, ale urocze i piękne. Oznacza łabędzia, a także oznacza naszą Boginię Lakszmi. Jest idealny dla Karkataka Rashi i Punarvasu nakshtra.

28. Harini:

Harini lub Harinee to powszechny, modny, ale klasyczny wybór nazwy, która oznacza jelenia i bogini Lakshmi. Jest idealny dla Karkataka Rashi i Punarvasu nakshtra.

29. Hariprija:

Haripriya oznacza osobę ukochaną przez Hari, Lakshmi Devi Ji. Jest idealny dla Karkataka Rashi i Punarvasu nakshtra.

30. Hawisza:

Havisha to współczesna nazwa naszej Lakshmi Mata. Ta bogini Lakshmi imiona zaczynające się na H, są idealne dla Karkataka Rashi i Punarvasu nakshtra.

31. Himawati:

Himavathi lub Hymavathy, Hemavathi oznacza kogoś, kto posiada złoto, Boginię Lakszmi. Wszystkie imiona są idealne tylko dla dziewcząt Karka Rashi.

32. Indira:

Indira jest ponownie popularną nazwą domową w Indiach, zwłaszcza w stanach południowych. Oznacza Boginię Lakszmi, osobę zamożną i małżonkę Wisznu Dżi. To idealna nazwa dla Mesha Rashi i Krithika Nakshatra. Jest to również popularne imiona Bogini Lakszmi w języku telugu.

33. Dżaganmaji:

Jaganmayi lub Jaganmatha oznacza Boginię Świata, co oznacza zarówno Boginię Lakszmi, jak i Boginię Durgę. Jest idealny dla Makara Rashi i Utharashada Nakshatra.

34. Jaladija:

Jaladija lub Jaladhija oznacza wodę, a Bogini Lakszmi. Jest to tradycyjny wybór imienia i jest odpowiedni dla dziewcząt Makar Rashi i Utharasha Nakshatra.

35. Jalaja:

Jalaja oznacza lotos, który rodzi się ze zbiorników wodnych. Ta nazwa pośrednio sugeruje Boginię Lakszmi. Nazwa jest odpowiednia dla dziewcząt Makar Rashi i Utharasha Nakshatra.

36. Karunia:

Karunya lub Kaarunya oznacza kogoś, kto jest współczujący. To także życzliwa i miłosierna osoba. Nazwa jest synonimem bogini Lakszmi i jest idealna dla osób urodzonych w Mithun Rashi i Mrighashira Nakshatra.

37. Kamakszi:

Kamakshi lub Kamaakshee to tradycyjna indyjska nazwa, ale jest to popularny klasyczny wybór. Oznacza Boginię Parwati i Boginię Lakszmi, tych, którzy mają kochające oczy. Jest idealny dla urodzonych Mithun Rashi i Mrigashira nakshatra.

38. Kamalika:

Kamalika to piękne imię, co oznacza zrodzona z lotosu. Jest idealny dla podjętej Mithun Rashi i Mrigashira nakshatra. Jest to ponadczasowy wybór wśród imion Bogini Lakszmi zaczynających się od K.

39. Kawiszri:

Kavishri oznacza zarówno poetkę, jak i Boginię Lakszmi. Jest idealny dla urodzonych Mithun Rashi i Mrigashira nakshatra. Inną możliwą pisownią jest tutaj Kavishree.

40. Ketana:

Kethana lub Ketna, Ketana oznacza miejsce zamieszkania lub kochający dom. Jest to również inna nazwa Lakshmi Devi Ji. To jest odpowiednia nazwa dla Mithun Rashi i Punarvasu nakshatra.

41. Ksziraja:

Kshirja lub Kshiraja oznacza kogoś, kto urodził się z mleka. To piękne i doskonałe współczesne imię bogini Lakszmi i my też je kochamy. Nadaje się dla tych w Mithun Rashi.

42. Lakszmi:

Co powiesz na samo imię Lakszmi, które oznacza naszą ukochaną Boginię? To znany, a zarazem klasyczny wybór. Jest idealny dla osób w Mesha Rashi i Ashwini Nakshtra. Można go również dostosować i nazwać jako Lakshmita.

43. Maaya:

Maaya oznacza bogactwo, dobrobyt, sympatię, przywiązanie i iluzję. Jest to inne imię naszej Bogini i jest idealne dla Simha Rashi i Magha nakshatra.

44. Mandziuśri:

Manjushree lub Manjusri to kolejny tradycyjny i konwencjonalny wybór klasycznej nazwy, sugerujący Boginię Lakshmi Mathę. To także boskie piękno. Jest odpowiedni dla Simha Rashi i Magha nakshatra.

45. Mrinalini:

Mrinalini lub Mrunalini to piękny i wieczny, ponadczasowy wybór, który ogromnie kochamy. Oznacza miejsce, w którym Lotus rośnie. Oznacza to również delikatne, pachnące i jest odpowiednie dla urodzonych Simha Rashi i gwiazd Magha.

46. ​​Nandhika:

Nandhika oznacza szczęśliwe i radosne kobiety, inne imię bogini Lakszmi. Jest idealny dla Vruschika Rashi i Anuradha Nakshatra. Jest to znane imiona Bogini Lakszmi w języku tamilskim.

47. Nishidha:

Nishidha to inne imię naszej ukochanej Bogini i jest dobre dla osób urodzonych w znaku zodiaku Vruschika Rashi i Anuradha.

48. Padmawati:

Padmavathi lub Padmawathi to modna tradycyjna indyjska nazwa o pięknych znaczeniach i konotacjach. Oznacza epitet Bogini Lakszmi, a także osoby, która mieszka z Lotosem. Jest idealny dla gwiazd Kanya Rashi i Uttara Phalguni. Inne podobne nazwy to Padma, Padmaja też.

49. Parthawi:

Parthavi lub Parthvi to nadchodząca nowoczesna nazwa, występująca głównie w północnych Indiach. Oznacza córkę ziemi. Nadaje się dla gwiazd Kanya Rashi i Uttara Phalguni.

50. Prakryti:

Prakrithi oznacza naturę. Oznacza to również Boginię Lakszmi. Uwielbiamy tę wymowną, nowoczesną i rzadko spotykaną nazwę, idealną dla Kanyi Rashi.

51. Pranszi:

Pranshi to współczesne imię bogini Lakszmi i również jest rzadkie. Nadaje się dla kobiet Kanya Rashi. To piękne imiona Bogini Lakszmi zaczynające się na P.

52. Priyangi:

Priyangi to inne imię dla naszej ukochanej Bogini i jest odpowiednią i trafną nazwą dla urodzonych Kanya Rashi.

53. Ragini:

Raagini lub Ragini to tradycyjna, ale piękna i klasyczna nazwa, która nigdy nie wyjdzie z mody. Oznacza melodię, muzykę, a także inne imię dla naszej Bogini. Jest idealny dla urodzonych w Tula Rashi i gwiazdy Chitra.

54. Obszar:

Rea lub też pisane jako Rhea i Ria, oznacza pełną wdzięku i Boginię Lakszmi. Jest to krótka i urocza, nowoczesna nazwa dla dziewcząt, trafna i odpowiednia dla osób w Tula Rashi i Swathi nakshatra.

55. Saanvi:

Saanvi lub Sanvi oznacza kogoś, za kim zawsze podąża się i jest czczony. Oznacza to również naszą ukochaną Boginię. Jest to nowoczesny, a jednocześnie piękny i znaczący wybór nazwy z rzadko spotykanym trendem. Nadaje się do gwiazd Kumbha Rashi i Sathabhisham. Inne odmiany nazwy obejmują również Sanvika lub Saanvika.

56. Samrudhi:

Jest to inne imię naszej Bogini i jest idealne dla gwiazd Kumbha Rashi i Sathabhisham. Nazwa oznacza również szczęście, bogactwo, szczęście i dobrobyt.

57. Shrija:

Sreeja lub Shrija oznacza twórczy lub ten, który ma bogactwo. Jest to nasza ulubiona bogini, a także krótka i słodka nazwa. Dobrze jest iść na Kumbha Rashi i Sathabhisham nakshatra.

58. Warda:

Varda oznacza bóstwo. Oznacza to również kogoś, kto obdarza dobrodziejstwami i innym imieniem bogini Lakszmi. Mały urodzony w Vrishabha Rashi i Rohini nakshatra może pasować do tego imienia. Uwielbiamy ten wśród imion Bogini Lakshmi zaczynających się na V. Jest też dość wyjątkowy i piękny.

59. Wimudha:

Vimudha to bardzo znaczące imię, które oznacza kogoś atrakcyjnego uprzejmością lub kogoś, kto chwyta innych swoją dobrocią. Najlepiej dla gwiazd Vrishabha Rashi i Rohini.

60. Yesaswi:

Yesaswi lub Yeshasvi oznacza osobę sukcesu. Jest to inna nazwa Lakshmi Devi Ji i jest idealnym tradycyjnym wyborem dla osób z Vruschika Rashi i Moola Nakshatra.

Pomysły na bliźniacze nazwy dla bogini Lakshmi Baby Girl Imiona:

W przypadku, gdy masz bliźnięta, mamy dla Ciebie również to posortowane. Sprawdźmy najpiękniejsze i najpiękniejsze pomysły i wybory bliźniaczych imion, które mają znaczenie skłaniające się ku Bogini Lakshmi Devi.

61. Aghirna – Ayudha:

Aghirna w sanskrycie oznacza kogoś, kto jest kochany i błogosławi wszystkich. Ayudha, jak sama nazwa wskazuje, oznacza coś ze złota. Oba są idealnym wyborem dla tradycyjnych bliźniaków dla bogini Lakshmi. Uwielbiamy tę parę wśród imion Bogini Lakshmi zaczynających się na A.

62. Czakrika – Czaturbhuja:

Dla tych, którzy szukają bardzo tradycyjnych imion dla dziewczynek dla bliźniaczych pomysłów, są to trafne. Chakrika oznacza Boginię, która ma boskie koło, nikt inny jak Bogini Lakszmi Mata. Chaturbhuja oznacza kogoś, kto jest potężny i zaciekły, silny.

63. Dhanya – Dhrithi:

Dhanya oznacza bogactwo i dobrobyt. Dhrithi to odwaga, cnota i morale. Oba są krótkimi i uroczymi współczesnymi wyborami i pomysłami na nazwy.

64. Dhritansha – Dvimatra:

Są rzadko spotykane, a unikalne imiona symbolizowały naszą Boginię Lakszmi. Dritansha oznacza odwagę, co jest innym imieniem bogini Lakszmi. Dvimatra oznacza podwójne błogosławieństwa lub modlitwy.

65. Mantrini – Manushi:

Oba są innymi imionami bogini Lakszmi w językach sanskryckich i są wyjątkowe i piękne, aby pasowały do ​​współczesnych dzieci nowej generacji.

66. Narayani – Navadurga:

Oba są bardzo konwencjonalne, ale ponadczasowe i zawsze modne, tradycyjne indyjskie nazwiska domowe. Obaj mają na myśli tylko Boginię Lakszmi. Są to tradycyjne imiona Bogini Lakszmi zaczynające się od N.

67. Shaurya – Shaya:

Imię Shaurya oznacza moc i zaciekłość. Shaya oznacza kogoś, kto jest kochany i zamożny. Są to nowoczesne współczesne imiona idealne do kojarzenia się z Boginią Lakshmi dla małych bliźniaczek. Są to piękne imiona bogini Lakszmi, zaczynające się od S.

68. Wardha – Wajuga:

Varidha oznacza w sanskrycie potężny i nieskończony lub nieograniczony. Vayuga oznacza energię lub kogoś, kto ma boską moc. Są to idealne imiona Bogini Lakszmi dla córeczki w sanskrycie.

69. Sanvitha – Srija:

Sanvitha oznacza bogactwo, dostatnie i pomyślne, symbolizujące Boginię Lakszmi Devi. To współczesna nazwa Lakshmi Devi. Sriya również oznacza to samo, a te są idealne dla dziewcząt Kumbh Rashi.

70. Taruni – Vaaruni:

Taruni oznacza młodą kobietę. Vaaruni oznacza kogoś, kto ma moc Varuny. Obie nazwy są również używane zamiennie dla Lakshmi Mata Ji i są idealne do krótkich i pięknych pomysłów na imię dla bliźniaczych dziewczynek.

Mamy nadzieję, że podobało Ci się odkrywanie tych pięknych pomysłów na imię dla dziewczynki Bogini Lakshmi. Jeśli wolisz znaczącą i tradycyjną nazwę, co powiesz na te. Pasują do każdego najlepiej. Daj nam znać, które imię najbardziej Ci się podobało; uwielbiamy też słyszeć twoje myśli.

Zastrzeżenie:

Wszystkie nazwy podane powyżej mają swoje znaczenie zgodnie z kontekstem związanym z krajem Indie. Te znaczenia i symbole mogą się zmieniać w zależności od różnych kultur, krajów, regionów i języków. Radzimy przeprowadzić szeroko zakrojone badania przed zrozumieniem kilku interpretacji dołączonych do nazwy. Ponadto należy pamiętać, że jest to tylko przewodnik informacyjny dotyczący pomysłów i wyborów dziecka; autor nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek błędy lub rozbieżności.