Bengal Zachodni lub bardziej znany jako Bengal, to stan słynący ze słodyczy, gościnności oraz miłości i szacunku, jaki ludzie okazują swojej kulturze i muzyce. Mieszkańcy Bengalu mówią językiem „bengalskim”, który jest również pierwszym językiem mieszkańców kraju „Bangladesz”. Bengalczycy poważnie traktują swoje oddanie, muzyce, bogom i boginiom, a także innym formom sztuki i kultury. Tę powagę widać w imionach dzieci bengalskich.

Możemy się wiele nauczyć i zrozumieć o rzeczach i ideologiach, w które wierzą Bengalczycy, po prostu przeglądając bengalską listę imion dla dzieci. Miłość, natura oraz bogowie i boginie odgrywają kluczową rolę w podejmowaniu wielu decyzji, podobnie jak imię dziecka. Sprawdźmy więc niektóre z najlepszych bengalskich imion dla dzieci i dowiedzmy się więcej o ich znaczeniu i znaczeniu.

Najlepsze noworodki w języku bengalskim ze znaczeniami

Bengalskie imiona dla dzieci z znaczeniami:

Nowoczesne bengalskie imiona dla niemowląt:

1. Koushik:

Jedno z najbardziej głów bengalskich nazwisk w historii. Znaczenie tego imienia to „miłość”. Nazwa sugeruje kochającą i troskliwą naturę dziecka, która pozwoli mu w przyszłości zyskać trochę uwagi. Nazwa jest jedną z najbardziej popularnych nazw bengalskich w historii. Wymowa tego imienia również jest dość autentyczna.

2. Mihir:

Mihir oznacza „słońce”. Imię przedstawia potężną naturę dziecka. To jedno z najpiękniejszych imion w historii. Nazwa jest tak piękna, że ​​każdy łatwo się w niej zakocha. Rodzice bengalscy uwielbiają nazywać swoich chłopców tym konkretnym. Ta postawa rodziców bonga sprawia, że ​​jest to jedno z najczęściej używanych imion bengalskich dla chłopców w historii.

3. Benoy:

To klasyczna bengalska nazwa, którą ludzie będą uwielbiać. Znaczenie terminu Benoy to „uprzejmy”. Oznacza to, że dziecko, któremu nadano imię, ma uprzejme nastawienie. To takie piękne imię. Poczujesz się tak samo, gdy poznasz znaczenie tego imienia.

4. Ardhendu:

Ardhendu jest w rzeczywistości jednym z najsłynniejszych imion bengalskich w historii. Znaczenie terminu Ardhendu to „półksiężyc”. Nazwa ta jest powszechnie używana w rodzinach, które są dość religijne. To jedno z najbardziej chwytliwych imion bengalskich w historii. Zobaczysz wiele bengalskich dzieci noszących to piękne imię.

5. Indroneel:

To bardzo popularna nazwa wśród bongów. Może istnieć wiele wyprowadzeń tej konkretnej nazwy. Najczęstszym znaczeniem tego imienia, według bengalskiego, jest „niebieski klejnot”. Znaczenie Indroneel odnosi się do Pana Shivy, który jest również uważany za Niebieski Klejnot. Jest to jedna z najlepszych nazw, których można użyć podczas nazywania swojego bengalskiego chłopca. Jest to zatem jedna z najlepszych bengalskich imion dla chłopców.

6. Debesh:

Debesh jest wyraźnie tą, która jest faworyzowana przez Bogów. Nazwa jest dość tradycyjna i nadal jest używana. Sugeruje to również szczęśliwy charakter dziecka i można to uznać za jedno z najlepszych bengalskich imion dla chłopców. Nazwa jest całkiem słodka i można powiedzieć, że jest to jedna z najlepszych imion dla małych chłopców?.

7. Pałasz:

Znaczenie imienia Palash to „drzewo”. To dość spokojne imię, a nazwa może być używana dla prawie każdego chłopca. Nie ma szczególnych wymagań dotyczących nazywania dziecka tym imieniem. Imię Palash jest naprawdę piękne i można powiedzieć, że jest jednym z najpiękniejszych bengalskich imion dla chłopców.

8. Partho:

Partho ogólnie oznacza wariant Parth o Arjun. To bardzo dobre i religijne imię, według którego można nazwać swojego synka. Nazwa jest tak piękna, że ​​łatwo się w niej zakocha. Jest to jedno z najpopularniejszych imion bengalskich dla chłopców wszechczasów. Nie można po prostu zignorować tego imienia, ponieważ wciąż krąży w twojej głowie.

9. Radość:

Szukasz bengalskich imion dla chłopców? Więc to jest cudowne. To imię jest dość piękne i prawie każdy polubi cię, gdy usłyszy to imię. Radość oznacza „radowanie się”, co można łatwo wywnioskować z piękna nazwy. Nazwa jest jednocześnie dość prosta i dość fantazyjna. Kto by nie pokochał tego imienia??

10. Arnab:

Nazwa Arnab, wymawiana również jako Or-nab, oznacza Ocean i jest popularną nazwą bengalską.

11. Ronit:

Imię Ronit oznacza kogoś, kto wnosi dużo radości, obdarzony Szczęściem i blaskiem.

12. Aadi:

Nazwa Aadi może być również używana jako odmiana wielu imion. Nazwa oznacza źródło życia lub tego, który jest pierwszy.

13. Anurag:

Imię Anurag ma kobiece odmiany. Ta nazwa jest wyjątkowa i oznacza czuły, adorujący lub przyjazny.

14. Debash:

Według astrologii wedyjskiej uważa się, że każda osoba, której imię zaczyna się na „D”, odniesie sukces. W języku bengalskim „V” wymawia się jako „B”. Tak więc Dev, który jest wymawiany jako Deb w języku bengalskim, oznacza „Bóg”. Ashish oznacza „lubiany przez”. Debashish oznacza zatem „lubiany przez Boga”.

15. Shijoy:

Shijoy to imię, które zawiera radość w słowie. Poza tym nazwa oznacza szybkie i logiczne. Osoba, która nie toleruje niesprawiedliwości i walczy w takich sytuacjach, nazywana jest Shijoy!

Unikalne imiona bengalskich dziewczynek:

16. Bipasza:

Znaczenie imienia Bipasha to „rzeka”. Rzeka to świetny sposób na dziewczynę, ponieważ kobiety często porównywano i uzupełniano zbiornikami wodnymi. „Unosi się jak rzeka”. Nazwa jest naprawdę piękna, a kiedy ludzie zrozumieją znaczenie tego imienia, pokochają cię jeszcze bardziej.

17. Debjani:

Debjani oznacza „ukochany”. Oto kolejna niesamowita nazwa dla bengalskich dziewcząt. Właściwie jest to jedna z najlepszych bengalskich imion dla dziewczynek. Bez trudu można się zakochać w ogromnym pięknie i autentyczności tego imienia. Imię jest bardzo ładne i prawie każda dziewczyna chciałaby mieć takie imię.

18. Konkana:

Wiele znanych bengalskich kobiet nosi to imię. Znaczenie imienia Konkona to „bransoletka”. Kobieta jest o wiele piękniejsza niż porządna bransoletka. Kobiety nigdy nie można porównać. Jej piękno jest wyjątkowe, niezrównane i bezcenne. Imię Konkona jest powszechnie używane przez Bengalczyków do nazywania dziewcząt.

19. Durba:

Durba oznacza świętą i świętą formę trawy, która jest używana w hinduskich pudżach. Nazwa jest naprawdę piękna i będzie odpowiednia również dla dziewczynki.

20. Rajkania:

Na koniec mamy to wyjątkowe imię, które oznacza córkę króla. Nazwa jest bardzo piękna i będzie pasować tylko ładnym kobietom.

21. Oindrilla:

Oindrilla, bardzo wyraźne imię, jest alternatywnym imieniem żony Pana Indry. Unikalne imię dla uroczej dziewczyny.

22. Kaushiki:

Kaushiki to kobieca wersja imienia Kaushik, ta azjatycka dziewczynka z k oznacza pokrytą jedwabiem.

23. Bibha:

Bibha lub znana i wymawiana inaczej jako Vibha to imię bogini Lakszmi, bogini bogactwa i dobrobytu. Nazwa oznacza tego, który wnosi pozytywne światło/promień.

24. Bidja:

Bidya to popularna bengalska nazwa, która oznacza wiedzę. Nazwa jest dość popularna w innych kulturach hinduskich i może być również pisana jako Vidya.

25. Rima:

Nazwa Rima to krótka i słodka nazwa, która oznacza “białą antylopę”. Zwierzę jest niezwykle rzadkie i piękne, dlatego nazwa jest również bardzo wyjątkowa.

26. Szambhawi:

Chociaż imię to hinduski Lord Ganesha, w rzeczywistości jest używane jako żeńskie imię azjatyckie. Imię Szambhawi oznacza samego Pana.

27. Nandana:

Imię Nandana to bardzo radosne imię. To imię oznacza “tego, który lubi być szczęśliwym lub szczęściem wokół”.

28. Jaya:

Imię Jaya oznacza sukces i zwycięstwo. Imię Jaya oznacza tego, który zawsze jest wyższy od innych, następcę, posiadacza zwycięstwa.

29. Aritri:

Imię Aritri oznacza kogoś, kto potrafi chwalić i uszczęśliwiać boga swoimi hymnami.

30. Rupa:

Nazwa Rupa ma wiele odmian, ale samo słowo Rupa oznacza “piękno srebra z metali szlachetnych”.

Bengalskie imiona dzieci celebrytów:

31. Adira:

Adira to imię popularnej aktorki Rani Mukherjee i córki męża Adityi Chopry. Nazwa oznacza księżyc.

32. Ria:

Ria to imię starszej córki aktorki Moonmoon Sena, która również była w aparacie i poza nim.

33. Raima:

Raima to imię młodszej córki emerytowanej aktorki Moonmoon Sen, w przeciwieństwie do jej starszej siostry, Raimie udało się wyrobić sobie nazwisko w bengalskim przemyśle filmowym.

34. Aradhya:

Słynna Bollywoodzka aktorka Aishwarya Rai Bachchan i córka męża Abhisheka Bachchana nazywają się Aradhya.

35. Harun:

Znani z cenionych przez krytyków ról, Konkona Sen Sharma i były beau Ranveer Shorey mają wspólnego syna, Haruna.

36. Aakasz:

Imię Aakash ma bardzo proste i surrealistyczne znaczenie Niebo. Aakash to imię popularnej aktorki, która została politykiem Rupa Ganguly.

37. Nysa:

Kajol, słynna bengalska aktorka z Bollywood, nazwała swoją pierworodną Nysę. Nazwa oznacza “nowy początek”.

38. Jug:

Kajol ma również syna z beau Ajay Devganem. Nazwa Yug oznacza obecny wiek lub pokolenia.

Bengalski Unisex Imiona dla dzieci:

39. Anszu:

Imię Anshu to skrócona nazwa indyjskiej bogini. Nazwa oznacza promienie słoneczne lub promień światła.

40. Ambar:

Imię Ambar oznacza niebo i jest używane zarówno w odniesieniu do chłopców, jak i dziewcząt.

41. Anmol:

Anmol to urocze imię, które oznacza “cenny / zbyt wysoko ceniony. To kolejny popularny chłopiec, a także imię dla dziewczynki.

42. Arya:

Imię Arya było bardzo popularne w dawnych czasach. Nazwa oznacza “wielki lub kogoś bardzo szlachetnego”.

43. Kaniszka:

Kanishka to imię bardzo znanego władcy i króla Kalingi. Nazwa oznacza “zwolennik dobroci / mocy lub dziecka Bożego”.

44. Kaszysz:

Nazwa Kashish ma kilka znaczeń, które składają się na nazwę oznaczającą “atrakcję lub podziw”.

45. Bhagwati:

Bhagwati był niegdyś popularnym uniseksowym imieniem nie tylko bengalskim, ale i hinduskim. Imię Bhagwati to inne imię Bogini Durgi.

46. ​​Masum:

Imię Masum oznacza “ktoś bardzo niewinny i naiwny”. “Bardzo urocze azjatyckie imię dla dzieci unisex.

47. Hira:

Nazwa Hira oznacza diament z kamienia szlachetnego. Nazwa jest również innym imieniem hinduskiej bogini Lakszmi.

48. Adya:

Imię Adya może być używane zarówno dla chłopców, jak i dziewcząt. Imię oznacza, że ​​ten, który jest zawsze pierwszy, jest również imieniem Bogini Durgi.

Nazwy bengalskiego hinduskiego boga dla dzieci:

49. Dwarakady:

Imię Dwarakadas oznacza tego, który jest sługą Dwaraki, siedziby hinduskiego boga Pana Kryszny lub imię oznacza samego Pana.

50. Fanibhuszan:

Fanibhusan / Fanibhushan to alternatywne imię hinduskiego boga Pana Shivy, Adijogi.

51. Ghajeshwar:

Ghajeshwar / Gajeshwar oznacza moc, imię jest alternatywnym imieniem hinduskiego boga Pana Ganesha.

52. Ghanshyam:

Ghanashyam to kolejne imię hinduskiego boga Pana Kryszny.

53. Aditri:

Aaditri jest alternatywą hinduskiej bogini mocy i stabilności Durga.

54. Hrydaynath:

Imię Hridajnath oznacza Pana serca. Nazwa może w prosty sposób oznaczać ukochany.

55. Ilashpasti:

Nazwa Ilashpasti jest wyjątkowa i ma bardzo silne znaczenie. Ilashpasti to imię Pana Ziemi.

56. Indrakanta:

Indrakanta jest odmianą imienia króla hinduskich bogów, Pana Indra.

57. Dżaikriszna:

Jai Krishna to połączenie dwóch imion, które po dołączeniu oznaczają Zwycięstwo hinduskiego boga Pana Kryszny.

58. Jaivardhan:

Słowo Jai oznacza tutaj zwycięstwo, podczas gdy Vardhan to inne imię Pana Shivy, imię oznacza to samo.

59. Jhareshwar:

Imię Jhareshwar również jest alternatywnym imieniem hinduskiego boga Pana Shiva.

60. Kanthamani:

Imię Kanthamani może oznaczać albo hinduskiego Pana Krysznę, albo klejnot naszyjnika, jeśli zostanie przetłumaczony.

61. Krysznadowie:

Imię Krishnadas oznacza tego, który jest wiernym i kochającym sługą Pana Krishnah.

62. Krishnendu:

Krishnendu jest inną odmianą imienia hinduskiego boga Pana Kryszny. Nazwa oznacza również Księcia Ziemi.

63. Krithikesz:

Krithikesh to alternatywne imię jednego z trzech boskich hinduskich władców, Boga Brahma.

64. Mahalingam:

Mahalingam to alternatywne imię Sziwy. Często zamiast bóstwa w jego skroniach możemy dostrzec Lingam.

Bengalskie muzułmańskie imiona dla dzieci:

65. Ali:

Imię Ali jest dość powszechnym imieniem islamskim i oznacza “wyższy / wybitny lub podniesiony”.

66. Ajan:

Nazwa Ayan ma znaczenie i pochodzenie arabskie, a także hindi. W języku arabskim nazwa oznacza Czas/Era.

67. Ahmed:

Imię Ahmed oznacza kogoś, kto nieustannie dziękuje i chwali boga.

68. Farida:

Imię muzułmańskiej dziewczynki z azjatyckiej bengalskiej litery f oznacza osobę, która jest bardzo wyraźna, bez nikogo, kto by jej dorównał.

69. Sara:

Krótka i słodka bengalska nazwa dziewczynki zaczynająca się na s oznacza “księżniczka”.

70. Anwar:

To znaczące imię bengalskiego chłopca zaczynające się od oznacza tego, który jest pełen jasności.

71. Wstyd:

Ta bengalska dziewczynka oznacza “zapach, zapach kogoś lub czegoś lub zapach ich zapachu”.

72. Wysypka:

Nazwa Rashed ma wiele odmian. Nazwa Rashed oznacza, że ​​ten podąża za właściwymi wskazówkami i wskazówkami.

73. Shaheen:

Imię bengalskiego muzułmańskiego dziecka Shaheen oznacza kogoś, kto jest lub jest podobny do Sokoła.

74. Aftab:

Nazwa Aftab może oznaczać zarówno słońce, jak i światło słoneczne, oznaczając ich moc, światło, piękny blask.

75. Hamida:

Nazwa Hamida ma męską odmianę, Hamid. Imię Hamida oznacza kogoś, kto jest bardzo łaskawy.

76. Farah:

Imię Farah ma wiele odmian; oryginalna nazwa arabska oznacza pełen szczęścia.

77. Szahid:

Imię Shahid również ma kobiecą odmianę; imię oznacza tego, który jest świadkiem.

78. Sadiq:

Imię bengalskiego chłopca zaczynające się na s oznacza kogoś, kto jest uczciwy i szczery.

79. Afsana:

Nazwa Afsana oznacza, nawiązując do pięknej bajki lub uroczej historii.

Powyżej wymienione są niektóre z najlepszych imion dla bengalskiego chłopca i dziewczynki. Wszystkie nazwy są piękne i mają kuszący urok, który czyni je tak wyjątkowymi. Każda nazwa ma unikalne znaczenie, a mimo to istnieją niekończące się opcje. Chociaż istnieje wiele opcji, przynieśliśmy dla Ciebie jedne z najpopularniejszych imion dla dzieci w języku bengalskim, a także niektóre z najbardziej unikalnych imion dla dzieci w języku bengalskim na jednej obszernej liście.