Włoskie imiona zyskują dużą popularność w dzisiejszym pokoleniu. Chociaż nazwy są tradycyjne, dają nowoczesny charakter i mają piękne znaczenie związane z tym samym. Imiona przedstawiają również charakter osoby, dlatego ludzie dzisiaj chcą nazwać swoje dziecko włoskim imieniem, które ma bardzo dobre znaczenie z nimi związane, aby odpowiednio otrzymać swój charakter. W tym artykule zebraliśmy około 75 najpiękniejszych włoskich imion dziewczynek, które są bardzo modne, a jednocześnie znaczące.

Włoskie imiona dla dziewczynek

Włosi mają atmosferę elegancji i romantyzmu, która jest kontynuowana w imionach, które wybierają dla swoich dzieci. Ludzie uwielbiają nowoczesne, ale tradycyjne wersje włoskich imion, ponieważ odzwierciedlają one etniczne dziedzictwo Włoch i ich kulturę. Większość z tych imion przedstawia również charakter i osobowość danej osoby. Włochy to miejsce narodzin renesansu, Michała Anioła, pizzy i słyną z lodów. Jak mówi Szekspir: „Co kryje się w nazwie?” możesz teraz odpowiedzieć, podając znaczenie kulturowe i informacje o tle, jeśli wybierzesz włoskie imię dla swojej małej córeczki.

Zgodnie z włoską tradycją, najpiękniej nazywa się dzieci po dziadkach i oczywiście innych członkach rodziny. Pierwszy syn zwykle nosi imię dziadka ze strony ojca, a pierwsza córka nosi imię babci ze strony ojca. Drugi syn nosi imię dziadka ze strony matki, a dziewczynka po babci. A jeśli masz więcej niż dzieci, spływa to do imion ciotek i wujków, a także świętych patronów. Dlatego zauważysz wiele powtarzających się imion i jest to symbol przywiązania do tradycji. Jeśli jest uważane za oznakę braku szacunku, jeśli wybrano inne imię.

50 najlepszych włoskich imion i znaczeń dla dziewczynek:

Włoskie nazwy są jak kotwice, które trzymają się tradycji i nie możesz się kołysać ani odpływać od swojego pochodzenia. Włosi zgadzają się, że to poczucie przynależności sprawia, że ​​warto żyć, a tradycje są przekazywane kolejnym pokoleniom.

W tym artykule wymieniamy kilka najpopularniejszych włoskich imion dziewczynek i ich znaczenie.

1. Łucja:

Gdybyś była kimś żyjącym w czasach rzymskich i urodziłabyś małą dziewczynkę o świcie, z pewnością nazywałabyś się Łucja. To dlatego, że zgodnie ze zwyczajem znaczenie to sugeruje, Lucia oznacza światło.

2. Romina:

Romina to kobieca odmiana włoskich Romów. Sugeruje również imię osoby mieszkającej w Rzymie i jest jednym ze słynnych włoskich imion dla dzieci.

3. Sandra:

To skrócona forma męskiego imienia – Alexandra. Oznacza to “obrońca mężczyzny”. “Sandra to włoskie panie o angielskim pochodzeniu i jest najpopularniejszym włoskim imieniem dla dziewcząt.

4. Etta:

Etta to nazwa pochodzenia włoskiego i jest skróconą formą imion takich jak Loretta, Rosetta czy Henrietta. Pierwotnie ta nazwa była sufiksem włoskiej nazwy.

5. Loretta:

Loretta to kobiece imię pochodzenia włoskiego. Pochodzi od łacińskiego słowa Laurel lub Laura. Opracowanie powstało w XIX wieku.

6. Zola:

Zola to imię włoskiej dziewczyny pochodzenia włoskiego. Nazwa oznacza bryłę ziemi i jest bardzo pięknym imieniem włoskiej dziewczynki.

7. Capri:

Capri to nowoczesna nazwa pochodzenia włoskiego. Nazwa wywodzi się z wyspy o tej samej nazwie we Włoszech, która jest znana ze swojego piękna.

8. Mona:

Mona to żeńskie imię pochodzenia irlandzkiego i oznacza “szlachetny lub arystokratyczny”. “Może być również kojarzony jako skrócona forma Madonny. Nazwę można również skorelować ze słynnym obrazem artysty Leonarda-da-Vinci – „Mona Lisa”. Jest to jednak staromodne imię włoskiej dziewczyny.

9. Donna:

Dona to kobiece imię pochodzenia włoskiego, co oznacza damę. Pierwotne znaczenie to Pani domu. Jest to również tytuł szacunku równoważny z Donem używanym dla człowieka.

10. Brandy:

Brandy to popularne dziewczęce imię pochodzenia angielskiego, co oznacza “Miecz”. Jest to również nazwa nadana winu destylowanemu.

11. Josefina:

Josefina to włoska odmiana hebrajskiego imienia Giuseppina i Josephine. Nazwa oznacza “Pan dodaje; Jehowa wzrasta’.

12. Allegra:

Allegra to imię dziewczynki pochodzenia włoskiego, co oznacza gejów i wesołość.

13. Silvana:

Silvana, imię słynnej włoskiej dziewczyny, oznacza las lub las.

14. Gianella:

Gianella to imię żeńskie pochodzenia hebrajskiego lub włoskiego, co oznacza, że ​​Bóg jest łaskawy.

15. Rochella:

To słynna włoska nazwa pochodzenia francuskiego lub staroniemieckiego i oznacza mało rocka lub odpoczynku.

16. Carlota:

Ta Carlota jest bardzo znaną włoską nazwą i jest wariantem różnych włoskich i staroniemieckich imion, takich jak między innymi Carlotta, Carol, Caroline, Charlotte. Carlota oznacza „wolny człowiek”.

17. Romowie:

Roma to imię żeńskie pochodzenia włoskiego i kojarzy się ze stolicą Włoch – Rzymem. Według mitologii Roma to imię córki Ewander.

18. Kalogera:

Calogera to kobieca wersja męskiego imienia Calogero. Jest to nazwa związana z łacińską nazwą “Calogerus”, co oznacza “piękny starszy”.

19. Gionna:

Gionna to słynne imię dziewczyny pochodzenia hebrajskiego lub włoskiego, które oznacza “Bóg jest łaskawy”.

20. Przewodnik:

Guida to imię żeńskie pochodzenia włoskiego i oznacza przewodnik.

21. Bambina:

Bambina to znane kobiece imię pochodzenia włoskiego i oznacza młodą dziewczynę. Jest to wariant imienia Bambi.

22. Annuziata:

Annuziata to nazwa pochodzenia włoskiego, co oznacza Zwiastowanie. Nazywana jest również Dziewicą Maryją, która na polecenie Pana Gabriela ma urodzić Dzieciątko Chrystusa. To imię jest często nadawane dziewczynkom w nadziei, że następnym urodzonym dzieckiem będzie chłopiec.

23. Romalda:

To imię dla dziewczynki pochodzenia włoskiego. Jest to wariant imienia Roma.

24. Belladonna:

Belladonna to współczesna włoska nazwa dziewczynki, co oznacza “Uczciwa dama”.

25. Werona:

Verona to popularne imię dziewczynki pochodzenia włoskiego. Zazwyczaj używa się go na oznaczenie kogoś, kto pochodzi z Werony, popularnego miasta na północy Włoch.

26. Kaprys:

Caprice to kobiece imię pochodzenia włoskiego, angielskiego i francuskiego. Caprice oznacza kapryśny lub zabawny.

27. Contessa:

Contessa to popularne imię włoskiej dziewczyny, które jest używane dla kogoś szczupłego i pięknego i ma niesamowitą osobowość.

28. Giovana:

Giovana to bardzo popularne imię dziewczyny pochodzenia hebrajskiego i oznacza “Bóg jest łaskawy”.

29. Nerisa:

Nerissa to imię słynnej dziewczyny, co oznacza czarne włosy. Jest używany dla dziewczyny, która ma ładne czarne włosy.

30. Gelsomina:

Gelsomina to popularne imię dziewczęce, używane do oznaczenia rośliny jaśminu. To nazwa pochodzenia włoskiego.

31. Wedetta:

Vedetta to dziewczęce imię pochodzenia włoskiego i oznacza harcerza lub wartownika. Francuski termin Vedette odnosi się do czegoś, co zostało odseparowane lub wyróżnione, jak u harcerza lub wartownika.

32. Donelle:

Donelle to słynne kobiece imię i wariant popularnych imion Danielle i Donna. Znaczenie tych wszystkich imion to Lady.

33. Fabienne:

Fabienne to słynne kobiece imię pochodzenia włoskiego, które oznacza “praca z rękami”.

34. Janina:

Janina to imię pochodzenia włoskiego, angielskiego i hebrajskiego, co oznacza, że ​​Bóg jest łaskawy. Jest to wariant różnych hebrajskich i angielskich imion, takich jak Jan, Jane, Janine i Gianina.

35. Kamea:

Jest to bardzo znana nazwa pochodzenia włoskiego i francuskiego, co oznacza skórę.

36. Elda:

Elda to bardzo popularne dziewczęce imię pochodzenia włoskiego, co oznacza mądrego lub rozważnego doradcę.

37. Belenda:

Belenda to imię pięknej dziewczyny pochodzenia włoskiego, co oznacza piękna. Jest to wariant włoskiej nazwy Belinda.

38. Madona:

Madona to kobiece imię pochodzenia włoskiego. To znaczy “Moja pani; Najświętszej Maryi Panny” i jest związany z Madonną.

39. Amelda:

To imię dziewczyny ma staroniemieckie pochodzenie, co oznacza bitwę uniwersalną. Jest to wariant włoskiej nazwy Imelda.

40. Ginetta:

To kolejne imię pochodzenia hebrajskiego lub włoskiego, co oznacza, że ​​Bóg jest łaskawy.

Najlepsze 10 bliźniaczych włoskich imion dla dziewczynek:

41. Ewa i Zoe

Te dwa piękne imiona mają to samo znaczenie, ale różne pochodzenie. Ewa jest pochodzenia hebrajskiego, podczas gdy Zoe ma pochodzenie greckie. Oba te imiona mają to samo znaczenie, a to jest Życie.

42. Freya i Phoebe

Tak jak miłość i światło tworzą idealną parę, tak samo Freya i Phoebe. Freya oznacza boginię miłości, światła i płodności, podczas gdy Phoebe oznacza genialną i promienną. Jest to nazwa wywodząca się z greckiego pochodzenia. Razem tworzą cudowną parę dla bliźniaczek.

43. Esme i Imogen

Imię Esme dotarło do Francji ze Szkocji za pośrednictwem członka rodziny królewskiej i oznacza Ukochany. Z drugiej strony Imogen ma greckie pochodzenie i oznacza „ukochane dziecko”.

44. Ava i Belle

Ava ma pochodzenie łacińskie i jest odmianą hebrajskiego imienia ewa, które oznacza życie. Z drugiej strony Belle to skrót od Isabelle, co oznacza piękna. Razem nazwy oznaczają „Życie jest piękne”.

45. Bursztyn i Margot

Co może być lepszego niż matka mająca dwa piękne klejnoty? Bursztyn to nazwa angielskiego kamienia szlachetnego, który ma żółtawy kolor i jest używany do wyrobu biżuterii. Z drugiej strony Margot oznacza Pearl.

46. ​​Sara i Almirah

Te piękne imiona mają wspólne znaczenie, a jest nim Księżniczka. Córki są zawsze księżniczkami dla swoich rodziców, a te imiona nawet oznaczają to samo.

47. Arabella i Callista

Te piękne imiona dobrze ze sobą współgrają, a nawet oznaczają to samo – Piękne.

48. Alicja i Elsie

Alicja to imię pochodzenia niemieckiego i oznacza szlachetny. Podczas gdy Elsie to skrót od słynnego imienia Elżbieta, co oznacza oddany bogu.

49. Eden i Savannah

Słynna amerykańska aktorka nadała te imiona swoim pięknym bliźniakom urodzonym w 2007 roku. Nazwa Savannah wywodzi się z Hiszpanii i oznacza płaskie tropikalne łąki, a Eden oznacza miejsce przyjemności lub rozkoszy.

50. Ciara i Niamh

To mogą być najlepsze imiona, które można nadać bliźniakom o kontrastowym kolorze. Ciara oznacza małą ciemną, a Niamh oznacza Jasną. Oba te imiona wywodzą się z języka irlandzkiego.

Najlepsze włoskie imiona i znaczenia dziewczynek:

Możesz wybrać dowolne z poniższych włoskich imion dziewczynek wraz z ich znaczeniami.

1. Sofia:

Melodyjne, brzmiące imię Sophia wysuwa się muzycznie z języka. Popularna nazwa, pochodzenie Sofii jest w Grecji i Hiszpanii i oznacza mądrość; którzy nie chcieliby, aby ich słodki pakiet radości był mądry?.

2. Izabela:

Wywodząca się z hebrajskiego, Isabella oznacza oddaną Bogu. Nazwa związana ze średniowiecznymi księżniczkami, królowymi i sztukami szekspirowskimi. Imię takie jak Isabella może napełnić twoją księżniczkę poczuciem dumy i pewności siebie połączonej ze szczerością i oddaniem jej bliskim.

3. Aria:

Wprowadź magię muzyki do życia swojego dziecka dzięki tej melodyjnej nazwie. Z Włoch pochodzi Aria czyli melodia. Niech serce Twojego malucha bije z miłością i harmonią za każdym razem, gdy śpiewasz jego imię.

4. Ariana:

Ta nazwa zyskała sławę dzięki gwiazdce pop Ariany Grande, ale jej początki sięgają zarówno greckich, jak i włoskich korzeni, co oznacza „całkowicie czysty” i „bardzo święty”. W obu przypadkach każda dziewczynka o tym pięknym imieniu będzie niebiańskim aniołem zesłanym przez bogów.

5. Beatrycze:

Beatrice, nazwisko z literatury, zyskało teraz świeże, powiewne życie. Po księżniczce Beatrice nazwa ponownie znalazła się w centrum uwagi. W chwalebnym znaczeniu „ta, która przynosi szczęście”, jest to idealne imię dla dziecka, które z pewnością przyniesie głębokie szczęście każdemu, kogo dotknie serca.

6. Zorza polarna:

Od łacińskiego znaczenia Świt, w rzymskiej mitologii Boginią wschodu słońca była Aurora, której łza była poranną kroplą rosy. Imię, które twoje dziecko będzie pielęgnować, gdy każdego dnia wnosi do twojego życia promień słońca i rozkoszuje się odgrywaniem bajkowej księżniczki Aurory w Śpiącej królewnie.

7. Franciszka:

Od męskiej Frances ta żeńska wersja pochodzi z Włoch, co oznacza „wolną”. Cudowny gest za nazwą, sugerujący, że dziewczynka urosła, by stać się samodzielną i pewną siebie, wyrosnąć skrzydła i wzbić się ponad resztę. Nazwę doceni każdy, kto ją posiada.

8. Alessia:

Dzięki włoskiemu i greckiemu pochodzeniu imię Alessia przywołuje obrazy greckich bogiń. Ulubiona nazwa bardzo kobieca i ładna oznacza obrońcę wojownika. Z dumą nazwij swoją córeczkę Alessia, ponieważ sugeruje to, że kobieta w niej będzie silna, wspierająca i oddana.

9. Bianka:

Piękna nazwa i wariant francuskiej wersji Blanche. Bianca oznacza biały, lśniący. Wprowadź światło do swojego życia z uroczą dziewczynką i nazwij ją Bianca. Jej przyszłość powinna świecić jasno, a jej dusza czysta jak biel.

10. Gia:

Gia to krótsza odmiana Gianny. Ma piękny, melodyjny dźwięk, gdy mówisz to z włoskim akcentem. Sama nazwa oznacza łaskawy dar od Boga. Dziecko zawsze będzie czuło się kochane i łaskawe, wiedząc, że jest kochającym prezentem dla rodziców od Wszechmogącego.

11. Chiara:

Wymawiane Kiara, jak tiara, piękne włoskie imię. Oznacza to lekkie i przejrzyste i jest bardzo popularne we Włoszech. Mogę sobie tylko wyobrazić małą dziewczynkę o tym imieniu jako pełną wdzięku, ładną i znającą własny umysł.

12. Giorgia:

Włoska odmiana Gruzji, choć brzmi dosyć klasycznie, ta nazwa w rzeczywistości oznacza rolnika, chociaż jest dla kobiety. Nazwanie twojej córeczki może sugerować, że lubi zwierzęta, jest szczęśliwa z natury i lubi robić rzeczy praktycznie.

13. Noemi:

Włoska wersja Naomi to egzotycznie brzmiące imię oznaczające moją radość. Ta nazwa byłaby idealna dla każdej małej dziewczynki, ponieważ każda z nich jest rozkoszą dla ich rodziców, a mała Naomi może być wyjątkowym ulubieńcem.

14. Bella:

Tradycyjna włoska nazwa została przywrócona po popularności serii Twilight i Bella Swan. Nazwa sięga XIII wieku. Znaczenie piękna, sama nazwa ma piękny dźwięk; każda dziewczynka musi być piękna, szczególnie z tym imieniem.

15. Gabriella:

Ta włoska nazwa zyskała ostatnio na popularności. Bardzo romantycznie brzmiąca nazwa. Znaczenie kobiety Boga lub Boga jest moją siłą; możemy sobie wyobrazić, że mała dziewczynka ma silny charakter, ale jest pełna wdzięku.

16. Liliana:

Ta nazwa pochodzenia włoskiego jest bardzo popularna i oznacza kwiat Lily. Piękne imię dla uroczej dziewczynki, która byłaby równie ładna i delikatna jak sam kwiat.

17. Serena:

Pochodzi z łaciny i od czasów starożytnych kojarzy się ze św. Serene w Rzymie. Słynna Serena to gwiazda tenisa, Serena Williams. Oznacza spokój i pogodę, a mały aniołek o tym imieniu ma pewność, że ma spokojną i łagodną naturę.

18. Kamila:

Ładna nazwa, która brzmi jak kwiat, Camilla ma korzenie włoskie i łacińskie. Znaczenie Sługa świątyni, idealny dla dziewczynki o tym imieniu, z pewnością będzie wszechstronny, czysty i doskonały.

19. Wiktoria:

Włoska nazwa i wariacja na temat Victorii. Nazwa oznacza triumfujący i zwycięski. Silne imię, które można nadać małej dziewczynce i skierować ją na właściwą drogę, aby stać się odnoszącą sukcesy młodą damą o silnym umyśle.

20. Ginewra:

Unikalna włoska nazwa, oznacza białą falę lub jasną lub plonowanie. Ładne imię dla młodej dziewczyny o jasnych włosach, Ginevra może stać się młodą damą, której życie jest owocne na wiele sposobów.

Włoskie imiona dla bliźniaczek:

Jakie imiona wybierasz, gdy masz bliźniaczki? Spójrz na nasze najlepsze typy dla najlepszych włoskich imion dla dziewczynek:

1. Gabriella i Izabela:

W znaczeniu „Kobieta Boża lub moja siła jest Bogiem” Gabriella jest włoską wersją Gabrielle. To bardzo popularne imię i jest używane od wieków.

Isabella to dziewczęce imię pochodzenia hebrajskiego dla Elżbiety, co oznacza „Bóg jest moją przysięgą”. Jest to popularny wybór dla imienia dziewczyny i jest rzeczywiście modny.

2. Carlotta i Vedetta:

Carlotta to dziewczęce imię pochodzenia włoskiego, które oznacza „wolny człowiek”. To kolejny wariant Charlotte, Carol i Caroline. To bardzo popularne imię dla kobiet. Uważa się za dość stylową i współczesną nazwę dla dziewczyny.

Vedetta to bardzo eleganckie imię dla dziewczynki pochodzenia włoskiego. Vedetta oznacza wartownika lub zwiadowcę. To bardzo rzadkie imię i jest odmianą Vedette.

3. Gianna i Bianca:

Gianna jako imię dziewczyny ma włoskie pochodzenie, co oznacza „Bóg jest łaskawy”. To kobieca forma Gianniego. Imię jest używane na cześć św..

Pochodząca z Włoch Bianca oznacza „biały, czysty”. ulubionym było jedno z ulubionych imion Szekspira, które zostały użyte w „Poskromieniu złośnicy”, „Otello” i w musicalu „Kiss Me, Kate”. Ta nazwa jest uważana za egzotyczną i zachowuje swoją czystość i niewinność.

4. Donna i Cianna:

Donna to imię pochodzenia włoskiego dla imienia dziewczynki, które oznacza „damę”. Często określa się ją mianem „pani domu”. Jest również podawany jako tytuł szacunku podobny do „Don dla mężczyzn”.

Cianna to imię dziewczyny pochodzenia włoskiego, które oznacza „Bóg jest łaskawy”. To także światło. To nie jest zbyt popularne imię

5. Loretta i Yuberta:

Yuberta, włoskie imię dziewczyny i odmiana dla Uberty, jest jednym z najpopularniejszych włoskich imion dla dzieci. Oznacza jasny lub lśniący intelekt. Jest to również bardzo rzadka i unikalna nazwa pochodzenia włoskiego.

Loretta to włoska nazwa pochodzenia Laury lub Laurel. Ta nazwa jest używana od XIX wieku. To imię świętego.

Większość włoskich nazw ma korzenie hiszpańskie i greckie. Znaczenie religii, która definiuje włoską kulturę i dziedzictwo, jest podkreślone w imionach ich córek. Imiona mają dla nich melodyjność, gdy są wymawiane z włoskim akcentem.

Dziewczyny zawsze są księżniczkami dla swoich rodziców. Są oczkiem w głowie, a rodzice zawsze chcą podać jak najlepsze imiona, które mogłyby bardzo dobrze opisać ich uczucia. Tak więc, jak opisano powyżej, staraliśmy się skompilować piękne włoskie imiona dla dziewczynek, które są bardzo znane i mają z tym wspaniałe znaczenie. Włoskie nazwy są obecnie bardzo popularne, ponieważ brzmią przyjemnie i mają głębsze znaczenie.