Wiemy, że hiszpański to piękny język. To stary i czarujący język, którego większość z nas nawet próbowała się nauczyć. Hiszpańskie imiona dla dzieci niosą ze sobą wyjątkowe poczucie stylu i uroku. Czy myślałeś o nazwaniu swojego dziecka hiszpańskim imieniem? Jeśli się zastanawiasz, oto lista unikalnych hiszpańskich imion dla dzieci, o których możesz pomyśleć.

80+ Unikalna lista hiszpańskich imion dla chłopców i dziewczynek

Najlepsze hiszpańskie imiona dla dziewczynek i chłopców:

Jeśli szukasz imienia, które jest całkowicie niesamowite, mogą to być odpowiednie imiona dla Twojego dziecka –

Hiszpańskie imiona dla dziewczynek:

1. Alija:

Znaczenie tego cudownego imienia to „wzniosłość”. Jest to prawdopodobnie jedna z najlepszych nazw hiszpańskich dziewczynek. Kiedy dziewczyna dorośnie na tyle, aby zrozumieć znaczenie tego imienia, będzie dumna ze swoich rodziców, którzy nazwali ją tym imieniem.

2. Opactwo:

Znaczenie nazwy „opactwo” jest piękne. Jeśli potrzebujesz pięknego imienia dla swojej małej córeczki, to już je znalazłeś.

3. Abi:

Imię Abi sugeruje „radość ojca”. Jeśli więc tak nazywa się dziewczynę, będzie to wyraźnie sugerować, że jest rozkoszą ojca. Nic nie może być słodszego niż to. Każdy facet będzie pod wrażeniem, gdy dziewczyna pewnie wypowie swoje imię.

4. Abha:

Znaczenie imienia Abha to „jasność”. Jest uważany za jeden z najlepszych i pasuje do dziewczynki. To jedno z tych imion, które pomogą Ci zbudować wspaniałą osobowość.

5. Abijasz:

Abijasz oznacza „Bóg jest moim ojcem”. Jest uważany za jedno z najlepszych imion dla hiszpańskich dziewcząt wszechczasów. Znaczenie jest jeszcze piękniejsze niż fantazyjna wymowa, a wszystkie dziewczyny pokochają to imię i dorosną, aby znaleźć właściwe znaczenie.

6. Abarran:

Znaczenie imienia Abarrane to „matka wielości”. Nazwa jest naprawdę niesamowita i będzie odpowiednia dla wszystkich dziewczyn, które są pewne siebie i należą do kultury. Ta piękna hiszpańska nazwa jest bardzo rzadka.

7. Ada:

Znaczenie imienia Adah to „z pięknej scenerii”. Nazwa jest całkiem fajna i jest uważana za jedną z najlepszych nazw hiszpańskich dziewczyn.

8. Addison:

Addison oznacza „dziecko Adama”. Nazwa jest prawdopodobnie jednym z najlepszych imion dla wszystkich hiszpańskich dziewcząt. Był używany od dawna i nadal jest w praktyce. Nazwa ma prawdopodobnie wszystkie dobre cechy, które są wymagane, aby brzmiała imponująco.

9. Ada:

Znaczenie nazwy jest „pełne wdzięku”. Nazwa ma też inne znaczenie, „szlachetny”. Można powiedzieć, że to jedno z najlepszych imion dla niemowląt płci żeńskiej.

10. Agata:

To dość stara hiszpańska nazwa. Możesz w ten sposób nazwać swoje dziecko, a to sprawi, że dziecko zda sobie sprawę z wartości imienia, gdy dorośnie do mężczyzny. Znaczenie imienia Agata to „dobre serce”.

11. Alma:

Alma oznacza „opiekę”. Nie można po prostu znaleźć nigdzie takiego słodkiego imienia. Ma chwytliwą atmosferę i ludzie pokochają to imię w kółko.

12. Balbina:

Ma włoskie pochodzenie i jest również używany wśród Hiszpanów. Balbina to typowo hiszpański pseudonim dla dzieci, które są nieśmiałe. Oznacza “małe jąkanie się” lub “jąkanie”. To będzie dobre imię dla dziewczynki.

13. Basia:

Imię Basia oznacza kogoś, kto jest “egzotyczny” lub “nieznajomy”. Basia ma czeskie i polskie pochodzenie i ma tylko dwie sylaby, co ułatwia dziecku przeliterowanie. Basia to dobre imię dla twojej córeczki.

14. Cadha:

Cadha ma szkockie pochodzenie, ale najczęściej przyjęta przez Hiszpanów. Oznacza “ze stromego miejsca” i jest pięknym imieniem dla twojej dziewczyny?.

15. Kalandra:

Calandra oznacza “piękny” i jest również nazwą nadana pięknemu skowronkowi. Ma hiszpańskie pochodzenie i jest unikalnym imieniem dla dziewczynki.

16. Kokos:

Imię Coco to osoba, która jest zawsze szykowna i modna. Coco jako nazwa jest dziś bardziej kojarzona z legendą mody Coco Chanel. Ma hiszpańskie pochodzenie i jest uroczym imieniem dla dziecka. To jest coś, nad czym możesz się zastanowić, zwłaszcza jeśli szukasz czegoś modnego w nazwie.

17. Carla:

Imię Carla oznacza “silny” i jest znanym wariantem Carolyn. Carla to hiszpańskie imię dla dzieci, zwykle nadawane zarówno dzieciom płci męskiej, jak i żeńskiej.

18. Damita:

Damita to „mała szlachetna kobieta”. Często jest synonimem „egzotycznego” i jest tradycyjną nazwą. Ma hiszpańskie pochodzenie i jest czymś, o czym powinieneś pomyśleć, jeśli myślisz o tradycyjnej nazwie.

19. Dona:

Dona ma hiszpańskie pochodzenie. Oznacza to “damę” i dlatego jest to eleganckie imię dla dziewczynki, do którego należy zawęzić się.

20. Denisa:

Denisa oznacza “wyjątkowy” i jest bardzo popularną hiszpańską nazwą. Imię jest preferowanym wyborem dla wielu małych dzieci, czasami także jako ich pseudonim.

21. Elwira:

Imię Elvira ma hiszpańskie pochodzenie i oznacza „prawdę” lub „piękne”. Elvira to bardzo proste imię dla twojej córeczki. Ułatwia to również Twojemu dziecku literowanie lub pisanie.

22. Erendira:

Erendira to hiszpańskie imię, które oznacza “ona, która się uśmiecha”. To imię dla dziewczynki będzie odpowiednie dla twojego szampańskiego małego młodego.

23. Gustawa:

Gustava ma hiszpańskie pochodzenie. To znaczy “personel Gotów”. Jest to bardzo wyjątkowe i powinieneś spróbować zawęzić to do nazwy.

24. Imelda:

Imelda oznacza „potężny wojownik”. Ma hiszpańskie pochodzenie. To także imię XIV-wiecznego hiszpańskiego świętego. To będzie kolejne dobre unikalne imię dla twojej córeczki.

25. Iliana:

Iliana to piękne, modne imię dla twojej córeczki. Nazwa ma pochodzenie hiszpańskie, a także greckie. To znaczy “światło”.

26. Lalia:

Lalia to typowe imię dla twojej córeczki, zwłaszcza jeśli uwielbia rozmawiać. Nazwa oznacza “gadatliwy” lub “rozmowny”. Ma hiszpańskie pochodzenie i może być też uroczą nazwą.

27. Madia:

Madia oznacza “kobietę z Magdali”. Nazwa ma hiszpańskie pochodzenie i może być całkiem atrakcyjną nazwą dla twojej córeczki.

28. Maitea:

Maitea to kolejne klasyczne imię dla dziewczynki. Oznacza “miłość” i ma hiszpańskie pochodzenie. Imię będzie bardzo fajnym pomysłem dla twojej uroczej córki.

29. Malia:

Malia jest obecnie ulubieńcem wielu rodziców. Imię dziecka ma hiszpańskie pochodzenie. To hiszpańska wersja „Mary”.

30. Natalia:

Natalia to klasyczne, tradycyjne imię. Ma pochodzenie zarówno hiszpańskie, jak i łacińskie i często występuje w różnych odmianach pisowni jako Tassa i Tashia.

31. Patrycja:

Patricia oznacza “kobiecy”, “szlachetny” i jest preferowanym wyborem przez wielu rodziców. Ma pochodzenie hiszpańskie i łacińskie.

32. Regina:

Imię Regina oznacza “królową”. Regina ma również pochodzenie łacińskie i hiszpańskie, imię, które jest uważane za modne i jednocześnie eleganckie.

33. Sancia:

Sancia ma pochodzenie łacińskie i hiszpańskie, co oznacza “święte”. Imię jest ulubionym imieniem dziewczyny i jest również łatwe do przeliterowania.

34. Topaz:

Czy myślałeś o nazwaniu swojego listopadowego dziecka na podstawie własnego kamienia? To właśnie jest Topaz. Topaz jest pochodzenia hiszpańskiego i sugeruje, że Twoje dziecko jest rzadkie i cenne.

Hiszpańskie imiona dla niemowląt:

35. Alfredo:

Imię Alfredo oznacza „armię elfów”. To kolejna niesamowita nazwa dla hiszpańskich dzieci. Nazwa jest tak piękna, że ​​chyba każdy zakocha się w wymowie tego imienia.

36. Ambroso:

Znaczenie tego imienia jest „wieczne”, a więc ma imponującą naturę. Nigdy się nie starzeje i nadal można powiedzieć, że jest to jedna z najbardziej fascynujących nazw dla hiszpańskich dzieci.

37. Adolf:

Oto kolejna fascynująca nazwa dla dzieci. Znaczenie imienia Adolfo to „adoracja”. Nazwa jest tak piękna, jak znaczenie, a obok chwytliwego tonu można powiedzieć, że jest to jedna z najlepszych imion dla hiszpańskich dzieci w historii.

38. Adolf:

To imię nadaje osobie, której się nazywa, inną tożsamość i sprawia, że ​​dziecko wygląda inaczej. To wszystko tylko dlatego, że nazwa ma specjalne znaczenie i to „silny wilk”.

39. Alba:

Szukasz hiszpańskich imion dla chłopców? Nazwa Alba sugeruje „jasne lub białe”. Jeśli dziecko jest dość jasne i białe, to z pewnością będzie to jedno z najlepszych imion dla dziecka. Imię będzie podziwiane również przez płeć przeciwną.

40. Alberto:

To jedno z najpiękniejszych imion dla wszystkich dzieci. Imię odpowiednie dla chłopca. Więc jeśli szukasz pięknego hiszpańskiego imienia chłopca, to prawdopodobnie jest to jedno z najlepszych dla Ciebie, które ma znaczenie „jasne”.

41. Alejandro:

Prawdopodobnie słyszałeś już to imię. Jest to jedna z najczęściej używanych hiszpańskich nazw w historii i dla wszystkich chwytliwych alfabetów użytych w tej nazwie można powiedzieć, że jest to jedna z najlepiej brzmiących nazw wszechczasów.

42. Abelardo:

To jest nazwa hiszpańskich dzieci płci męskiej. Znaczenie nazwy Abelardois „Hojny i solidny” Jest dość elegancki i ma chwytliwy ton. Każdy wolałby nazywać dziecko tym imieniem. To zdecydowanie jedno z najlepszych imion dla wszystkich dzieci, które są Hiszpanami.

43. Abilene:

To kolejna piękna nazwa, która zaczyna się na literę A, a ze względu na piękne znaczenie, jakie ma sport, można powiedzieć, że jest to jedna z najlepszych na świecie. Jeśli szukasz dobrego hiszpańskiego imienia, które będzie pasować do urody Twojego dziecka, to można powiedzieć, że jest to jedno z najlepszych.

44. Bartoło:

To wyjątkowe imię hiszpańskiego chłopca. Oznacza “oracz” i wywodzi się z języka hiszpańskiego. Nazwa jest dla wszystkich tych, którzy są oddani dzieciom i rodzicom, którzy szukają czegoś wyjątkowego, aby nazwać swoje dziecko.

45. Beniamin:

Inna popularna nazwa, z którą często byś się natknął się w Biblii. Beniamin jest najmłodszym synem Jakuba, a także jednym z założycieli dwunastu plemion Izraela. Dlatego to imię jest przeznaczone dla rodziców, którzy szukają biblijnego związku.

46. ​​Diego:

Diego powoli zaczął być ulubionym imieniem wielu rodziców. Jest używany głównie jako hiszpańskie angielskie imię dziecka i oznacza „zamiennik”. Nazwa ma hiszpańskie pochodzenie.

47. Dinozaur:

Dino to kolejne znane hiszpańskie imię dla chłopców. Wypróbuj to, aby uzyskać unikalne imię dla hiszpańskiego dziecka!.

48. Eduardo:

To bardzo egzotyczne imię chłopca dla twojego dziecka. Oznacza „zamożnego opiekuna” i ma pochodzenie hiszpańskie, włoskie i portugalskie.

49. Fabio:

Imię Fabio to kolejna niesamowita i atrakcyjna nazwa pochodzenia włoskiego, która utorowała drogę do hiszpańskich imion. Fabio to imię często spotykane w romantycznych powieściach. To może być jedna niesamowita nazwa dla twojego atrakcyjnego chłopca.

50. Humberto:

Humberto jest słynnym wojownikiem i jest tradycyjną hiszpańską nazwą staroniemieckiego kraju. Nazwa ma hiszpańskie pochodzenie i może być jednym dobrym unikalnym imieniem dla Twojego dziecka.

51. Izmael:

Ismael ma odniesienie biblijne. Jest to hiszpańska wersja Ishamaela. Według Biblii Ishamael był pierwszym synem Abrahama. Nazwa ma hiszpańskie pochodzenie i będzie dobrym wyborem dla rodziców, którzy chcą nazwać swoje dzieci po związkach religijnych.

52. Kamen:

Kamen ma hiszpańskie pochodzenie i rzadko się go słyszy. Nazwa oznacza “silny” w języku baskijskim i hiszpańskim.

53. Manolito:

Manolito to połączenie Emmauela i Manuela. Ma hiszpańskie pochodzenie i oznacza “Bóg jest z nami”. To urocze hiszpańskie imię dla dziecka z pewnością będzie hitem w szkole twojego chłopca!

54. Leon:

Leon, jak wszyscy wiemy, oznacza “lew”. Słowo to ma powiązania francuskie i hiszpańskie i jest często uważane za bardzo ostrą nazwę ze względu na jego znaczenie. Lew jest również postacią w sztuce i religii, co czyni go ważną postacią w wielu dziedzinach.

55. Leonardo:

Leonardo to połączenie “lwa” i “odważnego”, co czyni go jeszcze piękniejszą sugestią imienia dla dziecka. Nazwa jest preferowanym wyborem od wieków, a jej sława nie ucichła nawet dzisiaj.

56. Pablo:

Pablo to bardzo znane imię pochodzenia hiszpańskiego i chilijskiego. Ci z Was, którzy śledzą literaturę, mogą wiedzieć, że Pablo jest bardzo znanym poetą. Jeśli szukasz popularnego hiszpańskiego imienia dla dziecka, Pablo może być Twoim wyborem.

57. Raul:

Raul to piękne imię chłopca, o którym można pomyśleć. Ma hiszpańskie pochodzenie i często jest preferowanym wyborem wśród rodziców poszukujących modnej nazwy.

58. Saul:

Saul to imię pierwszego króla Izraela. Ma połączenie hebrajskie i hiszpańskie. Saul to nasza sugestia dla rodziców, którzy chcą nazwać swoje dziecko po związkach religijnych.

59. Teo:

Teo to urocze hiszpańskie imię dla dziecka. Ma hiszpański związek i pochodzenie. To urocze imię może być początkowym imieniem dla twojego dziecka, zanim pomyślisz o czymś bardziej konkretnym do nazwania.

Hiszpanie imiona dla dzieci dla chłopców i dziewcząt:

80+ Unikalna lista hiszpańskich imion dla chłopców i dziewczynek

Latynosi to ludzie, którzy są zasadniczo Hiszpanami, ale mają pochodzenie latynoamerykańskie. Są to ludzie, którzy w większości mieszkają w USA. Każdy naród, lud lub kultura mająca jakikolwiek historyczny związek z Hiszpanami nazywa się Latynosami.

Oto kilka unikalnych hiszpańskich imion dla chłopców dla Latynosów

60. Fin:

Jest to hiszpańskie hiszpańskie imię chłopca. Jest pochodzenia szkockiego. “Fionn” oznacza “biały” lub “przystojny”, a “laogh” oznacza “wojownik”. Fin pochodzi od gaelickiego imienia „Fionnlagh”.

61. Amos:

Męskie imię Amos oznacza “silny” i ma pochodzenie hebrajskie i hiszpańskie.

62. Jacques:

Jaques ma francuskie pochodzenie i jest imieniem małego chłopca. To znaczy “ten, który praktykuje” i jest francuskim wariantem Jacoba.

63. Omaran:

To ma indyjskie pochodzenie. Ta latynoska nazwa dziecka oznacza “epokę” i jest często uważana za modną nazwę dla dzieci.

64. Sandro:

To naprawdę hiszpańskie pochodzenie. Oznacza “obrońcę” lub “obrońcę”. To może być szykowne imię dla twojego chłopca.

65. Sancho:

Sancho oznacza “święty”. Ma hiszpańskie pochodzenie i jest dobrą sugestią dla twojego małego chłopca.

66. Fernanda:

Fernanda oznacza “podróżnik” i jest tradycyjną hiszpańską nazwą. Nazwa jest powszechna i ma pochodzenie łacińskie.

67. Alberto:

Alberto oznacza “szlachetny”, “sławny”, “jasny”. Ma włoskie pochodzenie i jest często używany wśród Hiszpanów.

68. Prospero:

Prospero oznacza “sukces”. Stało się popularne po powieści Szekspira „Burza”.

69. Placido:

Placido oznacza “spokojny” lub “udany”. Ma hiszpańskie pochodzenie.

Jeśli zastanawiasz się, jak nazwać swoją córeczkę, oto kilka hiszpańskich imion dla dziewczynek, które możesz zawęzić.

70. Sierra:

To jedno klasyczne imię dla dziewczynki, o którym możesz pomyśleć. Jego pochodzenie wywodzi się z języka hiszpańskiego i składa się z trzech sylab. To znaczy “z zębami piły”.

71. Alicja:

Następną naszą ulubioną hiszpańską dziewczyną jest Alicia. Oznacza “szlachetny” i jest wariantem imienia Alice.

72. Raquel:

Raquel jest wariantem imienia Rachel i oznacza „owoc”. Ma hiszpańskie pochodzenie i ma tylko dwie sylaby. Dlatego też łatwiej jest przeliterować.

73. Mateo:

Mateo ma hiszpańskie pochodzenie. Ta hiszpańska dama z pewnością okaże się tym, co po prostu oznacza: „Boży dar”.

74. Marisol:

Co powiesz na tę ciekawą, niepowtarzalną nazwę? Ma hiszpańskie pochodzenie i oznacza mieszankę Mary i Sol.

75. Orlando:

Czy nie słyszeliśmy wcześniej tego imienia? Tak, ze sztuki Szekspira! Orlando oznacza kogoś, kto jest znany w kraju, a także jest wariantem Rolanda. Słowo ma hiszpańskie pochodzenie.

76. Ramona:

Imię Ramona jako hiszpańskie imię żeńskie oznacza “mądrego obrońcę” i ma hiszpańskie pochodzenie. Ramona to kobieca forma Ramon.

77. Paco:

Inna szykowna nazwa to Paco. To znaczy “wolny”. Ma hiszpańskie pochodzenie i jest pochodną popularnej hiszpańskiej formy Francis.

78. Estella:

Estella, podobnie jak ty, odgadłaby oznacza „gwiazdę”. To latynoskie imię dla dziecka jest naprawdę pięknym imieniem dla twojej córeczki.

79. Paloma:

Paloma oznacza “gołąb” i ma hiszpańskie pochodzenie. Imię będzie dobre dla twojego spokojnego dziecka.

80. Królowa:

Reina ma czeskie pochodzenie, a po hiszpańsku oznacza “królową”. Warto pomyśleć o tej wyjątkowej latynoskiej nazwie.

81. Susana:

Susana to niesamowite imię dla twojej córeczki. Słowo to oznacza “lilia” i jest wariantem hebrajskiego imienia “Susannah”. Ma hiszpańskie pochodzenie.

82. Fernando:

Fernando ma pochodzenie łacińskie, a po hiszpańsku oznacza “podróżnik”, “podróżnik”. To tradycyjna nazwa twojej córeczki.

83 Juana:

Juana to piękne hiszpańskie imię dla twojej dziewczynki. Pochodzi z Hiszpanii i oznacza “dar Boży”.

84. Mireja:

Mireya to piękne stare hiszpańskie imię. Ma pochodzenie łacińskie, a hiszpańskie znaczenie oznacza “wspaniały”. Mireya jest również wariantem Mirandy.

Nasza lista hiszpańskich imion dla chłopców i dziewczynek pomoże ci znaleźć coś, czego szukałeś. Niektóre z nich są tradycyjne, inne zyskały popularność właśnie dzięki powieściom i artystom. Przesiać i zobaczyć, jakie imię prawdopodobnie możesz nadać swojej córeczce lub chłopcu.