Czym są nakshatry i dlaczego mówimy o imionach dla dzieci Punarvasu nakshatra? Subkontynent indyjski to mieszanka różnych kultur, systemów wierzeń i doświadczeń. Zgodnie z mitologią hinduską, wszyscy wierzymy, że śledzenie konstelacji księżycowych, znaków słonecznych, znaków księżycowych i rozmieszczenia gwiazd w astrologii może wpływać na nasze życie. W związku z tym, jeśli ktoś urodził się pod konkretną nakshatrą/gwiazdą, uważa się za pomyślne, aby nazwać go lub jej wyznaczoną sylabą imienia początkowego. Dzisiaj dlatego jesteśmy tutaj, proponując imiona dla dzieci Punarvasu nakshatra dla osób urodzonych pod tą gwiazdą.

imiona dla dzieci punarvasu nakshatra

Zacznijmy i zbadajmy więcej o cechach gwiazd i imionach punarvasu nakshatra dla dzieci urodzonych pod tą gwiazdą.

Punarvasu Nakshatra i charakterystyka:

Punarvasu Nakshatra mieści się w zakresie 20 stopni znaku Bliźniąt do 3:20 w znaku Raka. Punarvasu nakshatra oznacza powrót światła. Jeśli dziecko urodzi się pod tą gwiazdą, uważa się, że jest bardzo uduchowione i pełne przekonań, będzie inteligentne, mądre i mądre. Co więcej, uważa się również, że doświadczy dobrobytu i będzie cierpliwy, aby dokonać zmian w życiu.

Panującym tu bóstwem jest Pan Shiva, a zodiakami są Bliźnięta i Rak. Zwierzęcym symbolem gwiazdy punarvasu jest kotka.

Punarvasu Nakshatra Imiona Litera/sylaba:

Jeśli Twoje dziecko urodzi się pod tą gwiazdą, uważa się, że jest szczęśliwe i pomyślne, jeśli jego imię zaczyna się od Ke, Kay, Ko, Ha, Hi, Hee.

Najlepsze imiona dla dzieci pod Punarvasu Nakshatra:

Zacznijmy i poznajmy najpiękniejsze, najbardziej znaczące i słodkie różne imiona dzieci punarvasu nakshatra.

Nazwy chłopca Punarvasu Nakshatra:

1. Harit:

Nazwa Harit w języku hindi dosłownie oznacza hodowcę lub kogoś, kto kocha zieleń. Nazwa jest dość nowa i nowoczesna i nie jest jeszcze zbyt popularna w Indiach.

2. Hameer:

Nazwa pochodzi od słowa ameer w języku hindi, które oznacza kogoś, kto jest bogaty. Hameer oznacza więc kogoś, kto jest bogaty lub należy do bogatej rodziny. Alternatywnie po tej nazwie jest też muzyczna raga.

3. Hanish:

Hanish to inne imię Pana Śiwy. Nazwa oznacza również kogoś, kto jest ambitny lub zdeterminowany. Kochamy oba znaczenia. To urocze i krótkie imię dziecka pod punarvasu nakshatra.

4. Hansal:

Chcesz nowoczesnej i uroczo brzmiącej nazwy z nowoczesną wymową, Hansal może być dobrym wyborem. Hansal oznacza kogoś, kto jest jak Łabędź, a także symbolizuje piękno i spokój. Nazwa pochodzi z języków hindi i sanskrytu. Inna pisownia tego samego imienia to Hanshal.

5. Hansith:

Nazwa Hansith wywodzi się od słowa Hansa w języku hindi. To oznacza kogoś, kto jest pełen radości i zawsze szczęśliwy, śmiejąc się. To unikalne męskie imiona punarvasu nakshatra.

6. Hanuman:

To dość tradycyjna i mitologiczna nazwa dla hinduskich chłopców. Nazwa jest inspirowana samym Lordem Hanumanem. Wśród kilku imion dla chłopca jest to zawsze klasyczny wybór.

7. Hanvesh:

Hanvesh dosłownie oznacza kogoś, kto ma łagodny umysł ze spokojem i łagodną istotą. Nazwa jest nowoczesną i słodką krótką nazwą dla chłopców w tym tysiącleciu i jest również wyjątkowa.

8. Haran:

Jest to alternatywne imię dla Pana Shivy. Haran to ktoś, kto niszczy zło lub grzechy świata. Oznacza to kogoś, kto wykonuje haranę. Ta nazwa jest inspirowana hinduskimi tekstami mitologicznymi. Co myślisz o tym?

9. Hardhik:

Napisane również jako Hardik, imię oznacza kogoś, kto jest serdeczny lub czuły wobec innych. W dzisiejszych czasach jest to nowoczesny i współczesny wybór nazwy dla rodziców i powoli staje się popularny w Indiach.

10. Harendra:

Ponownie, imię Harendra jest inspirowane imieniem Pana Śiwy. Pochodzi z hinduskich opowieści mitologicznych wywodzących się po har. Uwielbiamy ten pod imionami chłopca dla punarvasu nakshatra.

11. Harihar:

Imię Harihar to nic innego jak Pan Wisznu i Pan Śiwa razem. Dla rodziców poszukujących tradycyjnej nazwy znaczenia, ale z wyjątkowością i rzadkimi wyborami, może to być idealne?.

12. Harish:

Harish to modna nazwa już w Indiach, wywodząca się z języka sanskrytu. Imię Harish to ponownie Pan Wisznu, a Pan Śiwa połączył je razem.

13. Szkoda:

Harmin to krótki i nowoczesny wybór z dobrą wymową. Harmin oznacza harmonię i bycie szlachetnym.

14. Surowy:

Nazwa Harsh w języku hindi dosłownie oznacza radość, zachwyt, podekscytowanie i szczęście. To nowoczesna nazwa, która stała się popularna już w ostatnich dwóch dekadach.

15. Harszałek:

Harshal oznacza kogoś, kto jest zawsze radosny i zadowolony. Nazwa ponownie pochodzi od ostrego, ale z unikalnym brzmieniem i wyborem nazwy. Co myślisz o tym słodkim imieniu?

16. Himadri:

Himadri to inna nazwa śnieżnych gór Himalajów. W dzisiejszych czasach jest to nowy i nowoczesny wybór unikalnych nazw.

17. Hiran:

Hiran w mitologii sanskryckiej i hinduskiej oznacza kogoś, kto jest nieśmiertelny. Ewentualnie z drugiej strony Hiran jest także kimś, kto jest cenny.

18. Hitesh:

Jest to nowa i rzadka nazwa znaleziona w Indiach. Hitesh to Lord Venkatesha. Inne znaczenie imienia Hitesh to ktoś, kto jest panem dobroci.

19. Hivan:

Hivan oznacza pewną siebie i inteligentną osobę. Chociaż nazwa nie jest jeszcze zbyt znana, jest to nadchodzący i nowy unikalny wybór nazwy dla współczesnych rodziców.

20. Kerav:

Kerav oznacza wieczność lub coś, co nigdy nie przemija. Jeśli chcesz zachować nazwę zaczynającą się od ke, jest to wyjątkowy i krótki, uroczy wybór.

21. Kesav:

Nazwa Kesav, chociaż jest już bardzo popularna i dobrze znana w Indiach, jest jeszcze ponadczasową i klasyczną nazwą. Ma wiele znaczeń, Pan Venkatesa, Pan Wisznu, Pan Kryszna też. Inne możliwe odmiany tej nazwy to Kesava, Kesavan, Kesavulu, Keshab.

22. Ketu:

Ketu to nikt inny jak Pan Śiva. Nazwa ma jednak również inne znaczenia – ktoś, kto jest przywódcą, inteligentną i wybitną znaną osobą, pełną wiedzy i mądrości. Jeśli chcesz wybrać czteroliterową krótką nazwę, może to być dobra?.

23. Kokil:

Wielu nie nazywa swojego dziecka po takim imieniu, ale jeśli przedkładasz wyjątkowość i świeżość nad wszystko, może to być piękne imię artystyczne. Kokil pochodzi od kukułki od ptaka.

24. Koushik:

Napisane również jako Kousik, jest to inne imię Pana Indry i Śiwy. Z drugiej strony Koushik oznacza również kogoś, kto jest pełen miłości i wiedzy.

25. Kovidh:

Kovidh to wyjątkowa nazwa i nowa dla nas wszystkich. Napisane również jako Kovid, oznacza osobę wykwalifikowaną, artystyczną, kulturalną i pełną doświadczeń.

Nazwy dziewczynek Punarvasu Nakshatra:

26. Keyara:

Keyara to ktoś, kto ma ciemne włosy i piękny wygląd. W dzisiejszych czasach nazwa zyskuje na popularności i jest nowoczesną indyjską nazwą dla dziewczynki.

27. Cześć:

Hiya oznacza kogoś, kto ma współczujące i hojne serce. To żeńskie imiona punarvasu nakshatra to piękne krótkie imię dla indyjskiej dziewczynki do wypróbowania.

28. Harszita:

Napisane również jako Harshita lub Harsita, nazwa pochodzi od słowa Harsh, które oznacza bycie szczęśliwym i radosnym. Harsita oznacza kogoś, kto jest radosny lub pogodny, pełen szczęścia i zawsze zachwycony.

29. Keya:

Imię Keya to urocza i krótka czteroliterowa nazwa, która jest rzadka i wyjątkowa. Keya oznacza kwiat monsunowy. Jeśli wolisz niepopularną nazwę, może to być dobry wybór.

30. Himani:

Jest to tradycyjna nazwa znaczenia, ale niezbyt znana z pięknym znaczeniem. Himani oznacza Boginię Parwati, czyli kogoś, kto przebywa w śniegu i Himalajach.

31. Harika:

Nazwa Harika jest dość dobrze znana i popularna w Indiach. Oznacza Boginię Parwati i kogoś, kto jest piękny. Imię tej dziewczynki jest popularne w stanach południowych Indii. To klasyczne imiona punarvasu nakshatra telugu.

32. Hiza:

To kolejna krótka i słodko brzmiąca urocza nazwa. Hiza osobiście oznacza piękno i szczęście. Uwielbiamy te imiona punarvasu nakshatra dla córeczki.

33. Leszczyna:

Hazel to nowy dzień i znowu nowoczesna nazwa. Jego nazwa pochodzi od drzewa leszczyny w języku angielskim. Niektórzy uważają również, że Hazel oznacza przywódcę lub osobę, która ma cechy przywódcze.

34. Ketana:

Nazwa Kethana nie jest popularną nazwą, ale uroczą i piękną w swoim znaczeniu i brzmieniu. Kethana, pisana również jako Ketana, oznacza Boginię Lakszmi. To są klasyczne imiona dla dziewczynek dla punarvasu nakshatra.

35. Komal:

Jest to znana i dobrze znana nazwa w regionach północnych Indii od dziesięcioleci. Komal oznacza kogoś, kto jest delikatny, czuły, wrażliwy, delikatny i miękki. Pochodzi z języka hindi.

36. Hanisza:

Imię Hanisha jest ponownie naszym ulubionym i uroczym imieniem. Hanisha oznacza piękną gwiaździstą noc. Pochodzenie imion żeńskich punarvasu nakshatra jest jednak nieznane.

37. Hasini:

Hasini to piękne imię. Hasini, wywodzący się z sanskrytu, oznacza szczęśliwy, pełen śmiechu lub zawsze szczęśliwy. Czy to nie jest piękne nazwy punarvasu nakshatra mithuna rashi??

38. Hamsa:

Hamsa dosłownie przekłada się na łabędź w sanskrycie i językach południowoindyjskich. Jest to nowy i współczesny wybór nazwy, który jest rzadko spotykany, ale ma piękne znaczenie i brzmienie. Ta nazwa to trzeci wybór nazw pada, zaczynając od litery ha.

39. Keszawi:

Keshavi to tradycyjne znaczenie i brzmienie, co oznacza długą, piękną dziewczynę z włosami. Jednak alternatywnym znaczeniem jest również Bogini Radha. To jest wybór imion punarvasu nakshatra 1. pada, zaczynających się na literę ke.

40. Hanshika:

Imię Hanshika też jest urocze i urocze; oznacza słodką osobę lub dziewczynę pełną śmiechu. Z drugiej strony nazwa oznacza również piękną damę jak łabędź.

41. Harszi:

Nazwa Harshi ponownie pochodzi od słowa Harsh, co oznacza radosny. Harshi symbolizuje osobę pełną śmiechu i radości.

42. Koesha:

Koesha to miejsce o nazwie rzeki. Nie jest jeszcze zbyt znana i popularna, ale jeśli wolisz ostrą i unikalną nazwę, to może być to.

43. Horia:

Imię Horia nie jest pochodzenia indyjskiego, ale jeśli pokochasz coś obcego i wyjątkowego, może być również krótkie i piękne. Horia oznacza Anioła w języku rumuńskim.

44. Hiranmaji:

Nie jest to nowa nazwa, ale klasyczny i ponadczasowy wybór, który nigdy nie wyjdzie z mody. Hiranmayi oznacza kogoś, kto ma złote serce lub drogocenną osobę.

45. Kosi:

Kosi to nazwa rzeki, która zaczyna się od Biharu i biegnie aż do Nepalu. Jest to wyjątkowa nazwa z czteroliterowymi słowami, dzięki czemu jest idealna dla tych, którzy szukają uroczych imion.

46. ​​Hari Priya:

Hari Priya jest dość popularna w południowych stanach Indii, co oznacza ukochaną przez Hariego boginię Lakszmi. Jest to tradycyjne znaczenie nazwy, ale z piękną konotacją i brzmieniem.

47. Himali:

Himali oznacza kogoś, kto ma skórę złota. Z drugiej strony nazwa oznacza również zimno jak lód.

48. Koel:

Koel dosłownie oznacza ptaka z kukułką. To urocze i urocze imię, które można wypróbować dla dziewczynek urodzonych w tym tysiącleciu.

49. Trafienie:

Jest to popularna nazwa północnoindyjska. Hital oznacza kogoś, kto jest współczujący i hojny z natury. To jest wybór nazw punarvasu nakshatra 4. pada, zaczynając od hi.

50. Hardini:

Wreszcie Hardini przekłada się na trudne słowo, które oznacza serce. Hardini oznacza osobę, która jest zawsze bliska lub bliska sercu. Czy znaczenie nie jest piękne??

Wybór nazwy unisex dla Punarvasu Nakshatra:

51. Ketul:

Imię Ketul można nadać zarówno chłopcom, jak i dziewczynkom. Nazwa Ketul pochodzi od nazwy planety, Ketu. Jest to wyjątkowe i rzadkie imię dziecka z północnych Indii dla chłopców i dziewcząt.

52. Keva:

Keva dosłownie oznacza osobę uczciwą i łagodną. Symbolizuje również piękno, piękną skórę i miękką osobę.

53. Kenia:

Keny oznacza kogoś, kto jest bystry i inteligentny jako osoba. Chociaż pochodzenie nazwy nie jest jeszcze znane, jest to krótkie i uroczo brzmiące imię dla chłopca i dziewczynki, które można wypróbować.

54. Harsza:

To kolejna urocza nazwa unisex zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek. Harsha oznacza radość i zachwycenie. Oznacza to również kogoś, kto jest szczęśliwy i radosny.

55. Haan:

Imię Haan nie jest indyjskim imieniem, ale jest uroczą i krótką wymową. Haan oznacza słońce. W zachodniej części świata to też nazwisko. Może to być jednak rzadka i świeża nazwa do wypróbowania dla nas.

Imiona bliźniaków dla Punarpoosam Nakshatra:

56. Haima – Haimi:

Oba są pięknymi i krótkimi wyborami dla bliźniaczych dziewczynek. Haima oznacza Boginię Parwati. Symbolizuje również i sugeruje śnieg i jest zrobiony ze śniegu. Z drugiej strony Haimi oznacza złotą osobę. oba są uroczymi i pięknymi bliźniaczkami dla dziewczynek do wypróbowania.

57. Haksz – Hakesz:

Haksh oznacza oko. Z drugiej strony Hakesh oznacza dobry dźwięk lub Pan dźwięku. Oba są wyjątkowymi i rzadkimi wyborami imion bliźniaczych dla chłopców.

58. Hamsa Deepika – Hamsa Lecha:

Oba imiona zaczynają się od Hamsa. Hamsa Deepika to nazwa muzycznej ragi. Z drugiej strony HamsaLekha oznacza kogoś, kto jest mądry. Oba imiona stanowią doskonały wybór imion dla bliźniaczek dla dzieci.

59. Hanish – Hans:

To są bliźniacze imiona dla chłopców. Hanish oznacza osobę ambitną, a także Pana Śivę. Hans przekłada się na czystą osobę, śnieg i górską duszę.

60. Keyura – Keyush:

To pomysł na bliźniaczą dziewczynkę i chłopca. Keyura oznacza naramiennik. Z kolei Keyush oznacza kogoś, kto zawsze świeci. Czy to połączenie nie jest piękne??

Mamy nadzieję, że podobało Ci się odkrywanie tej listy uroczych imion dla dzieci Punarvasunakshatra. Daj nam znać swoje ulubione nazwy wyboru i swoje przemyślenia. Kochamy Cię usłyszeć!

Zastrzeżenie:

Znaczenie i pochodzenie nazwy może się różnić i może być różnie rozumiane w zależności od kraju, regionu, języka i kultury. Zaleca się przeprowadzenie dogłębnych badań nad znaczeniem nazwy w kilku językach i krajach przed jej sfinalizowaniem.