Kanya Rashi lub Panna to szósty znak zodiaku, który nosi symbol dziewiczej kobiety (zwanej również Kanyą). Według indyjskiej astrologii wedyjskiej dzieci urodzone w Nakshatras – Uttara Falguni (2,3,4 Padas), Hastha Nakshatram i Chittha Nakshatram (1,2 Padas) podlegają Kanya Rashi. W tym artykule wybraliśmy 60 najlepszych imion Kanya Rashi dla dzieci ze znaczeniami dla tych, którzy należą do tej konstelacji.

imiona dla dzieci panny

Przyjrzyjmy się teraz początkowym alfabetom lub dźwiękom tych Raszi Nakszatr:

  • The, Tho, Pa, Pi, Pu, Sha, To, Ta *

*może się różnić w zależności od Panchangam

60 najlepszych imion Kanya Rashi (Panna) dla chłopców i dziewcząt:

Czytaj dalej, aby poznać pochodzenie, znaczenia i symbolikę tych 60 imion dla dzieci urodzonych przez Kanya Rashi:

25 najnowszych nazwisk Kanya Rashi Boy:

Uważa się, że urodzeni chłopcy Kanya Rashi mają nieśmiałą i introwertyczną naturę. Są to jednak również bardzo praktyczni i inteligentni ludzie. Jeśli twój chłopiec urodził się w Rashi Nakshatra, wybierz jedno z tych imion, aby przyciągnąć pozytywne cechy:

1. Paalit:

Paalit to piękne imię dla dzieci urodzonych w Kanya Rashi, co oznacza „chroniony” lub „cenny”. Jest to słowo w języku hindi z trzema sylabami, idealne dla tych, którzy należą do Uttara Falguina Nakshatram.

2. Droga:

Słowo „Paarth” po raz pierwszy pojawia się w wielkim indyjskim eposie Mahabharata. Był używany w odniesieniu do Arjuny jako „Syna Ziemi”. Nazwa pochodzi od matki Ardżuny, „Pritha” lub Kunti. Wielu rodziców używa również rozszerzonych wersji, takich jak „Paarthasaradhi”, aby dodać kompletność.

3. Pranita:

Pranith pochodzi od sanskryckiego słowa „Praneetham”, które oznacza spokój, ciszę i spokój. Żeński wariant tego imienia to „Pranitha”, a alternatywna pisownia to „Praneeth”.

4. Pranav:

Pranav to popularna nazwa dla chłopców Kanya Rashi. Wywodzi się z mitologii hinduskiej, która wymienia „Pranav” jako kosmiczną nazwę wszystkich trzech bóstw razem (Brahmy, Wisznu i Śiwy). Jest również uważany za jedno z wielu imion Pana Wisznu.

5. Praneel:

Słowo „Praneel” jest uważane za jedno z imion Pana Shivy. To słowo powstałe z połączenia dwóch imion „Prasanna” i „Neelakanta”, co nadaje znaczenie „Ten, który daje życie”. Nie ma innych wariantów tej nazwy.

6. Priyansh:

Priyansh to ładne imię dla chłopców, które pochodzi od sanskryckich słów „Priya” oznaczających kochany i „ansh” oznaczających „część”. Położyć razem. Nazwa przekłada się na „ukochaną część osoby”.

7. Pragyan:

Pragyan to sanskryckie słowo, które oznacza „najwyższą inteligencję” lub „ten, który ma rozległą wiedzę”. Nazwa kojarzy się z mądrością i intelektualizmem. Alternatywą pisowni dla tego słowa jest „Pragyana”, która działa jako nazwa unisex.

8. Pijusz:

Piyush to miłe imię dla chłopców, które oznacza „nektar” lub „mleko”. Pochodzi z sanskrytu, w którym słowo to odnosi się do boskiego eliksiru „Amrutha”. Niektórzy wolą dodać dodatkowe U, aby było „Piyuush”.

9. Prasanth:

Nazwa „Prasant” wywodzi się z sanskrytu i kojarzy się z spokojem i spokojem. Wariantem pisowni może być „Prashanth”, a pseudonim może być prashu, prash itp.

10. Pratyjski:

Pratish to wyjątkowa nazwa dla małych chłopców, która oznacza nadzieję, oczekiwanie itp. Nazwa kojarzy się z optymizmem i pozytywnym nastawieniem. Możesz również użyć „Pratheesh”, „Prathish” jako alternatywnej pisowni.

11. Partejew:

Parteev, pisany również jako Partiv, to sanskryckie słowo, które oznacza „Księcia Ziemi”. Nazwa odnosi się do ziemskiego charakteru, materializmu itp. Niektórzy nawet kojarzą to słowo z odwagą, męstwem i innymi potężnymi cechami.

12. Pradyumna:

Pradyumna to popularnie wybierana nazwa dla indyjskich chłopców. Pierwotnie jest to imię starszego syna Pana Kryszny i jest również inkarnacją Kamadevy, Boga Miłości. Niektóre z powiązanych z nim znaczeń to „ten, który jest potężny”, „ten, który jest promienny” itp.

13. Pareekshit:

Innym imieniem dla chłopca wywodzącym się z mitologii hinduskiej jest Pareekshit. Jest to imię króla Kuru zwanego Parikszit, a rzeczywiste znaczenie tego słowa to „zapach”. Alternatywą pisowni jest Parikshit.

14. Puszkar:

Słowo „Pushkar” pochodzi z sanskrytu i ma wiele znaczeń, takich jak „niebieski lotos”, „jezioro” itp. Uważa się również, że jest to jedno z imion Lorda Hanumana.

15. Modlitwa:

Inną nazwą chłopców urodzonych w Pannie jest „Prayan”, słowo wywodzące się z sanskrytu, które oznacza „inteligencję” lub „mądrość”. Jednak ta nazwa jest często mylona z „Prayaan” oznaczającym podróż.

16. Pranjal:

Pranjal to miłe imię dla chłopców, co oznacza „światło na niebie przed świtem”. Inne interpretacje tego słowa to „uczciwy”, „lojalny” i „dostojny” itp. Nazwa ma stylowe i nowoczesne brzmienie.

17. Biedny:

Poorvith to hinduskie imię chłopca, które oznacza „Ten, który jest kompletny”. Nazwa pochodzi od sanskryckiego terminu „biedny”, oznaczającego kompletność. Wariantem pisowni może być „Purvith”.

18. Prakul:

Prakul to współczesna nazwa dla chłopców urodzonych w Kanya Rashi, co oznacza „przystojny wygląd” i może być również interpretowane jako „o pięknym ciele”..

19. Taman:

Jeśli szukasz imienia urodzonego przez dziecko, które zaczyna się na „th”, spróbuj „Thamana”. Chociaż pochodzi z kultury islamskiej, neutralne znaczenie sprawia, że ​​nadaje się do nazywania hinduskich dzieci. Thaman oznacza „cenę”, „wartość”, „szczęście”, „wesołość” itp.

20. Thanuj:

Thanuj to kolejna odpowiednia nazwa dla chłopców, która zaczyna się od dźwięku „th”. Słowo to pochodzi z sanskrytu, co oznacza „dar Boży”. Inną interpretacją jest „Król królów”. Wariant pisowni to „Tanuj”.

21. Tani:

Thanish, powszechnie pisane jako Tanish, wywodzi się od jednego z wielu imion Pana Shivy. Nazwę można również interpretować jako „klejnot”, „ten, który jest piękny” itp.

22. Takshak:

Ludzie, którzy wierzą w cuda Wężowego Boga, często wybierają to imię „Takshak” dla swoich małych chłopców. Takshak oznacza „kobrę królewską”, która w kulturze hinduskiej jest uważana za boską istotę. Wariant pisowni to „Thakshak”.

23. Szanmuch:

„Shanmukh” to inne imię Lorda Murugana lub Kartikeyi, brata Lorda Ganesha. Otrzymuje to imię ze względu na jego sześć twarzy. Jest także bogiem wojny, który kojarzy się z siłą fizyczną i psychiczną.

24. Shankar:

Jedną z najczęściej używanych nazw indyjskich chłopców jest Shankar. Jest to jedno z imion Pana Shivy, którego Hindusi nazywają „Siva Sankara”. Niektórzy wolą pisać to jako „Sankar”, co może nie pasować do zasad Kanya Rashi.

25. Szaszi:

Nazwa „Shashi” pochodzi z sanskrytu, co oznacza światło księżyca. Wielu rodziców woli używać rozszerzonej wersji tej nazwy, takiej jak „Shashidhar”, „Shashikanth” itp., aby była bardziej znacząca.

25 najlepszych imion dla dziewczynek z Panny:

Dziewczęta urodzone w Kanya Rashi są znane z tego, że dodają twórczego talentu do wszystkiego, co robią. Są również bardzo rozsądnymi, praktycznymi i łagodnymi osobami. Przyjrzyjmy się teraz niektórym popularnym imionom dziewczynek urodzonych w tym Raszi, wraz ze znaczeniami:

26. Puja:

Pooja to popularna nazwa dla hinduskich dziewczynek, co oznacza „Modlitwę”. Często jest pisany jako „Puja”, a wielu filmowców używa tego słowa, aby nazwać swoją bohaterkę. Czemu? Jest krótki, słodki i jednocześnie znaczący.

27. Prisza:

Prisha to piękne imię dla dziewczynek, które oznacza „dar Boży” lub „ukochany”. Nazwa 2,5 sylaby jest łatwa do przeliterowania i wymówienia. Rymuje się z „Trisha”, ale ma inne znaczenie.

28. Pranawi:

Nazwa „Pranavi” to doskonały przykład połączenia tradycji z nowoczesnością. Pierwotne odniesienie do tego słowa pochodzi z mitologii hinduskiej, w której „Pranavi” oznacza pierwszy dźwięk kosmicznego wszechświata – Aum. Jest to również imię Bogini Parwati.

29. Parnika:

„Parnika” to piękne imię dla córeczki Kanya Rashi, co oznacza pnącze lub delikatny liść. Bogini Parwati jest często określana tym imieniem.

30. Preethi:

Preethi jest powszechnie używaną nazwą dla dziewczynek, co oznacza „przyjemność”, „życzliwość”, „miłość”, „łaskę” itp. Wywodzi się z sanskrytu, a alternatywne pisownie to „Preity”, „Priti”, „ Prithi”, „Preety” itp.

31. Priyanka:

Priyanka to urocze imię dla małych dziewczynek, które ma zarówno hinduskie, jak i buddyjskie odniesienia. Nazwa pochodzi od sanskryckiego terminu „Priyankera”, co oznacza „ten, który jest kochany” lub „polubowny”.

32. Paryż:

Pari to hinduskie słowo oznaczające „wróżkę”. Wybierają go rodzice, którzy wierzą, że ich córki są małymi aniołkami w przebraniu. Prawdopodobnie spotkasz się z tym imieniem w rodzinach, które mówią w języku hindi, parsi itp.

33. Parinita:

Parinita to nazwa wywodząca się z sanskrytu dla dziewczynek, co oznacza “kompletność”. Najbliższą alternatywą dla tego słowa jest „Parineeta”, które jest bengalskim słowem oznaczającym zamężną kobietę.

34. Punarnawi:

Nazwa „Punarnavi” pochodzi od sanskryckich słów „Punar” oznacza Znowu, a „Navi” oznacza Nowy. Tak więc, jako całość, nazwa oznacza „Zawsze Nowy”. Pseudonim dziewcząt o tym imieniu to „Punnu”.

35. Purnima:

Purnima to sanskryckie słowo, które oznacza „Pełnia księżyca”. Nazwa kojarzy się z kompletnością, jasnością i pomyślnością. Alternatywą pisowni jest Purnima.

36. Pragnia:

Pragnya to wymowna nazwa dla dziewczynek urodzonych w Kanya Rashi. Pochodzi z sanskrytu, w którym oznacza „uczony”, „uczony” lub „intelektualny”. Nazwa nie ma innych wariantów pisowni.

37. Prawja:

Pravya to stosunkowo nowa i nowoczesna nazwa, która przekłada się na „ten, który może nauczyć się wszystkich umiejętności”. Słowo to mogło pochodzić od sanskryckiego terminu „Praaveenyam”, oznaczającego zręczny.

38. Pawika:

Pavika to jedno z wielu imion nadanych Bogini Saraswati, bóstwu wiedzy. Wybranie tego słowa, aby nazwać swoje dziecko, może przyciągnąć mądrość, intelektualność i wykształcenie.

39. Palomi:

Słowo „Palomi” ma ładny, zanglicyzowany dźwięk, dzięki czemu nadaje się dla niemowląt nowej generacji. Oznacza „gołębicę”, ptaka, który symbolizuje pokój, niewinność, czystość i przyjaźń. Wariantem pisowni może być Paulomi!

40. Pallawi:

Pallavi to kolejna dobrze używana nazwa dla dziewczynek urodzonych w Kanya Rashi. Słowo to pochodzi z sanskrytu i oznacza „delikatne liście”. Nazwa nawiązuje również do głównego wersetu piosenki o nazwie Pallavi.

41. Prameela:

Prameela to imię jednej z wielu żon Arjuny. Pierwotne znaczenie tego słowa to „Bogini” lub boska dama. Alternatywna pisownia to Pramila, chociaż poprzednia wersja ma lepszą wymowę key.

42. Praachi:

Wielu rodziców mówiących w języku hindi wybiera imię „Prachi” dla swoich córek. Znaczenie Prachi to Wschód, Wschód Słońca, Poranek itp. Nazwa symbolizuje nowe początki i nadzieję.

43. Prajaktha:

Inną hinduską nazwą dla dziewczynek jest Prajaktha, co oznacza „pachnący kwiat”. To samo słowo istnieje również w sanskrycie w innym znaczeniu – „Bogini stworzenia”.

44. Padmini:

Padmini wywodzi się z sanskrytu, co oznacza „Ten, który siedzi na lotosie”, czyli Bogini Lakszmi. Najbliższą alternatywą dla tego imienia jest „Padmaja”, co oznacza „Ten, który narodził się z Lotosu”, odnoszący się do tego samego bóstwa.

45. Szanti:

Shanti to miękkie i kojące imię dla dziewczynek, które oznacza spokój, ciszę, błogość i spokój. Często łączy się go z innymi słowami, tworząc dłuższe nazwy, takie jak „Shanti Priya” itp.

46. ​​Szarada:

Sharada to jedno z imion bogini Saraswati, bóstwa edukacji. Jest to również jeden z najpopularniejszych wyborów z listy tradycyjnych imion hinduskich bogiń. Alternatywą pisowni jest „Sarada”.

47. Szambawi:

Shambavi to inne imię bogini Durgi. Jest to również nazwa mudry jogicznej zwanej „Shambavi”, która, jak się uważa, została przyjęta przez Pana Shivę. Niektórzy wolą używać alternatywnej pisowni „Sambhavi”.

48. Taniszka:

Tanishka to słowo wywodzące się z języka hindi, które oznacza „Boginię złota”. Innymi słowy, to imię odnosi się do Bogini Lakszmi. Chociaż nazwa zaczyna się na „T”, foniczne jest „tha”.

49. Tanuja:

Tanuja to odpowiednie imię dla twojej małej dziewczynki, ponieważ oznacza również „córkę”. Pseudonim może brzmieć „Tanu”, a imię męskiego rodzeństwa to „Tanuj”, co oznacza syn lub dziecko płci męskiej.

50. Tanushree:

Słowo „Tanushree” pochodzi z sanskrytu, co oznacza „piękną” lub „młodą dziewczynę”. Możesz również użyć pisowni „Tanusri”, aby brzmiało bardziej tradycyjnie.

5 najlepszych imion dla niemowląt Kanya Rashi Unisex:

Oto pięć naszych ulubionych imion unisex dla dzieci urodzonych przez Kanya Rashi, które są odpowiednie zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek:

51. Prafulla:

Nazwa „Prafulla” jest odpowiednia dla obu płci, ze względu na swoje neutralne znaczenie. Pochodzi z hindi, a znaczenie to „przyjemny”, „wesoły”, „kwitnący” itp..

52. Punia:

Punya to neutralna pod względem płci nazwa dla dzieci urodzonych przez Kanya Rashi, co oznacza „cnotliwe”, „dobre uczynki” itp. Wywodzi się z sanskryckiego słowa „Punyam”.

53. Priyan:

Priyan to nazwa wywodząca się z sanskrytu, co oznacza „kochać”. Głównym słowem jest „Priya”, co oznacza ukochany. Nazwa sprawdza się zarówno dla dziewczynek, jak i chłopców.

54. Tejas:

Tejas to miłe imię zarówno dla dziewcząt, jak i chłopców. Pochodzi z sanskrytu, a znaczenie to „błyszczący”, „błyskotliwość”, „promieniowanie” itp..

55. Śakti:

Popularną uniseksową nazwą dla dzieci Kanya Rashi jest „Shakti”, co oznacza zdolność i siłę. Chociaż odnosi się do żeńskiego bóstwa, Shakti jest również odpowiednia dla dzieci płci męskiej ze względu na swoje potężne znaczenie.

5 najlepszych imion dla urodzonych bliźniaków Kanya Rashi:

Jeśli szukasz pokrewnych imion dla swojego bliźniaczego chłopca-dziewczyny, dziewczyny-dziewczyny lub chłopca urodzonego w Kanya Rashi, zapoznaj się z tymi pomysłami:

56. Purvi – Pruthvi:

Oto zestaw ładnych imion dla bliźniaczej dziewczynki i chłopca. „Purvi” oznacza wschód, a „Pruthvi” oznacza Ziemię. Zaczynają się od tej samej litery i mają również pokrewne znaczenia.

57. Paarth – Pankaj:

Imię „Paarth” odnosi się do Ardżuny, którego Pan Kriszna nazwał „Paarthasaradhi”. „Pankaj” to sanskryckie słowo, które oznacza Lotos. Mają różne znaczenia i pisownię z tą samą literą początkową, tak jak twoi bliźniacy – którzy są identyczni, ale różni.

58. Prabhowie – Prakrithi:

Męskie imię „Prabhas” oznacza lśniący. Jest to również imię panującego aktora z południowych Indii. Z drugiej strony „Prakrithi” to imię żeńskie, które oznacza piękno lub naturę. Ten zestaw imion dobrze pasuje do chłopca i dziewczynki urodzonej w Kanya Rashi.

59. Takshil – Tanya:

Słowo „Takshil” pochodzi z kultury Jain, co oznacza „ten, który ma silny charakter”. „Tanya” to imię dla dziewczynki, które oznacza „Księżniczkę”.

60. Sahiti – Sagarika:

Oto zestaw imion dla bliźniaczych dziewczynek – Sahithi i Sagarika. „Sahithi” oznacza wiersz lub literaturę, a „Sagarika” oznacza falę lub „zrodzony z oceanu”.

Mamy nadzieję, że ta lista Imion Kanya Rashi dla dzieci okaże się pomocna! Staraliśmy się jak najlepiej wykopać wiele informacji na temat każdego z tych słów. Jeśli chcesz dodać więcej szczegółów, podziel się swoimi przemyśleniami. Chętnie je tutaj umieścimy!

ZASTRZEŻENIE: Należy zauważyć, że nazwy te mogą mieć różne znaczenia w różnych krajach, kulturach i językach. Dlatego upewnij się, że w pełni rozumiesz symbolikę imienia w lokalnej kulturze, zanim wybierzesz je dla swojego dziecka. Nie powinieneś polegać na materiale przedstawionym w tym artykule, ponieważ informacje te nie są poparte rozległymi badaniami ani opiniami ekspertów.