Zgodnie z hinduskimi wierzeniami religijnymi i astrologią, nazywanie noworodka według ich gwiazdozbiorów księżycowych, znaków zodiaku i gwiazd może być pomyślne i szczęśliwe. W naszej serii imion dla dzieci zgodnie z nakshatras, dzisiaj porozmawiamy o imionach dzieci Purvabhadra nakshatra.

purvabhadra nakshatra imiona dla dzieci

Więc jeśli twoja mała gwiazda rodzi się w gwieździe Purvabhadra, kontynuuj czytanie, aby dowiedzieć się wszystkiego o tym, czym jest Purvabhadra nakshatra, jej właściwościach, początkowych sylabach imion dla osób urodzonych w tej gwieździe i liście sugestii imion Purvabhadra nakshatra. Zacznijmy!

Czym jest Purvabhadra Nakshatra i jego cechy charakterystyczne??

Purvabhadra nakshatra zajmuje 25 miejsce w kolejności spośród 27 nakshatr w indyjskiej astrologii hinduskiej. Waha się od 20 stopni Wodnika do 3,20 w znaku zodiaku Ryby. Znaczenie Purvabhadra nakshatra jest wczesne pomyślne lub oznacza szczęście i ma symbol przednich nóg łóżeczka pogrzebowego. Planetą rządzącą Purvabhadra nakshatra jest Jowisz, a bóstwem jest jednorożec, jednonogi wąż.

Dzieci urodzone w Purvabhadra nakshatra są inteligentne, trzymają się życiowych zasad i są idealistyczne. Są prawdomówni, wierni swojej pracy, obowiązkom i rodzinie, a także pełni pasji. Są to ludzie kochający pokój, ale hojni wobec otaczających ich ludzi. Mówi się, że wyróżniają się w życiu zawodowym i są dobrzy w zarabianiu pieniędzy.

Teraz przejdźmy dalej i sprawdźmy początkowe litery imion oraz listę imion chłopców i dziewcząt Purva Bhadrapada nakshatra dla noworodków.

Purvabhadra Nakshatra Nazywa litery początkowe:

Jeśli Twoje maleństwo urodzi się pod tą konkretną gwiazdą, dobrze jest nazwać je następującymi sylabami startowymi.

Se, więc, Da, Daa, Di, Dee, Dha, Dhi.

W przypadku nazywania noworodka zgodnie z pada w nakshatra,

  • Imiona Purvabhadra nakshatra pierwszej pada zaczynają się od Se.
  • Imiona Purvabhadra nakshatra drugiej pada zaczynają się od So.
  • Purvabhadra nakshatra 3. imiona pada zaczynają się od Da.
  • Imiona Purvabhadra nakshatra 4. pada zaczynają się od Di.

Piękne imiona dla dzieci dla Purvabhadra Nakshatra z ich znaczeniami:

Lista najnowszych, nowoczesnych, znaczących i unikalnych imion Purvabhadra dla chłopców, dziewcząt i bliźniaków jest następująca.

Purvabhadra Nakshatra Imiona dla chłopców:

1. Dakszit:

Dakshit to inne imię Pana Śiwy. Pochodzi z sanskrytu i mitologii hinduskiej i jest tradycyjnym znaczącym, ale nowocześnie brzmiącym imieniem dla chłopca.

2. Daipayan:

Daipayan to bardzo wyjątkowy i współczesny wybór imienia dla dzieci dla chłopców w Purvabhadra nakshatra. Oznacza osobę, która urodziła się na Wyspie. Nazwa dalej symbolizuje również wędrowca lub poszukiwacza przygód.

3. Daivat:

Daivat oznacza osobę, która ma szczęście lub moc. Oznacza również boski. Daivat to rzadko spotykany i unikalny wybór imienia dla dzieci Purvabhadra nakshatra. Są to atrakcyjne męskie imiona Purvabhadra nakshatra.

4. Darshit:

Darshit oznacza znak lub wyświetlacz. Oznacza to również gościa. Te imiona dla dzieci Kumbha rasi Purvabhadra nakshatra pochodzą z języka sanskrytu i są pięknym wyborem dla chłopców.

5. Darpan:

Darpan jest obecnie modną i klasyczną ponadczasową nazwą dla urodzonych Purvabhadra nakshatra. To znaczy lustro. Nazwa symbolizuje również refleksję.

6. Daswanth:

Dashvanth lub Dasvanth to nikt inny jak Pan Śiva. Jest to również inne imię Lorda Murugana. Jest to piękny i uroczy, ale tradycyjny wybór imienia dla dzieci Purvabhadra nakshatra.

7. Diganth:

Nazwa Diganth pochodzi z sanskrytu i oznacza horyzont. To stylowy i znaczący, niepowtarzalny wybór nazwy.

8. Digvijay:

Digvijay jest obecnie szeroko rozpowszechnioną i znaną nazwą. To znaczy kogoś, kto pozyska każdego. Jest to również bardzo popularne imiona dla chłopców dla Purvabhadra nakshatra.

9. Dikszit:

Dikshit, który jest również pisany jako Deekshit, oznacza inicjować lub przygotowywać się. Jest to znany, ale klasyczny i modny wybór nazwy dla współczesnych rodziców, aby nazwać swoją małą gwiazdę. Niezmiernie to kochamy. Co myślisz?

10. Dipanjan:

Dipanjan oznacza oko lampy. Nazwa symbolizuje również łaskę, nadzieję i światło. Jest to piękny wybór nazwy, który można znaleźć głównie w stanach północnych i południowych Indii.

11. Dywan:

Divansh oznacza cząstkę słońca. Nazwa pochodzi z sanskrytu i sugerowała ansh słońca, co oznacza oko słońca. Uwielbiamy tę wyjątkową symbolikę do nazwy.

12. Naczynie:

Divesh oznacza Pana Bogów. Jest to krótka, urocza i znacząca nazwa dla chłopców w Purvabhadra nakshatra.

13. Dział:

Uwielbiamy te pięć liter o uroczej nazwie, Divit. Oznacza kogoś, kto jest nieśmiertelny. Nie jest to nazwa pospolita i idealna dla nowoczesnych rodziców, którzy szukają atrakcyjnego wyboru. Nazwa pochodzi z sanskrytu.

14. Dywiant:

Divyant, pisane również jako Divyanth, oznacza przystojną osobę. Jest to urocze i stylowe imię chłopca Purvabhadra nakshatra.

15. Diwakar:

Diwakar, pisany również jako Diwaker, oznacza Władcę Świateł. Nazwa oznacza również słońce. Ta Purvabhadra nakshatra nazywa dla chłopców powszechnie znane imię chłopca od czasów starożytnych i jest już popularnym wyborem.

16. Sekar:

Sekar lub Shekar / Sekhar to znowu bardzo znane imię. Oznacza Pana Wisznu. Nazwa oznacza również osobę utalentowaną i inteligentną.

17. Setu:

Sethu to święte imię w tradycji hinduskiej. Nazwa oznacza wielkiego wojownika. Jest to piękny i bardzo intensywny, odważny wybór imienia dla dzieci w Purvabhadra nakshatra.

18. Sohag:

Sohag to całkowicie nowoczesny wybór imienia dla chłopców w nakshatra Purvabhadra. To znaczy miłość i słońce.

19. Soheil:

Nazwa Soheil jest już znana w stanach północnych Indii. To znaczy przystojny. Nazwa oznacza również światło księżyca lub blask i blask. Kochamy wszystkie piękne znaczenia i symbole związane z nazwą, prawda?!

20. Sohaan:

Sohaan oznacza dobrze wyglądającą i inteligentną osobę. To znowu nowoczesna i rzadka nazwa dla chłopców w tym nowym tysiącleciu. Uwielbiamy to wśród współczesnych imion Purvabhadra nakshatra.

21. Sohit:

Sohit to urocze i pięcioliterowe imię chłopca wywodzące się z języków indyjskich. To oznacza czarującego mężczyznę.

22. Somashekar:

Somashekar lub Soma Shekhar to nikt inny jak Pan Śiva. Jest to bardzo tradycyjny wybór imienia dla chłopca i znany powszechnie od pokoleń.

23. Somit:

Somit pochodzi z sanskrytu, co oznacza kogoś, kto wszystko szybko rozumie. Jest to unikalna nazwa, zarówno pod względem wymowy, jak i znaczenia.

24. Soukhya:

Nazwa Soukhya, która wywodzi się z języka hindi i sanskrytu, oznacza dobre samopoczucie lub bycie szczęśliwym. Oznacza to również kogoś, kto leczy z doskonałym spokojnym i duchowym umysłem.

25. Soumik:

Soumik oznacza piękną duszę. Z drugiej strony oznacza również potężną duszę lub potężną jak ogień. Kochamy oba znaczenia tego imienia dla chłopca Purvabhadra nakshatra.

Nazwy dziewczynek Purvabhadra Nakshatra:

26. Daaksja:

Daakshya to urocza współczesna nazwa dla dziewczynki. Oznacza inteligentną i błyskotliwą osobę. Nazwa pochodzi z sanskrytu dla imienia dziewczynki pod Purvabhadra nakshatra.

27. Daamini:

Daamini oznacza osobę opanowaną. Oznacza to również podbój. Nazwa jest bardzo znanym wyborem już dla dziewczynek w Purvabhadra nakshatra.

28. Dajshi:

Dajshi to bardzo wyjątkowe i niezwykłe imię, które oznacza wspaniałą duszę. Jest to bardzo rzadkie i urocze imiona żeńskie Purvabhadra nakshatra.

29. Dakszika:

Dakshika to nikt inny jak córka Pana Brahmy. Jest to tradycyjna nazwa, ale z piękną nowoczesną wymową i konotacją. Uwielbiamy ten wybór nazwy i pomysł.

30. Daritree:

Daritree lub Dharitree oznacza ziemię. Pochodzi z sanskrytu i jest powszechnym wyborem imienia dla dziewczynki, co jest również znaczące i intensywne.

31. Darszini:

Darshani lub Darshini to już modna nazwa południowoindyjska. To inne imię dla Bogini Durgi. Nazwa oznacza również kogoś, kto ma szczęście być pięknym. Jest to urocze i tradycyjne imię dla dziewczynki Purvabhadra nakshatra.

32. Digvi:

Digvi oznacza zwycięski i kogoś, kto zawsze zwycięża. Jest to krótka i urocza, ładna nazwa dla dziewczynki o wyjątkowym i odważnym, intensywnym znaczeniu.

33. Dikszita:

Dikszita, który jest również pisany jako Deekszita lub Diksita, oznacza inicjowany lub kogoś, kto zaczyna. Jest to znane wśród imion dziewczynek dla Purvabhadra nakshatra.

34. Dipali:

Dipali lub Deepali oznacza rząd lamp lub szereg świateł. Nazwa jest piękna w znaczeniu, a także w wymowie.

35. Dipika:

Dipika lub Deepika oznacza światło lub małą lampę. Pochodząca z sanskrytu jest klasyczną i modną indyjską dziewczynką o imieniu Purvabhadra nakshatra.

36. Dipati:

Dipati znaczy boski. Jest to bardzo wyjątkowe i niezwykłe imię dziewczynki dla urodzonych Purvabhadra nakshatra.

37. Disha:

Disha oznacza kierunek. Symbolizuje również i sugeruje ścieżkę. Jest to urocza i krótka urocza nazwa dla dziewczynki dla osób urodzonych pod Purvabhadra nakshatra.

38. Dishita:

Dishita oznacza skupienie. Oznacza kogoś, kto jest zawsze zdeterminowany. Jest to urocza i znacząca urocza nazwa dla dziewczynki pochodząca z sanskrytu.

39. Ditvi:

Jeśli chcesz mieć bardzo nową i uroczą, nowoczesną nazwę, ogromnie ją kochamy. Imiona Ditviin Purvabhadra nakshatra oznaczają boskie dobro.

40. Divya:

Wszyscy słyszeliśmy imię Divya. Jest to urocza, modna i znana nazwa już w kilku indyjskich stanach. Divya oznacza piękną dziewczynę, boską dziewczynę. To także czarujące.

41. Diwianka:

Divyanka to urocze i znane imię, które można znaleźć głównie w północnych Indiach. Oznacza boską duszę lub boską istotę.

42. Diza:

Dla rodziców, którzy wolą bardzo nowe i krótkie imię, ta czteroliterowa jest idealna. Diza oznacza szczęście.

43. Sejal:

Sejal oznacza wodę rzeczną lub płynącą boską wodę. Jest to urocze imię, które można znaleźć głównie u północnoindyjskich dziewczynek w Purvabhadra nakshatra.

44. Sewita:

Sevitha lub Sevita oznacza ceniony. Jest to nazwa tradycyjna w znaczeniu, ale nie jest powszechnie spotykana na dzień dzisiejszy.

45. Sobita:

Sobitha lub Shobitha oznacza osobę kreatywną. Oznacza to również kogoś, kto jest innowacyjny i artystyczny. To urocze imię dziewczynki, które hipnotyzuje w wymowie. Jest to również wśród słynnych imion Purvabhadra nakshatra w Kannada.

46. ​​Sohini:

Sohini oznacza piękną dziewczynę. To także przyjemne i urocze. Nazwa jest urocza i atrakcyjna w wymowie i symbolice. Uwielbiamy ten wybór imienia dla dziewczynki Purvabhadra nakshatra.

47. Sonali:

Sonali pochodzi od słowa Sona w języku hindi, które oznacza złoto. Nazwa oznacza złotą podobną osobę lub złotą duszę.

48. Soujanya:

Soujanya lub Sowjanya oznacza czułą lub właściwą osobę. Oznacza to również uprzejmość. Soujanya to typowy wybór imienia dla dziewczynki z południowych Indii. Jest również jednym ze słynnych imion Purvabhadra nakshatra w języku telugu.

49. Sowmya:

Sowmya oznacza pokój. To znowu bardzo znany wybór imienia dla dziewczynki. Oznacza to również kogoś, kto jest spokojny i hojny w stosunku do innych.

50. Sourita:

Jeśli chcesz mieć bardzo nową nazwę, może to być właściwy wybór. Sourita oznacza osobę pracowitą. Założę się, że nie natknąłeś się na to wśród imion dla dziewczynek dla Purvabhadra nakshatra.

Purvabhadra Nakshatra Unisex Imiona dla dzieci:

51. Sampurna:

Sampurna lub Sompurna w językach indyjskich oznacza kompletność. Imię symbolizuje kompletną osobę. To piękny i uroczy wybór imienia dla chłopców i dziewcząt.

52. Sonu:

Sonu to ogólnie pseudonim nadawany dzieciom. Jednak w dzisiejszych czasach często dostrzegamy to jako główne imię. Sonu oznacza złoto.

53. Darszi:

Darshi lub Darshee oznacza błogosławieństwo. Imię to jest również innym imieniem Pana Kryszny. Jest to popularne imię dla dziecka, idealne i odpowiednie zarówno dla chłopców, jak i dziewcząt.

54. Darszil:

Darshil oznacza doskonałość. To urocze i wyjątkowe imiona dla dziewczynek i chłopców.

55. Somal:

Somal oznacza kogoś delikatnego i miękkiego. To bardzo współczesna i rzadko spotykana nazwa unisex dla chłopców i dziewcząt.

Purvabhadra Nakshatra Bliźniacze imiona dla chłopców i dziewcząt:

56. Daman – duński:

Daman i Daanish są uroczymi bliźniaczymi imionami dla Purvabhadra nakshatra. Imię Daman oznacza oswajanie lub podbijanie osoby. Z kolei daanish oznacza pełen wiedzy lub osobę z mądrością.

57. Daivat – Daivi:

Daivat i Daivi są uroczymi bliźniaczkami dla chłopców i dziewczynek. Imię Daivat oznacza szczęśliwą i boską osobę. Z drugiej strony Daivi oznacza pobożną dziewczynę.

58. Soraj – Soraw:

Soraj oznacza Boga. Sorav oznacza niebiański. Oboje są uroczymi i krótkimi bliźniaczymi imionami dla dzieci urodzonych pod Purvabhadra nakshatra.

59. Sonia – Sonakszi:

Sonia i Sonakshi są pomysłami na bliźniacze imiona dla dziewczynek. Sonia lub Soniya oznacza złotą dziewczynę lub uroczą dziewczynę. Sonakshi oznacza złotookie piękno. Jest to również inne imię dla Bogini Parwati.

60. Somesh – Somjit:

Są to imiona bliźniaczych chłopców dla Purvabhadra nakshatra. Somesh oznacza księżyc. Somjit oznacza tego, który wygrywa ze słońcem.

Mamy nadzieję, że podobało ci się odkrywanie tych pomysłów na nazwy dla osób urodzonych w Purvabhadra nakshatra. Te imiona dla dzieci Purvabhadra nakshatra są stylowe, nowoczesne, atrakcyjne, a także kreatywne. Daj nam znać swoje przemyślenia na ich temat; kochamy cię słyszeć.

Zastrzeżenie:

Wszystkie nazwy i znaczenia wymienione powyżej są kontekstowe i mogą się zmieniać w zależności od różnych języków, regionów i krajów. Radzimy przeprowadzić dogłębne badania w celu zrozumienia kilku znaczeń i symboliki związanej z tą samą nazwą.