Makara Rashi lub Koziorożec to dziesiąty znak zodiaku, który można rozpoznać po symbolu rogatej kozy. Dzieci urodzone w Nakshatras – Uttarashada (1. Padam), Dhanusu (2,3 Padam) i Śravana (4 Padamy) podlegają temu Raszi. W tym artykule przygotowaliśmy listę 60 najlepszych imion dla dzieci Makar Rashi dla dzieci urodzonych w tych Nakshatras i Padas.

Makar Rashi (koziorożec) Imiona dla dzieci

Zanim przejdziemy do szczegółów, przyjrzyjmy się początkowym alfabetom Makara Rashi* (dźwięki):

  • Be, Bo, Ba, Ji, Juu, Je, Jo, Kha

*może się zmienić wraz z Panchangam

60 najlepszych nazw Makara Rashi (Koziorożca) dla chłopców i dziewcząt o znaczeniu:

Oto 60 najlepszych imion dla chłopców i dziewczynek urodzonych w Makar Rashi. Lista zawiera również popularne imiona dla dzieci unisex i bliźniaków, które zaczynają się od konkretnych liter znaku zodiaku:

25 imion Makara Rashi Baby Boy:

Wiadomo, że dziecko urodzone w znaku Koziorożca wykazuje pewne cechy, takie jak zamyślenie, inteligencja, pozytywność. Wiadomo również, że mają atrakcyjne osobowości i kończą jako przyciągacze tłumów, gdziekolwiek się znajdują. Sprawdźmy teraz kilka najlepszych imion dla tych inteligentnych dzieci urodzonych w Makar Rashi:

1. Badri:

Badri to potężne hinduskie imię dla chłopców urodzonych w Makar Rashi. Słowo „Badri” jest jednym z wielu imion Pana Shivy lub Badrinatha. Alternatywny wariant pisowni to Bhadri.

2. Bagira:

Ta nazwa z pewnością przyciągnie wszystkich fanów „Księgi dżungli”, zwłaszcza tych, którzy kochają postać „Bhageera”. Rzeczywiste znaczenie tego słowa to „wychowanie”, które dokładnie opisuje kochającą i troskliwą naturę tej czarnej pantery w filmie. Możesz również użyć „Bhageera” jako wariantu pisowni.

3. Bajrang:

Słowo „Bajrang” jest powszechnie używane w odniesieniu do chłopców w społecznościach mówiących w języku hindi. Jest to sanskryckie słowo, które pochodzi od „Vajrang” (diament), jednego z wielu imion Pana Hanumana.

4. Baalan:

Imię „Baalan” to trafne słowo dla twojego syna, co oznacza „młody” lub „dziecko”. Nazwa wywodzi się z sanskrytu, a pokrewne nazwy mogą być „Bala”.

5. Bansi:

Bansi to urocze imię dla chłopców, co oznacza „flet”. Nazwa kojarzy się z melodią, harmonią i czystością. Możesz również dodać sufiks do tej nazwy, używając pewnych nazw, takich jak „lal”, aby brzmiała kompletnie.

6. Bhaumik:

Nazwa „Bhaumik” oznacza właściciela gruntu lub właściciela Ziemi. Pochodzi z sanskrytu, gdzie słowo „Bhau” oznacza „Ziemię”. Nie ma innych wariantów tej nazwy!

7. Bhadra:

Nazwa „Bhadra” ma wiele znaczeń i interpretacji. Niektórzy ludzie kojarzą to słowo z okultystyczną Boginią „Bhadrakali”. Wielu innych interpretuje to słowo jako błogosławiony, szczęśliwy, ochrona itp. Nazwa jest zwykle używana samodzielnie, bez żadnych dodatków.

8. Bhagjanat:

Imię „Bhagyanath” jest jednym z tradycyjnych imion dla chłopców Makar Rashi. Pochodzi od słów „Bhagya” oznaczających szczęście i „nath” oznaczających „ten, który posiada”. Tak więc słowo to tłumaczy się jako „ten, kto ma szczęście”. Czy to nie jest idealna nazwa dla twojego szczęśliwego małego uroku??

9. Bhavdeep:

„Bhavdeep” to złożone słowo, które pochodzi od dwóch sanskryckich słów „Bhav” oznaczających świat i „głęboko” oznaczających lampę. Tak więc „Bhavdeep” oznacza lampę świata lub Pana Shivę, zgodnie z mitologią hinduską.

10. Bodhan:

Słowo „Bodhan” oznacza sprytny, inteligentny, mądry i oświecony. Pochodzi od sanskryckiego słowa „Bodhana” oznaczającego nauczanie. Tak więc Bodhan można również interpretować jako „ten, który uczy lub instruuje”.

11. Boopal:

Boopal, powszechnie pisany jako „Bhupal”, to kolejne znaczące imię dla chłopców Makar Rashi. Nazwa wywodząca się z sanskrytu oznacza „właściciela ziemi” lub „władcę ziemi”. W muzyce klasycznej istnieje również raga o nazwie „Boopal”. Możesz więc wybrać pisownię na podstawie znaczenia, które zamierzasz osiągnąć.

12. Bhoopati:

Boopathi to inne imię, które ma królewskie znaczenie. Oznacza „Pan Ziemi”, co pochodzi od słów „Bhoo” oznaczających ziemię i „pathi” oznaczających Pana. Wariant pisowni to „Bhupathi”.

13. Bibin:

Słowo „Bibin” jest dość nietypowe dla hinduskich chłopców, ponieważ jest powszechnie spotykane w społecznościach chrześcijańskich Kerali. Jednak znaczenie tej nazwy sprawia, że ​​jest ona odpowiednia dla wszystkich kultur i religii. „Bibin” oznacza „ten, który myśli na wielką skalę”.

14. Bijal:

Słowo „Bijal” jest adaptacją oryginalnego słowa „Bijli” w języku hindi, które oznacza elektryczność lub błyskawicę. Nazwa symbolizuje dużą energię i kreatywność.

15. Bijesz:

Słowo „Bijesh” jest uważane za jedno z wielu imion Pana Shivy. Oryginalną wersją tego słowa było „Vijesh”, co oznacza „Pan Zwycięstwa” lub Mahadev!

16. Biren:

„Biren” to hinduskie imię dla chłopców, które oznacza „Władcę wojowników”. Według mitologii hinduskiej tytuł ten nadano Panu Wisznu, podobnie jak uważano go za Athimaharathi czyli osobę zdolną do walki z bardzo dużymi armiami..

17. Jignesh:

Nazwa „Jignesh” pochodzi od sanskryckiego słowa „Jignasa”, co oznacza ciekawość. Tak więc „Jignesh” można interpretować jako „ten, który ma ciekawość intelektualną”.

18. Jishanth:

Jeśli szukasz nowoczesnego imienia dla chłopca Maraka Rashi, spróbuj „Jishanth”. To współczesne słowo jest interpretowane jako „ten, kto ma dla siebie najwyższe uczucia”. Jednak to słowo może być traktowane jako „miłość własna” lub jako narcyzm. Więc zastanów się dwa razy, zanim wybierzesz ten!

19. Jivesz:

Nazwa „Jivesh” pochodzi od sanskryckiego słowa „Jiva” oznaczającego życie i „eesh” oznaczającego Boga. Tak więc Jivesh oznacza „Boga Życia”, który według mitologii hinduskiej jest Panem Shiva.

20. Jiyaan:

Jiyaan to stylowa nazwa dla chłopców urodzonych w Makar Rashi. Oznacza „ten, który jest zawsze szczęśliwy” lub „ten, który jest bardzo bliski sercu”. Tak czy inaczej, nazwa jest idealna dla twojego uroczego małego chłopca!

21. Jogendra:

Imię „Jogendra” oznacza „Władcę joginów” lub Pana Shivę. Wywodzi się z sanskryckich słów „Jogi” oznaczających jogina i „Indra” oznaczającego władcę lub króla. To jedno z wielu imion, które reprezentują Shiva.

22. Joshith:

Joshith to ładne imię dla chłopców Makar Rashi, co oznacza zadowolenie lub zachwycenie. Wariantem żeńskim dla tego imienia może być „Joshitha” i pseudonim „Josh”. Moc naładowana energią, prawda??

23. Jeevesh:

Słowo „Jeevesh” oznacza Boga Życia. Powstaje z połączenia dwóch słów „Jewa” oznaczających życie i „Esz” oznaczających Bóg. Innymi słowy, „Jeevesh” może być imieniem Pana Śiwy lub Pana Wisznu w zależności od indywidualnych przekonań.

24. Khailash:

Khailash to poprawiona pisownia „Kailash”, świętej góry Pana Śiwy. Pochodzi z sanskrytu i może być używany jako nazwa dla małych chłopców Makara Rashi.

25. Khajan:

Khajan to inne imię dla chłopców urodzonych w tym Raszi. Oznacza „Bogactwo” i prawdopodobnie może pochodzić od hinduskiego słowa „Khazana” oznaczającego skarb.

25 najlepszych imion Makara Rashi dla dziewczynek:

Uważa się, że dziewczynki urodzone przez Makar Rashi mają takie cechy, jak pewność siebie, poświęcenie i rozsądek. Mówi się również, że mają bardzo silne wartości rodzinne i sprawiedliwość w ocenie. Tak więc dziewczyna o tak wspaniałych cechach zasługuje na piękne imię, takie jak te 25 najlepszych typów:

26. Bairavi:

Bairavi to jedno z wielu imion Bogini Durgi, co oznacza „przerażający (dla zła)”. Wariant pisowni to „Bhairavi”. Inną interpretacją jest to, że „Bairavi” to nazwa tradycyjnego indyjskiego raga.

27. Bandyta:

Banditha może być pięknym imieniem dla twojej urodzonej w Makar Rashi córeczki. Oznacza „błogosławiony” lub „czczony”. Pochodzi z języka hindi i nie ma innych odmian.

28. Bandhini:

Słowo „Bandhini” oznacza więź lub taką, która wszystko skleja. Jest to więc odpowiednie imię dla Twojego małego dziecka, które Twoim zdaniem będzie odgrywać kluczową rolę w utrzymaniu zjednoczenia rodziny.

29. Basanti:

Jeśli jesteś fanem przeszłych filmów Bollywood, nazwa „Basanti” może uderzyć w strunę. Nawet w prawdziwym życiu „Basanti” może być uroczym imieniem dla dziewczynek, ponieważ oznacza „Wiosnę”. Nazwa kojarzy się ze szczęściem, rozwojem i nowymi początkami.

30. Bawisza:

Nazwa „Bavisha” oznacza przyszłość. Jest to współczesny wariant sanskryckiego słowa „Bhavishya” oznaczającego „przyszłość”. Tak więc, jeśli chcesz futurystycznego imienia dla swojej córki, może to być świetny wybór.

31. Bhadrika:

„Bhadrika” to potężne imię dla dziewcząt, które tłumaczy się jako „kobieta z szczęściem”. Może również wskazywać na takie cechy, jak szlachetność, piękno i inteligencja. Chociaż wiele osób woli pisać imię jako „Badrika”, pierwsze trzy litery „zła” mogą nie dać zbyt pozytywnego początku.

32. Bhanuja:

Inną popularną nazwą dla dziewczyn Makar Rashi, która zaczyna się na „B”, jest „Bhanuja”. Mówi się, że to słowo jest nazwą rzeki Yamuna. Rzeczywiste znaczenie pochodzi z sanskryckich słów „Bhanu” oznacza Słońce, a „Ja” oznacza córkę.

33. Bhaskari:

Jeśli szukasz inspirowanego słońcem imienia dla swojej córki, spróbuj „Bhaskari”. Pochodzi od sanskryckiego słowa „Bhaskar” oznaczającego słońce. Tak więc Bhaskari można uznać za żeńską odmianę.

34. Bhavigna:

Słowo „Bhavigna” jest uważane za jedno z wielu imion Bogini Durgi. Nazwa kojarzy się z odwagą, silną i nieustraszoną osobowością.

35. Bhanu Rekha:

„Bhanu Rekha” to dwuwyrazowa nazwa, w której „Bhanu” oznacza Słońce, a „Rekha” oznacza promienie. Tak więc pełne znaczenie tej nazwy to „Promienie Słońca”. Ponieważ nazwa kojarzy się z Bogiem Słońca, może wskazywać na jasność i pozytywność.

36. Bhawa:

Nazwa „Bhavya” oznacza „Wspaniały” lub „Wspaniały”. Pochodzi od sanskryckiego słowa „Bhavyam” i jest jednym z najpopularniejszych imion dla dziewczynek w Indiach.

37. Bindu:

Nazwa „Bindu” oznacza upadek. Używa się go samodzielnie lub w połączeniu z innymi słowami, takimi jak „Hima”, „Madhavi” itp., tworząc różne znaczenia. Niektórzy wolą używać „Bindhu” jako alternatywnej pisowni.

38. Binodini:

Binodini to bengalski wariant rzeczywistego słowa „Vinodini”. Znaczenie tego imienia to „ten, który jest piękny”, a niektórzy nawet interpretują to jako jedno z imion Radha.

39. Narodziny:

„Biruntha” to rzadkie imię dla dziewcząt Makar Rashi, które oznacza odważne, potężne, autorytatywne itp. Wraz z innym brzmieniem wymowy, nazwa ma również wpływowe znaczenie.

40. Bodhini:

Nazwa „Bodhini” pochodzi z sanskrytu, co oznacza „ten, który oświeca”. Ze względu na swoje znaczenie jest często używany w religiach hinduskich i buddyjskich.

41. Jaagruthi:

„Jaagruthi” to piękne imię dla dziewczynek, co oznacza „Przebudzenie”. Pochodzi z sanskrytu i ma duchowe wibracje. Możesz również usunąć dodatkowe „a”, aby uczynić je „Jagruthi”.

42. Jaamini:

Słowo „Jaam” w sanskrycie oznacza „noc”. Nazwę można interpretować na wiele sposobów, takich jak spokój, pogoda ducha, ciemność itp. Usunięcie dodatkowego „a” wiele zmienia znaczenie.

43. Janisha:

Słowo „Janisha” oznacza „ten, który rozprasza ignorancję”. Ze względu na to potężne znaczenie jest często kojarzony z Boginią Durgą. Możesz więc mieć nowocześnie brzmiącą nazwę z tradycyjnym tłem. Jakie to jest świetne?

44. Jayanthi:

„Jayanthi” to ładne imię dla dziewczynek, co oznacza „Zwycięstwo”. Pochodzi z sanskrytu, w którym słowo „Jayam” oznacza wygraną. Wariantem pisowni może być „Jayanti”.

45. Jiya:

Słowo „Jaya” jest jednym z najczęściej spotykanych imion dla dziewczynek Maraka Rashi. To słowo wywodzące się z sanskrytu oznacza „Zwycięstwo”. Możesz dodać przyrostki, takie jak „Sri”, „Lakshmi” itp., aby uzyskać większy wpływ!

46. ​​Joshita:

„Joshita” to miłe imię dla dziewczynek, które oznacza szczęście, przyjemność itp. Nazwa ma w sobie energetyczne wibracje. Możesz wypróbować „Joshitha” jako wariant pisowni.

47. Joyshree:

„Joyshree” to podrasowana wersja „Jayashree”, co oznacza „Boginię Zwycięstwa”. Pierwsze dwie litery „Ja” zostały zmienione na „Jo”, aby pasowały do ​​zasad alfabetu Makar Rashi.

48. Jośnika:

Słowo „Josnika” jest nowoczesne i ma wiele znaczeń. Można go interpretować jako damę Kupidyna. Nie ma znanych alternatywnych wariantów tej nazwy.

49. Jovithaa:

Słowo „Jovitha” oznacza radość. Pochodzi częściowo z sanskrytu, a jego współczesna adaptacja sprawia, że ​​jest otwarty na interpretacje.

50. Chuszi:

Bardzo popularną nazwą dziewczynek w Indiach jest „Khushi”. Jest to słowo w języku hindi, które oznacza „szczęście”. Wariantem pisowni może być „Kushi”.

5 imion unisex dla dzieci Makara Rashi:

Oto 5 najlepszych neutralnych pod względem płci imion dla dzieci urodzonych przez Makar Rashi

51. Jwala:

„Jwala” to nazwa unisex, która oznacza „płomień”, „pochodnię”, „światło nośne”. Jest to sanskryckie słowo, które nadaje się do nazwania zarówno chłopców, jak i dziewcząt.

52. Dżiszna:

Inna nazwa unisex to „Jishna”, co oznacza Lord Ganesha. Niektórzy nawet interpretują imię Pana Wisznu. Najbliższym wariantem jest „Jishnu”, co oznacza Arjuna.

53. Bhanu:

„Bhanu” to ładne imię, które działa zarówno dla chłopców, jak i dziewcząt, ze względu na neutralne pod względem płci znaczenie. To znaczy „światło słoneczne”. Aby dostosować go do płci, możesz dodać sufiksy, takie jak „Prakash”, „Rekha” itp..

54. Bakul:

Nazwa „Bakul” pochodzi z języka hindi, który ma wiele znaczeń. Słowo to odnosi się do rodzaju kwiatu, a niektórzy interpretują go nawet jako „sprytny”, „cierpliwy” itp. Neutralne znaczenie sprawia, że ​​jest odpowiedni dla obu płci.

55. Khrisza:

Khrisha to zmodyfikowane słowo, aby pasowało do zasad Makar Rashi Nakshatra. Jest to krótka forma od „Krishna”, która jest również imieniem unisex. Możesz dodać więcej słów, aby dopasować je do swojej płci lub użyć samodzielnie.

5 Imion dla bliźniaków Makara Rashi:

Zebraliśmy 5 najlepszych kombinacji imion dla dzieci urodzonych w Makar Rashi, w tym bliźniaków, dziewczynek, dziewczynek i chłopców.

56. Baruni, Basant:

Nazwy Baruni i Basanth są słowami w stylu bengalskim, w których literę „V” zastępuje się literą „B”. Właściwe słowa to „Varuni” i „Vasanth”. Varuni oznacza Boginię Durgę lub kogoś, kto jest zasilany przez Varunę. Vasanth oznacza wiosnę.

57. Bharat, Bhagesz:

Imiona „Bharath” i „Bhagesh” są odpowiednie dla bliźniaków. Oba zaczynają się od dźwięku „bha” i mają głębokie znaczenie. Bharath oznacza „ten, który pochodzi z Bharaty”, a Bhagesh oznacza „Pan bogactwa”.

58. Jagrithi, Jahnavi:

Oto zestaw imion dla bliźniaczych dziewczynek. „Jagrithi” oznacza przebudzenie (duchowe lub mentalne), a „Jahnavi” oznacza rzekę Ganga lub Sita Devi. Oba zaczynają się od „Ja”, co czyni je idealnymi dla bliźniaków urodzonych przez Makara Rashi.

59. Jaidew, Jaideep:

Dwie nazwy „Jaidev” i „Jaideep” zaczynają się od „Jai”, co oznacza zwycięstwo. „Jaidev” oznacza Boskie Zwycięstwo, a „Jaideep” oznacza Zwycięstwo światła. Te imiona dobrze sprawdzają się w przypadku bliźniaków urodzonych w Makar Rashi.

60. Jashith, Jayati:

Oto kolejny zestaw imion bliźniaków Makar Rashi dla chłopców i dziewczynek, które zaczynają się na literę „Ja”. Imię „Jashith” jest dla chłopców, co oznacza Cool, a imię dziewczynki „Jayati” oznacza zwycięstwo.

Mamy nadzieję, że spodobała Ci się ta kolekcja 60 najlepszych imion dla dzieci Makar Rashi. Zachęcamy do dodania własnej kreatywności, aby nadać tym imionom wyjątkowości. Jeśli masz więcej takich znaczących słów, które zaczynają się od wyżej wymienionych liter, daj nam znać!

ZASTRZEŻENIE: Należy zauważyć, że nazwy te mogą mieć różne znaczenia w różnych krajach, kulturach i językach. Dlatego upewnij się, że w pełni rozumiesz symbolikę imienia w lokalnej kulturze, zanim wybierzesz je dla swojego dziecka. Nie powinieneś polegać na materiale przedstawionym w tym artykule, ponieważ informacje te nie są poparte rozległymi badaniami ani opiniami ekspertów.