Mithuna Rashi lub Bliźnięta to trzeci z 12 znaków zodiaku. Jest reprezentowany przez symbol dwóch bliźniaków, zwanych Kastorem i Polluksem. Zgodnie z hinduską astrologią wedyjską, dzieci urodzone w Nakszatrach – Mrighashira (1,2 pady), Vrishabham (3,4 pady) i Arudra (4 pady) podlegają Mithun Rashi. W tym artykule zebraliśmy 60 najlepszych imion Mithun Rashi dla chłopców i dziewcząt wraz ze znaczeniami.

mithuna rashi imiona dla dzieci

Przyjrzyjmy się teraz początkowym alfabetom lub dźwiękom Mithuna Rashi, przepisanych zgodnie z zasadami Nakshatry:

  • Ve, Vo, Ka, Ki, Ku, Kham, Gna, Cha*

*może się różnić w zależności od różnic w Panchangam.

60 najlepszych imion dla dzieci Mithuna Rashi dla chłopców i dziewcząt o znaczeniu:

Jeśli szukasz odpowiedniego imienia dla swojego chłopca lub dziewczynki Mithun Rashi, które jest idealnym połączeniem tradycji i nowoczesności, przewiń w dół:

25 unikalnych imion Mithuna Rashi Boy:

Wiadomo, że chłopcy urodzeni w Mithun Rashi mają silne cechy indywidualizmu. Są bardzo jasne w swoich myślach, a komunikacja jest ich główną siłą. Przyjrzyjmy się teraz 25 najlepszym imionom dla chłopców urodzonych w tym Rashi:

1. Wed:

Nazwa „Ved” wywodzi się z sanskrytu. Jest to krótka forma „Wedy”, co oznacza „święta wiedza” i jest jednym z popularnych imion chłopców urodzonych w Mithun Rashi.

2. Wedant:

Vedanth to sanskryckie imię dla chłopców, co oznacza „Ten, który osiągnął ostateczną mądrość Wed”. Nazwa składa się ze słów „Veda” oznaczających Wedy i „Anth” oznaczających zakończenie.

3. Wedik:

Nazwa „Vedik” pochodzi od sanskryckiego słowa „Veda”, które oznacza świętą wiedzę. Dodanie liter „ik” sprawia, że ​​jest odpowiednia dla rodzaju męskiego. Inną interpretacją tego imienia jest „Świadomość”.

4. Wedin:

Vedin to wyjątkowa nazwa dla chłopców urodzonych w Gemini. Uważa się, że jest to jedno z wielu imion Pana Brahmy i dlatego symbolizuje wiedzę, inteligencję i kreatywność. Wariant pisowni to „Vedhin”.

5. Pojazd:

Nazwa „Vehant” jest odpowiednia dla chłopca urodzonego w Mithun Rashi. Oznacza „inteligentny”, „mądrość” itp. Słowo to pochodzi z sanskrytu.

6. Miejsce:

„Venu” to piękne imię dla chłopców, które oznacza „bambusowy flet”. Nazwa pochodzi od sanskryckiego słowa „Venuvu”, które jest instrumentem muzycznym, na którym gra Pan Krishna.

7. Voumik:

„Voumik” to wyjątkowa nazwa dla chłopców, co oznacza „Ziemską miłość”. Można to interpretować jako miłość do rodziny, relacji itp. Nie ma alternatywnych pisowni ani odmian tego imienia.

8. Kasyap:

Słowo „Kashyap” kojarzy się z mitologią hinduską i ma wiele znaczeń. Jest to imię starożytnego mędrca zwanego Kashyapa, od którego podobno wywodzi się gotra Kashyap. Inne interpretacje tego słowa to „żółw”, „jelenie” itp.

9. Kadam:

„Kadamb” to inna nazwa dla chłopców urodzonych w znaku Gemini. Pochodzi od sanskryckiej nazwy „Kadamba”, imienia świętego drzewa, które uważa się za osobiste ulubieniec Parvati Devi.

10. Kailash:

Jest to popularna nazwa dla hinduskich chłopców, która pochodzi od „Góry Kailasha”, świętej siedziby Sziwy. Kailash kojarzy się również z ostatecznym zbawieniem, pokojem i wiecznością.

11. Kaladhar:

Kaladhar to ciekawa nazwa dla chłopców, co oznacza „Księżyc”. Słowo wywodzące się z sanskrytu oznacza „ten, który pokazuje różne fazy” i jest odpowiednie dla tych, którzy wykazują w nich różne cechy i emocje.

12. Kalesz:

Kalesh to odpowiednie imię dla chłopców urodzonych w Gemini, co oznacza „Pan Shiva”. Słowo to może pochodzić od „Kailash”, świętej górskiej siedziby Śiwy.

13. Kandarp:

Kandarp to jedno z wielu imion „Kamadewy” lub Kupidyna. Mówi się, że nazwa pochodzi od pierwszych słów Kamadevy skierowanych do Pana Brahmy: „Kam Darpayami”. Tak narodziło się imię „Kandarpa”, który jest odpowiedzialny za życie na Ziemi.

14. Kiaan:

Kiaan to nowoczesna nazwa dla chłopców urodzonych w Mithun Rashi. Według hinduizmu „Kiaan” to inne imię Pana Wisznu i wywodzi się z sanskrytu.

15. Kinal:

Jeśli szukasz stylowego imienia dla chłopca, wypróbuj „Kinal”. Nazwa wywodząca się z języka hindi oznacza „miejsce, w którym rodzi się ogień”. Można to słowo kojarzyć z inteligencją, kreatywnością i inspiracją.

16. Kireeti:

Kireeti to potężne imię dla chłopców, o którym po raz pierwszy wspomniano w hinduskiej epopei Mahabharata. Jest to imię nadane Arjunie po tym, jak Pan Indra umieścił na jego głowie niebiańską koronę „Kireetam”.

17. Kisant:

Imię „Kishanth” jest jednym z wielu imion Pana Kryszny. Słowo to mogło prawdopodobnie pochodzić od „Krish”, krótkiej formy Kryszny. Możesz użyć „Kishu” lub nawet „Kannayya” jako pseudonimu.

18. Kijansz:

Kiyansh to imię chłopca, które oznacza „Osoba, która ma wszystkie cechy”. Nazwa pochodzi z różnych języków i dlatego nie ma jednego pochodzenia. Pseudonim może brzmieć „Kiya”.

19. Kurmesh:

Nazwa „Kurmesh” pochodzi od sanskryckiego słowa „Kurma” oznaczającego żółwia. Kurma jest jednym z 10 Awatarów Wisznu, od którego pochodzi nazwa.

20. Koszal:

Słowo „Koshal” to słowo sanskryckie, które oznacza „ten, kto jest zręczny”. Alternatywnym słowem dla tego imienia jest „Nipun”, które również ma to samo znaczenie.

21. Kuber:

Nazwa „Kuber” pochodzi z mitologii hinduskiej, w której jest to imię „Władcy bogactwa” lub Kubery. Nazwa kojarzy się z bogactwem i bogactwem.

22. Khamisz:

Khamish jest uważany za jedno z wielu imion Pana Shivy. Jest to współczesna wersja jego imion, a zatem nie ma bezpośredniego znaczenia ani tłumaczenia tego słowa.

23. Chaarvik:

Imię „Chaarvik” oznacza „dobry chłopiec”. Ze względu na jego znaczenie wielu rodziców woli wybierać to słowo dla swoich małych chłopców. Inną interpretacją tego słowa jest „przystojny chłopiec”, ponieważ „chaaru” w sanskrycie oznacza piękny.

24. Chaahal:

Chaahal to wywodząca się z języka hindi nazwa dla chłopców, co oznacza „szczęście”. Alternatywna pisownia to Chahal. Jest używany głównie przez rodziców, którzy należą do społeczności mówiących w języku hindi.

25. Gnandeep:

Słowo „Gnan” oznacza w sanskrycie wiedzę. Tak więc „Jnandeep” oznacza „światło wiedzy”. Niektórzy wolą pisownię „Gyan”, ponieważ brzmi to prościej niż „Gnan”.

25 najlepszych imion Mithun Rashi:

Mówi się, że dziewczynki urodzone przez Mithunę Rashi mają cechy niezależnej natury, umiejętności szybkiego rozwiązywania problemów i dobrą administrację finansową. Oto niektóre z najlepszych imion dla tych małych dziewczynek, które przestrzegają zasad Rashi Nakshatra:

26. Wedański:

Vedanshi to piękne imię dla dziewcząt urodzonych w Mithun Rashi. Jest to słowo sanskryckie, które wywodzi się z terminów „Weda”, święte Wed i „Anshi” oznaczające „część”. Tak więc „Vedanshi” oznacza „ten, który jest częścią świętych Wed”.

27. Vedanjana:

Innym miłym imieniem dla dziewcząt urodzonych w Gemini jest Vedanjana. Pochodzi z sanskrytu, a znaczenie to „ten, kto zna Wedy”. Możesz również użyć „Veda” jako pseudonimu dla tego słowa.

28. Wedika:

Vedika to ładne imię dla dziewczyn, które zaczyna się od „Ve”. Nazwa ma wiele znaczeń, np. „ten, który przywraca wiedzę” lub „miejsce”. Słodkim pseudonimem dla Vediki może być „Vedu”, „Vedi” itp..

29. Vennela:

Vennela to słodko brzmiąca nazwa dla dziewczynek Mithun Rashi, co oznacza „światło księżyca”. Nazwa wywodzi się z sanskrytu i symbolizuje miękką naturę, spokój, błogość i spokój.

30. Vetri:

Vetri to niezwykła nazwa dla dziewczynek, która oznacza „Zwycięski” lub „Sukces”. Pochodzi z języka tamilskiego i jest powszechnie używany przez ludność południowoindyjską, zwłaszcza z regionów tamilskich.

31. Vonima:

Vonima to współczesna nazwa dla dziewczynek, która nie ma szczególnego znaczenia. To odpowiedni wybór dla rodziców, którzy preferują stylowe i rzadkie imię dla swoich dzieci.

32. Kajol:

Jeśli jesteś fanem przeszłych filmów Bollywood, możesz Kajol jako interesujące imię dla swojej córeczki. Nazwa pochodzenia hinduskiego oznacza „ten z pięknymi oczami”. Oznacza to również Kohl lub eyeliner.

33. Kalpita:

Kalpitha to piękne imię dla dziewczynek, które oznacza „Kreatywność” lub „Wyobraźnię”. Słowo to pochodzi od sanskryckiego terminu „Kalpana”, który jest również odpowiednią nazwą dla rodzaju żeńskiego.

34. Kadambari:

Kadambari to tradycyjna indyjska nazwa wywodząca się z wielu źródeł. Uważa się, że jest to inne imię bogini Saraswati, bóstwa wiedzy. W sanskrycie żeńska kukułka nazywana jest Kadambari, istnieje też drzewo o nazwie Kadamba, od którego pochodzi nazwa „Kadambari”..

35. Kamachja:

Kamakhya to imię hinduskiej bogini, która uważana jest za wcielenie Durgi Devi. Wielu rodziców, którzy wierzą w jej cuda, woli nadawać to imię swoim córkom.

36. Kangana:

Nazwa „Kangana” oznacza bransoletkę lub bransoletkę. Nazwa wywodząca się z języka hindi kojarzy się z dobrobytem, ​​„suhagan” i szczęściem. Jeśli więc chcesz nadać swojej małej dziewczynce radosne imię, to słowo może być dobrą opcją.

37. Kiara:

Kiara to nie-indyjska nazwa, która wywodzi się z wielu języków, takich jak włoski, irlandzki itp. Ma więc różne znaczenia, takie jak ciemnowłosa, pierwszy promień słońca, jasność, piękna itp. Nie sądzisz, że jest to idealne wybierz dla swojej córki?

38. Kinnera:

Kinnera pochodzi z języków telugu i sanskrytu, co oznacza „Promień”. Słowo ma poetycką atmosferę, dzięki czemu jest odpowiednim wyborem do nazywania dziewczynek.

39. Kiranmayi:

Nazwa „Kiranmayi” oznacza „ten, który jest pełen promieni słonecznych”. Jest to popularna nazwa dla dziewczynek, która kojarzy się z takimi cechami jak jasność, kreatywność itp. Zauważ, że słowo główne „Kiran” jest unisex i odpowiednie dla obu płci.

40. Kirthika:

Kirthika to imię dla hinduskich dziewczynek, co oznacza „Słynne”. Słowo to pochodzi od sanskryckiego terminu „Kirthi”, co oznacza „sławę” lub „reputację”. Wariant pisowni to „Keerthika”.

41. Kishori:

Kishori to ładne imię dla dziewczynek, które oznacza piękną damę, ładną dziewczynę lub młodą dziewczynę. Nazwa pochodzi od sanskryckiego słowa „Kishoram” oznaczającego młody. Jest idealny dla dziewczynek urodzonych w Mithun Rashi i Mrigashira Nakshatram.

42. Komali:

Komali to urocze imię dla małych dziewczynek, które rodzą się delikatne i piękne. Nawet samo znaczenie nazwy oznacza czułość, delikatność, delikatność itp. Alternatywnie możesz użyć „Komala” lub „Komal”, które mają to samo znaczenie.

43. Kojal:

Imię „Koyal” jest bardzo popularne wśród rodziców mówiących w języku hindi. Oznacza „kukułkę”, ptaka znanego z melodyjnego głosu. Alternatywna pisownia to „Koel”, „Koyel” itp..

44. Khamari:

Khamari to inne imię dla dziewczynek, co oznacza „tę, która świeci jak księżyc”. Jest to stosunkowo nieznana nazwa na liście indyjskich imion dziewczynek. Jeśli więc chcesz wybrać rzadkie imię dla swojej księżniczki, spróbuj tego!

45. Chandżana:

„Khanjana” pochodzi z języka hindi, co oznacza „skarb”. Oryginalne słowo to „Khazana”, które zostało nieco zmienione, aby było odpowiednią nazwą dla płci żeńskiej.

46. ​​Gnaneshwari:

Gnaneshwari to imię dziewczynki, które ma bogate znaczenie. Po pierwsze jest to jedno z wielu imion bogini Lakszmi, bóstwa bogactwa. Prawdziwe tłumaczenie tego słowa to „ten, który ma wiedzę”, ponieważ „Gnana” oznacza wiedzę.

47. Gnapika:

Nazwa „Gnapika” oznacza pamiątkę lub pamięć. Niektórzy interpretują to również jako inteligencję lub wiedzę. Pochodzi z języków telugu i sanskrytu.

48. Chaarvi:

Chaarvi to krótkie i słodkie imię dla dziewcząt, które wywodzi się z sanskrytu. Jego znaczenie to „ten, który jest piękny”. Alternatywnym słowem może być „Chaarvika”, co również oznacza to samo.

49. Chaaja:

„Chaaya” to kolejna popularna nazwa dla dziewczynek, co oznacza „Cień” lub „Odbicie”. Nazwa kojarzy się z kreatywnością, mądrością itp. i wywodzi się z sanskrytu.

50. Chaarmi:

„Chaarmi”, pisane również jako Charmee lub Charmi, to nazwa wywodząca się z sanskrytu, co oznacza „Dar Boży”. Nazwa przekłada się również na „ten, który jest piękny” lub „piękny”, „przystojny” itp.

5 imion unisex dla dzieci Mithuna Rashi:

Oto nasze 5 ulubionych imion Mithuna Rashi o neutralnym płciowo znaczeniu:

51. Kiran:

Kiran to popularna nazwa unisex, która wywodzi się od sanskryckiego słowa „Kirana”, co oznacza promienie. Nazwa została wybrana dla obu płci, ze względu na jej neutralne znaczenie. Możesz także dodawać przedrostki lub przyrostki, aby tworzyć długie nazwy, takie jak „Jyothi Kiran”, „Kiranmayi” itp..

52. Kirti:

Kirti, pisane również jako Keerthi, to imię neutralne płciowo. Oznacza „sławę” lub „reputację”. Słowo ma swoje początki w języku sanskryckim, a niektórzy interpretują je nawet jako „wieczny płomień”.

53. Chandra:

Nazwa „Chandra” jest powszechnie używana w wielu językach indyjskich. Pochodzi z sanskrytu, co oznacza „księżyc”. Modyfikując nazwę prefiksem lub sufiksem, możesz dostosować ją do płci. Przykładami są „Chandra Sekhar” (chłopiec), „Chandrakantha” (dziewczynka) itp.

54. Gnana:

Inną popularną nazwą dla chłopców i dziewcząt o neutralnym znaczeniu jest „Gnana”. To znaczy „wiedza”. Podobnie jak w przypadku innych nazw unisex, to słowo można również zmienić, aby pasowało do określonej płci. Przykłady – „Gnanadeep”, „Gnaneshwari” itp.

55. Kamal:

Nazwa „Kamal” jest jedną z najczęściej używanych nazw unisex dla indyjskich dzieci. Oznacza „Lotos” i symbolizuje takie cechy, jak czystość, oświecenie, piękno itp. Przykładami imienia związanego z płcią z tym słowem są „Kamala”, „Kamalnath” itp..

5 Imion dla bliźniaków Mithun Rashi:

Oto 5 najlepszych imion dla bliźniaków urodzonych w Mithuna Rashi. Omówiliśmy kombinacje chłopak-chłopiec, dziewczyna-dziewczyna, chłopak i dziewczyna.

56. Kethan – Kesza:

Oto zestaw imion dla dzieci dla bliźniaków i dziewczynek. Kethan to męskie imię, które oznacza “czyste złoto”, a Kesha to imię dziewczynki, które oznacza “włosy” lub “radość”. Oba zaczynają się od dźwięku „Ke” i mają efekt rymowania, gdy są wymawiane razem.

57. Kanik-Kanchana:

Innym zestawem imion dla bliźniaka i dziewczynki jest Kanik i Kanchana. Obie nazwy pochodzą z sanskrytu. Kanik oznacza „ziarno”, a Kanchana oznacza „złoty”. Tak więc połączone nazwy przekładają się na „złote ziarno”.

58. Kuszal-Kunal:

Jeśli masz bliźniaków urodzonych w Mithun Rashi, wypróbuj zestaw imion – Kushal i Kunal. Są to słowa w języku hindi, które zaczynają się od dźwięku „Ku” i mają różne znaczenia. Kushal oznacza „Zręczny” lub „sprytny”, a Kunal oznacza „Lotus” lub „syn cesarza Ashoki”.

59. Chandana – Chandini:

Bliźniacze imiona dla dziewczynek „Chandana” i „Chandini” mają podobną pisownię, ale różne znaczenia. Chandana oznacza „drzewo sandałowe”, a Chandini oznacza światło księżyca. Oba słowa symbolizują pokój i spokój.

60. Kałasz-Kalpana:

Kalash i Kalpana są nazwani na cześć bliźniaczego chłopca i dziewczynki. Kalash oznacza „Święty Garnek”, a Kalpana oznacza „wyobraźnię”. Chociaż nie mają pokrewnych znaczeń, podobna pisownia i dźwięk sprawiają, że są idealne do nazywania bliźniaczych dzieci.

Mamy nadzieję, że spodobała Ci się ta lista 60 najlepszych imion dla dzieci Mithuna Rashi. Zwróć uwagę, że informacje związane z początkowymi alfabetami lub dźwiękami tego Rasziego mogą różnić się w zależności od Panchangi, do której się odnosisz. Czy znalazłeś na krótkiej liście jakieś nazwiska z tej kolekcji? Jeśli tak, daj nam znać swoje ulubione słowa!

ZASTRZEŻENIE: Należy zauważyć, że nazwy te mogą mieć różne znaczenia w różnych krajach, kulturach i językach. Dlatego upewnij się, że w pełni rozumiesz symbolikę imienia w lokalnej kulturze, zanim wybierzesz je dla swojego dziecka. Nie powinieneś polegać na materiale przedstawionym w tym artykule, ponieważ informacje te nie są poparte rozległymi badaniami ani opiniami ekspertów.