Więc jesteś jednym z tych nowych rodziców, którzy szukają włoskich imion dla swojego małego pakietu radości? W takim razie powiem ci, że to świetny wybór. W dzisiejszych czasach wielu rodziców zmierza w kierunku włoskich imion dla swoich dzieci. Nazwiska takie jak Abriana i Alessandra są nie tylko heroiczne i eleganckie, ale mają również głębokie znaczenie ukryte pod nimi. W tym artykule zaokrągliliśmy około 100 pięknych włoskich imion dla dzieci wraz z ich pochodzeniem i znaczeniem. Sprawdź je tutaj.

Włosi mają atmosferę elegancji i romansu, która jest przenoszona w imionach, które wybierają dla swoich dzieci. Osoby uwielbiają zaawansowane, ale konwencjonalne wersje włoskich imion, ponieważ odzwierciedlają one etniczne dziedzictwo Włoch i ich styl życia. Zdecydowana większość tych imion również określa charakter i osobowość mężczyzny. Włochy są źródłem renesansu, Michała Anioła, pizzy i wszystkiego, o czym możesz pomyśleć. Imię, które wybierzesz dla swojego syna lub córki, zależy od znaczenia społecznego i fundamentu.

Unikalne włoskie imiona dla dzieci

Włoskie nazwy:

We włoskiej konwencji dzieci są zazwyczaj nazywane imionami dziadków i oczywiście innych krewnych. Najstarsze dziecko zwykle nosi imię dziadka, a pierwsza dziewczynka nosi imię babci ze strony ojca. Drugie dziecko nosi imię dziadka ze strony matki, a dziewczynka po babci. Co więcej, jeśli masz więcej dzieci, spływa to na imiona ciotek, wujków i świętych. To jest powód, dla którego zobaczysz wiele przerobionych nazw i jest to obraz przestrzegania konwencji. W przypadku wybrania dla dziecka innego imienia, jest to postrzegane jako oznaka braku szacunku.

Spis treści:

  • 50 najlepszych włoskich nazw dla dzieci
  • Zacząć od A, B, C, D, E, F, G, L, M, N, O, P, R, S, T, V, Z
  • Unisex włoskie imiona dla dzieci
  • Włoskie nazwiska celebrytów
  • Nazwy języków kombinacji
  • Włoskie imiona dla dzieci
  • Włoskie imiona dla bliźniaków

50 najlepszych włoskich nazwisk dla dzieci wraz z ich znaczeniem:

We Włoszech nazwa składa się z imienia, które jest „nome” i nazwiska, które jest „Cognome”. Sposób pisania włoskiego nazwiska może wiele powiedzieć o tym, skąd pochodzi twoja rodzina.

1. Abriana:

Ta charakterystyczna włoska nazwa mogłaby stanowić alternatywę dla Sabriny czy Adriany. Ta czterosylabowa unikalna nazwa jest kobiecą wersją Abrahama i oznacza “ojciec tłumów”.

2. Agata:

To piękne imię z greckiego pochodzenia o pięknym znaczeniu “Dobrego serca”..

3. Alba:

Pochodzi od łacińskiego słowa Alba, które jest powszechnie używane dla dziewcząt o białej skórze, ponieważ jego dosłowne znaczenie to również “jasne, białe”. Jest to również żeńska forma Albus, hiszpańskiego słowa, które oznacza “wschód słońca”.

4. Aldo:

Jest to nazwa pochodzenia niemieckiego, która zyskała ogromną popularność we Włoszech. W rzeczywistości jest częściej używany we Włoszech niż w Niemczech. Znaczenie Aldo to “Stary i mądry”. Nazwa zyskała ogromną popularność we Włoszech dzięki temu, że ich zmarłym premierem był Aldo Moro.

5. Alfio:

Chociaż Alfio to włoskie imię, wywodzi się z greckiego słowa Alphios. Nazwa oznacza “jasną karnację lub świecącą”.

6. Alma:

Nazwa Alma wywodzi się z języka łacińskiego, co oznacza opiekę lub opiekę. Nazwa zyskała sławę po bitwie pod Almą w 1854 roku. W języku hiszpańskim słowo Alma oznacza duszę i jest imieniem kilku bogiń.

7. Amanda:

Jest to żeńska forma słowa Amandus, które oznacza „Ten, który zasługuje na miłość”. Wywodzi się z języka łacińskiego.

8. Angelika:

Nazwa Angelica ma swoje pochodzenie w języku greckim, co oznacza “posłaniec Boga”. Jest to imię żeńskie używane od XVIII wieku.

9. Benito:

Imię Benito to hiszpańska i włoska wersja Benedykta, co oznacza “Błogosławiony”.

10. Bibiana:

Bibiana to wariant Vivian, co oznacza “pełen życia”. Vivian była wcześniej imieniem męskim, ale dziś jest to imię ściśle kobiece, podobnie jak Bibiana.

11. Kamila:

Nazwa Camilla pochodzi od łacińskiego słowa Camilla, które oznacza dziewicę o nieskazitelnym charakterze. Jest to bardzo znane żeńskie imię z wieloma aktorkami o tym samym imieniu, takimi jak Camilla Belle, Camilla Luddington itp..

12. Capriana:

Nazwa Capriana pochodzi z języka włoskiego i oznacza “Niejasne”. Nazwa pochodzi od włoskiej wyspy Capri, gdzie niektóre źródła sugerują jej znaczenie jako “Kapryśny lub zabawny”.

13. Kaprys:

Nazwa Caprice wywodzi się z włoskiego słowa Capriccio, co oznacza fantazyjny. Chociaż idealnie nadaje się dla dziewcząt, wielu chłopców ma również to samo imię. Caprice Coleman, słynny zapaśnik, ma to samo imię.

14. Kara:

To imię o łacińskim pochodzeniu oznacza “kochanie. “Niektórzy ludzie sugerują również jego znaczenie jako “towarzysz”.

15. Chrześcijanin:

Nazwa Christian ma swoje źródło w łacińskim słowie Christianus, co oznacza “Chrześcijanin” lub “Naśladowca Chrystusa”. Jest to idealne imię dla chłopców, ale jest również używane zamiennie przez dziewczęta. Christian Bale i Christian Serratos są znanymi aktorami i aktorkami, którzy mają to samo imię.

16. Klarysa:

Clarisse to włoska odmiana słynnych słów Clarice i Claire. Jest to średniowieczna forma Clary, co oznacza “czysty i jasny”. To klasyczna i ponadczasowa nazwa włoskiego pochodzenia, która emanuje pięknem i kobiecością.

17. Klaudia:

Claudia to piękne kobiece imię, które wywodzi się z języka łacińskiego, co oznacza “słabą kobietę”.

18. Cosima:

Cosima to męska forma Cosimo, która ma włoskie pochodzenie. To bardzo elegancka i charakterystyczna nazwa, która oznacza “porządek i piękno”.

19. Cristiano:

To jedno z najbardziej znanych włoskich nazwisk ze względu na kojarzoną z nim gwiazdę piłki nożnej Christiano Ronaldo. Christiano ma również swój początek w łacińskim słowie Christianus, co oznacza Chrześcijanin. Christiano to jedno z najbardziej znanych włoskich nazwisk.

20. Dariusz:

Pochodzące od włoskiego słowa Darius, imię Dario jest męskim imieniem, które oznacza “Posiadacz dobra”. “Słynne osobistości, które mają to samo imię, to Dario Medrano, Dario Saric i Dario Benedetto.

21. Deangelo:

Deangelo to słynne imię pochodzenia włoskiego, co oznacza “od anioła” lub “anioła”. W Ameryce nazwa jest pisana jako D’Angelo lub DeAngelo.

22. Diana:

Diana wywodzi się z języka łacińskiego, co oznacza „Boska Kobieta”. Nazwa zyskała popularność za zmarłą księżną Dianą.

23. Donte:

Donte to włoska wersja łacińskiego słowa Dante. Oznacza to “Niezłomny, trwały”. Jest wielu znanych piłkarzy i koszykarzy, którzy mają to samo imię.

24. Edycja:

Jest to włoska odmiana tradycyjnej angielskiej nazwy Edith, co oznacza “Dobry w czasie wojny”. Mówi się, że kobiety o tym imieniu są beztroskie i kreatywne, a jednocześnie bardzo silnymi przywódcami i wizjonerami.

25. Emilia:

To prawdziwie kobiece włoskie imię wywodzące się od kobiecego łacińskiego imienia „Aemilius”. Imię oznacza „rywal, excel lub naśladuj”. Wiele znanych aktorek z Hollywood ma to samo imię, a najnowszy aktor Stanley Tucci nazywa swoją córkę urodzoną w 2018 roku o tej samej nazwie.

26. Enzo:

Enzo to włoska odmiana imienia Henry, co oznacza “władca domu”. “Jest to jedna z najpopularniejszych i najmocniejszych męskich nazw stulecia, która była używana z różnymi pisowniami na całym świecie.

27. lutego:

Febe to hiszpańska odmiana słowa Phoebe. Słowo to ma swoje pochodzenie w języku greckim, co oznacza “najjaśniejsza z kobiet”. Według mitologii greckiej Phoebe była imieniem córki Urana.

28. Giada:

Ta słodka dziewczynka ma swoje pochodzenie od włoskiego słowa „jade”. Słynny szef kuchni Giada De Laurentiis ma to samo imię.

29. Giorgio:

Słowo to jest znane zarówno jako imię, jak i nazwisko, co oznacza “George”. Wywodzi się z greckiego słowa “Georgos”, co oznacza robotnika ziemnego lub rolnika.

30. Giovanni:

Ta słynna nazwa ma swój początek we włoskim języku pokrewnym „Jan”, co oznacza, że ​​/ „Bóg jest łaskawy”. W innych krajach jest używane jako forma bardziej popularnego imienia Fryderyk.

31. Lorenzo:

Jest to bardzo znane włoskie imię męskie, które wywodzi się z rzymskiego nazwiska „Laurentius”, co oznaczało „z laurentum”. Gwiazda Reality TV Nicole Polizzi nazwała swojego syna Lorenzo w 2012 roku.

32. Łukasz:

Słynne męskie imię Luca jest pokrewne Luca i wywodzi się od Lucjusza. To znaczy “z Lucanii. “Byłoby to urocze imię również dla dziewcząt.

33. Marcella:

Pokrewne francuskiemu słowu Marcella oznacza włoskie imię Marcella, które jest żeńską formą imienia Marcel. Jest to zdrobnienie Marcusa. Ta urocza włoska nazwa oznacza “wojowniczy”.

34. Mario:

Imię Mario jest wariantem hiszpańskiego słowa Mauris, co oznacza “poświęcony Marsowi”. Mars, który był rzymskim bogiem wojny, został nazwany przez Greków Bogiem Aresem. Mauris oznacza “mężczyznę”.

35. Mateusz:

Włoska forma Matthew oznacza Matteo, co oznacza “dar od Boga”. “Słynna celebrytka związana z tym imieniem to Matteo Bocelli (piosenkarz pop).

36. Mediolan:

Jest to nazwa unisex, która jest znana zarówno dla chłopców, jak i dziewcząt. Nazwa Mediolan wywodzi się od słowiańskiego słowa Mil, które oznacza “życzliwy, kochający, łaskawy”. Jest to również bardzo znane miasto we Włoszech.

37. Nico:

To znowu jest nazwa unisex, która jest również skróconą formą Nicolo lub Nicola. Nazwa oznacza “zwycięskich ludzi”.

38. Oliwia:

Olivia wywodzi się z łacińskiego słowa „Oliwka”. Po raz pierwszy użył go Szekspir w jego sztuce Twelfth Night.

39. Palmiro:

Palmiro to włoska odmiana imienia Palmer, co oznacza “Pielgrzymka”. Tradycyjnie nazywano to, że rodzice wspomnianej osoby udali się na pielgrzymkę lub do Ziemi Świętej.

40. Regina:

Regina wywodzi się z języka łacińskiego, co oznacza “Królowa”. “Ta nazwa stała się sławna pod koniec epoki wiktoriańskiej, która stała się synonimem królowej Wiktorii.

41. Rocco:

Nazwa Rocco ma swoje pochodzenie w języku niemieckim i włoskim, co oznacza “odpoczynek”. Rock lub Rocky to pseudonimy powszechnie kojarzone z Rocco.

42. Saverio:

Jest to rozszerzenie starej rzymskiej nazwy Severo. Choć daje wrażenie nazwiska, w rzeczywistości jest to włoskie imię dziecka. Zarówno Severo, jak i Saverio pochodzą z Włoch i są odmianami Severusa, co oznacza Stern.

43. Stefano:

Ta męska nazwa wywodzi się z włoskiego słowa Stephen, które oznacza “Wianek lub koronę”. Stefano Gabanna, słynny projektant mody, ma to samo imię.

44. Suzzeta:

Suzzeta to włoska wersja Susan lub Sussana, która ma swój początek w języku hebrajskim. To urocze imię dla małej dziewczynki

45. Tytuł:

To krótkie i urocze imię dla dziecka to hiszpańska i włoska odmiana Tytusa, co oznacza “tytuł honoru”. “Jeśli więc szukasz krótkiego imienia, które nie jest nudne i nudne, to Tito jest idealnym wyborem.

46. ​​Tytus:

Pochodzenie tej słynnej włoskiej nazwy wywodzi się z języka łacińskiego, co oznacza zaszczytny. Było to również imię cesarza rzymskiego z I wieku Tytusa Flawiusza.

47. Wanna:

To urocze imię dla małej dziewczynki ma swoje pochodzenie w języku hebrajskim, co oznacza „Dar Boży”. Najbardziej znaną osobowością związaną z Vanną jest prezenterka telewizyjna Vanna White ze słynnego programu telewizyjnego Koło fortuny.

48. Vera:

To urocze żeńskie imię ma swoje pochodzenie w języku włoskim, co oznacza “Prawda”. “Z tym imieniem związanych jest wiele znanych osobistości, w tym aktorka telewizyjna Vera Farmiga i projektantka mody Vera Wang.

49. Vittorio:

Ta włoska męska nazwa ma swój początek w imieniu Victor, co oznacza “Zwycięstwo”. Vittorio De Sica jest słynnym reżyserem, który ma to samo imię.

50. Zeta:

Pierwszą rzeczą, która przychodzi na myśl, słysząc Zetę, jest słynna hollywoodzka gwiazda Catherine Zeta-Jones. Zeta faktycznie wywodzi się z języka krzyżackiego, co oznacza pannę w zbroi lub po prostu bardzo potężną kobietę.

10 najlepszych włoskich imion i znaczeń dla dzieci unisex:

1. Aria:

Aria jest jednym z najlepszych włoskich imion dla dzieci, które tłumaczy się na “Powietrze”. Oznacza to również “Lwica” po hebrajsku. Musisz tylko przeliterować to jako Arya i masz uniseksowe imię, które w sanskrycie oznacza “Szlachetny”.

2. Lukka:

To piękna nazwa unisex po pięknym mieście w Toskanii. To też ma taki uroczy pseudonim – Luke

3. Kallisto:

Ta nazwa ma swoje greckie i włoskie pochodzenie, co oznacza “Najpiękniejsze”. “Jest to piękna nazwa unisex z pięknym pseudonimem Calli.

4. Geonna:

Ta nazwa unisex jest pokręconą wersją bardziej popularnego kobiecego imienia “Gianna”, co oznacza “Bóg jest łaskawy”.

5. Leone:

Jak sama nazwa wskazuje, oznacza “Lew” i może być używana zarówno jako imię kobiece, jak i męskie.

6. Cala:

Ta nazwa pochodzi z Sycylii, co oznacza “zatoka”.

7. Markiz:

Nazwa ma piękne znaczenie “Royalty”. “To imię jest całkowicie idealne dla twojego dziecka, czy to chłopca, czy dziewczynki.

8. Dante:

Imię Dante oznacza “trwały”. Jest to nazwa unisex i ma całkowicie sens, ponieważ twoje dziecko będzie dzielić imię ze słynnym poetą Dante Alighieri.

9. Santo:

Jak sama nazwa wskazuje, oznacza to “święty”. “Santo może być z łatwością używany jako nazwa unisex idealna dla twojego dziecka.

10. Porfirio:

Porfirio to nazwa unisex wywodząca się z pochodzenia włoskiego i hiszpańskiego, co oznacza “fioletowe zabarwienie”.

10 nazwisk znanych włoskich celebrytów:

Oto niektóre z pięknych włoskich imion dla dzieci, które są również nazwiskami niektórych znanych osobistości.

1. Gaga:

Lady Gaga to znana piosenkarka włoskiego pochodzenia. Jest autorką hitów, takich jak „Oklaski” i „Pokerowa twarz”.

2. Sylwester:

Sylvester Stallone jest słynnym aktorem Bollywood pochodzenia włoskiego i francuskiego. Pracował w słynnych filmach, takich jak „Rocky” i „First Blood”.

3. Madonna:

Ojciec Madonny jest Włochem, a matka Francuzką. Jest słynną piosenkarką znaną z przebojów, takich jak „Like a virgin” i „Holiday”. Madonna to jedno z najpopularniejszych włoskich imion dla dzieci.

4. Leonardo:

Leonardo DiCaprio to słynny aktor włoskiego pochodzenia. Zagrał w filmach takich jak „Titanic” i „Wilk z Wall Street”

5. Alyssa:

Alyssa Milano ma włoskie pochodzenie. Zagrała w programach, takich jak „Czarodziej” i „Kto jest szefem”.

6. Kadłub:

Hulk Hogan, słynny zapaśnik WWE, ma włoskie pochodzenie. Zajął 5. miejsce na liście największych pro wrestlerów wszech czasów.

7. Lindsay:

Lindsay Lohan, słynna aktorka, ma irlandzkie i włoskie pochodzenie. Pracowała w filmach takich jak Mean Girls i The Parent Trap.

8. Kaley:

Kaley Cuoco to słynna gwiazda telewizyjna pochodzenia włoskiego i niemieckiego. Zagrała w słynnych programach telewizyjnych, takich jak „Teoria Big Band” i „8 prostych zasad”

9. Steve:

Steve Carell jest uznanym aktorem z włoskim i polskim pochodzeniem. Zagrał w filmach takich jak Little Miss Sunshine i 40-letnia dziewica.

10. Bretania:

Brittany Murphy była pochodzenia włoskiego i irlandzkiego. Pracowała w filmach takich jak Sin City i Clueless i zmarła w młodym wieku 32.

10 najlepszych włoskich nazw języków:

1. Gabriella:

To piękne włoskie imię żeńskie ma swoje pochodzenie w języku hebrajskim, co oznacza “Bóg jest moją siłą” Jest to żeńska wersja słynnego imienia Gabriel.

2. Sandra:

Ta włoska nazwa ma angielskie pochodzenie, co oznacza “Obrońca ludzkości”. Jest również uważana za krótką formę Alessandry, która jest włoską wersją greckiego słowa Alexandra.

3. Donna:

To włoskie imię jest synonimem Lady lub pełnego szacunku tytułu dla żeńskiego odpowiednika Dona, wywodzi się z łaciny.

4. Sergio:

Ta włoska nazwa wywodzi się z łaciny, co oznacza Attendant lub Servant.

5. Carina:

Piękne włoskie słowo, które oznacza małe kochanie, wywodzi się z łaciny, co oznacza kil, jedną z pięciu gwiazd konstelacji Oriona.

6. Antonio:

To włoskie słowo oznacza bezcenne. Po łacinie oznacza godny pochwały. To także kobieca forma Antonio.

7. Pia:

To krótkie i słodkie słowo Pia ma swoje pochodzenie po łacinie, co oznacza pobożny lub czysty.

8. Desiderio:

Nazwa ma swoje pochodzenie w języku hiszpańskim, co oznacza pożądany.

9. Elisabetta:

Elisabetta to włoska odmiana angielskiego imienia Elizabeth, co oznacza “Mój Bóg jest szczodry lub Bóg obfitości”.

10. Montes:

Ta włoska męska nazwa wywodzi się z języka hiszpańskiego, co oznacza górę. Jest to skrócona forma Montague lub Montgomery.

25 unikalnych włoskich imion dla dzieci wraz ze znaczeniami:

Oto kilka włoskich nazw, które zostały zanglicyzowane, aby pasowały do ​​współczesnego stylu życia:

1. Sofia:

Melodyjne, brzmiące imię Sophia wysuwa się muzycznie z języka. Popularna nazwa, korzenie Sofii wywodzą się z Grecji i Hiszpanii. Czyli mądrość, która nie chciałaby, aby ich słodki pakiet radości był mądry.

2. Izabela:

Wywodząca się z hebrajskiego, Isabella oznacza oddaną Bogu. Nazwa kojarzona ze średniowiecznymi księżniczkami, królowymi i sztukami Szekspira. Imię takie jak Isabella może napełnić twoją księżniczkę poczuciem dumy i pewności siebie połączonej ze szczerością i oddaniem jej bliskim.

3. Aria:

Wprowadź magię muzyki do życia swojego dziecka dzięki tej melodyjnej nazwie. Z Włoch pochodzi Aria czyli melodia. Niech serce Twojego malucha bije z miłością i harmonią za każdym razem, gdy śpiewasz jego imię.

4. Ariana:

Ta nazwa zyskała sławę dzięki gwiazdce pop Ariany Grande, ale jej początki sięgają zarówno greckich, jak i włoskich korzeni, co oznacza „całkowicie czysty” i „bardzo święty”. W obu przypadkach każda włoska dziewczynka o tym pięknym imieniu będzie niebiańskim aniołem zesłanym przez bogów.

5. Beatrycze:

Beatrice, nazwisko z literatury, zyskało teraz świeże, powiewne życie. Po księżniczce Beatrice nazwa ponownie znalazła się w centrum uwagi. W chwalebnym znaczeniu „ta, która przynosi szczęście”, jest to idealne imię dla dziecka, które z pewnością przyniesie głębokie szczęście każdemu, kogo dotknie serca.

6. Zorza polarna:

Od łacińskiego znaczenia Świt, w rzymskiej mitologii Boginią wschodu słońca była Aurora, której łza była poranną kroplą rosy. Imię, które twoje dziecko będzie pielęgnować, gdy każdego dnia wnosi do twojego życia promień słońca i rozkoszuje się odgrywaniem bajkowej księżniczki Aurory w Śpiącej królewnie.

7. Franciszka:

Od męskiej Frances ta żeńska wersja pochodzi z Włoch, co oznacza „wolną”. Cudowny gest za nazwą, sugerujący, że dziewczynka urosła, by stać się samodzielną i pewną siebie, wyrosnąć skrzydła i wzbić się ponad resztę. Te wyjątkowe włoskie imiona dla dzieci doceni każdy, kto je ma?.

8. Alessia:

Nazwa Alessia, mająca swoje włoskie i greckie pochodzenie, przywołuje obrazy greckich bogiń. Nazwa choć bardzo kobieca i ładna oznacza broniącego wojownika. Z dumą nazwij swoją córeczkę Alessia, ponieważ sugeruje to, że kobieta w niej będzie silna, wspierająca i oddana.

9. Bianka:

Piękna nazwa i wariant francuskiej wersji Blanche. Bianca oznacza biały, lśniący. Wprowadź światło do swojego życia z uroczą dziewczynką i nazwij ją Bianca. Jej przyszłość powinna świecić jasno, a jej dusza czysta jak biel.

10. Gia:

Gia to krótsza odmiana Gianny. Cudowny, melodyjny dźwięk, gdy mówisz to z włoskim akcentem. Sama nazwa oznacza łaskawy dar od Boga. Dziecko zawsze będzie czuło się kochane i łaskawe, wiedząc, że jest kochającym darem od Wszechmogącego dla rodziców.

11. Leonardo:

Nazwa, która rozbrzmiewa w świecie sztuki i rozrywki. Leonardo Da Vinci nadał tej nazwie głębię i charakter. Nazwa zyskała dodatkową sławę dzięki aktorowi i łamaczowi serc, Leonardo DiCaprio. Skrócony do Leo, oznacza lwa. Niech twój synek będzie silny i mistrzem sztuki, nadając mu to klasyczne, włoskie imię.

12. Łukasz:

Taka słodko brzmiąca nazwa. Idealny dla podskakującego chłopczyka. Luca to inna forma imienia Lucas. Nazwa oznacza „przynoszący światło”. Dziecko o tym imieniu promieniuje i wnosi światło w życie tych, którzy go kochają.

13. Dante:

Silnie brzmiące, męskie imię. Nazwa jest niesławna dzięki Dante Alighieri, średniowiecznemu włoskiemu poecie i jego Boskiej Komedii. Nazwa faktycznie oznacza Wytrwanie. Niezłomne imię, które może pomóc zbudować silny umysł i charakter, zdeterminowane dziecko, które nie podda się łatwo.

14. Enzo:

Skrócona wersja Vincenzo lub Lorenzo, nazwa ma swoje korzenie we Włoszech i Hiszpanii. W obu kulturach oznacza władcę domu. Zwycięzca lub zdobywca. Tradycyjnie pasująca nazwa dla człowieka domu. Teraz imię dla chłopca, który będzie wielkim influencerem zdobywającym serca i odnoszącym sukcesy.

15. Antonio:

Łacińskie korzenie, hiszpańskie i włoskie znaczenie Antonio są bezcenne i bezcenne. Nie trzeba dodawać, że każde dziecko jest bezcenne dla każdego rodzica. Chłopczyk o tym imieniu będzie bezpieczny, wiedząc, że jest bezcenny dla swoich rodziców i będzie kochany i pod opieką bardziej niż jakikolwiek drogocenny klejnot.

16. Giovanni:

Klasyczne i tradycyjne włoskie imię chłopca, Giovanni oznacza, że ​​Bóg jest łaskawą lub łaskawą łaską od Boga. Ponieważ Włosi są głęboko religijni, możemy zrozumieć, że takie imię będzie miało wielki szacunek, a dziecko o tym imieniu byłoby uważane za ogromne błogosławieństwo od Boga.

17. Marco:

Popularne włoskie imię Marco jest często kojarzone ze słynnym włoskim podróżnikiem Marco Polo. Nazwa oznacza Warring lub God of Mars. Nazwanie małego cherubinka Marco gwarantuje silnego i dzielnego młodego człowieka, który stanie w obronie swoich praw i będzie walczył o swój lud.

18. Alessandro:

Ta nazwa jest odmianą Aleksandra i można ją prześledzić wstecz w historii do Aleksandra Wielkiego. Greckie i włoskie znaczenie sugeruje Obrońcę/pomocnika ludzkości. Nazwa muzycznie ześlizguje się z języka i sugeruje, że chłopiec o imieniu Alessandro byłby miły i skłonny do natury i pomagania ludziom.

19. Adriano:

Znaczenie tej nazwy związane jest z Adriatykiem. Twoja wiązka radości może być wodnym dzieckiem i natychmiast zabierz się do basenu. Niektóre dzieci czerpią tyle radości z pluskania się w wodzie.

20. Nicolo:

Często skracane do Nico, to imię jest urocze i idealne dla małego dziecka. Nawet jeśli twoje dziecko źle się zachowuje, trudno byłoby je upomnieć takim imieniem. Nicolo oznacza Zwycięstwo lub zdobywcę ludu. Z takim imieniem z pewnością podbije wiele serc i zwycięży w swoich staraniach.

21. Adrian:

Pochodzenie włoskie, imię chłopca – Adrian od lat jest używany przez anglojęzycznych ludzi. Znaczenie Adriana to „od Hadrii”. To miasto w północnych Włoszech, od którego Adriatyk otrzymał swoją nazwę. Angielski papież w XII wieku jako pierwszy otrzymał imię Adrian, który nie był Włochem.

22. Antoni:

To jest angielska wersja „Antonio”, która ma pochodzenie włoskie, hiszpańskie i łacińskie. Stało się bardzo popularne, odkąd wielu imigrantów zaczęło przenosić się do Ameryki. Święci, generałowie rzymscy i aktorzy przez lata spopularyzowali to imię.

23. Łukasz:

Pochodzi z greckiego pochodzenia Lucanus, regionu w południowych Włoszech. To znaczy „od Lukana”. Łukasz jest jednym z apostołów, który był lekarzem. Gwiezdne wojny sprawiły, że nazwa ta stała się jeszcze bardziej popularna dzięki słynnemu Luke’owi Skywalkerowi.

24. Julian:

Julian to imię chłopca pochodzenia łacińskiego i greckiego. Jest to inna forma Julio, co oznacza „młodzieżowe dziecko lub dziecko Jowisza”. Julian to potężne nazwisko rodowe kilku cesarzy rzymskich. Jules, Julia i Julien są uważane za bardzo eleganckie imiona dla dzieci.

25. Romeo:

Serialowy flirt, czekoladowy chłopiec, romantyczny bohater, Romeo to imię chłopca włoskiego pochodzenia. Obecnie jest szeroko stosowany na całym świecie od czasu wyemitowania filmu Romeo i Julia. Romeo oznacza „obywatel Rzymu”. To jest nazwa uniwersalna.

Włoskie imiona dla bliźniaków:

1. Gino i Gian:

Gino, włoskie imię dla chłopców, oznacza „wiecznie żyjący”. Jest to skrócona wersja Ambrogio. Inną wersją tego imienia jest Eugene. Gino zyskało większą popularność w ciągu ostatnich kilku dekad w porównaniu z innymi wersjami nazwy.

Gian ma hebrajskie i włoskie pochodzenie i jest popularnym wyborem dla chłopców. Jest wymawiane jako Jon. Znaczenie Gian brzmi: „Bóg jest łaskawy”. Istnieje wiele wersji tej nazwy. Jednak Gian wyróżnia się i brzmi absolutnie włosko.

2. Rocco i Fico:

Fico to bardzo popularne włoskie imię dla chłopców, które jest skróconą wersją Federico. Znaczenie Fico to „fig”. Nie jest to bardzo powszechne, ale zdecydowanie unikalna nazwa.

Rocco jest pochodzenia niemieckiego i włoskiego. Znaczenie Rocco to “odpoczynek”. To imię zostało rozsławione przez świętego, który leczył ofiary zarazy. Rocky to kolejna forma Rocco. Oznacza to również “okrzyk bojowy”. Ta nazwa jest teraz dość powszechna.

3. Rico i Bianca:

Rico to imię chłopca pochodzenia włoskiego. To pseudonim Enrico lub Ricardo. Jest to również włoska forma Henryka.

Bianca to popularne imię dla dziewcząt pochodzenia włoskiego. Znaczenie Bianca to „biały” lub „czysty”. Alternatywną wersją tej nazwy jest Bianca lub Blanche po francusku.

4. Amedeo i Elda:

Amedeo to świetny wybór na imię chłopca i ma pochodzenie łacińskie. Znaczenie Amedeo to „Bóg jest miłością”.

To Elda to starożytne niemieckie imię dla dziewczynki. Elda oznacza bitwę. Elda to włoska wersja Hildy. Jest to bardzo popularny wybór dla małych dziewczynek. Te rzadkie włoskie imiona dla dzieci, szczególnie dla bliźniaków, sprawią, że wszyscy docenią?.

5. Gianna i Madonna:

To jest Gianna to wspaniałe imię dla dziewczyny i ma pochodzenie hebrajskie i włoskie. Gianna oznacza „Bóg jest łaskawy”. Gianna jest świętą, która ryzykowała życie, aby uratować swoje dziecko. To inna forma Jane, od John.

Pochodząca z Włoch Madonna to imię dziewczynki. Znaczenie Madonny to „moja pani”. To bardzo szanowany sposób zwracania się do kobiety, jak po francusku „madame”. To imię oznacza również Maryję, matkę Jezusa. Ta nazwa stała się bardzo popularna dzięki piosenkarce Madonna.

6. Donica i Enrica:

Z korzeniami w języku włoskim Donica to imię dziewczyny, które oznacza „damę”. To kolejny wariant Donny. Po łacinie słowo Donica to „dawać”. We wcześniejszych wiekach Donica była rzadko używana.

Enrica jest pochodzenia włoskiego i staroniemieckiego. Enrica oznacza „przywódcę domu”. Jest to żeńska wersja Henry’ego, a inne alternatywne wersje to Erica, Enricka, Enricketta.

Te nowoczesne włoskie imiona dla dzieci wywodzą się z włoskich, hiszpańskich i greckich korzeni. Znaczenie religii, która definiuje włoską kulturę i dziedzictwo, jest podkreślone w imionach ich dzieci. Imiona mają dla nich melodyjność, gdy są wymawiane z autentycznym włoskim akcentem

Tak więc wyżej wymieniona jest lista włoskich imion podzielonych na różne kategorie wraz z ich pochodzeniem i znaczeniem, które ułatwią ci znalezienie najlepszego imienia, które pasuje do twojego dziecka. Daj nam znać, czy z powyższej listy udało Ci się znaleźć najlepsze imię dla swoich dzieci. Podziel się swoją opinią w komentarzach poniżej.