Dawno minęły czasy, kiedy dzieci otrzymywały imiona po dziadkach i przodkach. Współcześni rodzice starają się ochrzcić swoje dzieci kreatywnymi i niepowtarzalnymi imionami. Na szczycie listy znajdują się brazylijskie imiona dla dzieci, ponieważ są one dość znaczące, a także świetnie brzmią. Dodatkowo dodają egzotyczny element do imienia Twojego dziecka, a także kojarzą się z bogatą kulturą i dziedzictwem Brazylii. Typowe brazylijskie imię ma dwa imiona, z których pierwsze to tożsamość osobista, a drugie imię to zwykle imię męża lub ojca.

Większość brazylijskich imion ma znaczenie biblijne, ze względu na wpływy chrześcijaństwa w tym kraju. W nazwach można również doszukać się wpływów języka portugalskiego, niemieckiego, włoskiego i łacińskiego, ponieważ Brazylia była niegdyś kolonią tych europejskich narodów. Jeśli chcesz nadać dziecku znaczące imię, które również brzmi egzotycznie, nie szukaj dalej! Wybierz swój wybór spośród tych najpopularniejszych brazylijskich imion dla dzieci.

Popularne brazylijskie imiona dla Twojego dziecka

Piękne brazylijskie imiona dla dziewcząt i chłopców:

80 najlepszych brazylijskich imion dla dzieci omówionych poniżej i dostarcza jedne z najbardziej istotnych informacji wszechczasów wraz z niesamowitymi znaczeniami i pochodzeniem, które sprawiają, że są tak dobre.

Brazylijskie nazwy dziewczynek:

Oto lista niektórych z najlepszych brazylijskich imion dla dziewcząt w następujący sposób.

brazylijskie imiona dla dziewczynek

1. Abai:

Zacznijmy listę od pięknej nazwy dla brazylijskich dziewcząt. Jest to wyraźnie jedno z najlepszych imion dla wszystkich dziewcząt urodzonych w brazylijskich rodzinach. Abai oznacza „rzeka Nil”.

2. Andrea:

To dobre imię dla brazylijskiej dziewczynki. Nazwa jest dość silna, podobnie jak samo znaczenie. Imię Andresa oznacza „silny” lub „odważny”. Jeśli szukasz dobrego imienia, aby nazwać swoją córeczkę, to jest to jedno z brazylijskich imion dla dzieci, które kiedykolwiek przyjdzie.

3. Branca:

Branca jest jednym z najstarszych imion według brazylijskich zapisów nazewnictwa dzieci i nadal jest używana do nazywania córek tej kultury. Nazwa jest dość pociągająca i zakocha się w niej prawie każdy.

4. Kanciana:

To jedno z najlepszych brazylijskich imion dla dzieci wszechczasów. Nazwa ma świetną wymowę, a znaczenie jest również imponujące. Nazwa oznacza kogoś z Włoch. To świetny sposób na nazwanie wszystkich brazylijskich dziewczynek.

5. Corliss:

Corliss oznacza „życzliwy” i ma angielskie pochodzenie. Nazwa jest odpowiednia dla brazylijskich dziewczynek i jest zdecydowanie jednym z najlepszych imion, których rodzic może użyć do nazwania swojej córeczki.

6. Folia:

Folade to jedno z najbardziej prestiżowych nazwisk w historii Brazylii. Imię jest niezwykle honorowe i jest jednym z najbardziej arystokratycznych imion wszechczasów, a znaczenie jest również całkiem piękne. Folade oznacza „przybywa honor”, ​​a zwłaszcza ze względu na znaczenie jest to jedno z najlepszych imion dla brazylijskich dziewczynek.

7. Flawia:

Wskazuje to na dziewczynę o żółtych lub blond włosach. W Brazylii ta nazwa jest dość popularna i nazywa się nią prawie brazylijskie dziewczyny. Jest uważane za jedno z najpiękniejszych imion dla dziewcząt z tego regionu w historii.

8. Fethee:

Znaczenie tego imienia to Osąd i pomimo wszystkich niesamowitych cech znaczenia (sądu) i sposobu wymawiania tego imienia jest dość imponujące i wystarczy przekonać prawie każdego, aby nazwał swoje dzieci tym imieniem. Uważa się, że jest to jedno z najlepszych imion dla dziewcząt (brazylijskie).

9. Dimas:

Nazwa Dimas oznacza „zachód słońca”, a jeśli szukasz jednej z najlepszych nazw, to może być dla Ciebie odpowiednia. Nazwa jest dość fascynująca i będzie odpowiednia dla wszystkich brazylijskich dziewczyn.

10. Kolor:

Nazwa Coloma będzie odpowiednia dla większości dziewczyn. Brazylijskie dziewczynki są często nazywane przez to, co oznacza „gołąb”. Znaczenie automatycznie sprawia, że ​​imię jest tak piękne, że każdy rodzic będzie chciał nazwać nim swoją córeczkę.

11. Fernanda:

To kolejna piękna nazwa pochodząca z mitologii chrześcijańskiej. Fernanda oznacza „podróżującą dziewczynę kochającą przygody”. Jeśli chcesz, aby twoja dziewczyna była silną i niezależną kobietą, nie ma lepszego imienia niż to.

12. Ileana:

Ileana jest jednym z najpopularniejszych brazylijskich imion dla dziewcząt i oznacza „Lśniący i błyskotliwy”. Pochodzi od męskiego imienia Eliasz i reprezentuje najwyższą kobiecą piękność.

13. Marcia:

Marcia to łacińska nazwa, która oznacza „z Marsa”. Oznacza to również wojowniczkę. Jeśli szukasz potężnego imienia dla swojej małej dziewczynki, Marcia jest najlepszym wyborem!

14. Edytuj:

Edite, wymawiane jako Ehdahay, pochodzi z języka portugalskiego i łotewskiego. Ta rzadka nazwa dziewczynki oznacza „bogate w wojnę”. Uważa się, że takie dziewczyny są prawdziwymi wojowniczkami w swoim życiu!

15. Hiacynda:

Hiacynda wywodzi się z mitologii greckiej i oznacza „piękna”. Oznacza to również portugalski kwiat zwany Hiacynt, znany ze swojego piękna i uroku!

16. Lani:

Lani to piękne imię, które reprezentuje nadzieję. To znaczy „przynoszący pokój”. Lani jest również popularny w języku hawajskim, gdzie oznacza „niebo”.

17. Ida:

Ida wywodzi się z języka niemieckiego i oznacza „kobietę pracowitą”. Jest to jedna ze starych nazw szkolnych w Brazylii i jest uważana za jeden z szanowanych tytułów dla dziewczynki.

18. Kiania:

Kiania oznacza „Świt”. Reprezentuje nowy początek, jasność i szczęście. Kiania wywodzi się z języków brazylijskiego i portugalskiego i jest jedną z najlepszych imion dla dziewczynek.

19. Jacqueline:

Ta hebrajska nazwa pochodna oznacza „Niech Bóg chroni”. Pochodzi z francuskiego i jest żeńskim imieniem Jacques.

20. Cindy:

Jednym z popularnych imion dziewczyn w Brazylii jest Cindy. Reprezentuje greckiego boga księżyca. Cindy jest również używana jako krótka forma imion, takich jak Kopciuszek, Cynthia i Lucinda.

Brazylijskie imiona dla niemowląt:

Oto lista niektórych z najlepszych brazylijskich nazwisk chłopców w następujący sposób.

brazylijskie imiona dla niemowląt

1. Abilio:

Znaczenie tego imienia jest „zręczne” i ze wszystkich niesamowitych powodów można powiedzieć, że jest to jedno z najlepszych imion dla wszystkich brazylijskich chłopców, którzy mają zostać nazwani imieniem, które ma wielkie znaczenie. Imię określa osobę, o której tutaj mowa.

2. Eduardo:

Prawdopodobnie słyszałeś już o tym imieniu. Nazwa jest dość fascynująca i będzie odpowiednia dla większości brazylijskich chłopców. Nazwa brzmi dobrze dla uszu i ma również imponujące znaczenie. Eduardo oznacza „strażnik dobrobytu”.

3. Franciszek:

Imię Francisco oznacza kogoś, kto pochodzi z Francji i ma portugalskie pochodzenie. Nazwa jest dość fascynująca dla wszystkich kobiet i można ją uznać za jedną z najlepszych nazw dla wszystkich chłopców?.

4. Eusebio:

To świetne imię dla brazylijskich chłopców, a ze względu na przyzwoite znaczenie i doskonałą brazylijską atmosferę można powiedzieć, że jest to jedno z najlepszych imion dla prawie każdego chłopca.

5. Ameryka:

Nazwa Emerico oznacza „moc pracy”. Nazwa jest dość interesująca i jest uważana za jedną z najlepszych nazw, jakie można nadać brazylijskiemu dziecku.

6. Drake:

Imię Drake jest jednym z najlepszych imion dla wszystkich brazylijskich chłopców. Nazwa jest używana dość często, a ze względu na przyzwoite znaczenie jest tak powszechnie używana, że ​​przewyższa popularność wszystkich znanych brazylijskich imion dla dzieci.

7. Ernesto:

Imię Ernesto oznacza „bitwę śmierci”. Znaczenie jest dość mroczne i dlatego jest używane nieco rzadziej w porównaniu do wszystkich innych. Pochodzenie nazwy wiąże ją z nazwami portugalskimi.

8. Fayre:

Znaczenie nazwy jest dokładnie takie samo, jak brzmi nazwa. Znaczenie tego imienia jest „sprawiedliwe”, a ze względu na jego wielkie znaczenie ta nazwa jest czymś, co można powiedzieć, że jest całkowicie odpowiednie dla brazylijskich chłopców.

9. Dni:

Nazwa oznacza kwiat i piękny. Znaczenie nazwy Daysi to „biały i żółty kwiat”. Nazwa ta jest powszechnie używana przez Brazylijczyków do nazywania swoich dzieci. Znaczenie jest również całkiem dobre, a ze względu na dobre cechy ta nazwa jest czymś, co każdy woli wywoływać.

10. Fethee:

Imię Fethee oznacza „sąd” i jest to imię honorowe. Jest to taka nazwa, która będzie całkowicie odpowiednia dla wszystkich brazylijskich chłopców i dla tej niesamowitej funkcji dotyczącej znaczenia i sposobu wymowy.

11. Gabriel:

Pochodzi z języka hebrajskiego i oznacza „Bóg jest moją siłą”. Gabriel to także imię ważnego biblijnego anioła, który mówi Marii, że urodzi syna.

12. Garan:

Garan pochodzi z języka francuskiego i oznacza „strażnik” lub „strażnik”. Jeśli chcesz, aby twój syn był dobrym przywódcą i obrońcą swojej rasy, to jest najlepszy!

13. Ilar:

Jeśli szukasz nazwy, która mówi o optymizmie i szczęściu, Ilar jest najlepszy. Słowo Ilar pochodzi z łaciny i oznacza „wesoły”.

14. Lajos:

Lajos to imię słynnego wojownika i świętego człowieka. Słowo Lajos pochodzi z języka węgierskiego i jest jednym z najczęściej wybieranych imion dla chłopców w Brazylii.

15. Kaiser:

Kaiser to jedno imię, którego każdy rodzic życzy swojemu dziecku. Oznacza „Cesarz” i pochodzi z języka niemieckiego. Pochodzi również z najbardziej prestiżowego tytułu Cezara.

16. Darwin:

Darvin to pierwotnie angielskie imię i oznacza „Ukochany”. Uważa się, że takie dzieci są na ogół sympatyczne z natury i mogą być wielkimi sympatiami tłumów.

17. Jack:

Jedno z najczęstszych imion w Brazylii, które oznacza „Bóg jest łaskawy”. Rodzice wybierają to imię dla swoich dzieci, ponieważ uważają je za dary od boskości!

18. Baltazar:

Baltasar oznacza „chroniony przez Boga”. Nazwa ta wywodzi się z języka hebrajskiego i jest związana z „trzema mędrcami” wspomnianymi w Biblii.

19. Edwaldo:

Edwaldo oznacza „Zamożny Władca” Ta nazwa odzwierciedla potężną osobowość i jest znana z tego, że osoba jest bogata w kreatywne pomysły.

20. Jazon:

Jason pochodzi od greckiego imienia, które oznacza „uzdrawiać”. Jest to również jedno z najstarszych imion w tradycji żydowskiej, a także imię jednego z siedemdziesięciu uczniów Jezusa.

20 najlepszych brazylijskich nazwisk dla celebrytów:

1. Gisele:

Imię z wieloma odmianami, Gisele to żeńskie imię pochodzenia francuskiego, które w prostych słowach oznacza “jasną obietnicę” lub w języku germańskim “gisil”.

2. Xuxa:

Xuxa to nazwa pochodzenia portugalskiego. Wymawiane jako “Shoo-sha”, to czteroliterowe imię ma znaczące znaczenie “Królowa”.

3. Kefera:

To piękne imię, które brzmi naprawdę estetycznie, ma nieznane pochodzenie, ale ludzie spekulują, że oznacza to “Bogini Transformacji”.

4. Zico:

Krótka i słodka nazwa, Zico ma większe znaczenie. Ta męska nazwa oznacza i oznacza moc siły / siły.

5. Guilherme:

Ta portugalska nazwa pochodzenia jest rozumiana jako odmiana powszechnie znanego imienia William. Nazwa oznacza “Obrońca”.

6. Bianka:

Ta piękna nazwa zaczynająca się od litery b jest nazwą pochodzenia włoskiego. Nazwa Bianca w prostszych słowach oznacza “lśnić”.

7. Delmo:

Nazwa Delmo oznacza “szlachetny obrońca”. Nazwa Delmo powstała z połączenia dwóch imion o różnym pochodzeniu.

8. Bruna:

Nazwa jest bardziej znana i słyszana w Brazylii i we Włoszech. Nazwa Bruna oznacza niemieckiego pochodzenia oznacza “ciemne włosy”.

9. Ana:

Pełna łaski, to oznacza zanglicyzowane imię Ana. Nazwa ma wiele odmian, takich jak „Hanna”.

10. Fabrycy:

Nazwa pochodzenia włoskiego, Fabrizio to imię niektórych z najbardziej znanych osób. Nazwa oznacza “rzemieślnik”.

11. Cynthia

Imię Bogini Księżyca. Cynthia to imię pochodzenia greckiego, które oznacza także „ziemia Cyntosa”.

12. Adriana:

Imię Adrianna ma wiele znaczeń i wiadomo, że pochodzi od męskiego słowa „Adrian”, co oznacza z krainy „Hadrian”.

13. Kamila:

Camilla to imię legendarnej wojowniczki. Imię Camilla pochodzi od męskiego imienia Camillus.

14. Alina:

Imię Alinne oznacza “sprawiedliwy i dobrze wyglądający”. Jest lepiej znany jako celtyckie imię dziecka i kobieca forma “Allen”.

15. Morena:

Nazwa Morena oznacza “brązowe włosy” lub brązowe włosy. Nazwa Morena ma trzy różne pochodzenie.

16. Taina:

Podczas gdy niektórzy uważają, że Taina to fińskie imię, skrócona forma Tatiany, inni znają ją również jako imię skandynawskie.

17. Eduardo:

Wealthy Guardian to znaczenie imienia Eduardo, imienia pochodzenia angielskiego/staroangielskiego.

18. Alessandra:

Imię Alessandra oznacza bronić lub pomagać. Jest to nazwa pochodzenia greckiego i również ma odmianę.

19. Felipe:

Imię Felipe oznacza “przyjaciele koni. Jest to odmiana imienia Filip, imienia pochodzenia greckiego.

20. Perła:

Imię, które oznacza cenne “perły”. Perla ma pochodzenie hiszpańskie, ale niektórzy uważają, że jest również pochodzenia włoskiego i łacińskiego.

20 brazylijskich amerykańskich nazwisk dzieci:

1. Rodrigo:

Od germańsko-niemieckiego imienia Roderick pochodzi imię Roderigo, które odnosi się do wielu historycznych osób.

2. Alessandra:

Imię, które oznacza obrońcę mężczyzn zgodnie z jego greckim pochodzeniem, to żeńskie imię Alessandra.

3. Kamila:

Camilla to kobieca forma bardziej znanego imienia Camillus, które było imieniem historycznej wojowniczki.

4. Bruno:

Nazwa Bruno może oznaczać Zbroję, a także kolor Brązowy, ponieważ to właśnie oznacza słowo Brun, niemieckie słowo, z którego pochodzi Bruno.

5. Caio:

Znaczenie imienia Caio to “raduj się”. Walijska nazwa ma wiele odmian w kilku językach.

6. Katarina:

Nazwa, która jest popularna w wielu krajach, Catarina oznacza „czysty” z greckiego pochodzenia.

7. Sabrina:

Nazwa Sabrina oznacza “Cypr” lub z rzeki Severn. Nazwa pochodzenia łacińskiego ma pewne znaczenie historyczne.

8. Christiano:

Bardzo popularna brazylijska nazwa, w rzeczywistości ma greckie pochodzenie i oznacza “chrześcijanin”.

9. Walentyna:

Wiadomo, że imię Valentina ma ukraińskie pochodzenie. To imię dla dziewczynki oznacza silną, zdrową i odważną.

10. Aleksy:

Imię Alexio oznacza kogoś, kto jest “obrońcą”. Kogoś, kto jest pomocnikiem i obrońcą ludzi.

11. Gabriela:

Imię Gabriela może być imieniem chłopca, a także imieniem dziewczynki. Nazwa oznacza “Bóg jest moją siłą”.

12. Sofia:

Sofia to bardzo popularne żeńskie imię; ta brazylijska dziewczynka oznacza mądrość lub mądrą kobietę zgodnie z jej greckim pochodzeniem.

13. Yolanda:

Nazwa Yolanda ma wiele odmian w różnych językach i oznacza fioletowy kwiat Yolanda.

14. Ramona

Imię Ramona ma bardzo silne znaczenie. Ta brazylijska nazwa dziewczynki oznacza “niszczyciel zła”, obrońcę.

15. Feliciana:

Nazwa z wieloma odmianami językowymi w powszechnie łacińskiej Felicji, Feliciana oznacza “szczęście”.

16. Marco:

Imię Marco ma znaczenie historyczne. Imię Marco oznacza tego, który jest w stanie wojny.

17. Lew:

Leo to imię pochodzenia łacińskiego. Ta nazwa, która jest również znakiem słońca, oznacza po łacinie Lwa.

18. Hugo:

Imię Hugo ma wiele odmian zarówno kobiecych, jak i męskich. Nazwa oznacza inteligencję.

19. Mateo:

Imię Mateo oznacza tego, który jest darem Boga, piękne i bardzo znaczące imię.

20. Łukasz:

Imię Lucas ma również wiele odmian, ale głównym z nich jest Lucas. Imię Lucas oznacza tego, który daje Światło.

Poniżej znajdują się jedne z najlepszych imion, jakie kiedykolwiek znajdziesz, aby nazwać brazylijskie dziecko. Imiona są tak niesamowite, że każdy zechce obdarzyć swoje pociechy tak pięknymi imionami. Imiona są tak pociągające, że prawie każde dziecko, gdy dorośnie na tyle, by zrozumieć znaczenie imion, będzie dumne ze swoich rodziców. Następnym razem, jeśli zdezorientujesz się podczas wyszukiwania popularnych brazylijskich imion dla dzieci, wiesz, gdzie szukać.