O ile kochamy nasze gwiazdy i ich pracę, uwielbiamy również imiona z myślą o dzieciach. Niektóre z nich są naprawdę wyjątkowe, a jeśli planujesz szukać wyjątkowych imion celebrytów, trafiłeś we właściwe miejsce. Oto lista imion dla Twojej córki, aby ułatwić Ci proces poszukiwania imion.

indyjskie imiona dla dzieci celebrytów

Spis treści:

  1. Bollywood Celebrity Imiona dla dzieci
  2. Kollywood Celeb Imiona dla dzieci
  3. Tollywood Celebrity Imiona dla dzieci
  4. Sławne imiona krykieta dla dzieci
  5. Celebrity Kids Imię biznesmena, polityków i innych

Najpopularniejsze indyjskie imiona dla dzieci:

1. Ameen i Katija Rahima:

Czy nie wszyscy po prostu kochamy sens muzyki i smaku Rahmana? Cóż, dla syna i córki wymyślił bardzo ładne i niepowtarzalne imiona, podobnie jak jego kompozycje. Ameen odnosi się do wszechmogącego, a Katija jest znana jako żona proroka Mahometa.

2. Abhishek i Shweta:

To są imiona dzieci Amitabha Bachchana. Abhishek oznacza “uwielbienie” i jest nazwą sanskrycką. Shweta oznacza “piękny i czysty”.

3. Aaradhja:

Czy nie słyszeliśmy o tej nazwie wiele razy? Środek „warty czci”. To imię córki AishwaryaRai i Abhisheka Bachchan.

4. Azad:

Inną popularną nazwą Bollywood to indyjskie imię dla celebrytów to imię syna Aamira Khana. Środki „wolne lub wyzwolone”. Ta nazwa jest dla chłopców

5. Viaan:

To imię jest bardzo nowoczesnym imieniem sławnych dzieci, które odnosi się do Pana Kryszny. Viaan jest synem Shilpy Shetty

6. Ania, Diva i Czar:

Są to popularne dzieci Farah Khan i Shirish Kunder. Diva to nazwa łacińska i oznacza “boski”, podczas gdy Anya oznacza “łaskę” po rosyjsku. Z kolei car wywodzi się od łacińskiego słowa „cesarz”. Anya i Diva to imię dla dziewczynki, a Czar to imię dla chłopca.

7. Nysa i Jug:

Te imiona to indyjskie imiona sławnych dzieci Kajol i Ajay Devgan. Nysa oznacza “cel lub nowy początek” i jest słowem greckim, podczas gdy Yug oznacza “epokę”, co jest słowem w języku hindi. Nysa to imię córki Ajaya, a Yug to jego syn.

8. Azaan i Rayaan:

Te najlepsze imiona celebrytów to Amrita Arora i Shakeel. Azaan oznacza “potężny”. Ryaan oznacza „drzwi do raju”. Całkiem kreatywny, prawda??

9. Aarin i Ryan:

Aarin oznacza “siłę górską”, a Ryan oznacza “król”, co jest irlandzkim słowem. Są to popularne imiona sławnych dzieci Madhuri Dixit i Dr Nene. Aarin to imię chłopca, a Ryan to także imię chłopca.

10. Haroon:

Unikalne imię celebryty, Haroon, oznacza “nadzieję” i jest nazwą wywodzącą się z sanskrytu. Haroon jest synem KonkanaSen i Ranvir Shorey. Haroon jest synem Konkany Sen.

11. Hrehaan i Hredhan:

Obaj są uroczymi małymi chłopcami popularnego aktora Bollywood Hrithika i jego żony. Suzanne. Hrehaan to indyjska wersja arabskiego imienia Rehan, które oznacza “wybrany przez Boga”. Z drugiej strony Hredhan oznacza “ten z wielkim sercem”. Hredhan to indyjskie imię.

12. Kiaan Raj i Samaira:

Są dziećmi Karishmy Kapoora. Kiaan jest synem Karishmy, a nazwa oznacza “łaskę Boga”, imię pochodzenia łacińskiego. Samaira jest córką. Nazwa oznacza „bogini piękna”, wywodząca się z języka greckiego.

13. Abram, Aryan i Suhana:

Abram to najnowsze imię sławnego dziecka. Jest to imię z języka hebrajskiego, które oznacza “wywyższony ojciec” dla ukochanego trzeciego syna Shah Rukha. Suhana jest córką Shah Rukha Khana oznacza “czarujący”, a Aryan jest synem Shah Rukh Khana i oznacza “wojownika” i “czcigodną osobę”.

14. Akira i Shakya:

Akira oznacza “jasny i piękny”, imię z języka japońskiego. Imię jest piękne dla twojej córki. Shakya to kolejne piękne imię dla celebrytów, które oznacza “cykl energetyczny”. Są córkami Farhana i Adhuny Akhtar.

15. Mahika i Maira:

Bardzo nowoczesna i klasyczna nazwa, Mahika oznacza “Ziemię” i ma pochodzenie sanskryckie. Maira pochodzi z Koranu i oznacza „lekki i szybki ruch”. To urocze córki Arjuna Rampala i Mehr.

16. Ranbir i Rasha:

Rasha jest córką Raveena Tandona, a Ranbir jest jej synem. Rasha oznacza “pierwsze krople deszczu”. Ranbir oznacza “Shiva jest bohaterem wojennym”.

17. Misza:

Oto imię kolejnego celebryty! Misha jest córką Shahida Kapoora i Miry Rajput. Nazwa oznacza “podobny do Boga” i jest inspirowana rosyjskim.

18. Roohi i Yash:

Bliźniacze imiona reżysera Karana Johara, Roohi, będą dobrym imieniem dla twojej córki. Nazwa jest w rzeczywistości anagramem imienia jego matki Hiroo. Yash jest synem Karana i oznacza sukces”.

19. Adira:

Adira jest jedyną córką Rani Mukherjee i Adityi Chopry. Nazwa oznacza „szlachetny” i pochodzi z hebrajskiego.

20. Ajaan:

Ayaan jest synem Emraana Hashmi i Praveena Shahani. Nazwa oznacza „Dar Boży” i pochodzi z języka arabskiego.

Popularne imiona dla dzieci Kollywood Celeb:

21. Aishwarya i Soundarya:

To piękne córki Rajnikantha. Obie nazwy oznaczają “dobrobyt”.

22. Deweloper i Diya:

Dev jest synem Jyothika i Suriya, a imię odnosi się do Pana Shivy. Diya jest ich córką, a to oznacza “światło” lub “lampę”. To popularne imię dla celebrytów.

23. Lingaa i Yaatra:

Linga i Yaatra są synami Aishwaryi Rajnikanth i Dhanush. Lingaa odnosi się do Pana Shivy. Yatraa jest „podróżnikiem”.

24. Nandan:

Nandan odnosi się również do Pana Shivy i jest jedynym synem reżysera Mani Ratnama i jego żony aktorki, Suhasini.

25. Shanthanu i Saranya :

Saranya jest córką, a Shanthanu jest synem aktora i reżysera Bhagyaraja i jego żony aktorki Purnimy. Saranya oznacza “udzielanie pomocy” lub “ochronę”. Shanthanu to król z hinduskiego eposu Mahabarata.

26. Śiwaja:

Oto córka imienia sławnych kobiet, czyli Shivaya. Shivaya jest odmianą Shivy. Jest córką Krisha i Sangeethy, którzy są aktorami i piosenkarzami.

27. Divya i Sanjay:

Sanjay i Divya są synami i córkami aktora Vijaya i jego żony Sangeethy. Sanjay oznacza “zwycięstwo”, a Divya oznacza “boską” lub “boską moc”.

28. Wihaan:

Viaan to jedno fajne imię męskiego sławnego chłopca, o którym możesz pomyśleć. Vihaan odnosi się do Pana Kryszny. Nazwa oznacza “ranek lub świt”. Vihaan jest synem aktorki Snehy i jej męża Prasanna.

29. Anoushka i Aadvik:

Aadvik i Anoushka są synem i córką aktora Ajitha i jego żony Shalini. Aadvik jako imię syna celebryty oznacza “wyjątkowy” i jest nazwą z sanskrytu. Anoushka to odmiana imienia Anushka i oznacza „łaskę” lub „kwiat”.

30. Avantika i Ananditha:

Są to wyjątkowe imiona celebrytów. Są córkami aktora Kushboo i jej męża reżysera Sunder C. Imię Avantika oznacza “pokorny i nieskończony”. Anandhita oznacza “szczęśliwy”.

31. Wedant:

Vedant jest synem aktora Madhavana. Nazwa jest odmianą Wed, Świętej księgi Hindusów. Vedant może być również dobrym męskim imieniem celebryty dla twojego syna.

32. Nainika:

Nainika to urocza sławna dziewczynka. Nazwa pochodzi z sanskrytu i jest córką aktorki Meeny. Nainika oznacza “ten, który ma piękne oczy”.

33. Aishwarya i Anjana:

To są najlepsze imiona celebrytów córki aktora Arjuna. Aishwarya oznacza “dobrobyt”, a Anjana oznacza “łaskawy dar Boży”.

34. Emira i Ajmaan:

Są to najnowsze imiona sławnych dzieci Abbasa i jego żony Erum. Oba są islamskimi imionami dla dzieci. Emira oznacza “księżniczka”. Aymaan oznacza “sprawiedliwy”. Ajmaan pochodzi z arabskiego.

35. Purvi:

To imię Purvi jest córką aktora Aruna Vijaya i Aarthi. Purvi oznacza “ze wschodu” i jest bardzo klasyczną nazwą.

36. Adheep i sztolnia:

Aadit i Adheep są synami aktorki Simran. Aadit oznacza “Pan Słońca”, a Adheep oznacza “król lub władca”.

37. Umajaal:

Bardzo rzadkie imię, Umayaal oznacza Boginię Parwati i jest klasycznym imieniem tamilskim. Jest córką Karthika i Ranjani.

Lista nazwisk gwiazd: Tollywood

38. Sitara i Gautam:

Gautam i Sitara są synem i córką popularnego aktora telugu Mahesha Babu. Gautam odnosi się do Pana Buddy, a Sitara oznacza „gwiazdę”.

39. Ajaan:

Ayaan jest jedynym synem aktora Allu Arjuna. Nazwa oznacza “dar Boży” i jest powszechnym islamskim imieniem.

40. Widja Nirwana:

Bardzo klasyczna tradycyjna kombinacja, Vidya Nirvana to imię córki aktorki Lakshmi Manchu. Vidya jest uważana za Boginię Saraswati.

41. Akhil:

Akhil oznacza “wszechświat” imię z sanskrytu i jest synem aktora Nagardżuny i jego żony Amali.

42. Sivani i Sivatmika:

Są to bardzo popularne imiona i są to córki Rajasekhara i Jeevitha. Oba są imionami, które odnoszą się do Pana Shiva.

43. Arjun:

Bardzo popularna nazwa wszechczasów, Arjun jest jednym z braci Pandawów, z epickiej Mahabharaty.

44. Mahadhan i Mokshada:

Imiona Mahadhan i Mokshada to syn i córka aktora Raviego Teji i jego żony Kalyani. Mahadhan oznacza “masywny”, a Mokshada jest odmianą imienia Moksha, sanskryckiego słowa, które oznacza “zbawienie”.

45. Sirja, Sushmita i Ram Charan:

Srija oznacza “córkę bogini Lakshmi”, Sushmita oznacza “piękny uśmiech”. To są żeńskie imiona celebrytek córek Chiranjeevi. Ram Charan odnosi się do Pana Ramy. Ram Charan jest synem Chiranjeevi.

46. ​​Ritwik:

Ritwik oznacza “kapłan” i jest synem Krishny Vamsi i Ramyi Krishnan.

47. Roshan i Rohan:

Roshan i Rohan to imiona synów Srikantha i Ooha. Oba oznaczają „światło”.

Indyjskie imiona gwiazd krykieta dla dzieci:

48. Rohan:

Kolejne odniesienie do światła, Rohan jest synem Sunila Gavaskara.

49. Arjun i Sara:

Arjun jest jednym z braci Pandawów. Sara oznacza “księżniczka” i pochodzi z języka arabskiego. Obaj są synem i córką Sachin Tendulkar i jego żony Anjali.

50. Aryavir i Vedant:

Unikalna nazwa, Aryavir oznacza „odważny człowiek”. Jest synem Virendera Sehwaga, a Vedant jest drugim synem, którego imię jest odmianą Wed.

51. Ajaan:

To imię oznacza “Dar Boży”. Ayaan jest synem Yusufa Pathana i Afreena. Nazwa ma pochodzenie arabskie.

52. Amiya:

Unikalne imię celebrytki, Amiya, jest córką Kapila Deva. Nazwa oznacza “rozkosz” i jest nazwą sanskrycką.

53. Ziva:

Mała dziewczynka jest popularnym imieniem celebrytów i jest córką Dhoni. Nazwa oznacza “splendor” i jest popularną arabską nazwą.

54. Aazeen:

Aazeen jest córką Gautama Gambhira i jego żony Natashy Jain. Nazwa oznacza „piękno” i ma pochodzenie arabskie.

55. Zorawar:

Kolejna rzadka nazwa, Zoravar oznacza „silny i potężny”. Zoravar to imię syna Shikhar Dhawan i Ayesha Mukharjee.

56. Hinaja:

Hinaya jest córką Harbhajana Singha. Nazwa oznacza “połysk jasny”.

57. Imran Khan Pathan:

Bardzo królewskie i królewskie imię, jest synem Irfana Pathana. Nazwa ma pochodzenie arabskie.

58. Swasti i Majowie:

Majowie są synem, a Swasti jest córką Anila Kumble’a. Majowie oznaczają “radość” lub “odświeżenie”. Svasti ma silne hinduskie pochodzenie.

59. Sana:

Sana to też bardzo uroczy pseudonim celebryty. Oznacza “połysk” lub “olśnienie”. Nazwa ma pochodzenie islamskie.

60. Alekha Shastri:

Alekha jest córką Ravi Shastri. Jest to silna nazwa pochodzenia sanskryckiego.

Imię i nazwisko gwiazdy: biznesmen, politycy i inni

61. Anmol Ambani i Anshul Ambani:

Są to synowie Anila Ambani i Nity Ambani, którzy są popularnymi biznesmenami w Indiach. Anmol oznacza “bezcenny lub bezcenny”. Anshul oznacza “jasny i promienny”.

62. Siddarth Mallya:

Jest synem słynnego biznesmena Vijaya Mallyi. Siddarth to imię, które odnosi się do Pana Buddy.

63. Zoish Irani i Zohr Irani:

Są synami polityka Smriti Irani. Są to irańskie imiona, Zoish oznacza “przyzywający”, a Zohr oznacza “promienny”.

64. Bansuri Swaraj:

Córka polityka Sushma Swaraj. To imię Bansuri Swaraj oznacza “flet” i jest to słowo w języku hindi.

65. Parakala Vangmayi:

Bardzo rzadka i tradycyjna nazwa. Tak nazywa się córka Nirmali Sitharaman, bardzo wszechstronnego polityka. To znaczy “iskra”.

66. Akash, Anant i Isha Ambani:

Dwaj pierwsi to synowie Mukesha Ambaniego, a Isha jest córką. Aakash oznacza “chmury”, Anant oznacza “szczęście”, a Isha odnosi się do bogini Lakszmi.

67. Karthikeya i Mayookha:

Karthikeya odnosi się do Pana Murugi, a Mayookha oznacza “piękny”. Są synem i córką słynnego reżysera Rajamouli.

68. Rohan Murthy i Akshata Murthy:

Są synem i córką byłego szefa Infosys, Narayana Murthy’ego. Rohan oznacza “światło”, a Akshata oznacza “nieśmiertelny”.

69. Nandana sen, Kabir Sen, Antara Dev i Indrani:

Antara, Nandana i Indrani to córki Amartyi Sena, słynnego akademika i ekonomisty. Nandana odnosi się do Bogini Durgi, Antara jest zapisem w indyjskiej muzyce klasycznej, a Indrani odnosi się do Pana Indry. Kabir to imię słynnego poety.

70. Radhe Jaggi:

Radhe Jaggi jest córką Sadhguru. Imię Radhe oznacza żonę Pana Kryszny.

Lista nazwisk celebrytów, którą właśnie przeczytałeś, jest bardzo interesująca z wyjątkowego powodu. Podobnie jak ich zawód, ich imiona dla dzieci są bardzo gustowne i ciekawe. Są dobrze przemyślane, a niektóre z nich są kombinacją słów religii i natury. Spójrz na nie i wybierz te, które Ci się podobają. Jesteśmy pewni, że na tej liście nazw znajdziesz kilka dobrych i interesujących wyborów.