Według astrologii hinduskiej czas, data i miejsce urodzenia określają gwiazdę, słońce i księżyc. Jeśli wierzysz w astrologię i wolisz nazwać swoje dziecko zgodnie z nakshatra urodzenia, ta seria ci pomoże. Dzisiaj zobaczymy imiona dla dzieci Uttara Phalguni Nakshatra dla tych dzieci urodzonych pod tą gwiazdą.

Czy chcesz nadać swojemu dziecku nowoczesne imię czy tradycyjne imię; zebraliśmy listę znaczących, uroczych, kreatywnych i uroczych imion Uttara phalguni nakshatra dla chłopców i dziewcząt urodzonych pod tą gwiazdą. Jest to dwunaste w kolejności, zarówno w kolejności gwiazd, jak i serii omawiającej imiona dzieci według nakshatr.

uttara phalguni imiona nakshatra

Uttara Phalguni Nakshatra i cechy charakterystyczne:

Uttara phalguni nakshatra jest dwunastym w kolejności 27-gwiazdkowymi znakami, na które wpływ ma Surya (słońce). Nakshatra waha się od 26,40 w zodiaku Lwa do 10 w Pannie. Gwiazdę symbolizują cztery nogi łóżeczka. Jeśli twoje maleństwo urodziło się pod Uttara phalguni nakshatra, to mówi się, że ma bardzo przyjazny charakter. Urodzeni z Uttara phalguni nakshatra są mili, hojni, łagodni, pomocni i przyjaźni. Są ambitni i mają silną wolę, są zdeterminowani i zawsze dążą do osiągnięcia swoich celów.

Nie tylko to, urodzeni z Uttara phalguni nakshatra są znani z tego, że zawsze odnoszą sukcesy w swoich wysiłkach. Teraz przejdźmy dalej i poznajmy najnowsze imiona urodzonych poniżej Uttara phalguni nakshatra.

Uttara Phalguni Nakshatra Litera/Sylaba dla imion dla dzieci:

Imiona Uttara nakshatra powinny zaczynać się od następujących sylab:.

Te, Ta, Taa, Pa, Paa, Pi, Siku, To

Imiona dla Uttara Phalguni Nakshatra Borns 2020:

No to ruszamy; zacznijmy i poznajmy najpiękniejsze imiona Uthiram natchathiram dla chłopców i dziewcząt.

Uttara Phalguni Nakshatra Baby Boy Nazwy:

1. Paaraki:

Paarak oznacza przyjemny. Nazwa oznacza także ratowanie i wyzwalanie. Jest to jedno z rzadkich i unikalnych imion dla dzieci Uttara phalguni nakshatra dla chłopców.

2. Paary:

Paaras to współczesna nazwa, co oznacza zdrowy. W dzisiejszych czasach nazwa zyskuje na znaczeniu i jest całkiem nowym wyborem dla współczesnych rodziców.

3. Droga:

Paarth to inne imię Arjuna. Nazwa alternatywnie oznacza również króla, księcia. Jest to tradycyjne, ale ładnie brzmiące imię dla chłopca.

4. Paatav:

Paatav oznacza tasak. Jest to bardzo rzadkie imię i jest znaczące, a także nowoczesne. Niewielu jeszcze wie o męskich imionach Uttara phalguni nakshatra.

5. Paavan:

Paavan lub Paawan oznacza ogień, święty i czysty. Jest to bardzo popularne imię chłopca w ostatniej dekadzie, ale bardzo klasyczne w swoim znaczeniu.

6. Padmanabh:

Padmanabh oznacza tego, który ma lotos. Imię jest również alternatywnym imieniem Pana Wisznu. Inne odmiany o tej samej nazwie to Padhmanabh, Padhmanabha i Padhmanabhan.

7. Pakszyn:

Pakshin lub Pakhshin oznacza skrzydlatą brodę. Nazwy Uttara phalguni nakshatra dla chłopca wywodzą się od słowa pakhshi, które oznacza ptaka w kilku językach indyjskich.

8. Pałasz:

Palash to całkowicie współczesne imię chłopca. To znaczy zieleń. Innym znaczeniem tych samych imion dla chłopców dla Uttara phalguni nakshatra jest koń.

9. Pallaw:

Pallav to wyjątkowe i młodzieńcze imię chłopca. pallav oznacza młode pędy i liście. Nazwa jest również słowem zaczerpniętym z terminologii muzycznej.

10. Pankaj:

Pankaj to bardzo popularne indyjskie imię, ale o pięknym i pięknym znaczeniu. Oznacza kwiat lotosu. Imię to jest również innym imieniem Pana Brahmah.

11. Zestaw Pankit:

Pankit oznacza linię. Jest to bardzo wyjątkowe i nowe nowoczesne imię dla chłopca pod Uttara phalguni nakshatra.

12. Panvith:

Jeśli chcesz mieć tradycyjną nazwę, ale z pięknym, nowoczesnym brzmieniem, Panvith może być idealny. Panvith to Pan Śiwa.

13. Parag:

Parag jest już popularną nazwą chłopca z północnych Indii. Nazwa Parag oznacza sławę. Oznacza to również pachnący i dobry zapach.

14. Paramesz:

Imię Paramesh dosłownie pochodzi od imion Pana Śiwy i Pana Wisznu. Imiona Uttara Phalguni nakshatra dla chłopca oznaczają Boga całego świata.

15. Paranjay:

Paranjay tłumaczy się na Varuna, Władcę Morza. Jest to urocze i hipnotyzujące imię chłopca dla Uttara phalguni nakshatra.

16. Parijat:

Nazwa parijat oznacza boskie drzewo w hinduskich tekstach mitologicznych. To jest niebiański kwiat.

17. Parafia:

Parafia oznacza poszukiwacza lub kogoś, kto czegoś szuka. To bardzo nowoczesna i współczesna nazwa dla chłopców.

18. Parytosz:

Parithosh oznacza satysfakcję i zachwyt. Jest to powszechne i dobrze znane imię chłopca, głównie w stanach północnych i zachodnich Indii.

19. Parteek:

Parteek oznacza symbol. To bardzo wyjątkowe i rzadkie imię chłopca wywodzące się z języka hindi.

20. Parwana:

Parvan oznacza pełnię księżyca. Pochodzi i pochodzi z języków indyjskich, a także symbolizuje blask i szczęście.

21. Pasupati:

Pasupathi to bardzo tradycyjne imię chłopca od pokoleń. Jest to jednak klasyczny wybór nazwy. Pasupathi oznacza Pana wszystkich zwierząt. Jest to również inne imię dla Pana Shiva.

22. Pathik:

Pathik oznacza podróżnika lub poszukiwacza przygód. Nazwa jest nowa i nowoczesna, o współczesnych znaczeniach i uroczych konotacjach. Pochodzi z języka hindi.

23. Pijusz:

Piyush oznacza nektar. To znowu bardzo popularne imię małego chłopca, występujące głównie w północnych Indiach.

24. Pawana:

Pavan lub Pawan oznacza bryzę, wiatr i powietrze. Jest to bardzo powszechna i najczęściej spotykana nazwa w kilku stanach Indii, w tym w południowych Indiach.

25. Pawita:

Jeśli chcesz czegoś o uroczym znaczeniu i uroczej symbolice, może to być dobre. Pavit oznacza miłość.

Nazwy dziewczyn Uttara Phalguni Nakshatra:

26. Paartvi:

Paarthvi to bardzo piękne imię dziewczynki. Jest to popularna i nowo odkryta nazwa, która zyskuje na znaczeniu w północnych Indiach. Parthvi to inne imię bogini Lakszmi i Sita Devi. Oznacza również Córkę Ziemi.

27. Paavani:

Paavani lub Paawani oznacza kogoś, kto jest prawdziwy i święty. Jest to bardzo popularne imię dziewczynki w kilku stanach Indii, wywodzące się z języków indyjskich.

28. Padmaja:

Padmaja to znowu tradycyjna i stara nazwa popularna od pokoleń, ale jest to piękna i klasyczna nazwa. Oznacza Boginię Lakszmi, kogoś, kto narodził się z Lotosu.

29. Pankhuri:

Pankhuri to bardzo urocze imię dziewczynki z północnych Indii. To znaczy płatki kwiatów. To są piękne imiona żeńskie Uttara phalguni nakshatra.

30. Panvi:

Panvi oznacza boginię. Jest to bardzo rzadkie i wyjątkowe imię dla dziewczynki, ale o pięknym i intensywnym znaczeniu. Co myślisz?

31. Parameshwari:

Parameshwari lub Parameswari oznacza Boginię Durgę. Nazwa wskazuje na najwyższego władcę ziemi. To bardzo tradycyjne imię dla dziewczynki.

32. Parawana:

Paravana to bardzo nowy i wyjątkowy, orzeźwiający wybór dla małej dziewczynki w Uttara phalguni nakshatra. To znaczy światło. Symbolizuje także nadzieję i blask.

33. Paryż:

Pari to klasyczne i zawsze urocze imię, co oznacza wróżkę lub anioła. Wywodzi się z hinduskiego słowa Pari. Te czteroliterowe imiona dziewczynek dla Uttara phalguni nakshatra są dość piękne i mają piękne znaczenie.

34. Parimala:

Parimala w kilku językach, w tym w hindi, sanskrycie, telugu i innych, oznacza zapach. To piękny wybór imion dla dziewczynki Uttara phalguni nakshatra.

35. Parineeta:

Parineetha oznacza eksperta. Oznacza również kompletny byt, kompetentny i mądry. To klasyczne i piękne imię dziewczynki.

36. Parni:

Parni oznacza liściasty. Jest to nowoczesne i nowe imię dziecka pod Uttara phalguni nakshatra. Jest to jedna z unikalnych nazw Uttara phalguni nakshatra dla córeczki.

37. Parul:

Parul oznacza piękną osobę. Oznacza to również praktyczne, miłe. Alternatywnie jest też kwiat o imieniu Parul. Ten jest uroczym, ale powszechnym imieniem dziewczynki w wielu częściach Indii.

38. Parwati:

Parvathi to nikt inny jak Bogini Parvathi Devi. Jest to tradycyjny wybór imienia dla dziewczynki pod Uttara phalguni nakshatra.

39. Pawiszka:

Pavishika lub Pavishka oznacza naturę. Nazwa jest nowa i nowoczesna o wyjątkowym znaczeniu. To rzadkie imię, idealne dla współczesnych rodziców, którzy szukają uroczego nowego imienia.

40. Padma Priya:

Padma Priya to urocze i klasyczne imię dla dziewczynki. Imię Padma Priya jest miłośnikiem lotosu.

41. Pawitra:

Pavithra to bardzo często spotykana nazwa w kilku stanach, wywodząca się od samego słowa Pavithra. To znaczy czysty.

42. Zapłata:

Payal w języku hindi oznacza obrączkę. To jest krótka i urocza dziewczynka o imieniu Uttara phalguni nakshatra.

43. Pihu:

Jeśli chcesz mieć inną bardzo krótką i uroczą dziewczynę, Pihu może być idealna. Pihu oznacza słodką i doskonałą osobę.

44. Piramila:

Piramila to królowa całego świata. Jest to bardzo nowa i innowacyjna nazwa Uttara phalguni nakshatra.

45. Pija:

Piya jest ukochana. Jest to bardzo powszechny, ale klasyczny wybór nazwy dla rodziców z ostatnich dwóch dekad. Nazwa jest też bardzo artystyczna i poetycka.

46. ​​Piyushi:

Piyushi oznacza wodę święconą. Nazwa jest dość tradycyjną, ale nowoczesną i unikalną rzadką nazwą dla dziewczynek w Uttara phalguni nakshatra.

47. Pawana:

Pavana to świeżość i czystość. Z drugiej strony oznacza to również świętość.

48. Parveen:

Parveen oznacza gwiazdę. Jest to powszechne imię dziewczynki w kilku stanach północnych Indii.

49. Pijali:

Piyali to urocze i uroczo brzmiące imię dziewczynki. Piyaali lub Piyali oznacza drzewo. To piękny wybór nazw Uttara phalguni nakshatra Kanya rasi dla dziewcząt.

50. Parta:

Parmitha lub Parmita oznacza mądrość. Jest to unikalny i nowy wybór nazw na liście imion dziewczynek dla Uttara phalguni nakshatra.

Unisex imiona dla Uttara Phalguni Nakshatra:

51. Parsza:

Parsza znaczy pobożny. Oznacza to również święty w języku perskim. To rzadkie i urocze imię dla dziewczynki i chłopca dla Uttara phalguni nakshatra.

52. Pawi:

Pavi znaczy czysty. Można to nazwać zarówno dla dziewczynek, jak i chłopców pod Uttara phalguni nakshatra.

53. Pawni:

Pavni może być nazwą unisex, idealną dla chłopców i dziewcząt. Imię Pavni oznacza miód, prawda i Pan.

54. Padma:

Padma to bardzo znana i znana nazwa, idealna zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek. Może to być również używane jako przedrostek nazwy jako imienia. Padma oznacza lotos. Oznacza również Boginię Lakszmi.

55. Pahal:

Pahal oznacza początek. Symbolizuje również inicjatywę i aspekt. Jest to urocza współczesna nazwa unisex dla dziewczynki i chłopca.

Twins Baby Names Choices dla Uttara Phalguni Nakshatra:

56. Pijasza – Pijusza:

Piyasza oznacza miłość. Piyusha oznacza Amrit, napój, który może uczynić człowieka nieśmiertelnym. Oba są słodkimi i znaczącymi wyborami imion dla dziewczynek bliźniaczych

57. Pival- Pivari:

Pival oznacza drzewo. Pivari oznacza żonę Sukha. Jeśli chcesz wybrać rymowane imię dla bliźniaków, mogą one być dobre dla dziewczynek.

58. Paanik – paaraj:

Paanik oznacza rękę. Z drugiej strony Paarl oznacza złoto. Symbolizuje również drogocenną, podobną do klejnotu osobę. Są to krótkie i urocze wybory bliźniaczych imion dla chłopca.

59. Padmadhar – Padmajai:

Padmadhar oznacza tego, kto trzyma kwiat lotosu. Padmajai jest boginią Lakszmi, która narodziła się z Lotosu. Są to tradycyjne wybory imion dla bliźniaczek dla Uttara phalguni nakshatra.

60. Pakhi – Paksza:

Pakhi oznacza ptaka. Paksha oznacza fazy księżyca. Są to urocze i słodkie wybory dla dziewczynek i chłopców dla bliźniaków.

Mamy nadzieję, że ta lista nazwisk dzieci Uttara phalguni nakshatra okazała się pomocna. Są idealną równowagą znaczących, uroczych, tradycyjnych i nowoczesnych imion dla chłopców i dziewcząt. Daj nam znać, jakie imię podobało Ci się dla malucha; kochamy cię słyszeć!

Zastrzeżenie:

Wszystkie nazwy podane powyżej mają swoje znaczenie w kontekście i czasie. Te znaczenia i symbole mogą się zmieniać w zależności od różnych kultur, krajów, regionów i języków. Radzimy przeprowadzić szeroko zakrojone badania przed zrozumieniem kilku interpretacji związanych z nazwą.