Typy żółwi są bardzo zróżnicowane, z około 356 gatunkami żyjącymi na lądzie iw wodzie. Występują w różnych rozmiarach, niektóre mają nawet 5 stóp, a inne zaledwie 4 cale. Skorupa żółwia jest strukturą kostną z warstwą wierzchnią i warstwą dolną, która jest połączona po bokach. Składa się z kości i chrząstki. Górna warstwa skorupy żółwia znana jest jako Karapaks, podczas gdy dolna znana jest jako Plastron. Klasyfikacji żółwi można dokonać na 2 podgrupy – Cryptodira, w której żółwie chowają głowy do muszli i Pleurodira, w których żółwie składają długie szyje w muszle. Żółw rozmnaża się na lądzie i nie składa jaj pod wodą.

gatunki żółwi

Różnice między żółwiem a żółwiem:

Najczęściej termin żółw odnosi się do gatunków wodnych żyjących w wodzie. Żółw odnosi się do gatunków lądowych żyjących na lądzie.

Skorupa żółwi jest gruba i ciężka, podczas gdy skorupy żółwi wodnych są bardziej miękkie i lżejsze. Zapewniłoby to, że będą pływać z łatwością bez zatonięcia.

Żółwie mają kończyny przystosowane do pływania, jak błoniaste stopy z długimi pazurami. Żółwie mają krótkie, mocne stopy. Ciężkie skorupy żółwia w połączeniu z jego krótkimi nogami sprawiają, że jego ruch jest bardzo powolny.

Rodzaje żółwi w Indiach:

Lista nazw żółwi w Indiach to,

1. Oliwkowy żółw Ridley:

Gatunek żółwia oliwkowego Ridley jest drugim najmniejszym żółwiem morskim na świecie. Jest to najliczniejszy gatunek żółwia, powszechnie znany jako żółw morski Pacific Ridley. Jego nazwa naukowa to Lepidochelysolivacea. Ten typ żółwi wodnych należy do rodziny Cheloniidae i występuje w Oceanach Indyjskim, Pacyfiku i Atlantyku. Unikalną cechą tego gatunku żółwia jest masowe gniazdowanie, w którym tysiące samic składają razem jaja na plaży.

Dorastają do 2 stóp długości i ważą około 35-40 kg.

 • Żywność: Są mięsożerne i żywią się meduzami, mniejszymi rybami, ślimakami, krabami itp..
 • Długość życia: Maksymalny wiek 50 lat
 • Stan ochrony: Wrażliwy

2. Zielony żółw:

Gatunek żółwia zielonego należy do rodziny Cheloniidae, a jego nazwa naukowa to Cheloniamydas. Jest również znany jako zielony żółw, czarny żółw morski lub zielony żółw pacyficzny i występuje głównie w Oceanie Indyjskim, Atlantyckim i Pacyfiku. Nazywany jest zielonym żółwiem ze względu na zielony tłuszcz poniżej oliwki lub czarnego pancerza. Ten gatunek żółwia migruje na duże odległości między miejscami żerowania i gniazdowania.

Dorosły żółw morski dorasta do 1,5 mt. Długie i ważące około 100 kg.

 • Żywność: Są głównie roślinożercami żywiącymi się trawami morskimi.
 • Długość życia: Maksymalny wiek 80 lat
 • Stan ochrony: Zagrożony

3. Żółw szylkretowy:

Żółw szylkretowy występuje wzdłuż wybrzeży Oceanu Spokojnego, Atlantyckiego i Indyjskiego. Ten gatunek żółwia należy do rodziny Cheloniidae. Jego naukowa nazwa to Eretmochelys immbricate. Te gatunki żółwi mają ostry czubek w górnej szczęce, co pomaga im wydobywać pożywienie z raf. Ma kończyny jak płetwy.

Dorosły żółw szylkretowy waży około 80 kg i ma do 3 stóp długości. Zwykle można je znaleźć w rafach koralowych.

 • Żywność: Ich dieta składa się głównie z gąbek morskich
 • Długość życia: Nieznany
 • Stan ochrony: Krytycznie zagrożony

4. Żółw karłowaty:

Żółw Loggerhead to gatunek żółwia oceanicznego, należący do rodziny Cheloniidae. Ten typ żółwia występuje również w Oceanie Indyjskim, Atlantyku i Pacyfiku, naukowa nazwa tego żółwia to Carettacaretta. Górna szyja i boki są brązowe na górze żółte po bokach iu dołu. Pancerz podzielony jest na duże talerze. Ten rodzaj żółwi to największe na świecie żółwie o twardej skorupie. Żyją w oceanach i płytkich wodach przybrzeżnych.

Dorosła karetta mierzy około 35 cali i waży około 135 kg.

 • Żywność: Gatunki żółwi Loggerhead są wszystkożerne i żywią się małymi zwierzętami morskimi.
 • Długość życia: Około 47 – 67 lat
 • Stan ochrony: Wrażliwy

5. Skórzany żółw tylny:

Naukowa nazwa żółwia skórzastego to Dermochelyscoriacea. Nazywa się go również Luth. Ten gatunek żółwia jest największym spośród wszystkich rodzajów żółwi. W przeciwieństwie do większości innych żółwi, ich zewnętrzna skorupa (karapaks) jest pokryta skórą i tłustym miąższem i nie jest kostna. Pochodzi z Oceanu Spokojnego, Indyjskiego i Atlantyckiego. Siedlisko żółwia znajduje się w morzach i oceanach.

Rozmiar dorosłego żółwia skórzastego wynosi około 380 kg i 1,55 m.

 • Żywność: Ten gatunek żółwia żywi się meduzą.
 • Długość życia: 50 lat lub więcej
 • Stan ochrony: Wrażliwy

6. Żółw z muszli indyjskiej:

Żółw muszlowy Indian Flap jest gatunkiem żółwia występującego w słodkich wodach Azji Południowej. Jego nazwa naukowa to Lissemyspunctata i należy do rodziny Trionychidae. Nazywa się Flapshell, ponieważ ma płatki skóry, które zakrywają kończyny, gdy chowają się do skorupy. Żółw indyjski Flapshell jest przystosowany do przetrwania w warunkach suszy. Służy do zmniejszania zanieczyszczenia w niektórych zbiornikach wodnych, ponieważ żywią się ślimakami, owadami i tatą zwierzętami wodnymi.

Dorosły dorasta do 14 cali.

 • Żywność: Ten gatunek żółwia jest wszystkożerny i żywi się żabami, rybami, liśćmi roślin, kwiatami & owoce.
 • Długość życia: Nieznany
 • Stan ochrony: Najmniejszej troski

7. Indyjski żółw softshellowy:

Indyjski żółw softshell jest również znany jako żółw softshell Ganges. Ten gatunek żółwia występuje w Azji Południowej, głównie w rzekach Ganges, Indus i Mahanadi. Jego nazwa naukowa to Nillssoniagangetica i należy do rodziny Trionychidae. Na pancerzu znajduje się osiem par płyt żebrowych z niewyraźnymi ciemnymi plamkami ocznymi. Ten gatunek żółwia jest uważany za święty i utrzymywany w świątyniach Orissa.

Dorosły osobnik tego gatunku żółwia dorasta do 37 cali.

 • Żywność: Ten gatunek żółwia jest wszystkożerny i żywi się rybami, materią zwierzęcą i roślinami wodnymi.
 • Długość życia: Nieznany
 • Stan ochrony: Wrażliwy

8. Żółw indyjski zadaszony:

Żółw indyjski zadaszony zawdzięcza swoją nazwę wyraźnemu dachowi w najwyższej części jego skorupy. Ten gatunek żółwia występuje w głównych rzekach Azji Południowej. Jego nazwa naukowa to Pangshuratecta i należy do rodziny Geoemydidae. Ma podwyższony pancerz z czarną głową i pomarańczowymi szczękami i bokami. Żółw indyjski zadaszony występuje głównie w spokojnych wodach, takich jak strumienie i stawy. Jest powszechnym zwierzakiem w Indiach.

Dorosły żółw może dorastać do 9 cali.

 • Żywność: Ten gatunek żółwia jest wszystkożerny i żywi się roślinnością wodną.
 • Długość życia: Nieznany
 • Stan ochrony: Najmniejszej troski

9. Żółw czerwono-koronowany:

Żółw czerwonogłowy to gatunek żółwia występujący w słodkich wodach Azji Południowej. Jest to rodzaj żółwia wodnego. Jego nazwa naukowa to Batagurkachuga i należy do rodziny Geomydidae. Jednak samce są tylko o połowę mniejsze. Te gatunki żółwi lubią wygrzewać się na słońcu. Został zebrany na mięso i muszle, a wraz z utratą siedlisk spowodowało, że ten gatunek żółwia stał się zagrożony. Dorosłe samice dorastają do 22 cali i ważą około 25 kg.

 • Żywność: Ten gatunek żółwia jest wszystkożerny i żywi się roślinnością wodną.
 • Długość życia: Nieznany
 • Stan ochrony: Krytycznie zagrożony

10. Indyjski żółw namiotowy:

rodzaje żółwi w indiach

Indyjski żółw namiotowy to gatunek żółwia występujący głównie w Indiach i Bangladeszu. Jego nazwa naukowa to Pangshura tentoria i należy do rodziny Geomydidae. Występują głównie w słodkowodnych rzekach i bagnach. Indyjski żółw namiotowy ma 3 obecne podgatunki. W Indiach należą do rodzajów żółwi. Uwielbiają wygrzewać się w słońcu na lądzie i skałach z głową zwróconą ku górze.

Jest to mały gatunek, który dorasta maksymalnie do 11 cali.

 • Żywność: Ten gatunek żółwia jest wszystkożerny i żywi się roślinnością wodną.
 • Długość życia: Nieznany
 • Stan ochrony: Najmniejszej troski

Najlepsze 4 rodzaje żółwi w Indiach:

Poniżej wymienione są niektóre popularne gatunki żółwi w Indiach,

1. Żółw indyjski:

rodzaje żółwi w Indiach

Nazwa naukowa Indian Star Tortoise to Geocheloneelegans i należy do rodziny Testudinidae. Ten gatunek żółwia występuje głównie na obszarach suchych i zaroślach w Indiach, Pakistanie i Sri Lance. Jest bardzo popularny w Indiach jako egzotyczny zwierzak.

Pancerz tego żółwia ma kształt zagłady, tworzący garby, w kolorze czarno-żółtym. Posiada unikalną cechę polegającą na tym, że po obróceniu przewraca się z powrotem do pozycji pionowej.

Może urosnąć do 10 cali długości.

 • Żywność: Gatunek jest głównie roślinożerny i żywi się trawami, owocami i kwiatami.
 • Długość życia: Nieznany
 • Stan ochrony: Wrażliwy

2. Żółw azjatycki leśny:

różne rodzaje żółwi

Las azjatycki jest również znany jako azjatycki żółw brunatny i występuje głównie w Azji Południowo-Wschodniej. Ten gatunek żółwia jest jednym z najbardziej prymitywnych gatunków. Jego nazwa naukowa to Manouriaemys i należy do rodziny Testudinidae. Jest to największy żółw w kontynentalnej Azji. Istnieją 2 uznane podgatunki. To jedyny gatunek, u którego samica składa jaja w zbudowanym przez siebie gnieździe.

Może urosnąć do 25 kg wagi.

 • Żywność: Gatunek jest głównie roślinożerny i żywi się trawami, owocami i kwiatami.
 • Długość życia: Nieznany
 • Stan ochrony: Krytycznie zagrożony

3. Żółw Travancore:

rasy żółwi

Żółw Travancore występuje w wielu regionach, takich jak Karnataka. Naukowa nazwa tego żółwia to Indotestudotravancorica. Występują na terenach pagórkowatych, takich jak lasy, i są wszystkożerne. Travancore Tortoise jest zwykle uśpiony w okresie letnim i pozostaje ukryty pod liśćmi. Można je zwykle znaleźć w wiecznie zielonych lasach Ghatów Zachodnich.

Może dorastać do 30 cm długości i jest jednym z żółwi średniej wielkości.

 • Żywność: Może jeść wszystko, od owoców, warzyw, żab, padliny, a nawet grzybów.
 • Długość życia: Nieznany
 • Stan ochrony: Wrażliwy

4. Żółw wydłużony:

Żółw podłużny jest jednym z najpiękniejszych żółwi indyjskich. Naukowa nazwa to Indotestudoelongata. Można go znaleźć na pagórkowatych obszarach lądowych, które są domem dla wspaniałej roślinności. Żółw wydłużony zwany także żółwiem o żółtym czubku głowy, a lokalna nazwa dla niego to Halodhiakaso. Zwykle jest roślinożerny.

Może urosnąć do długości 33 cm.

 • Żywność: Wszystkie rodzaje roślinności, owoce, kwiaty itp..
 • Długość życia: Nieznany
 • Stan ochrony: Zagrożony

Ciekawe fakty na temat żółwi i żółwi lądowych:

 • Żółwie są jednymi z najbardziej prymitywnych istot i istnieją od ponad 215 milionów lat.
 • Niektóre gatunki żółwi składają jaja na piasku i pozwalają im na samodzielne wyklucie. Jaja wylęgowe następnie trafiają do morza, ryzykując, że zostaną drapieżne.
 • Zdjęcie żółwia morskiego Loggerhead Sea jest zabalsamowane na monecie kolumbijskiej o wartości 1000 dolarów. Jest to również oficjalny gad stanowy Południowej Kalifornii.
 • Skorupa Indian Flapshell Turtles jest używana do celów leczniczych w Indiach i Chinach. W Chinach skorupa jest spalana i mielona olejem w celu leczenia chorób skóry.
 • Gatunki indyjskich żółwi softshell są uważane za święte i utrzymywane w świątyniach w Orissa.

Żółwie i żółwie żyją na tej ziemi od ponad 215 milionów lat i przeżyły wiele katastrof. Zobaczysz wiele atrakcyjnych zdjęć żółwi i obrazów żółwi. Wyewoluowały, przystosowały się i zmieniły w ponad 300 gatunków żółwi. Jednak człowiek swoją interwencją stworzył niebezpieczeństwa w środowisku, powodując globalne ocieplenie, wyczerpywanie się zbiorników wodnych i wysoki poziom zanieczyszczenia.

Doprowadziło to do wyginięcia wielu gatunków żółwi lądowych, a wiele z nich zalicza się do kategorii zagrożonych. Należy podjąć wspólne wysiłki w całej rasie ludzkiej, aby chronić te gatunki żółwi.