Zwierzęta to wielokomórkowe organizmy eukariotyczne z królestwa Animalia. Wszystkie typy zwierząt są ruchliwe, co oznacza, że ​​mogą poruszać się samodzielnie i spontanicznie z punktu ich życia. Wszystkie zwierzęta są heterotrofami. Najbardziej znane morskie gatunki zwierząt. Zwierzęta są podzielone na różne podgrupy, takie jak kręgowce, mięczaki, stawonogi, pierścienice, gąbki i ryby. Te podgrupy są podzielone na podgrupy w odpowiednich grupach.

Ponieważ zwierzęta są heterotrofami, oznacza to, że żywią się żywym organizmem bezpośrednio lub pośrednio. Znowu są one podzielone na roślinożerców, mięsożerców, wszystkożerców i pasożytów. Generalnie wszystkie zwierzęta są drapieżnikami. Oznacza to, że polują na pokarm na innych żywych organizmach. Ogólnie rzecz biorąc, wyginięcie niektórych zwierząt miało miejsce od pewnego roku z powodu zmian w ziemi.

Rodzaje zwierząt

Uważa się, że zwierzęta wyewoluowały z biczowanego eukarionta. Żyją one w pobliżu kominów hydrotermalnych, a zimne wycieki na dnie oceanu nie będą zależeć od energii światła słonecznego. Zwierzęta dzielą się na dwie szerokie grupy: kręgowce i bezkręgowce. Kręgowce to zwierzęta, które mają kręgosłup. Bezkręgowce to zwierzęta, które nie mają kręgosłupa. Na świecie istnieją różne rodzaje zwierząt. Tutaj dzisiaj pokrótce wyjaśnimy listę 25 różnych gatunków zwierząt na świecie wraz z ich zdjęciami.

Lista różnych rodzajów zwierząt na świecie:

Sprawdź różne rodzaje dzikich zwierząt poniżej:

1. Rozgwiazda:

Gwiaździsta ryba

Rodzina i historia: Jest sklasyfikowany w wyższej klasyfikacji Asterozoa. Rozgwiazdy to rozgwiazdy morskie, które mają kształt gwiazdy. Są one nawet nazywane innymi nazwami, takimi jak gwiazdki koszykowe i kruche gwiazdki. Na dnie morskim na całym świecie żyje około 1500 gatunków rozgwiazd. To bezkręgowce morskie. To są karmniki oportunistyczne. Mogą samodzielnie zregenerować uszkodzone części lub zrzucić części.

Nazwa naukowa: Asteroida.

Rasa: Asteroida

Wzrost: Pięć do dziesięciu cali

Waga: Do 11 funtów

Długość życia: Do 35 lat

Karmienie: Małe ryby, małże i małże

Kraj pochodzenia: Region Atlantyku

2. Żaba:

Żaba

Rodzina i historia: Jest klasyfikowany pod klasyfikacją Salientia. Żaby należą również do grupy zwierząt. Żaby są dużymi mięsożercami i są różnorodne. Są to płazy o krótkich ciałach i bezogonach. Na świecie występuje około 4800 gatunków. To pierwszy najbardziej kręgowiec w kolejności. Jest to serce trójkomorowe. Lokomocja żaby to skakanie, chodzenie, bieganie, pływanie, kopanie, wspinanie się i szybowanie. Wielkość sprzęgła ropuch będzie wynosić 3000-6000.

Nazwa naukowa:Anura.

Rasa: Salientia

Wzrost: 5,5 cm

Waga: Około 28gm

Długość życia: 10-12 lat.

Karmienie: Owady, Małe Żaby, Robaki

Kraj pochodzenia: Europa

3. Salamandra:

Salamander

Rodzina i historia: Jest zaklasyfikowany do gromady płazów. Rozmiar sprzęgła to około 400-500 dla chińskiej salamandry olbrzymiej. Są one najczęściej widoczne w holarktycznej strefie ekologicznej i strefie neotropikalnej. To także drapieżniki oportunistyczne. Oddychanie różni się od innych, jak skrzela, płuca, skóra i błony jamy ustnej i gardła. Długość życia nie jest określona.

Nazwa naukowa: Caudata

Rasa: gromada płazów

Wzrost: Długość ciała wynosi około 1,2 m dla chińskiej salamandry olbrzymiej i 12-19 cm dla salamandry olbrzymiej Cope’a.

Waga: Masa salamandry to 25-30kg.

Długość życia: Około 20 lat

Karmienie: Owady, małe żaby, robaki, świerszcze

Kraj pochodzenia: Ameryka północna

4. Kameleon:

Kameleon

Rodzina i historia: Jest klasyfikowany zgodnie z klasyfikacją Lguania. Na świecie jest około 202 gatunków. Jego wielkość sprzęgła wynosi 20-200 dla kameleona z welonem i 10-40 dla kameleona lamparta. Mają możliwość zmiany kolorów w zależności od otoczenia. Ponieważ kryształy guaniny pod skórą powodują, że zmieniają kolor. Zwierzęta te występują głównie na obszarach lasów deszczowych. To są mięsożercy.

Nazwa naukowa: Nazwa naukowa kameleona to chamaeleonidae.

Rasa: Lguania

Wzrost: Długość ciała wynosi około 35-45 cm i różni się w zależności od gatunku.

Waga: 140gm do 180gm

Długość życia: 5 do 10 lat

Karmienie: świerszcze, robaki i liście

Kraj pochodzenia: Afryka

5. Krokodyl:

Krokodyl kubański (Rhombifer)

Rodzina i historia: Jest klasyfikowany w klasyfikacji krokodyli. Są to duże wodne gady, które żyją w tropikach Azji, Afryki, Australii i Ameryki. Prędkość nurkowania wyniesie 24-2 km/h w wodzie w krótkich seriach. W sumie istnieje 14 gatunków. Te zwierzęta należą do mięsożerców.

Nazwa naukowa: Naukowa nazwa krokodyla to Crocodylinae

Rasa: Gady

Wzrost: Długość ciała będzie wahać się od 4,3 do 5,2 dla dorosłych, a te również się odpowiednio różnią.

Waga: Masa ciała krokodyla wyniesie 410 kg, a masa różni się w zależności od gatunku.

Długość życia: Żywotność krokodyla wynosi 70-80 lat.

Karmienie: Zwierzęta, Ryby, Ptaki

Kraj pochodzenia: Azja

6. Nilgai:

Nilgai

Rodzina i historia: Nilgai to największa antylopa azjatycka. Występuje głównie w Indiach, niektórych częściach południowego Nepalu i wschodniego Pakistanu. Samce mają rogi, a samice nie. Samce są większe niż samice. Są roślinożercami i wolą żyć na niskich wzgórzach z krzewami. Tego typu zwierzęta rodzą pojedynczo, a czasem bliźnięta.

Nazwa naukowa:Boselaphustragocamelus.

Rasa: Ssaki

Wzrost: Około 6 stóp.

Waga: Cielęta przy urodzeniu zwykle ważą 14-16 kg.

Długość życia: Żywotność wynosi około 12-13 lat.

Karmienie: Trawa, Rośliny, Liście

Kraj pochodzenia: Indie

7. Makak z lwim ogonem:

Makak z lwim ogonem

Rodzina i historia: Makak z lwim ogonem to nazwa małpy. To małpa ze starego świata. Szczególną cechą tej małpy zwierzęcej jest to, że ma włosy wokół twarzy jak lew. Należą one do grupy mniejszych makaków. Zwierzęta te występują głównie w tropikalnych, wiecznie zielonych lasach. Młodsze są karmione przez rok. Są roślinożercami i unikają ludzi.

Nazwa naukowa: Macacasilenus

Rasa: Ssaki

Wzrost: Około 2 stopy.

Waga: Waży około 2-10 kg

Długość życia: Żywotność tej małpy wynosi około 20-30 lat.

Karmienie: Trawa, Rośliny, Liście, Owoce, Zwierzęta, Owady

Kraj pochodzenia: Indie

8. Kotowate:

Felidae

Rodzina i historia: Podlega klasyfikacji Feliformia. Felidae to rodzina kotów. To są ssaki. Żywe koty należą do podrodzin Panterinae i kotów. Pantherinae obejmuje tygrysa, lwa, jaguara, lamparta, lamparta mglistego i lamparta śnieżnego. Felinae obejmuje koty nie-panterynki. Wszystkie koty są mięsożercami. Koty mają dobre widzenie w nocy dzięki obecności tapetum lucidum, które odbija światło z powrotem do wnętrza gałki ocznej i nadaje charakterystyczny połysk. Długość życia tych zwierząt różni się w zależności od kota.

Nazwa naukowa: Nazwa naukowa Felidae to Felidae only.

Rasa: Ssaki

Wzrost: 25 cm

Waga: 4,5 kg

Długość życia: 2-16 lat

Karmienie: Zwierzęta, Ptaki, Ryby, Owady

Kraj pochodzenia: Azja

9. Lwy morskie:

Lwy morskie

Rodzina i historia: Jest sklasyfikowany pod wyższą klasyfikacją Eared Seal. Na tym świecie możemy zobaczyć tylko siedem gatunków lwów morskich. Ta grupa zwierząt nazywana jest płetwonogimi. Lwy morskie są bardzo zgodne z naturą, w której żyją. Lwy morskie są mięsożercami. Ciekawostką dla lwów morskich jest to, że jednorazowo pobierają pożywienie 5-8% masy ciała.

Nazwa naukowa: Naukowa nazwa lwa morskiego to Otariine.

Rasa: Ssaki

Wzrost: 3 stopy

Waga: 45 kg

Długość życia: Żywotność lwów morskich wynosi 20-30 lat.

Karmienie: Owoce morza, takie jak ryby, kraby itp.

Kraj pochodzenia: Regiony Arktyki

10. Motyl:

motyl

Rodzina i historia: Motyl zaliczany jest do podtypu owadów. Podlega klasyfikacji Lepidoptera. Żywią się głównie nektarem z kwiatów. Są one również nazywane nośnikami do zapylania owoców. Na świecie dostępnych jest wiele gatunków. Są kompatybilne ze wszystkimi naturami w regionach.

Nazwa naukowa: Naukowa nazwa motyla to Rhopalocera

Rasa: Owady

Wzrost: Rozpiętość skrzydeł motyla wynosi 6,5-8,6 cm i różni się w zależności od gatunku.

Waga: 0,3 grama

Długość życia: Żywotność motyla to około 12 miesięcy.

Karmienie: Nektar

Kraj pochodzenia: na całym świecie (różne gatunki pochodzą z różnych krajów)

11. Pszczoła:

pszczoła

Rodzina i historia: Podlega klasyfikacji Apoidea. Pszczoły to latające owady, które są blisko spokrewnione z mrówkami i osami. Na całym świecie istnieje wiele gatunków pszczół. To są najlepsze nośniki do zapylania. Miód wydzielany przez pszczołę wykorzystywany jest do celów leczniczych i wielu innych.

Nazwa naukowa: Naukowa nazwa pszczół to Ainthophila.

Rasa: Owady

Wzrost:  Długość pszczoły wynosi 1,1-1,3 cm.

Waga: 0,25 gm

Długość życia: Żywotność wczesnego trzmiela, który jest królową, wynosi około 12 miesięcy i 3 lata dla zachodniej królowej pszczół miodnych.

Karmienie: Nektar, Pyłek

Kraj pochodzenia: Wschodnia Afryka

12. Ośmiornica:

Ośmiornica

Rodzina i historia: Ośmiornica należy do typu Mollusca. Są bardzo inteligentne. Te głównie jedzą kraby. Ośmiornica jest spożywana w wielu kulturach. Dorastały również jako zwierzęta domowe

Nazwa naukowa: Nazwa naukowa to Octopoda należy do klasyfikacji Octopodiformes.

Rasa: mięczaki

Wzrost:  Długość wyniesie 4,3 m.

Waga: Ta masa zwierzęcia wynosi około 15 kg.

Długość życia: Żywotność wynosi około 3-5 lat.

Karmienie: Robaki, Krewetki, Ryby

Kraj pochodzenia: Wschodnia Azja

13. Ślimak:

Gatropoda

Rodzina i historia: Gastropoda należy do typu Mięczaki. Jest klasyfikowany zgodnie z klasyfikacją mięczaków. Są one powszechnie nazywane ślimakami i ślimakami. Istnieją tysiące gatunków ślimaków morskich, ślimaków morskich, ślimaków słodkowodnych, ślimaków lądowych i lądowych. Jest 611 rodzin. Ten typ zwierząt ma jednowtyk. To są roślinożercy. Posiadają muszle, które pełnią funkcję ochronnej osłony ciała.

Nazwa naukowa: Nazwa naukowa Gastropoda to Gastropoda only

Rasa: mięczaki

Wzrost: 27,3 cm

Waga: 25gm do 45gm

Długość życia: Żywotność wynosi około 2-3 lata.

Karmienie: Rośliny, Glony i Grzyby

Kraj pochodzenia: Ameryka północna

14. Krab:

Krab

Rodzina i historia: Kraby należą do rodzaju skorupiaków. Jest klasyfikowany pod klasyfikacją Pleocyemata. Ma krótki, wystający ogon, zwykle ukryty pod klatką piersiową. Istnieje wiele krabów, takich jak pustelnik, porcelana, podkowa i kraby królewskie. Kraby zazwyczaj chodzą bokiem. Są to aktywne zwierzęta o złożonym zachowaniu. Długi ogon składa się z trucizny. Kraby są uważane za jedzenie na całym świecie?.

Nazwa naukowa: Naukowa nazwa kraba to brachyuran.

Rasa: Skorupiaki

Wzrost: Jego długość wynosi około 1,8 m.

Waga: Około 1 do 3 funtów

Długość życia: 20 do 30 lat

Karmienie: Koralowce, Ryby, Martwe Zwierzęta

Kraj pochodzenia: Azja Południowo-Wschodnia

15. Amphipoda:

Amphipoda

Rodzina i historia: Zalicza się do klasyfikacji Peracarida. Mają bocznie ściśnięte ciało i są głównie padlinożercami i detrytusiorami. Na świecie występuje około 9500 gatunków Amphipoda. Gatunki Amphipoda są uważane za żywność na całym świecie.

Nazwa naukowa: Naukowa nazwa Amphipoda to tylko Amphipoda.

Rasa: Skorupiaki

Wzrost: Rozmiar waha się od 1 do 340 milimetrów

Waga: Około 50 gm

Długość życia: 18 miesięcy

Karmienie: Skorupiaki, Odpady Organiczne, Robaki

Kraj pochodzenia: Tajlandia i Wietnam

16. Skorpion:

Skorpion

Rodzina i historia: Należą do klasyfikacji dromopoda. Tego typu zwierzęta to około 1750 gatunków występujących na świecie. Tylko 25 gatunków zawiera jad zdolny do zabicia człowieka. Ukąszenia skorpionów są bolesne i nieszkodliwe. Temperatura przetrwania skorpiona waha się od 20 do 37 °C. Skorpiony to oportunistyczne drapieżniki.

Nazwa naukowa: Skorpiony

Rasa: Pajęczaki

Wzrost: Zakres rozmiarów skorpiona wynosi od 9 mm do 20 cm.

Waga: Około 30 gm

Długość życia: 3 do 5 lat

Karmienie: Owady, Pająki, Jaszczurki

Kraj pochodzenia: Niemcy

17. Pies:

pies

Rodzina i historia: Zaliczany jest do klasyfikacji wilka szarego. Okres ciąży wynosi około 63 dni. Śpi 10 godzin dziennie. Długość życia psa różni się w zależności od gatunku. Tego typu zwierzęta są mięsożercami. Gatunki psów dostępne są w większych. Wszystkie psy są udomowione. Są one używane do polowania, ochrony i ciągnięcia itp.

Nazwa naukowa: Nazwa naukowa psa to Canis lupus Familiaris

Rasa: Ssaki

Wzrost:  Wysokość psa w ramieniu wynosi 16-86 cm.

Waga: Około 40 kg

Długość życia: Ze względu na występowanie przyczyn naturalnych według badań żyje do 13 lat.

Karmienie: Zwierzęta, Ptaki, Ryby, Chleb

Kraj pochodzenia: Anglia

18. Nosorożec:

rhenosars

Rodzina i historia: Jest klasyfikowany do niższej klasyfikacji jako nosorożec czarny, a górnej do klasyfikacji nieparzystokopytnych. Prędkość biegu nosorożca to 50 km na godzinę. Te zwierzęta są roślinożercami.

Nazwa naukowa: Nazwa naukowa nosorożca to Rhinocerotidae.

Rasa: Ssaki

wzrost: wysokość wynosi 1,7-1,8 m do ramienia.

Waga: Masa nosorożca waha się od 800-1400kg.

Długość życia: Żywotność nosorożca wynosi 40-50 lat dla nosorożca białego i 35-50 lat dla nosorożca czarnego.

Karmienie: Rośliny, Trawa

Kraj pochodzenia: Afryka

19. Jeleń:

Jeleń

Rodzina i historia: Jest klasyfikowany w klasyfikacji Pecora. Do gatunków należą mulak, jeleń wirginijski, renifer, jeleń szlachetny, daniel itp. Różnią się tym od zwierząt z trwałymi rogami, takich jak antylopy. Zwierzęta te są najczęściej widywane w lasach Afryki i Azji. To są roślinożercy.

Nazwa naukowa: Naukowa nazwa jelenia to Cervidae

Rasa: Ssaki

Wzrost: 2 mts

Waga: Jego masa to około 30-300 kg dla osoby dorosłej.

Długość życia: 10-15 lat

Karmienie: Rośliny, Trawa

Kraj pochodzenia: Afryka i Azja

20. Prymas:

Prymas

Rodzina i historia: Są one klasyfikowane w ramach klasyfikacji Primatomorpha. Naczelna to mama z rzędu naczelnych. Są one wzbudzane przez przodków, którzy żyli na drzewach lasów tropikalnych. Do tej pory na świecie występuje dwadzieścia pięć gatunków zwierząt tego typu. Są one najczęściej spotykane w lasach tropikalnych Azji i regionów Afryki.

Nazwa naukowa: Naukowa nazwa naczelnych to naczelne.

Rasa: Ssaki

Wzrost: 1,2 m

Waga: Masa ciała będzie szaleć od 20-200kg

Długość życia: 10-15 lat

Karmienie: Rośliny, Trawa, Owoce, Owady i Małe Zwierzęta

Kraj pochodzenia: Sahara

21. Niedźwiedź:

Niedźwiedź

Rodzina i historia:Jest klasyfikowany zgodnie z klasyfikacją Caniformia. W fazie dorosłej może jechać z prędkością do 48 km/h. Wokalizacją niedźwiedzia grzesznego są jęki, sapanie, szczekanie, warczenie, ryczenie i buczenie. Żywią się głównie roślinami, ale w oportunistycznych warunkach stają się wszystkożercami.

Nazwa naukowa: Nazwa naukowa niedźwiedzia to Ursidae

Rasa: Ssaki

Wzrost: Wysokość w ramionach 60-160cm. Długość ogona wyniesie 3-22 cm, a długość ciała 1,2-3 m.

Waga: 80kg do 600kg

Długość życia: 20 lat

Karmienie: Ryby, Małe zwierzęta, owoce, miód, liście

Kraj pochodzenia: Azja

22. Lew:

Lew

Rodzina i historia: Zwierzęta te są klasyfikowane w wyższej klasyfikacji pantery. To są czyści mięsożercy. Jest jednym z pięciu dużych kotów. Do tej pory rozpoznano około 12 gatunków lwów. Przeważnie lwy są najczęściej widywane tylko w regionach afrykańskich.

Nazwa naukowa: Naukowa nazwa lwa to Panthera Leo.

Rasa: Ssaki

Wzrost: Wysokość na poziomie ramion wyniesie 1,2 m.

Waga: Masa około 190 kg.

Długość życia: Żywotność wynosi około 10-14 lat.

Karmienie: Mięso

Kraj pochodzenia: Afryka

23. Bydło:

Bydło

Rodzina i historia: Jest sklasyfikowany w klasyfikacji Bos. Bydło jest powszechnie znane jako krowy. Jest w większości udomowiony. Okres ciąży wynosi 274 dni. Śpi około 4 godzin dziennie. Na świecie żyje około 1,3 miliarda bydła.

Nazwa naukowa: Naukowa nazwa bydła to Bos Taurus.

Rasa: Ssaki

Wzrost: 117 mt

Waga: Masa około 190 kg.

Długość życia: 30 lat

Karmienie: Trawa, Pasza, Rośliny, Liście

Kraj pochodzenia: Azja

24. Żółw:

Żółw

Rodzina i historia: Żółw to zwierzę, które znajduje się pod gadami. Jest zaliczany do wyższej klasyfikacji Testudinidae. To zwierzę to zarówno kręg, jak i klatka piersiowa. Jest wyjątkowy wśród kręgowców. Żółwie są udomowione. To są roślinożercy. Wielkość sprzęgła to około 30 jaj.

Nazwa naukowa: Nazwa naukowa to Testudinidae

Rasa: Gady

Wzrost: Do 2 metrów

Waga: Do 400 kg

Długość życia: Do 100 lat

Karmienie: Trawa, Warzywa, Owady, Rośliny, Liście

Kraj pochodzenia: Azja

25. Królik:

Królik

Rodzina i historia: Króliki to małe zwierzęta z rodziny Leporidae. Zwierzęta te można znaleźć w kilku częściach świata. Istnieje około 13 gatunków i ogólnie 8. Młode króliki nazywane są kociakami lub zestawami. Samiec nazywany jest samcem, a samica łanią. Króliki są najbardziej aktywne o świcie niż o zmierzchu. Śpią przez 8,4 godziny. To są roślinożercy.

Nazwa naukowa: Nazwa naukowa to Oryctolagus cuniculus

Rasa: Ssaki

Wzrost: 20-50 cm

Waga: Do 4,5 kg

Długość życia: Żywotność królika wynosi około 3 lat.

Karmienie: Trawa, Warzywa, Owady, Rośliny, Liście

Kraj pochodzenia: Azja

Świat to tajemnicze miejsce. Dzięki naukowcom odkrywającym każdego dnia nowe gatunki zwierząt, można zrozumieć, jak rozległy jest nasz świat i jak mało wiemy. Zwierzęta są bardzo ważne dla zachowania naturalnej ekologii, a każde zwierzę przyczynia się do ochrony środowiska. Zwierzęta wymienione w tym artykule to jedne z najważniejszych gatunków w królestwie zwierząt. Ważne jest, aby szanować te niesamowite istoty i nauczyć się z nimi współistnieć.