Indie były siedliskiem kilku gatunków dzikiego życia. Wśród najbardziej znanych z nich były lew azjatycki, królewskie tygrysy bengalskie, gepard azjatycki i kilka innych ptaków. Jednak ze względu na działalność człowieka i nasilone kłusownictwo i zabijanie zwierząt przez kłusowników dla ich rogów, skóry, a nawet zębów lub kopyt, doprowadziło do zmniejszenia ich liczebności. Niekiedy wiele gatunków wyprowadza się ze swojego naturalnego siedliska w celu pożywienia, a także na skutek stopniowego skażenia gruntów zanieczyszczeniami, w których są przyzwyczajone do życia. wzrost zasolenia wody.

Zagrożone gatunki zwierząt w Indiach

Istnieje kilka czynników, które są naturalne i często w dużej mierze wpływają na gatunek. Obecnie istnieje kilka fabryk i mieszkań, które się rozrosły. Fabryki zanieczyszczają głównie wody rzeczne, co doprowadziło do zabijania różnego rodzaju ryb wodnych lub innych zwierząt. Zniszczyły one również naturalne siedliska nad rzeką dla kilku odmian żab i innych gadów.

Poniżej znajduje się lista 15 najlepszych zwierząt, które są wymienione jako zagrożone gatunki na subkontynencie indyjskim.

Najpopularniejsze zagrożone gatunki zwierząt w Indiach:

1. Królewski Tygrys Bengalski:

zagrożone zwierzęta

Królewskie tygrysy bengalskie, które są powszechnie spotykane w stanie Bengal w rezerwacie słonej wody, należą do najbardziej znanych z zagrożonych gatunków. Pozostało ich tylko kilkaset. Ze względu na nadmierną populację w rejonach ujścia słonej wody i wzmożoną działalność kłusowniczą, a także ze względu na wzrost poziomu wód, tygrysy opuszczają obszary dżungli i często przedostają się do pobliskich wiosek, a tym samym są zabijane lub wpadają w ręce zwierząt handlowców. Wiele z nich ginie z powodu zębów lub skóry. Mimo że rząd zaostrzył przepisy dotyczące przepisów dotyczących kłusownictwa, nawet wtedy tylko nieznacznie poprawiły ich warunki, ponieważ ich liczba wciąż spada.

2. Wielki lew azjatycki:

Zagrożone gatunki w Indiach2

Zostały one tylko w bardzo niewielu liczbach i są również jednymi z najbardziej znanych stworzeń na liście zagrożonych, które kiedyś znajdowały się w paczkach na tym kontynencie. Obecnie można je znaleźć tylko w Parku Narodowym Gir. Wzrost liczby ludności i mieszkań w tych regionach był głównie odpowiedzialny za ich spadek.

3. Śnieżna Pantera:

Zagrożone gatunki w Indiach3

Kiedyś w himalajskich lasach mieszkało wielu kotów z rodziny wielkich kotów. Jednak ze względu na topnienie lodu w Himalajach, a także wzrost mieszkalnictwa i budownictwa w regionie, co prowadzi do wycinania lasów. Wokół himalajskich lasów pozostało tylko kilkaset.

4. Fioletowa żaba:

Zagrożone gatunki w Indiach4

Jest to również znane jako żaba świńskiego nosa i jest to bardzo wyraźny rodzaj żab, które kiedyś były obfite w Ghatach Zachodnich. Są one obecnie spotykane bardzo rzadko, a ich liczba jest niewielka.

5. Kaczki różowogłowe:

Zagrożone gatunki w Indiach5

Zostały one kiedyś znalezione na równinach Gangesu na subkontynencie. Obecnie uważa się, że są one bardzo rzadkie i można je znaleźć w niedostępnej przeszłości regionów przyujściowych.

6. Sęp ​​indyjski:

Zagrożone gatunki w Indiach6

Miały one kiedyś ogromne skrzydła i zostały znalezione w rejonie półwyspu. Jednak w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat ich liczba spadła w Pakistanie i tym kraju o 98% spadku.

7. Dole:

Zagrożone gatunki w Indiach7

Są one również znane jako azjatyckie dzikie psy. Kiedyś mieli duże stada i byli stworzeniami społecznymi. Obecnie można je znaleźć tylko w lasach bengalskich, Gujarat, Kaszmirze, Madhyapradesh i w rezerwatach Nilgiri.

8. Langur Nilgiri:

Zagrożone gatunki w Indiach8

Można je znaleźć na pagórkowatych obszarach Tamil Nadu i Kerali. Istnieje kilka innych gatunków podobnych langurów, które również są sklasyfikowane jako te. Są one obecnie powszechnie spotykane w Ghatach Zachodnich oraz w Kodagu w Karnataka i Palani Hills w Tamil Nadu.

9. Delfin indyjski:

Zagrożone gatunki w Indiach9

Są one również znane jako delfiny Gangesu i należą do rodziny Cetacea, która jest również rodziną, do której należą wieloryby. Zostały one zabite głównie z powodu utraty ich naturalnego siedliska.

10. Rekin India Rive:

Zagrożone gatunki w Indiach10

Są one znane jako rekin Ganges. Obecnie w Gangesie i rzece Brahmaputra można je znaleźć w bardzo niewielu ilościach. Dokładne badania wykazały, że były one przyzwyczajone do życia w mętnej wodzie, a także można je było znaleźć w regionach przyujściowych. Wiadomo również, że żywią się i żyją na rybach. Można je również znaleźć w Zatoce Bengalskiej, a także w stanie Odisha. Używają zmysłu słuchu i węchu, chociaż te rekiny mają małe oczy, ale z innymi zmysłami wykorzystują je do swoich drapieżnych celów.

11. Gawiał:

Zagrożone gatunki w Indiach11

To forma krokodyli. Uważa się, że jest to spowodowane głównie zmniejszeniem ich naturalnego siedliska z powodu działalności zanieczyszczającej fabryk, która prowadzi do niszczenia wody, a przyległe obszary, które były ich siedliskiem, były odpowiedzialne za dużą liczbę zgonów gawiali w rzece Chambal.

12. Czerwona panda:

Zagrożone gatunki w Indiach12

Są one również znane jako Red Fox i znajdują się w rezerwatach Khangchendzonga i Namdapha w Sikkimie, Assam i Zachodnim Bengalu.

13. Nosorożec indyjski:

Zagrożone gatunki w Indiach13

Na tym subkontynencie pozostało około 3000 takich indyjskich nosorożców. Zostały one bardzo zabite z powodu ich pojedynczego czarnego rogu i obecnie można je znaleźć tylko w lasach narodowych Manas i Kaziranga.

14. Kala Hiran:

Zagrożone gatunki w Indiach14

Kala Hiran lub Black Buck można teraz znaleźć tylko w Parku Narodowym Guindy w Tamil Nadu, w niektórych częściach jeziora Chilka lub w Odhisa, Haryana i Gujarat. Pendżab wymienia to teraz jako swoje narodowe zwierzę, aby uratować ten gatunek przed wyginięciem.

15. Drop:

Zagrożone gatunki w Indiach15

Są to jedne z najbardziej znanych gatunków zagrożonych wyginięciem na subkontynencie indyjskim. To najcięższe ptaki. Można je teraz znaleźć w niektórych częściach Radżastanu i Gudżaratu.