Assam jest znany jako kraina wielu kultur. Istnieje łańcuch festiwali w wyniku różnych plemion, które obchodzą własne święta przez cały rok. W tym artykule wymieniono ważne święta państwowe:

Karam Puja:

festiwale assam

Karam puja to najważniejsze święto społeczności plemienia herbaty w Assam, mające na celu przebłaganie „Matki Ziemi” – bogiń stworzenia. Jest obchodzony w noc „Bhado Ekadasi”, która zwykle przypada na połowę sierpnia. Jest to w zasadzie festiwal związany z rolnictwem. Wierzy się, że dzięki błogosławieństwu Boga „Karam” uzyskają rekordowe plony, a ich rodzina zostanie uratowana od zła.

Rongker & Festiwale Chomangkan:

Festiwale Rongkera

Rongker to główne święto Assam. Jest to coroczny wiosenny festiwal państwa. Ten festiwal obchodzony jest wśród plemion znanych jako Karbis. Uroczystości odbywają się w kwietniu. To mniej więcej w tym samym czasie co Baisakhi. Plemiona łączą się, by świętować Rongali Bihu. Karbi tworzą jedną z głównych grup plemiennych północno-wschodnich Indii. Na ogół mieszkają w dzielnicy Karbi Anglong. Można je również znaleźć w dzielnicy North Cachar, w miejscach takich jak Kamrup i Nagaon.

Jonbeel Mela:

Jonbeel Mela

Jonbeel Mela to główne targi w Assam. Zaczęło się w XV wieku naszej ery. Mówiono, że ten mela został zorganizowany przez królów Ahom kilka wieków temu w celu omówienia obecnej sytuacji politycznej tamtych czasów. Jonbeel Mela to jedyne targi na świecie, na których system barterowy jest nadal w praktyce. Odbywa się 30 km od Guwahati, stolicy stanu. To targi społecznościowe, które odbywają się przez 3 dni w czasie Magh Bihu.

Festiwal Baishagu:

Festiwal Baishagu

Święto Baishagu to główne święto Assam, obchodzone przez społeczność plemienną Bodo. Odbywa się w połowie kwietnia. To mniej więcej w tym samym czasie co Baisakhi. Bodo to największa społeczność Plemion Zaplanowanych, która znajduje się w Assam. Mieszkają w dzielnicach Dolnego Assam, takich jak Kokrajhar, Bongaigaon, Chirang i inne.

Naga Saharia Bhaona:

Naga Saharia Bhaona

Bare Saharia Bhaona jest obchodzony wyłącznie w Assam. Jest to tradycyjny sposób rozrywki dla tubylców. Ten sposób rozrywki został po raz pierwszy wprowadzony przez Mahapurusa Śrimanta Sankardevę. Bare Saharia Bhaona to tradycyjne medium, które jest używane do przekazywania wiadomości religijnych i etnicznych mieszkańcom wioski poprzez rozrywkę. Koncentruje się głównie na zwycięstwie dobra nad złem dzięki łasce Bogów. Bohaterami dramatu lub sztuki są postacie z mitologii, królowie, królowe, pionki, potwory, demony, bogowie, wojny, żołnierze i inne.

Święto Majuli w Assam:

Majuli Festiwal Assam

Święto Majuli to święto obchodzone tylko w stanie Assam w Indiach. Święto obchodzone jest w Majuli, nad brzegiem rzeki Luit. Rzeka Luit jest twórcą największej wyspy rzecznej na świecie. Ten festiwal odbywa się corocznie. Odbywa się w regionie położonym 1,5 kilometra od Garamur, stolicy Majuli. Festiwal trwa cztery dni od 21 listopada do 24 listopada.

Asamski Festiwal Herbaty:

Asamski Festiwal Herbaty

Festiwal herbaty Assam to coroczny festiwal, który zdobył uznanie w kraju i za granicą. Odbywa się w listopadzie w różnych częściach Assam. Jest organizowany centralnie przez Assam Tourism, Department of the Govt of Assam. Główne uroczystości odbywają się w Jorhat.

Te święta podkreślają ducha i sentyment Assamu. Promują braterstwo i wspólnotową jedność.

Źródło obrazu: 1, 2, 3, 4, 5, 6 & 7