Festiwale Nagaland mają żywe i bogate dziedzictwo kulturowe. To kraina licznych festiwali. Stan Nagaland zamieszkuje 16 głównych plemion. Należą do nich Kukis, Angamis, Changs, Konyaks, Aos, Kacharis, Sumis, Chakhesangs, Lothas, Pochurys i inne. Każde z tych plemion ma swoją unikalną, gwiezdną i rdzenną kulturę, zwyczaje, tradycję i święta. W tym artykule wymieniono niektóre z kultur i festiwali obchodzonych w Nagaland przez cały rok.

Słynna kultura i festiwale Nagaland z obrazami:

Przyjrzyjmy się starożytnym festiwalom Nagaland.

Festiwal Horn Billa:

festiwale nagaland

Festiwal Horn Bill w Nagaland to atrakcja turystyczna, która przyciąga ludzi z całego kraju i zagranicy. Reprezentuje wielokulturowe kolory tego północno-wschodniego stanu Indii. Festiwal ten rozpoczyna się co roku w pierwszym tygodniu grudnia. Potem trwa przez tydzień. Nazwa festiwalu pochodzi od ptaka rogatka. Ta nazwa jest symboliczna, ponieważ ptak ma silny wpływ na rodzimy folklor i kulturę społeczności plemiennych żyjących w państwie. W tym dniu w tradycyjnych tańcach uczestniczą trupy z różnych plemion Nagaland. Śpiewają pieśni ludowe, grają na instrumentach muzycznych i angażują się w różnego rodzaju sporty i zajęcia.

W ramach tego festiwalu prezentowane są różne tradycyjne formy sztuki. Obejmuje to rzeźby w drewnie, obrazy, rzeźby i prace z bambusa autorstwa tradycyjnych artystów Naga. Festiwal trwa do wieczora, kiedy to odbywają się liczne koncerty muzyczne. Ten festiwal pomaga zjednoczyć różnorodne kultury plemion Nagaland.

Rząd Nagaland w ramach departamentu turystyki zdecydował o zorganizowaniu wspólnego festiwalu w roku 2000 dla jedności kulturowej i ułatwienia turystom zobaczenia wszystkich festiwali Naga jednocześnie, to znaczy w tym samym miejscu. Festiwal Horn Bill tradycyjnie obchodzony jest w stolicy Nagaland, Kohima. Festiwal ma na celu ochronę, ożywienie i utrzymanie naturalnego środowiska oraz bogactwa kultury i dziedzictwa Nag.

Festiwal Moatsu:

Festiwal Moatsu obchodzony jest przez plemię Ao w Nagaland. Jest obchodzony co roku w pierwszym tygodniu maja. Na tym festiwalu odbywa się szereg tradycyjnych rytuałów. Nasiona wysiewają na polach ryżowych ludzie z tego plemienia. Po zasianiu nasion plemię Ao obserwuje Moatsu Mong. Głównym celem tego święta Moatsu jest szukanie błogosławieństwa Boga Wszechmogącego po nowych żniwach, ślubie, sprzątaniu, naprawie konstrukcji budowlanych lub innych tego typu czynnościach. Aby uczcić tę świętą okazję, przyrządza się piwo ryżowe i gotuje uczty, ubijając z tej okazji najlepsze świnie i krowy.

Kobiety i mężczyźni zajmują się piciem, jedzeniem, tańcem i śpiewaniem pieśni ludowych i wojowniczych. Ten festiwal gloryfikuje odwagę, odwagę i waleczność starożytnych bohaterów ludowych, o których śpiewają. Ludzie świętują festiwal Moatsu śpiewając pieśni ludowe, grając na instrumentach muzycznych i angażując się w tańce. Festiwal jest corocznie obchodzony przez trzy dni. Trwa to od 1 maja do 3 maja. Podczas festiwalu obserwuje się Sangpangtu. To symboliczna uroczystość. Obserwując Sangpangtu, mężczyźni i kobiety z różnych plemion siedzą wokół rozpalonego ogniska. Plemienni mężczyźni i kobiety z plemienia Ao przyozdabiają się tradycyjnymi strojami. Kobiety z plemienia dbają o gościnę. Podają mięso i wino?.

W ten sposób festiwale te ujawniają prawdziwą żywotność kultury stanu Nagaland. Starają się zjednoczyć różne plemiona i promować harmonię i dobrą wolę wśród wszystkich.