Jedno z najwspanialszych terytoriów związkowych Indii leży na okrążeniach Zatoki Bengalskiej i Morza Andamańskiego, na wyspach Andaman i Nicobar. Dwie wyspy razem tworzą parcelę. Podczas gdy wyspa Andaman znajduje się po północnej stronie, Nicobar zajmuje południową część, gdzie Zatoka Bengalska przepływa głównie na zachód od wysp. Półkulę północną zajmuje Morze Andamańskie, które oddziela Birmę i Tajlandię od tych wysp.

Chociaż są obdarzone bogatą florą i fauną, główną atrakcją tych miejsc oprócz malowniczego piękna pozostaje kultura tubylców, ich gust, styl życia, ich festiwale.

Festiwale na wyspie Andaman i Nicobar

Piękne festiwale na wyspie Andaman i Nicobar.

Andaman i Nicobar chronią mnóstwo różnych ludzi, różniących się kastą, rasą lub kolorem skóry, ale to nie powstrzymuje tych tubylców od bycia częścią jakiejkolwiek uroczystości, jaką chcą. Będąc dużym źródłem gospodarczym jako miejsce turystyczne, ci tubylcy i kultury są przyjaźnie nastawieni również do nielokalnych festiwali i być może dlatego Nowy Rok i Boże Narodzenie są powszechnie obchodzone z zabawą i swawolą. Ale jeśli chodzi o tradycyjne festiwale, ich kultury odzwierciedlają mieszankę wszystkich indyjskich festiwali, a pierwszym w kolejności jest durga pooja.

W całych Indiach ludzie znają ten konkretny festiwal, pompatyczność lub majestatyczność tego wydarzenia jest cudem, który można zobaczyć. Jak każde inne miasto w Indiach, tubylcy Andaman Nicobar ubierają się jak najlepiej i świętują Durga Pooja.

Następna w kolejce jest janmashtami, podczas której obchodzone są narodziny Pana Kryszny. Domy są udekorowane; kobiety pocą się same zajęte przygotowywaniem przepysznych potraw, a małe dramaty lub takie wydarzenia są odgrywane w ramach rozrywki, chociaż pudża ofiarowana Panu Krysznie jest podstawową procedurą. Zwykle dzieje się to w sierpniu lub wrześniu.

Innym obchodzonym festiwalem jest subhash mela. Dotyczy to urodzin naszego wielkiego męczennika Netaji Subhasha Chandry Bose i obchodzone jest w tym samym miesiącu, co jego urodziny, w styczniu. To wymaga okazji do zgromadzenia wszystkich lokalnych plemion, a ich kultury są miksowane i mieszane. turyści są zawsze otwarci na udział w każdym z nich, jaki zechcą..

Dla specjalnej rozrywki sektora turystycznego, departament turystyki tych wysp od czasu do czasu organizuje festiwale. Niektóre z nich to festiwal turystyki wyspiarskiej, który jest corocznym wydarzeniem kulturalnym organizowanym przez komisję krajoznawczą w celu rozrywki turystów. Jest to prawdopodobnie jedno z najważniejszych wydarzeń wszechczasów, ponieważ lokalna sztuka otrzymuje platformę do zaprezentowania swoich talentów poprzez te wydarzenia kulturalne. Potem jest festiwal magii monsunowej, który jest świętem wdzięczności za nowe żniwa. Nawet to jest bardzo oczekiwane wydarzenie, na którym tubylcy dostają szeroką scenę, aby wydobyć swoje kultury i indywidualne talenty.

Czym jest Andaman Nicobar bez skąpanych w słońcu plaż? Jedną z głównych atrakcji dla turystów i gospodarki są niesławne plaże tych wysp, a aby dodać do tego zapał do zabawy, niedawno powstał festiwal plażowy, który jest przeznaczony dla miłośników plaż, organizując różne sporty plażowe, takie jak piłki do siatkówki, przeciąganie liny itp..

Ci tubylcy ze względu na ich kilka plemion są bardziej w plemiennych festiwalach. Podczas gdy niektóre plemiona obchodzą Pongal, które jest świętem plonów, inne obchodzą Panguni Uthiram, które zaspokaja potrzeby Tamilów. Potem są tradycyjne bengalskie uroczystości, takie jak holi, ramanavami, eid, diwali, shivratri.

Będąc centrum wszystkich religii, podczas gdy Vivekananda i blok mela są obchodzone przez niektórych, inni świętują Wielki Piątek. W sumie cała ta wyspa ma roczny harmonogram różnych festiwali zaspokajających różne potrzeby i każdy z nich jest hitem na swój sposób.