Ulokowany gdzieś pomiędzy Maharashtra i Gujarat jest jednym z naszych terytoriów związkowych. Dadra i Nagarhaweli. Leżące na zachodnich wybrzeżach Indii, jest podzielone na dwie części, z Gujarat otaczającym Dadrę i Nagar Haveli unoszącymi się na skraju Maharashtra i Gujarat. Jest to jedna z głównych lokalizacji turystycznych zarówno dla miejscowych, jak i nielokalnych. Daleko rozciągnięte pasy bujnej zieleni pośród szerokiej gamy kwiatowego piękna, otwarte, czyste niebo, bulgoczące strumienie przepływające obok, miękkie rzeki przepływające obok lub intrygująca sylwetka pasm górskich spowitych mgłą – Dadra i Nagarhaweli to niebo na ziemi.

Dadra-i-nagar-haveli-festiwale

Święta Dadra i Nagarhaweli:

Podczas gdy malownicze piękno jest warte uwielbienia, innym ciekawym faktem powodującym atrakcję są festiwale, które radośnie obchodzone są w tym miejscu.

Podczas gdy to zurbanizowane terytorium związkowe swobodnie obchodzi Boże Narodzenie i nowy rok, podstawa tradycyjnych korzeni jest mocno osadzona na tubylcach. Zarówno hinduskie, jak i muzułmańskie święta obchodzone są z zabawą i swawolą. Podczas gdy niektórzy świętują id e milad, niektórzy świętują Ganeśćaturthi. Milad celebruje się, dziękując wielkim prorokom, pomagając potrzebującym i ubogim w ten sam sposób; Czaturti jest obchodzone niosąc bożka, po którym następuje wielka procesja.

W okolicach lipca lub sierpnia rdzenni mieszkańcy dadra i nagarhaweli obchodzą festiwal Monsoon Magic. Dział turystyki tego obszaru zorganizował wiele krótkich, dziwacznych jarmarków i festiwali magii monsunowej, która jest jednym z nich. Deszcz pokonujący pasy dadr i nagarhaweli zmywa suchego ducha, a wraz z monsunem przybywa zieleni i kwiatów. Zajęcia takie jak monsun trekking, monsoon cross country, monsoon raga lub jalsa stanowią integralną część tego festiwalu.

Drugi festiwal obejmuje festiwal Tarpa organizowany pod koniec grudnia, nazwany na cześć wybujałego reżimu tańca ludowego plemion tego miejsca. Częścią tego są imprezy takie jak taniec ludowy, wyścigi pływackie, rangoli itp..

W połowie roku w okolicach maja obchodzony jest Narodowy Festiwal Sztuki Plemiennej i Jedzenia. Aglomeracja różnych sztuk plemiennych wraz ze sztuką różnych pysznych, słodkich dla oka dań łączy się ze sobą, aby uczcić to wydarzenie. Niezliczona gama smacznego plemiennego jedzenia i sztuki znajduje tutaj silną platformę do wyrażania siebie.

Podczas gdy mela rzemieślnicza odbywa się w listopadzie, podczas której badane są różne ręcznie robione wyroby rzemieślnicze, festiwal latawców odbywa się na początku stycznia. Każdy dom uzbraja się w różne latawce o różnych kształtach i rozmiarach i trafia na otwarte niebo. Festiwal latania latawcem otwarty dla wszystkich.

Drugim festiwalem jest Nariyeli Purnima, gdzie kokos jest ofiarowywany wszechmogącemu na znak błagania o jego ochronę. Na ogół rybacy i ludzie spokrewnieni z wodą dokonują tego, szukając ochrony przed panem. Ale jest otwarty na świętowanie dla wszystkich. Kokos jest uważany za pobożny. Dzień zaczyna się od pudży, po której następuje wesoły czas. To jest ten sam dzień, w którym obchodzimy Raksha Bandhan, gdzie siostry i bracia modlą się o siebie nawzajem.

Oprócz tego istnieje kilka innych festiwali dotyczących plemion, takich jak plemię Varli i Kokna, świętujące diwali jako Barash, podczas gdy festiwal Akha-Tij jest zgodny tylko z kobietami z plemienia Kokna. Divaso i Baleo są dobrze znani wśród plemienia Dhodias.

Będąc terytorium tolerowanym przez religię, Dadra i Nagarhaweli chronią szeroką gamę ludzi, od hinduistów przez muzułmanów po chrześcijan, więc jeśli chodzi o święta, to przez cały rok terytorium związkowe obchodzi ich wszystkich.