Po co sięgać po komercyjne chemiczne filtry przeciwsłoneczne, skoro możesz zrobić swój własny w domu ze 100% naturalnych składników? Oto 5 przepisów na domowe filtry przeciwsłoneczne do wypróbowania.

Domowe filtry przeciwsłoneczne

Proste domowe filtry przeciwsłoneczne:

1. Naturalny filtr przeciwsłoneczny SPF 30:

domowe filtry przeciwsłoneczne

Jest to całkowicie naturalny filtr przeciwsłoneczny z SPF 30 ze względu na obecność jego składników. Jeśli ktoś pragnie wyższego współczynnika ochrony przeciwsłonecznej, należy po prostu zwiększyć ilość tlenku cynku w recepturze. Do przygotowania tego balsamu przeciwsłonecznego potrzebne są trzy łyżki wosku pszczelego, ½ szklanki masła shea, ½ szklanki oleju kokosowego i cztery łyżki tlenku cynku. W podwójnym grillu umieść szklaną miskę nad wrzącą wodą i dodaj do niej wosk pszczeli, masło shea i olej kokosowy. Mieszaj od czasu do czasu, aż całkowicie się rozpuści. Zdejmij miskę z ognia i dodaj do mieszanki tlenek cynku. Dobrze wymieszaj mikserem ręcznym. Weź czysty słoik i wylej na niego zawartość i pozwól mu całkowicie ostygnąć. Po zakończeniu naturalny domowy filtr przeciwsłoneczny jest gotowy do użycia.

2. Domowy krem ​​przeciwsłoneczny:

Domowe filtry przeciwsłoneczne 2

Aby zrobić ten domowy krem ​​przeciwsłoneczny, wymagane składniki to 30 gram mieszanki oleju sezamowego, oleju kokosowego, oleju konopnego, oleju z awokado, oleju sojowego i oleju arachidowego, 30 gramów wosku pszczelego, 30 gramów masła mieszanki masła shea, masła mango lub masła kakaowego , jedna łyżeczka olejku z witaminą E, cztery łyżki sproszkowanego tlenku cynku i 30 kropli ulubionego olejku eterycznego. W podwójnym brojlerze zacznij od rozpuszczenia wosku pszczelego, masła i od czasu do czasu mieszając oleje. Po zakończeniu zdejmij z ognia i dodaj olejek witaminy E, sproszkowany tlenek cynku i olejki eteryczne i wymieszaj ręcznym mikserem. Pozwól mu całkowicie ostygnąć, a następnie jest gotowy do użycia.

3. Naturalny domowy balsam do opalania:

Domowe filtry przeciwsłoneczne 3

Ten domowy krem ​​przeciwsłoneczny wymaga składników takich jak cztery łyżki sproszkowanego tlenku cynku, jedna łyżka oleju kokosowego, jedna łyżka masła kakaowego, jedna łyżka żelu Aloe Vera, jedna łyżeczka oleju sezamowego, jedna łyżeczka wosku pszczelego i 5-10 kropli niezbędnej lawendy olej. Podgrzej wszystkie składniki w podwójnym brojlerze, mieszając od czasu do czasu, pomijając tylko sproszkowany tlenek cynku. Po zakończeniu zdejmij z ognia i dodaj proszek tlenku cynku i wymieszaj ręcznym blenderem. Przenieś go do pustego, czystego pojemnika i pozwól mu ostygnąć. Po zakończeniu balsam do opalania jest gotowy do użycia.

4. Krem przeciwsłoneczny z oleju kokosowego:

Domowe filtry przeciwsłoneczne 4

Aby zrobić filtr przeciwsłoneczny z oleju kokosowego, potrzebne składniki to ¼ szklanki oleju kokosowego, ¼ szklanki masła shea, 1/8 szklanki oleju sezamowego jojoba, 2 łyżki granulatu wosku pszczelego, 2 łyżki sproszkowanego tlenku cynku, 1 łyżeczka czerwonej maliny olej z nasion, jedną łyżeczkę oleju z nasion marchwi i 5 kropli dowolnego ulubionego olejku eterycznego. Na podwójnym grillu zacznij od rozpuszczenia wosku pszczelego, oleju kokosowego, masła shea i zagotowania sezamu lub jojoby, od czasu do czasu mieszając. Po całkowitym stopieniu zdejmij z ognia i dodaj proszek tlenku cynku, mieszając mieszankę. Mieszankę wstawiamy do lodówki na 15-20 minut, a następnie ponownie ubijamy mikserem ręcznym. Dodaj olej z nasion malin, olej z nasion marchwi i wybrany olejek eteryczny i wymieszaj. Po zakończeniu przechowuj filtr przeciwsłoneczny w pojemniku i jest gotowy do użycia.

5. Ochrona przeciwsłoneczna z olejkami eterycznymi:

Domowe filtry przeciwsłoneczne 5

Aby zrobić ten filtr przeciwsłoneczny, potrzebne składniki to 30 gramów oleju kokosowego, 0,8 uncji masła shea lub masła kakaowego, 30 gramów jojoba, oleju sezamowego lub słonecznikowego, 30 gramów oleju witaminy E, cztery łyżki sproszkowanego tlenku cynku i 30 kropli olejki eteryczne, takie jak lawenda, eukaliptus, mięta pieprzowa, róża itp. Rozpuść masło shea lub kakaowe, olej kokosowy, olej jojoba, olej sezamowy lub słonecznikowy w podwójnym grillu. Zdejmij z ognia i dodaj sproszkowany tlenek cynku, olejek witaminy E i olejki eteryczne. Dobrze wymieszaj mikserem ręcznym. Przenieś mieszaninę do pustego, czystego pojemnika i pozwól jej ostygnąć. Krem z filtrem jest gotowy do użycia.