krem z filtrem a filtr przeciwsłoneczny

Obecnie na rynku dostępne są różne produkty do pielęgnacji skóry, od balsamów po kremy, żele, talk i wiele innych. Produkty do pielęgnacji skóry różnią się nawet w zależności od zmian pór roku. Dwa najpopularniejsze i najczęściej używane produkty do pielęgnacji skóry latem to balsam przeciwsłoneczny i balsam do opalania. To powszechny mit, że filtry przeciwsłoneczne i kremy z filtrem to dwie nazwy tego samego. Cóż, w rzeczywistości są to dwie zupełnie różne rzeczy, które wydają się być podobne. Dowiedzmy się szczegółowo, jaka jest różnica między tymi dwoma produktami.

Krem do opalania:

Balsamy z filtrem przeciwsłonecznym zostały opracowane w celu ochrony skóry przed szkodliwymi promieniami słonecznymi UVA. Pomaga absorbować szkodliwe promieniowanie UV i minimalizować jego ilość docierającą do skóry. Promienie UVA na ogół uszkadzają zewnętrzną warstwę skóry, powodując starzenie się skóry i powstawanie zmarszczek.

Filtry przeciwsłoneczne na ogół zawierają składniki takie jak oktinoksat, oksybenzon, oktyzalan, benzofenon i antranilan metylu. Zawsze zaleca się nałożenie kremu z filtrem na co najmniej 30 minut przed wyjściem na słońce, ponieważ balsam musi wchłonąć się w skórę, aby mógł prawidłowo funkcjonować. Co więcej, trzeba go nawet ponownie nakładać po pływaniu lub nadmiernym poceniu się. Według ekspertów, zawsze zaleca się stosowanie kremów przeciwsłonecznych o współczynniku ochrony przeciwsłonecznej 15. Filtry przeciwsłoneczne to świetna opcja dla osób o normalnym typie skóry.

Krem z filtrem:

Krem do opalania

Filtry przeciwsłoneczne są podobne do balsamów przeciwsłonecznych, ale mają szersze zastosowanie. Kremy przeciwsłoneczne są specjalnie zaprojektowane, aby zapobiegać uszkodzeniom naszej skóry przez promienie UVB słońca, a także chronić przed promieniami UVA. Filtry przeciwsłoneczne nie przepuszczają promieniowania do skóry, a po nałożeniu na skórę widoczna jest gruba warstwa, którą trudno zmyć w porównaniu z balsamami przeciwsłonecznymi. Promienie UVB słońca są o wiele bardziej szkodliwe niż promienie UVA i mogą potencjalnie powodować raka skóry, ponieważ promieniowanie dociera głęboko do warstw skóry.

Sunblock pomaga utrzymać te szkodliwe promieniowanie na dystans. Składniki użyte w kremie z filtrem to na ogół składniki metaliczne, takie jak dwutlenek tytanu, tlenek cynku i tlenek żelaza. Po nałożeniu kremu z filtrem nie trzeba czekać, ponieważ gdy tylko zostanie nałożony na ekran, zaczyna działać. Tak więc krem ​​z filtrem można nakładać tuż przed wyjściem na słońce, a ponieważ pozostaje na powierzchni skóry i nie zmywa się łatwo, nie trzeba go ponownie nakładać. Kremy z filtrem są bardziej polecane osobom o wrażliwej skórze i osobom aktywnym fizycznie.

Osoby, które przez większość czasu są narażone na działanie słońca, takie jak sportowcy, pracownicy budowlani itp., powinny wybrać krem ​​z filtrem przeciwsłonecznym, ponieważ chroni on zarówno przed promieniami słonecznymi UVA, jak i UVB.

Co wybrać?

Jeśli masz dylemat i nie wiesz, który z nich wybrać, ponieważ wiesz, że filtry przeciwsłoneczne i filtry przeciwsłoneczne różnią się od siebie, kilka wskazówek może pomóc w wyjaśnieniu zamieszania. Ważne jest, aby znać rodzaj skóry. Filtry przeciwsłoneczne działają dobrze dla normalnego typu skóry, ale dla osób o wrażliwej skórze filtry przeciwsłoneczne są koniecznością. Również zawód i liczba godzin spędzonych na słońcu powinny decydować o Twoim wyborze.

Osoby wystawione na długie godziny na słońcu, takie jak sportowcy, pracownicy budowlani itp., powinny stosować kremy przeciwsłoneczne, a dla tych, którzy przebywają głównie w pomieszczeniach, filtry przeciwsłoneczne będą w porządku. Nawet podczas ćwiczeń, takich jak pływanie lub bieganie, zalecane są filtry słoneczne, ponieważ aktywność fizyczna obejmuje pocenie się, a ponieważ filtry przeciwsłoneczne nie zmywają się łatwo, będą wtedy pomocne. Zawsze chroń swoją skórę przed promieniowaniem słonecznym, nosząc krem ​​z filtrem lub filtrem przeciwsłonecznym niezależnie od pory roku. To kolejny mit, że filtry przeciwsłoneczne i filtry przeciwsłoneczne są przeznaczone tylko na lato. Nawet zimą lub jeśli cały czas przebywasz w domu, nie zapomnij o nałożeniu balsamu przeciwsłonecznego.