Czasy wiktoriańskie mają ekscentryczny urok, a jeśli chodzi o modę i design, nowoczesne wzory swobodnie czerpią z przeszłości. Strzyżenia dodatkowo przebiegają w ten sam sposób, a ogromna ich liczba ma szczyptę estetyki słynącej z dawnych czasów. Wiktoriańskie fryzury to jeden z takich stylów, który wciąż jest szanowany przez panie za ich misterny i zachwycający wygląd. Pomimo tego, że dziś jest prawie nie do pomyślenia, aby nosili ten styl każdego dnia, poświęcają czas na rozjaśnienie swojej delegowanej świetności w wiktoriański sposób, przygotowując się na imprezę lub bal maturalny.

Fryzury wiktoriańskie

Większość pań nosiła upięte włosy i kok. Loki były również bardzo dobrze znane, szczególnie wśród młodych ludzi, którzy stylizowali swoje warkocze na loki i zawijasy. Oto lista 9 najlepszych wiktoriańskich fryzur, które kobiety w całej epoce nadal kochają i uwielbiają się obnosić. Który jest Twoim ulubionym?

1. Gruba pleciona bułka:

Gruby pleciony kok

To był klasyk wśród tamtych czasów, w których prawie wszystkie znane osobowości były widoczne na kilku portretach i fotografiach. I choć wygląda to dość zawile, w rzeczywistości jest to całkiem łatwe. Po prostu zapleć całe włosy z tyłu i załóż pączek do włosów na krawat. Następnie zacznij okrążać go do samego końca, aż utworzy grubą spiralę wokół twoich pleców!

2. Klasyczne wiktoriańskie updo:

Klasyczny wiktoriański up Do

Nie ma nic więcej do powiedzenia na ten temat poza tym, że śmierdzi minioną epoką. Zakryj włosy lekkimi lokami i po prostu pociągnij je z powrotem w kok. Zostaw kilka loków zwisających z boku, aby uzyskać dodatkowy efekt. Dobrze byłoby też mieć boczną grzywkę do fryzury.

3. Ciężkie loki z puszystym topem:

Ciężkie loki z puszystym topem

Jeśli masz ochotę wyglądać jak ekstrawagancka królowa przeszłości, wypróbuj tę fryzurę. Będzie to wymagało użycia gorącego żelazka, aby uzyskać ciężkie loki wokół włosów. Następnie po prostu podciągnij je w górną opaską do włosów z dmuchaną koroną i pozwól, aby loki się podskakiwały.

4. Loki w połowie wiązane z bocznymi uderzeniami:

Loki w połowie wiązane z bocznymi grzywkami

Jeśli lubisz gęste loki, ale jednocześnie wolisz rozpuścić włosy to ten jest dla Ciebie. Po prostu ułóż segmenty włosów w ciężkie loki, a następnie podziel je na górną i dolną część. Pociągnij górną część do góry, tak aby tworzyła zarówno objętość, jak i długość.

5. Klasyczna wiktoriańska bułka:

Klasyczna wiktoriańska bułka

Czasami nie chodzi o to, jak misternie wiążesz lub skręcasz włosy. Nawet najprostsze fryzury mogą dodać twojej postaci wiele historii. Najlepszym przykładem jest klasyczna wiktoriańska bułka.

6. Nowoczesny kucyk wiktoriański:

Nowoczesny wiktoriański ogon kucyka

Ten pochodzi z późnej epoki wiktoriańskiej, kiedy bułki i upięcia ustąpiły miejsca kucykowi. Po prostu ściągnij loki z powrotem w wysoki kucyk, który ma środkowe rozstanie. Następnie pozostaw dwa długie kosmyki włosów zwisające po obu stronach twarzy.

7. Królewski kucyk:

Królewski kucyk ogon

Ta fryzura ma kucyk z lekkim skrętem. Najpierw podciągnij włosy w wysoki kok, a następnie zwiąż tył ozdobną spinką. Na koniec zwiń wszystkie luźne pasma i pozwól im się podskakiwać.

8. Wiktoriańska dziewczyna:

Wiktoriańska dziewczyna

Po prostu zrób ostry boczny huk, a następnie szczotkuj drugą część włosów. Następnie dodaj loki dookoła. Załóż uroczą opaskę do włosów z kwiatkiem, aby przypieczętować transakcję.

9. Dziewczyna z kwiatami:

Dziewczyna z kwiatów

Jeśli intryguje Cię prostota wiejskiego, wiktoriańskiego wyglądu, ten jest dla Ciebie. Bez większych kłopotów, po prostu przesuń włosy do połowy i dodaj do nich miękkie fale. Uzupełnij wygląd, przycinając kwiaty z jednej strony włosów.