Świat mody ewoluuje, a fryzury ładują się tuż za rogiem. Ale tutaj jest wyzwanie – czy wszystkie fryzury są jednakowe dla wszystkich? Czy to możliwe, że możemy po prostu wybrać nasz ulubiony modny styl i go przymierzyć? To jest trudna część. Nie każdy wygląd może pasować każdemu i każdemu. Jak więc wybrać fryzurę dla mężczyzn, która idealnie do nich pasuje??

Kilka czynników, takich jak kształt twarzy i rysy twarzy, struktura włosów, wygląd, zawód itd., wpływa na wybór fryzury. Wszyscy znamy różne style i trendy strzyżenia, ale zawsze zastanawiamy się, jak wybrać odpowiednią fryzurę. Ten poradnik dotyczący wyboru fryzury dla mężczyzn może być pomocny.

Jak wybrać fryzurę dla mężczyzn?

Kroki, o których należy pamiętać przy wyborze idealnej fryzury:

Zanim zaczniesz myśleć o uzyskaniu idealnej fryzury i fryzury dla siebie, oto kilka wskazówek i kroków, które najlepiej wykonać, aby ułatwić sobie ten proces. Pomoże Ci to odpowiedzieć na pytanie, jak wybrać idealną fryzurę dla siebie.

Kształt twarzy:

Kształt i rysy twarzy to najważniejsza i najistotniejsza rzecz, która może zadecydować o prawidłowej fryzurze. Różne rodzaje fryzur mogą pasować do osób o różnych kształtach twarzy, więc pierwszym krokiem jest ocena i podjęcie decyzji.

Najpierw określ kształt swojej twarzy. Oto rzut oka na to, jak dobrać fryzurę do kształtu twarzy.

 • Jeśli długość i szerokość twojej twarzy są takie same, masz okrągłą twarz.
 • Jeśli długość twojej twarzy jest większa niż szerokość, masz owalny kształt twarzy
 • Jeśli długość twojej twarzy jest większa niż 1,5 metra niż szerokość, to masz podłużny kształt
 • Jeśli masz taką samą długość i szerokość twarzy, ale masz szeroką szczękę, oznacza to, że masz kwadratowy kształt twarzy
 • Jeśli policzki są szerokie w rysach twarzy, jesteś obdarzony diamentowym kształtem twarzy
 • Wreszcie, jeśli masz szczękę szerszą niż czoło i masz spiczasty kształt twarzy, masz trójkątny kształt twarzy.

Gdy już wiesz, jaki masz kształt twarzy, możesz zdecydować się na właściwy wybór fryzury. Oto kilka wskazówek i porad dotyczących wyboru odpowiedniej fryzury dla mężczyzn.

 • Zacznijmy od owalnego kształtu twarzy. Jesteś błogosławiony, jeśli masz owalny kształt twarzy; prawie wszystkie fryzury mogą Ci odpowiadać. Masz dobrze zrównoważoną twarz. Lepiej preferować takie fryzury, które mogą zmniejszyć lub skrócić długość twarzy, takie jak długie i szersze grzywki. Obszerne włosy mogą sprawić, że będziesz wyglądać inteligentnie. Wypróbuj teksturowane cięcia, gładkie plecy, quiffs, pompadours, a nawet podcięcia.
 • Dla osób o okrągłej twarzy idealne mogą być fryzury z dłuższą górą i krótszymi bokami. Wszystkie fryzury muszą sprawiać wrażenie dobrej długości włosów, żeby były hitem. Może to dać złudzenie dłuższego cięcia twarzy. Wypróbuj fryzury w kształcie litery V, długie warstwowe włosy i części boczne. Nie pracuj przy cięciach buzz.
 • Podłużne kształty twarzy mogą być ponownie idealne do wielu fryzur i opcji strzyżenia. Jedyną wskazówką jest unikanie ciaśniejszych i krótszych spojrzeń, ponieważ mogą one zwiększyć długość twarzy poza to, co już masz. Rozpuszczone włosy i frędzle mogą również sprawić, że twarz będzie krótsza i ostrzejsza. Najlepsze węzły, bluszczowe ligi i krój załogi również mogą być idealne.
 • Jeśli masz kwadratowy kształt twarzy, wszystkie nowoczesne i aktualne ostre fryzury mogą Ci odpowiadać. Nie musisz się zbytnio martwić o rodzaj fryzury. Od szumu, przez blaknięcie, po sztuczne jastrzębie, fryzury na jeża i quiffy, wszystkie mogą wyglądać dobrze.
 • Czy to w kształcie rombu, czy w kształcie trójkąta, wypróbuj krótsze włosy. To może poprawić twój męski i elegancki wygląd. Dłuższe bluzki też mogą być dobre, ale z krótszymi bokami. Co więcej, pomysły na fryzury o dużej objętości i warstwie mogą być również całkiem trafne.

Struktura włosa:

W zależności od tekstury i natury włosów możesz preferować określony rodzaj fryzury, aby poprawić swój wygląd. Fryzura powinna pasować i dobrze współgrać z teksturą włosów, ponieważ tekstura może powodować lub łamać sposób, w jaki włosy układają się podczas danego cięcia. Oto, jak zdecydować, jaką fryzurę uzyskać zgodnie z teksturą włosów dla mężczyzn.

 • Jeśli masz cienkie włosy, ale proste lub falowane, preferuj schludny, zaczesany wygląd lub gładkie plecy. Ujarzmione i klasyczne fryzury mogą być tutaj lepsze.
 • Jeśli masz puszące się lub szorstkie włosy, wolisz mieć bardziej obszerny i naturalny wygląd. W przeciwnym razie włosy mogą nie pasować do fryzury.
 • Falująca tekstura włosów może być dobra przy prawie wszystkich rodzajach fryzur, więc jesteś błogosławiony, jeśli masz taką. Preferuj dobre, młodzieńcze fryzury z naturalnymi falami, aby wyeksponować wewnętrzny styl.
 • Jeśli masz kręcone włosy, wypróbuj fasony, kanciasty i przystojny wygląd lub kanciaste cięcia. Romantyczne i najnowsze stylowe fryzury pasują do Ciebie.
 • Jeśli masz dobre, gęste, cienkie włosy, możesz również wypróbować teksturowany, niechlujny i nieuporządkowany wygląd.

Zawód:

Nie zapominaj, że wielu z nas nie myśli o karierze i zawodzie, w którym się pracuje. Wybieranie fryzury i fryzury dla mężczyzn musi iść w parze z zawodem. Tylko wyobraź sobie – czy to w porządku, jeśli jesteś w formalnym biznesie i idziesz z ciężkim blaknięciem, quiffem i kolorowym wyglądem sztucznego jastrzębia? Choć może się to wydawać dziwne, zawsze idealnie jest dopasować swój styl życia do swoich metamorfoz.

Jak mówią, pierwsze wrażenie jest najlepsze. Więc spróbuj uporządkować wygląd zgodnie ze swoimi zadaniami. Jeśli zajmujesz się formalnymi stanowiskami na wysokim poziomie, wybierz formalny i klasyczny, schludny wygląd. Jeśli zajmujesz się zawodami artystycznymi i muzycznymi (takimi jak artysta, DJ, projektant tatuażu itp.), możesz również wybrać modne i piękne, ostre fryzury.

Mamy nadzieję, że zorientowałeś się, jak wybrać odpowiednią fryzurę dla mężczyzn w tym przewodniku. Pamiętaj o różnorodności tych czynników i bądź pewien, że możesz wyglądać niesamowicie, gdy spróbujesz odpowiedniej i idealnej fryzury.

Często zadawane pytania:

1. Czy wiek ma znaczenie przy podejmowaniu decyzji o tym, jak wybrać odpowiednią fryzurę dla facetów??

Tak, w zależności od grupy wiekowej możesz preferować fryzury młodzieńcze lub bardziej klasyczne. Ale w większości przypadków odpowiednia fryzura może być dobra, zgodnie z kształtem twarzy.

2. Czy kolor włosów może mieć znaczenie przy wyborze konkretnej fryzury??

Jeśli masz normalne czarne, brązowe lub blond włosy, możesz wybrać dowolne popularne fryzury. Ale jeśli zdecydujesz się na kolorowe pasemka do włosów, wybierz stylową i ostrą fryzurę. Upewnij się, że pasuje do kształtu Twojej twarzy i tekstury włosów.