Czy kiedykolwiek używałeś nasion cynamonu? Czy znasz ich zalety? Nasiona cynamonu plus paluszki Cynamon od dawna jest podziwianą przyprawą zarówno w pieczeniu, jak i gotowaniu. Cynamon posiada właściwości antybakteryjne, które pomagają zatrzymać kilka zaburzeń zdrowotnych. Mocna przyprawa może podnieść twoje zdrowie na wyższy poziom. Spróbuj włączyć tę przyprawę do swojej codziennej diety oraz zabiegów pielęgnacyjnych, aby uzyskać doskonały zysk z cynamonu. Nasiona cynamonu są bogatym źródłem błonnika, manganu, żelaza i wapnia.

Najlepsze korzyści z nasion cynamonu dla zdrowia, włosów i włosów Skóra

Najważniejsze korzyści z nasion cynamonu:

Tutaj wymieniliśmy 9 najlepszych korzyści z nasion cynamonu dla zdrowia, skóry i włosów. Przyjrzyjmy się im.

1. Traktuje zimno:

Pamiętaj, że cynamon to zioło rozgrzewające, stosowane w leczeniu przeziębienia i zwykłej grypy. Nasiona cynamonu po zmieszaniu z herbatą imbirową są znakomitym środkiem łagodzącym przeziębienie. Jeszcze jedna terapia polega na dodaniu ćwierć łyżeczki proszku cynamonowego do łyżki miodu. Jedz miksturę 2 razy dziennie przez 3 dni, aby uzyskać najlepsze rezultaty.

2. Unikaj zapalenia stawów:

Zapalenie stawów ból korzenia, obrzęk stawów i cynamon pomaga złagodzić objawy. W filiżance gorącej wody dodaj 2 łyżki miodu oraz łyżeczkę cynamonu. Mieszankę należy połykać dwa razy dziennie przed śniadaniem, aby złagodzić ból artretyczny.

3. Zapobiegaj chorobie zwyrodnieniowej neuronów:

Nasiona cynamonu odgrywają skuteczną rolę w zmniejszaniu przewlekłego stanu zapalnego związanego z chorobami neurodegeneracyjnymi, takimi jak choroba Alzheimera, choroba Parkinsona, a także stwardnienie rozsiane.

4. Kontroluj cukrzycę:

Cukrzyca, choroba polegająca na stale wysokim poziomie cukru we krwi, atakuje tętnice i żyły, zwiększając ryzyko chorób serca. Cynamon jest również bardzo pomocny w organizowaniu poziomu cukru we krwi w tym krótkim zdaniu. W niektórych badaniach zaobserwowano, że mączka z dodatkiem cynamonu daje znacznie niższy poziom cukru we krwi.

5. Traktuj sterylność:

Nasiona cynamonu zawierają składnik odżywczy o nazwie aldehyd cynamonowy, który zwiększa poziom progesteronu, a ponadto obniża poziom testosteronu u kobiet. Równowaga hormonalna zmniejsza prawdopodobieństwo niepłodności u kobiet.

6. Wsparcie utraty wagi:

Nasiona cynamonu zyskują na zmniejszeniu insulinooporności i potrojeniu zdolności insuliny do metabolizowania cukru we krwi. Ta przyprawa pomaga zatem zmniejszyć głód i łaknienie cukru, co prowadzi do utraty wagi.

7. Leczyć trądzik, przebarwienia i pryszcze:

Cynamon ułatwia uporządkowanie trądziku i wyprysków na twarzy i ciele. Jest to gotowe poprzez wysuszenie skóry i doprowadzenie krwi oraz tlenu do zewnętrznej powierzchni skóry. Prosty do zbudowania przepis obejmuje dodanie 3 łyżek. miód po 1 łyżce cynamonu. Rozsmaruj pastę na przesadnych obszarach i pozostaw na całą noc. Z drugiej strony nałóż go na 20 minut, myjąc w wodzie. Zrób ponownie w przyszłym tygodniu.

8. Dobry dla zdrowia serca:

Zmniejszenie chorób serca i przywrócenie funkcji jelita grubego dzięki cynamonowi. Cynamon to doskonała baza wapna i błonnika. Mieszanina tych dwóch składników wiąże i usuwa sole żółciowe z organizmu – sole, które mają destrukcyjny wpływ na okrężnicę. Gdy żółć zostanie odłączona, organizm musi rozbić cholesterol, aby wytworzyć nową żółć, ma pozytywny wpływ na miażdżycę i unikanie chorób serca.

9. Dobry dla zdrowia włosów:

Cynamon złuszcza i pielęgnuje skórę głowy. Łyżeczka mielonego cynamonu, 1 łyżka miodu plus ¼ szklanki ciepłej oliwy z oliwek po zmieszaniu razem i wmasowanie w skórę głowy pobudzą czyszczenie. Nałóż mieszankę na włosy 20 minut przed myciem normalnym szamponem. W razie potrzeby cynamon może osłabić kolor włosów. Zmieszaj taką samą ilość odżywki z cynamonem w proszku. Owiń mieszanką całą długość włosów. Smaruj miksturę spokojnie, aby uniknąć smug. Zamieć włosy, wyeliminuj wszystkie kołtuny i owiń je czepkiem. Odłóż miksturę na noc i umyj włosy rano.