Świat jest pełen różnorodności. Od nawyków żywieniowych po kulturę, włosy i skórę, styl życia i sposób, w jaki wyglądamy, każdy jest inny od drugiego. Istnieje wiele renomowanych zespołów badawczych, które przeprowadziły ogromne badania na temat różnych rodzajów włosów występujących na całym świecie. Są to badania, które przeniosły naukowców z jednego kontynentu na drugi, badając różne rodzaje włosów, ich teksturę, kolor, czynniki, które je spowodowały oraz prace.

Co ciekawe, kobiety i mężczyźni mają taką samą strukturę włosów. Jedyną różnicą jest to, że mężczyźni mają krótkie i przycięte, podczas gdy kobiety mają tendencję do ich uprawy. Jednak w dzisiejszych czasach nawet kobiety mają krótkie włosy. Różnica w stylizacji i produktach kosmetycznych przynosi większość różnic, które zobaczysz między męskimi i kobiecymi włosami. Chociaż tekstura pozostaje taka sama, grubość może się różnić nie tylko w zależności od mężczyzny i kobiety, ale także od osoby do osoby. Istnieje wiele rodzajów włosów dla mężczyzn i kobiet.

rodzaje włosów

Spójrz na niektóre z najbardziej naturalnych rodzajów włosów.

 • Proste włosy: Najczęstszym z nich są proste włosy. Jest łatwy w zarządzaniu i może być stylizowany na kolce lub po prostu starannie uczesany.
 • Loki: Kobiety uwielbiają te loki. Bardziej intensywnym podkręceniem jest podkręcenie maggi. Chociaż utrzymanie kręconych włosów może być tufem, jest to jednak ogromne stwierdzenie stylu zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet. Dla mężczyzn utrzymanie loków nie powinno być wielkim problemem!
 • Falowane włosy: innym naturalnym typem włosów są włosy falowane. Włosy falowane są najwyraźniej najbardziej pożądanym typem włosów dla mężczyzn. Dla kobiet długie lub średniej długości falowane włosy będą wyglądać absolutnie cudownie, a dostępna jest szeroka gama odżywek, które poradzą sobie z falami, jeśli wyschną.

Rodzaje włosów dla mężczyzn i kobiet będą się wahać od prostych po perwersyjne. Znajdziesz tu również średnio skręcone warkocze. Skręcone warkocze są trudne do utrzymania, gdy nie są czesane i mają tendencję do opadania na twarz. Perwersyjne włosy są typowe dla mężczyzn. Pierwszym zadaniem jest jednak określenie rodzaju włosów. Gdy to zrobisz, zacznij dbać o swoje włosy.

Co sprawia, że ​​ich włosy różnią się od naszych??

 • Etniczne pochodzenie
 • Wiek
 • Dieta
 • Geografia i kultura
 • Używane produkty
 1. Asortyment jest szeroki i dalece do zgłębienia lub w jednym pudełku. Mamy ludzi o ciasnych lokach do prostych włosów w pokera, ciemnowłosych mężczyzn i kobiety do jasnych włosów. Również kształt i kolor włosów również ma znaczenie. Więc jaki jest mój typ włosów? Zazwyczaj rodzaj włosów będzie od nich zależał.
 2. Eksperci twierdzą, że dziedziczysz swój typ włosów po rodzicach. Można nawet spojrzeć w przeszłość i sprawdzić, skąd pochodzili przodkowie.

Niektórzy patrzą na rasę lub kombinację ras, która miała miejsce od niepamiętnych czasów. W starożytności ewolucja człowieka miała na świecie trzy podstawowe grupy lub rasy. Z czasem rozprzestrzenili się i rozgałęzili na kontynenty, a świat stał się mieszaną grupą ludzi. Spójrz na kraje takie jak Wielka Brytania, USA i kraje azjatyckie, imigracja miała miejsce na dużą skalę w tych krajach, dlatego masz tutaj ludzi z tak wieloma typami włosów.

Jak poznać swój typ włosów??

Oto krótki przewodnik, aby poznać swój typ włosów.

 • Perwersyjne włosy: to czwarty rodzaj włosów. Wzory loków mają kształt litery „s” i mają tendencję do blokowania wilgoci we włosach. Jest jednak podatna na przesuszanie, ale ponieważ jest naturalnie kręcona, można ją prać i wychodzić bez stylizacji. To jest typ włosów 4a.
 • Typ włosów 4b ma kształt litery „z” i jest bardziej puszysty. Jednak zagięcia i krzywizny we włosach sprawią, że będą one podatne na przesuszenie i łamliwość. Ten rodzaj włosów może się kurczyć i trzeba je często rozciągać, aby wyglądały na odpowiednią długość. Środki myjące i głębokie odżywianie przyjdą na ratunek typowi włosów typu 4b.
 • Typ włosów 4c jest trochę podobny do typu 4b. Jest jednak ciasno zwinięty, a w stanie niemytym nie ma wyraźnego wzoru zawijania. Trochę skręcania i splatania jest wymagane, aby przywrócić loki do swojej formy. Mają też tendencję do kurczenia się do 70% i muszą być rozciągnięte, aby wyglądały na swoją naturalną długość. Typ włosów 4c jest najdelikatniejszy ze wszystkich.
 • Kręcone włosy: kręcone włosy to typ 3 włosów. Typ 3a to kolejny naturalny typ loków. Typ włosów 3a ma uroczo wyglądające, kręcone loki. Używaj lekkich produktów, aby uporać się z puszeniem się i suchością, których doświadczy ten typ włosów. Oczyść włosy odpowiednią odżywką, aby zapobiec wysuszeniu.
 • Typy loków 3b są szorstkie i gęste. Utrzymuj odżywki wolne od siarczanów i krzemu, aby zachować zdrowe włosy.
 • Włosy 3c mają kształt śruby koguta. Najlepiej unikać ciepła i ćwiczeń rozciągających, takich jak splatanie i skręcanie.

Więc to takie proste! Przeczytaj je dobrze i dobrze obserwuj, aby przeanalizować, jaki jest twój typ włosów. Naturalne typy włosów 4a 4b 4c są bardzo powszechne wśród wielu kobiet.

Co naukowcy mają do powiedzenia?

Naukowcy twierdzą, że ludzka populacja ma trzy rodzaje włosów, które są podstawowe i mają swoje pochodzenie;

 • azjatyckie korzenie
 • Korzenie kaukaskie
 • Afrykańskie korzenie

Te trzy typy bardzo różnią się od siebie i to zadziwiająco. Jednak gdy badania kliniczne zmieniły typy fizycznie i poprzez chemikalia, wyniki były inne, z katastrofalnymi skutkami, które również.

Różne rodzaje włosów:

1. Typ azjatycki:

Włosy typu azjatyckiego

Przeważnie byłby to typ włosów ze wschodu, takich jak Japonia i Chiny. Tutaj włosy byłyby proste i przeważnie czarne.

2. Typ kaukaski:

Eksperci nazywają ten rodzaj włosów zróżnicowanym typem trzech wymienionych grup. W dzisiejszych czasach włosy kaukaskie są zróżnicowane, mimo że wszystkie pochodzą z jednego źródła przodków.

Włosy są różne i zróżnicowane dla osób w północno-zachodniej Europie do wielu, którzy przebywają na łonie subkontynentu indyjskiego. Tutaj znajdziesz włosy proste, pofalowane i o dużych różnicach średnicy. Od ciemnej czerni po jasnoblond odcienie lub całkowicie białe i wszystkie odcienie pośrodku, włosy kaukaskie to seria z dużą ilością odmian. To kolejny rodzaj tekstury włosów.

Typ afrykański:

WŁOSY typu afrykańskiego

Jak sama nazwa wskazuje, byliby to ludzie z Afryki io ​​typach włosów, które pasują do klimatu kraju. Włosy są skręcone i ciasne, w większości przypadków czarne i wełniste, ale suche. Eksperci twierdzą, że stosowanie chemikaliów i ciepła może łatwo uszkodzić ten rodzaj włosów.

Struktura i odmiany włosów:

Nie jest jeszcze w pełni zrozumiałe, dlaczego typy włosów rosną inaczej. Chodź są naturalnie pofalowane, niektóre kręcone, a inne absolutnie proste. Istnieje wiele powodów, dla których tak się dzieje i na różnych etapach życia jednostki. Niektórzy mogą urodzić się z prostymi włosami, ale naturalnie mają kręcone włosy wraz z wiekiem. Wina tak trwa;

 • Wiązki keratyny w każdym wale i sposób, w jaki zachowują się w czasie
 • Pozycja cebulki włosa w mieszkach
 • Wzrost włosów w cebulce, nieregularny lub nie
 • Kształt mieszków włosowych
 • Skręty na jednostkę długości

Prawdą jest, że wiązki keratyny we włosach ludzi rasy kaukaskiej są mieszanką. Masz takie, które mają falowane włosy, podczas gdy inne mają proste włosy w pokera. Stąd proporcje są bardzo zróżnicowane, a łodyga włosa w większości przypadków byłaby owalna.

W przypadku włosów afrykańskich skręcenia są bardziej w porównaniu do azjatyckiej jakości. Tutaj owalny trzon włosa ma określone krawędzie. Łuski włosów są również ostro ułożone na krawędziach i to tutaj większość uszkodzeń ma miejsce we włosach afrykańskich.

Przy prostych włosach istnieje szansa, że ​​pofalują się, gdy jest w nich dużo wilgoci. Falowane włosy też mogą się wyprostować, gdy poleje się na nie wodą, sprawdź swoje falowane włosy pod prysznicem, a zobaczysz to na własne oczy. Dlaczego to się zdarza? Dzieje się tak, ponieważ istnieją wiązania wodorowe, które pękają w dużych ilościach. Jest to efekt tymczasowy i w krótkim czasie wiązania wodorowe zostają przywrócone, przywracając typ włosów do pierwotnego kształtu i formy.

Rodzaje włosów

Porozmawiajmy o typie mieszanym:

Przez wiele lat trzy podstawowe grupy uspołeczniały się i krzyżowały. Dlatego teraz wśród potomków można znaleźć mieszany typ włosów, pod względem kształtu i koloru.

Kiedy przyjrzysz się podstawom trzech wspomnianych grup, typ włosów ludzi rasy kaukaskiej będzie zróżnicowany pod względem wyglądu i sposobu, w jaki ich włosy opadają. Niektórzy mają go w pokera od urodzenia, niektórzy falisty i pomarszczony, a inni z dużymi lokami lub lokami. Eksperci twierdzą, że ludzie rasy kaukaskiej o blond włosach mają proste włosy, a brunetki odwrotnie.

Więc teraz, gdy masz trochę więcej pomysłu na różne rodzaje włosów, do której kategorii należysz? Przyjrzyj się sobie dobrze, może to również da ci impuls do poszukiwania swoich korzeni i spuścizny.

Podziel się z nami swoimi odkryciami; chcemy wiedzieć więcej!!