Spalaczy tłuszczu:

Czy spalacz tłuszczu jest bezpieczny? Czy bierzesz spalacze tłuszczu? Czy wiesz o ich efekcie ubocznym? Wiele osób zdaje sobie sprawę, że aby schudnąć, trzeba mniej spożywać i więcej ćwiczyć. Spalacz tłuszczu pomaga w osiągnięciu celu w zakresie kontroli wagi, jako element diety oraz programu nauczania. Pamiętaj, że przyjmowanie suplementów nie oznacza, że ​​nie potrzebujesz zbilansowanej diety ani ćwiczeń, aby schudnąć.

Dzisiaj suplementy spalające tłuszcz stały się tak sławne, że można je znaleźć praktycznie w każdym sklepie, do którego wejdziesz. Oprócz pozytywnych efektów spalacze tłuszczu mają również pewne skutki uboczne dla człowieka. Kofeina plus efedryna to zwykłe składniki stosowane w tabletkach spalających tłuszcz. Według niektórych badań spalacze tłuszczu mogą przyspieszyć utratę wagi; mogą jednak czasami mieć szkodliwe skutki uboczne.

Częste skutki uboczne spalaczy tłuszczu

Nieprzewidywalne skutki uboczne spalaczy tłuszczu:

Wiele więc słyszałeś o stosowaniu spalaczy tłuszczu. Ale czy wiesz, że pomimo stale rosnącej popularności; te tak zwane suplementy diety zostały powiązane z poważnymi skutkami ubocznymi. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się o 10 najważniejszych skutkach ubocznych spalacza tłuszczu dla mężczyzn i kobiet.

1. Psychologiczne:

Spalacze tłuszczu mogą ponadto mieć negatywne skutki uboczne na poziomie psychicznym i emocjonalnym. Niektóre badania wykazały, że pigułki spalające tłuszcz, na przykład efedryna, mogą powodować nerwowość, agresywne zachowanie, niepokój, a także wahania nastroju. W wielkich przypadkach ludzie cierpią z powodu tych skutków ubocznych i są narażeni na poważne niebezpieczeństwo spowodowania samookaleczenia.

2. Tłumienie głodu:

Głód jest ukrywany przez kontrolowanie substancji chemicznych w ciele i hormonów, aby oszukać mózg, aby poczuł się spakowany. Supresanty, które usuwają ogólny głód, nazywają się lekami noradrenergicznymi. Leki te są często kuzynami amfetaminy, a ponadto działają poprzez wyzwalanie hormonów walki lub ucieczki, które przerywają sygnał głodu organizmu do mózgu. Plan polega na aktywowaniu dobrego samopoczucia, które odwraca uwagę od potrzeby spożycia większej ilości. Szkodliwe skutki uboczne dla mężczyzn tych leków różnią się od uczucia lęku do zawału serca.

3. Odwodnienie:

Jest to niebezpieczny stan, głównie podczas upałów, w przeciwnym razie podczas wykonywania ćwiczenia. Stwierdzono, że efedryna i kofeina są razem rodzajem spalacza tłuszczu, który może powodować odwodnienie, jednocześnie przyspieszając utratę wagi. Odwodnienie może być źródłem bólów głowy, a w trudnych przypadkach może być wskazówką, jak ponieść porażkę podczas wykonywania ciężkich ćwiczeń.

4. Bezsenność:

Poprawione tętno i metabolizm spowodowane tabletkami spalającymi tłuszcz, na przykład efedryną, w przeciwnym razie kofeina może mieć negatywny wpływ na zarys snu. Niezdolność organizmu do odpoczynku może powodować duże zmęczenie, a także osłabiać układ odpornościowy, zwiększając podatność na choroby, na przykład grypę, inaczej przeziębienie. To jeden z głównych skutków ubocznych spalaczy tłuszczu.

5. Ciśnienie krwi:

Te tabletki w naturalny sposób rozgrzewają twoje ciało. Zwiększają metabolizm i powodują szybsze spalanie tłuszczu w celu przyspieszenia utraty wagi. Niektórzy badacze twierdzą, że słynna efedryna spalająca tłuszcz zawiera efekty uboczne, takie jak poprawa tętna i ciśnienia krwi. Lepsze tętno i ciśnienie krwi zwiększają ryzyko osłabienia krążenia.

6. Poprawiony metabolizm:

Gdy organizm jest zmotywowany przez kofeinę, uwalnia hormony do krwiobiegu, aby przyspieszyć metabolizm. Hormony te nie są w nieskończonej podaży, a stała inspiracja może zmienić zdolność organizmu do kontrolowania siebie i jego wagi. Przedawkowanie stymulatorów przemiany materii może ponadto mieć odwrotność do preferowanego efektu, powodując zatrzymanie metabolizmu w samozachowaniu. Jest to jeden z powodów, dla których spalacze tłuszczu na bazie kofeiny nie utrzymują skuteczności przez dłuższy czas.

7. Uszkodzenie wątroby:

Przedłużone stosowanie spalaczy tłuszczu wiąże się z późniejszym uszkodzeniem wątroby. Według raportu opublikowanego w 2014 roku, konkretny suplement spalający tłuszcz spowodował ponad 100 przypadków zapalenia wątroby i zapalenia wątroby. W niektórych poważnych przypadkach niewiele osób przyjmujących takie suplementy spalające tłuszcz musiało być hospitalizowane, a nawet przejść przeszczep wątroby. Wspomniany spalacz tłuszczu został natychmiast wycofany z rynku. Jest to jeden z poważnych skutków ubocznych spalania tłuszczu.

8. Powikłania żołądkowe:

Wiadomo również, że powikłania żołądkowe są jednym ze szkodliwych skutków ubocznych spalaczy tłuszczu. Spożywanie tych niekonwencjonalnych suplementów spalających tłuszcz może niekorzystnie zmienić metabolizm organizmu. Te niezdrowe suplementy obniżają poziom witamin w organizmie, zwiększając w ten sposób ryzyko potencjalnych zagrożeń dla zdrowia. Stwierdzono, że długotrwałe stosowanie takich suplementów może powodować komplikacje żołądkowe, takie jak biegunka i zaparcia.

9. Powikłania serca:

W niektórych ostatnich badaniach stwierdzono, że określone rodzaje spalaczy tłuszczu zawierają składniki, takie jak gorzka pomarańcza, które mają negatywny wpływ na serce. Gorzka pomarańcza, botanicznie określana jako Citrus aurantium, zbudowana jest z alkaloidów synefryny, co powoduje wzrost częstości akcji serca i ciśnienia krwi. Według raportu opublikowanego w Narodowym Instytucie Zdrowia występowanie udarów i zawałów serca u zdrowych osób było związane z gorzką pomarańczą. Można więc powiedzieć, że niekorzystny wpływ na serce może być powiązany z przyjmowaniem suplementów spalających tłuszcz.

10. Śmierć:

W najgorszej sytuacji jeden z najniebezpieczniejszych skutków ubocznych spalacza tłuszczu został połączony ze śmiercią. Nie muszą być akceptowane przez amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków (FDA). Musisz wiedzieć, że w 2003 roku FDA zakazała stosowania tabletek na spalanie tłuszczu zawierających efedrynę. Ta akcja nastąpiła po tym, jak efedryna miała przynajmniej częściowo odpowiadać za śmierć słynnego sportowca.

Istnieje kilka wskazówek, których musisz przestrzegać, kiedy zaczynasz brać te suplementy spalające tłuszcz.

  • Kiedy zaczynasz spożywać spalacze tłuszczu, nigdy nie przekraczaj zalecanej porcji wymienionej na etykiecie. Przyjmowanie ich w nadmiarze nie pomoże ci szybko stracić tłuszczu. Stwierdzono, że większość spalaczy tłuszczu zawiera składniki, które spożywane w dużych ilościach powodują poważne problemy zdrowotne.
  • Kiedy zaczniesz brać spalacze tłuszczu, nie oznacza to, że musisz je kontynuować przez resztę swojego życia. Suplementy spalające tłuszcz nie mają na celu stać się częścią codziennej diety. Musisz kontynuować ich przyjmowanie, aż osiągniesz swój cel odchudzania, a potem musisz przejść zmiany stylu życia, aby utrzymać wagę.
  • Spalacze tłuszczu nie mają tego samego wpływu na każdą osobę. Ponadto nie ma dwóch identycznych suplementów spalających tłuszcz. Więc kiedy planujesz ich używać, upewnij się, że znasz ten właściwy, który najlepiej na Ciebie działa. Jeśli okaże się, że ten, którego używasz, nie daje pożądanych rezultatów, przestań go używać i wypróbuj inny produkt. Na rynku jest ich wiele do wyboru.
  • Nigdy nie używaj spalaczy tłuszczu, aby przeciwdziałać nadmiernemu spożyciu przez Ciebie kalorii. Jeśli bierzesz suplementy spalające tłuszcz, nie oznacza to, że możesz jeść brownie, frytki lub smażonego kurczaka.

Spalacze tłuszczu mogą wydawać się łatwym sposobem na pozbycie się niechcianego tłuszczu, ale prawda jest taka, że ​​te niezdrowe suplementy nie przyniosą owocnych rezultatów, jeśli jesteś wyłącznie od nich zależny. To nieśmiertelny fakt, że sekretem stonowanego ciała jest zbilansowana kombinacja ćwiczeń i diety. Zastanów się więc dwa razy, zanim wydasz ciężko zarobione pieniądze na te ponadprzeciętne suplementy spalające tłuszcz dostępne na rynku. Uważaj na listę powyższych skutków ubocznych spalających tłuszcz.