Tłuszcz brzuszny:

Dlaczego przybieramy tłuszcz brzuszny? Nasz codzienny styl życia jest jednym z głównych powodów, dla których gromadzi się tłuszcz brzuszny. Prowadzimy szybkie tempo życia z zawrotną prędkością, wszystko za jednym kliknięciem. Doprowadziło to do tego, że nasze działania zostały zredukowane głównie do siedzenia, co obejmuje: dojazdy do pracy przy biurkach i powrót do oglądania telewizji. Dodatkowo jesteśmy tak zajęci, że nasz średni czas snu to mniej niż osiem godzin na dobę. Możesz się nie zgodzić, ale twój wystający brzuch nie.

Jak zredukować tłuszcz brzuszny?

Jakie są powody tłuszczu brzusznego:

Zrozumienie, z czego powstaje tłuszcz brzuszny, podpowie nam, jak temu przeciwdziałać. Tłuszcz brzuszny jest zasadniczo dwojakiego rodzaju:

 • Tłuszcz trzewny na brzuchu, tj. tłuszcz, którego nie widać; oraz
 • Tłuszcz podskórny z brzucha, czyli taki, który możesz zobaczyć.

Tłuszcz trzewny znajduje się pod mięśniem brzucha i blisko narządów. Tłuszcz podskórny brzucha znajduje się nad mięśniami brzucha. Mówiąc najprościej, jest to wybrzuszenie, które wisi nad paskiem. Tłuszcz trzewny jest łatwiej magazynowany i szybciej ulega spalaniu ze względu na bliskość większego ukrwienia. Ale to samo nie dotyczy tłuszczu podskórnego.

Hormony:

Hormony, które wspomagają tłuszcze brzuszne, to głównie dwa. To są:

 • kortyzol i
 •  Insulina

Kiedy nadmiar kalorii łączy się z hormonalnym wpływem kortyzolu i insuliny, rodzi się tłuszcz z brzucha. Więc chociaż możesz liczyć kalorie w swojej diecie, ten tłuszcz jest raczej zjawiskiem hormonalnym, które nie zostanie tak łatwo rozwiązane.

Insulina i kortyzol:

Na poziom insuliny w naszym organizmie bezpośrednio wpływa ilość spożywanych przez nas produktów bogatych w skrobię i słodycze. Na kortyzol natomiast wpływa poziom stresu, na który wpływa nasza jakość i ilość snu. Ale kortyzol sam w sobie nie szkodzi, ponieważ jest również odpowiedzialny za wydzielanie enzymów spalających tłuszcz, takich jak HSL. Kiedy łączy się z insuliną, daje efekt odwrotny i kończy się magazynowaniem tłuszczu poprzez wydzielanie enzymu LPL.

Cukier i tłuszcze:

Skrobia i cukier w połączeniu z tłuszczem mogą stanowić najgorszą kombinację dla przyrostu tłuszczu. Tłuszcz ma niewielki lub żaden wpływ na produkcję insuliny. Ale gdy do cukru i skrobi doda się tłuszcz, otrzymujesz

 • wyższe kalorie,
 • zwiększona ekspozycja na insulinę oraz
 • zwiększone pragnienie jedzenia.
 • Dodaj stres do mieszanki, a siła uderzenia drastycznie wzrośnie, dodatkowo wymuszając nadmiar kalorii wokół brzucha.

Jak zredukować tłuszcz brzuszny??

Teraz, gdy zidentyfikowaliśmy problemy z tłuszczem brzusznym, przejdźmy do rozwiązań, które pozwolą pozbyć się tłuszczu brzusznego. Poniżej znajdują się najlepsze wskazówki i sposoby, takie jak ćwiczenia, pokarmy i środki zaradcze, aby szybko zredukować tłuszcz brzuszny.

Zbilansowana dieta:

 • Dieta bogata w białko i warzywa tłumi głód. Czujesz się pełniejszy dłużej, a twoje nasycone ciało wydziela mniej insuliny. Zapewnia to mniej kalorii i lepszą równowagę hormonalną.
 • Zminimalizuj retencję wody – Zmniejsz spożycie sodu, tj. Unikaj soli. Zamiast tego doprawiaj jedzenie ziołami i przyprawami.
 • Unikaj przetworzonej żywności – jedz to, co jest naturalnie dostępne. Konserwanty mogą cię cofnąć.

Dobry sen:

Wzmacnia ten efekt, obniżając kortyzol i zwiększając ludzki hormon wzrostu (HGH), który jest hormonem spalającym tłuszcz i budującym mięśnie. Uczyń sen priorytetem.

Intensywne ćwiczenia na redukcję tłuszczu w jamie brzusznej:

 • Tłuszcz będzie spalał się wraz z wydzielanym potem. Intensywność treningu zmęczy organizm, dzięki czemu nie będziesz próbował zbyt mocno spać.
 • Wypróbuj trening obwodowy lub trening interwałowy w zależności od poziomu energii. Nacisk powinien być położony na okolice brzucha. Wykonuj brzuszki, pompki, unoszenie nóg i powtarzaj serie, aż do całkowitego wyczerpania.
 • Trening interwałowy jest idealny, jeśli jesteś otyły. Możesz robić krótkie przerwy między intensywnymi seriami treningowymi i stopniowo zwiększać prędkość. Zwiększa to również wytrzymałość.
 • Pomiń lenistwo i przynajmniej zacznij chodzić. Jest koniecznością i obniża poziom kortyzolu po treningu.
 • o Jogging nigdy nie daje korzyści z biegania. Zamiast tego spróbuj uruchomić; to też jest dobre dla serca.

Unikać stresu:

Staraj się zachować spokój. Stres nie rozwiąże problemów, a raczej przyczyni się do utraty wagi. Następnym razem, gdy będziesz się ślinić z tego pokusy, nie daj się zwabić zachęcającemu zapachowi burgera i frytek, pamiętaj, że doda to tylko do twojego brzucha. Bądź mądry, bądź zdrowy i trać tłuszcz z brzucha.

Owsianka:

Jak zmniejszyć ilość tłuszczu w jamie brzusznej – płatki owsiane

Płatki owsiane to jeden z najlepszych sposobów na redukcję tłuszczu. Jeśli chcesz wiedzieć, jak zredukować tłuszcz w jamie brzusznej, to płatki owsiane można uznać za jeden z najlepszych sposobów na spalenie tłuszczu. Ponieważ płatki owsiane zawierają tony błonnika, wypełniają żołądek i ograniczają częste pragnienie głodu. Ponieważ jesz mniej, nie zyskasz również czekania. Jeśli jesteś świadomy ćwiczeń mających na celu redukcję tkanki tłuszczowej w jamie brzusznej, dieta również nie będzie stanowić problemu. Kiedy znasz ich obu, wygrałeś połowę bitwy. Jedną z najlepszych porannych przekąsek są płatki owsiane, a bogate w błonnik płatki owsiane są najlepsze z możliwych.

Jeśli jesteś głodny lub głodny, gdy jesteś na diecie redukującej tłuszcz, jednym z najlepszych sposobów na wyżywienie się w tym czasie mogą być płatki owsiane. Należy pamiętać o jednej rzeczy, której należy unikać słodzonej owsianki. Jeśli chcesz zachować odpowiednią dietę redukującą tkankę tłuszczową w jamie brzusznej, to płatki owsiane są dla Ciebie idealnym posiłkiem. Istnieje wiele sposobów na zjedzenie płatków owsianych, po prostu upewnij się, że nie spożywasz cukru z płatkami owsianymi.

Orzechy:

Jak Zredukować Tłuszcz Brzuszny - Orzechy

Orzechy są zawsze świetnym sposobem na utrzymanie pełnego żołądka podczas diety odchudzającej. Jednym z najlepszych sposobów na ograniczenie diety redukującej tłuszcz jest spożywanie dużej ilości orzechów, z których migdały są bardzo popularne. Migdały są jednymi z najzdrowszych orzechów w historii i można powiedzieć, że są również jednymi z najczęściej spożywanych orzechów. Jeśli chcesz łatwo schudnąć, to orzechy mogą być uważane za jedną z najlepszych rzeczy do łatwego schudnięcia. Wiele badań naukowych dowiodło, że migdały są naprawdę niesamowite i mogą również poprawić siłę. Jeśli chcesz szybko i łatwo stracić tłuszcz, to spożywanie migdałów codziennie rano lub ze śniadaniem może okazać się niezwykle przydatne.

Proszek białkowy do utraty tłuszczu:

Jak Zredukować Tłuszcz Brzuszny - Proszek Białkowy Utraty Tłuszczu

Białko w proszku i białko w proszku z utratą tłuszczu są jednymi z najlepszych dostępnych produktów. Proszek białkowy spalający tłuszcz zapewnia organizmowi odpowiednią ilość białka, a także pomaga w procedurze spalania tłuszczu. Jeśli chcesz stracić więcej tłuszczu w krótszym czasie, to białko w proszku do utraty tłuszczu jest najlepsze z możliwych.

Oliwa z oliwek:

Jak Zredukować Tłuszcz Brzuszny - Oliwa z Oliwek

Gotowanie z oliwą z oliwek może okazać się naprawdę zdrowe i bardzo przydatne. Niektóre dania gotowane na oliwie z oliwek są naprawdę smaczne i naprawdę zdrowe. Udowodniono, że spożywanie potraw gotowanych na oliwie z oliwek dość łatwo redukuje duże ilości tłuszczu. Oliwa z oliwek jest lepsza niż prawdopodobnie jakikolwiek inny olej pod względem utraty tłuszczu.

Jagody:

Jak Zredukować Tłuszcz Brzuszny - Jagody

Jagody pomagają w procesie utraty tłuszczu. Jagody zawierają wszystkie składniki odżywcze i dobrodziejstwa natury oraz mnóstwo witamin i składników naturalnych, które przeciwdziałają odkładaniu się tłuszczu i walczą wraz z ciałem w pozbywaniu się nadmiaru tłuszczu.

Chude mięso:

Jak Zredukować Tłuszcz Brzucha - Chude Mięso

Jeśli chcesz zjeść coś pysznego podczas diety odchudzającej, spożywanie pewnych proporcji chudego mięsa i tak ci nie zaszkodzi. Chude mięso zawiera duże ilości błonnika i pozwala spalić kalorie znacznie lepiej niż jakikolwiek inny węglowodan. Ilość kalorii w chudym mięsie jest naprawdę niska i pomogą dość szybko zredukować tłuszcz. Jeśli chcesz zredukować tłuszcz z brzucha, to chude mięso jest zbawicielem.

W tym artykule omówiono kilka niesamowitych potraw i technik, które pozwolą ci dość łatwo schudnąć. Pokarmy takie jak mięso, orzechy itp. zawierają błonnik i przyspieszają proces spalania kalorii. Duże spożycie żywności niekoniecznie oznacza, że ​​przytyjesz na wadze. Nieważne, co jesz.